Šta je novo?

Šta bi uradili da ste vlast u Beogradu?

Kazna za ispisivanje grafita, skidanje istog rukama.
 
Kad već maštamo :D uveo bi višegodišnji moratorijum nabavke buseva, tramvaja i ostale gradske tehnike sve dok ne opravimo sve što već imamo. Posle opravke bi došla druga faza i to višegodišnjeg održavanja u kontinuitetu, tek kada bi se ta faza uspešno završila bi skinuo moratorijum.
 
Nadam se da bi vlastima po mom izboru prioritetni zadatak bila ugradnja liftova u svim zgradama preko četiri sprata i s puno razloga (stara lica, bolesni, invalidi, trudnice, mala deca ali i ostali), a prema važećem Zakonu o stanovanju. Ukoliko neko od graditelja nije izvršio svoju ugovornu obavezu, da Grad istima naloži izvršenje po hitnom postupku.
(Tražeći taj Zakon pronašla sam Beobuild).
 
Sada sam pročitao sve postove na ovoj temi iz 2008. i 2009. godine i interesantno je da su prethodna i aktuelna gradska vlast usvojile dosta od tih ideja. Nešto je realizovano (širenje pešačke zone, GPS upravljanje javnim prevozom), nešto se realizuje vrlo sporo (dovršavanje Prokopa), nešto je još uvek u fazi planiranja (autobuska stanica na NBGD) a nešto je dobilo potpuno neočekivan obrt (sugestija iz 2008. da grad uloži zemljište kako bi podstakao investitore da se gradi Savski amfiteatar, a da grad na osnovu svog uloga ima uticaja na izgradnju - ova garnitura je upravo to i učinila, nažalost s tom razlikom da ne postoji ama baš nikakav smisleni uticaj grada na to šta i kako će se graditi u Savskom amfiteatru).

Poučna priča o tome kako je put do kontroverzne realizacije popločan dobrim idejama.

Ksenija, što se tiče liftova, nemam podataka o tome koliko je aktuelnih investitora izgradilo objekte sa 5+ spratova bez lifta. Ali ipak se bojim da je u Beogradu još veći broj zgrada od 5+ spratova koje em što nemaju lift, em što investitor objekta više i ne postoji, pa se ni izvršenje ne može naložiti.
 
Verujem da ima i takvih slučajeva ali ja znam da jedan graditelj koji je bio u obavezi i dalje postoji. I zbog čega 5+ kada je 4+ plus teretni lift. Piše u Zakonu. U mom kraju je dosta nadzidanih zgrada ali graditelji su izvršili ugovorne obaveze. Npr. po projektu moja zgrada bi morala da ima lift ali nikada nije ugrađen pa čak ni kada se zgrada nadzidala, i da ne dužim, već sam o tome pisala na drugoj temi.

Slično je sa hidroforima, stručni iz te oblasti znaju kada se hidrofor ugrađuje.
 
Da li ste vi stanari tužili investitora koji i dalje postoji?
 
Nismo jer nije investotor sklapao sa stanarima ugovor već sa opštinom budući da je ista bila vlasnik svih stanova i dodelila ih svojim radnicima, beše oko 1957.
 
Zabranio bih rušenje svih objekata podignutih pre 1945. na celoj teritoriji grada pre nego što potpuno nestanu pod naletom Cecesije. Zabranio bih novogradnju viće spratnosti od P+1 na opštinama Stari Grad, Vračar, Savski Venac severno od autoputa, delovima Palilule i Zvezdare. Uveo bih sa druge strane zone neograničene spratnosti u delovima Novog Beograda, Čukarice, Rakovice, Zemuna...
 
@tragac
Molim te da budeš precizan. Dakle, kojih delova Zemuna? Pa ne može to tako, Zemun ima staro jezgro. Neka se vežbaju po obodima ostala tri naselja. Složila bih se da potpuno obnove centralni deo Čukarice (Banovo brdo). Osim par zgrada i privatnih kuća, sve ostalo "pod mač".
Za ostale neka pitaju oni koje tangiraju preostale lokacije.
 
Šta bih prvo uradio.... ?
Pa odmah dao ostavku..... ko ce svetu ugoditi.... :lool:
 
boco-ico,
Pa nećeš valjda da soliraš kao što ni Mali ne solira? Važno je da si elokventan i šarmantan kao Mali
buba.gif
i da odabereš extra saradnike. Rekoh, dalje od Beobuilda ne bih mrdnula, min. desetorica zadovoljavaju kriterijume. Za ostale oblasti ići na druge tematske forume. To ti je kao menadžer u npr. fudbalskom klubu kada vreba dobre igrače.
 
...Pa nećeš valjda da soliraš...
Pa vidi ... ni on ni niko ne moze imati istovremeno 1.000 veoma kritički raspoloženih gradskih savetnika
Beobuild ih ima preko 2.000 tačnije ,, 2.375 • Total members,,
koj redovno prilažu naj svežije stanje i sličice sa terena i sa pregršt predloga i saveta ka boljitku
bez obzira ticalo se to mikro ili mega projekata

Naravno ni BB nije usamljen postoje u Bgdu još neki forumi koj prate dešavanja :kk:

Pa koja je tu onda pamet potrebna :shock: kad je sve ,,servirano na tanjiru,,
verovatno samo neka mala, koja bira masnije parčiće :lool:

a ja kobajagi držim fit liniju .... te mi ta vlast nije ni potrebna :sesir:
 
Jedna od stvari koje bih uradio je premeštanje Starog savskog mosta, kao što sam već predložio :
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469187#p469187:38zki8xm je napisao(la):
dragan » 03 Avg 2017 04:10 pm[/url]":38zki8xm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469180#p469180:38zki8xm je napisao(la):
Zuma » 03 Avg 2017 03:47 pm[/url]":38zki8xm].. Novi Beograd kao najveće naselje pored najveće rekreacione zone, sa kojom NIJE direktno povezan...
Ne samo Novi Beograd, već bi most bio najkraća veza i za Zemun, Bežanijsku Kosu,.. i ostatak Srema. :)
file.php
 
da imam vlast: https://www.youtube.com/watch?v=HRSDTvqbmRg

Evo ovako, ja prvo ne mislim da se može mnogo učiniti samo na lokalnom novou bez republičkog jer su privreda i slične stvari uveliko zavisne od republičke vlasti.

E sad, metro, bg voz (produženje linija, uvođenje novih), kružni tokovi na nbg, poboljšanje prvo održavanja gsp-a a onda i povećanje broja vozila, bitno bi bilo i srediti gradske službe da rade savesno, pošteno i ažurno.
I ono što je najbitnije, uzeo bih sebi za savetnike stručne ljude i Direktora :) Dišu čisto da pretim ostalima u upravi da ću im ga poslati ako ne urade stvar kako valja 8)
 
Vrh