Šta je novo?

Škole, fakulteti i druge obrazovne ustanove

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=463168#p463168:1hreur4t je napisao(la):
Ksenija » 03 Јул 2017 07:47 pm[/url]":1hreur4t]
, говорила сам о Београду сходно имену сајта.
@Ксенија, да теби и Боци не улећем у расправу, која је доста занимљива :wink: , на нашем драгом Беобилду :gobb: се не расправља само о Београду, него и о целој Србији, а по неки пут и мало даље по комшилуку :D Има подтема и о Новом Саду, Нишу, Ваљеву, Вршцу, Скопљу (закључана подтема :mrgreen: ), Берлину,...
Одох да направим крем :kafa: са гуараном :)
 
E, pa to nisam znala. Baš sam obradovana ovim podatkom. Već sutra će biti novih sličica. :)
Prijatno uz krem sa guaranom. Od mene to nikada ne bi dobio jer sam dobronamerna, naročito u sitnim satima. Voda ev. blagi čaj od đumbira.
Ima li neka tema o hrani što smatram za vrlo korisnim ili npr. "uradi sam"?
 
@Ксенија, па наравно да има, мораш бре мало да процуњаш по форуму :dil: тј. свим главним темама, а онда ћеш наћи и подтеме. А можеш да користиш и претраживач.

Ево ти веза за подтему "Храна и пиће" на теми "Релакс" viewtopic.php?f=13&t=3549 . Имаш шест страна, а ја сам ти поставио да кренеш од почетка. Имаш и о кафанама, ако те и то интересује :D

Што се крем кафе тиче, треба да радим до касно или ти до ситних сати, бар до три ујутро, да завршим започети посао до краја.
 
Hvala ti puno, pogleldaću teme a već sam se oglasila na temi o kafanama.

I ja imam posla još sigurno dva sata ali osim mineralne Mg pomešane sa česmovačom, ništa više pre svega što nije zdravo.
 
Гуарана кафе крем + црне чоколадице од 4 грама (од Банат-а 1894) = права ствар. :kk:
Одох да радим.
 
@Гагишка
Јеси ли жив, одрадио посао? Признајем да ја нисам, заспала на пола, када је било најдосадније.

За данас предвиђам топло и сунчано уз могуће наоблачење током вечерњих сати као и појаву падавина у неким деловима Бгд. нпр. Миљаковац.
750862024.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=462365#p462365:jf15dp3z je napisao(la):
Ksenija » Čet Jun 29, 2017 6:19 pm[/url]":jf15dp3z]
Svojevremeno je stigla direktiva da se smeni. Ali, vraga, konačno da se nešto pozitivno desi, da se Srbi udruže, slože i uspeju u nameri. Od dece, roditelja pa do kolega nastavnika i ostalog osoblja koji su digli glas protiv direktive, direktor je i danas direktor.

Додајем: и грађана као веома важан податак.

Ево како школа изгледа фотографисана мојом скромном нокиом у јучерашњој променади.

Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Palo mi na pamet da treba da imamo jednu objedinjenu temu o školama i drugim obrazovnim ustanovama.

[Igore, ako već postoji ova ili slična tema - briši ovu nemilosrdno]

Generalno sam mišljenja da su nam beogradske škole (mislim na same objekte, kao i na školska dvorišta) u veoma lošem stanju. Zapravo, rekao bih da nemamo ni jednu za koju može da se kaže da je "reprezentativna". Za glavni grad jedne države, to je prilično poražavajuće - čak bi rekao da je to čak i bitnija tema od toga što nemamo (niti ćemo, kakvi su izgledi, uskoro imati) metro.

Nisam toliko upućen u tematiku, tako da bih zamolio druge forumaše da me informišu da li postoji neki program obnove školskih zgrada? Da nije negde slučajno obnovljena neka škola da pristojno izgleda? Ove koje ja redovno viđam odaju veoma depresivan utisak - čak bi rekao da su neki zatvori koje sam viđao po evropi (u Austriji, recimo) veseliji od nekih (ili svih) naših osnovnih ili srednjih škola.

Fakulteti takođe vape za renoviranjem. Čak mi je poznanik koji studira na ETF-u rekao da su neki studenti na razmeni iz Pakistana bili iznenađeni lošim stanjem tog faksa.

Elem, evo da ne bude da otvaram temu, a nisam postavio ni jednu sliku ili link:
https://www.ntvarena.com/live/index.php ... zonu-video

Na kraju bih samo rekao da nam se crno piše ako gledamo gde i kako (ne)obrazujemo svoju decu. Da stvar bude još gora, obrazovanje nije nikad bila tema na nekim lokalnim ili nacionalnim izborima, a sve se to da rešiti za relativno male pare.
 
