Šta je novo?

Čije je naše Zlato

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=902946#p902946:1f9lvsxm je napisao(la):
Earthmoving » Ned Nov 28, 2021 9:00 am[/url]":1f9lvsxm]Ne znam koja je to "Srbija" kad ja nikad nisam dobio dinar od toga? . . .
Srbija preko Narodne banke kupuje zlato iz Bora i to u dinarima, a čuva naše zlato u trezoru.

Zašto bi ti dobio neki dinar od toga?! . Stvarno imaš čudne ideje kakvih nema nigde u Svetu.
 
Pandemija je zaustavila i rast cene zlata.

IMG-20211129-073027.png
 
Kako je nešto "naše" a da ništa od toga nije "moje"? Ako nije moje onda reci "vaše zlato", ne manipuliši sa rečju "naše" ako to nije.
 
Mani se "ćorava posla", nije ovde tema o Javnoj (državnoj) i Privatnoj svojini.
 
"Naše zlato" u naslovu se odnosi na zlato države Srbije, a ne na tvoje i moje zlato. :)

Tako kažemo i naši autoputevi ili naša vojska ili naši fudbaleri . . . mani se te teme.
 
Земљани, термин се користи на прави начин. Овде конкретно реч "Наше" се односи на руде које се налазе у нашој земљи. Е сад ако ни ова земља није твоја, онда тема и није за тебе. Просто забуна само. Пустимо Драгана да поставља информације, прилично су корисне.

Разумите човека, жели тему да задржи у оквирима индустрије и економије, а ван политике, екологије и слично.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903245#p903245:3n2p2ycb je napisao(la):
Earthmoving » 29 Nov 2021 08:31[/url]":3n2p2ycb]Kako je nešto "naše" a da ništa od toga nije "moje"? Ako nije moje onda reci "vaše zlato", ne manipuliši sa rečju "naše" ako to nije.

Dobar , ma šta dobar ovo je vrlo dobar nacin u razmišljanju i shvatanju
+ 1 :)
Otprilike
36,7 tona podeljeno sa 6 miliona stanovnika ispada da je svaki gradjanin ima po jedan grumencic
Ako je to zlatna rezerva onda kao NAŠA
znaci da za krajnju nuždu ili opšti boljitak moze da se upotrebi za državu i pojedinca.
Kao krajnja nužda kada je nekoj strani od tog naziva NAŠE ugrožen život ,-opstanak mogao bi da povuce nazad sa te gomile zlatnih grumenova u bilo koje doba dana ili noci jedan svoj grumen ako mu to spašava život
ili
kao sad jednostrano rešeno ako spašava zajednicu
Dali to može? ....E pa ne može ni u teoriji
za pojedinca vec samo za jednu stranu i to zajednicu.

Stoga zato i jeste dobio veliki +1
:sesir:

Разумите човека, жели тему да задржи у оквирима индустрије и економије, а ван