Spojene su teme "osnovne skole" i "skole i druge obrazovne ustanove".
 
Škole i druge obrazovne ustanove
teorija
gradjanski prosperitet je školsko obrazvovanje što višljeg stepena a podržano od države
praksa
sticanjem obrazovanja ista ta država ostaje sve više bez gradjana
rezime
izem ti taki prosperitet sa kancrogenom dijagnozom
:sesir:
 
Трећа београдска гимназија, помоћна зграда у Десанке Максимовић. Што рече неко - репрезентативна школа.
Кад питате управу школе могу ли да покосе ову џунглу и уклоне дивљу депонију из школског дворишта, они нешто дробе о томе како се боре већ 30 година...
А о паркирању господе професора на самом школском улазу не вреди трошити речи.
 
Prijaviti skolu komunalnoj inspekciji da popiju kaznu i za dzunglu i za parking
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=515309#p515309:b37igprh je napisao(la):
boca-ica » 09 Feb 2018 11:18 pm[/url]":b37igprh]Škole i druge obrazovne ustanove
teorija
gradjanski prosperitet je školsko obrazvovanje što višljeg stepena a podržano od države
praksa
sticanjem obrazovanja ista ta država ostaje sve više bez gradjana
rezime
izem ti taki prosperitet sa kancrogenom dijagnozom
:sesir:

U pravu si, bolje da zatvorimo sve škole i da svi ostanemo ovde, glupi i siromašni.
 
Isto tako parkiraju i 9. gimnaziji.

Bio je i neki prilog u BGD hronici sa sličnom situacijom u nekoj osnovnoj školi. Plus roditelji koji dolaze po decu.

Ispred Duška Radovića (Bulevar Zorana Đinđića) su lepo iscrtana parking mesta i zabrana parkiranja ispred pešačkog prelaza koji je tačno ispred ulaza.

Naravno, uvek neki roditelj tu parkira i onemogućava bezbedan prelaz pešačkog deci.
 
Inače, da dodam samo za odlazak mladih i talentovanih. Najveći priliv novca u srpsku ekonomiju trenutno dolazi iz para koje nam šalje dijaspora.

Ovde su podaci za 2010. godinu (str. 12):

http://siteresources.worldbank.org/INTP ... /Top10.pdf

Al uglavnom na godišnjem nivou nam stiže između 4 i 6 milijardi dolara. Što je više nego sve strane investicije, više nego svi najveći izvoznici, više od našeg proto-IT sektora...

E sad, naravno da bi bilo bolje da svi ti obrazovani i sposobni ljudi ostanu ovde* ali ne može se reći da mi nemamo ništa od njihovog školovanja.



* A što bi ostali ovde kad će deca da im se školuju u hladnim raspadnutim zgradama išaranim grafitima, gde toaleti izgledaju kao da su iz nekog turskog zatvora... Druge probleme koji se pojavljuju u školama (kvalitet nastave i nastavnog programa, nasilje, droga, seksualno zlostavljanje, nepoštovanje profesora itd. itd.) ne moram ni da obrađujem detaljno - svi znamo da se ceo sistem lagano urušava.
 
ink
Ne preteruj ,
Zar nam ministar nije rešio sve probleme školstva .... uveo ponovo kecelje... šta ti treba više .... :roll:

Ne bi bila nikakva razlika i da geolog Miroslav ....postane ministar tih ,,tupikana,,
stim što bi onda sve pod mač .... bato
što i nije loše za ovakvo stanje :lol: :lool: :lol:
 
Nažalost, dvorišta mnogih škola su pretvorena u parkinge. :roll:
 
Danas prošao pored Treće i Ribnikara... Brate mili, našta to liči! :shock:

To su nam kao "elitne" škole.
 
a videli onu ne školsku umetničku raskrsnicu ispred poslastičarnice i ulaza u Ribnikar
Sv. Markovica sa Mišarskom
mora da je to neki izuzetno talenovani i ne opevani hmmm projektovao ulupavši para i para ..... :lol:
 
предизборне најаве за реновирање ОШ "Бранко Ћопић" на Видиковцу
извор Општина Раковица
 
Super! Nadam se da će je zaista renovirati.
 
Mislim da je ok ideja da se ta zgrada očuva i pretvori u nešto što će biti od koristi svima... Ali ipak mislim da su veći prioritet zgrade u kojima deca i dalje uče, a koje nisu u mnogo boljem stanju od ove.
 
Ne zahteva ta obnova ne znam koliko novca. Moze i jedno i drugo. Ipak je ovo skola iz 19. veka jedna od prvih beogradskih. Greota da propada.
 
Vrh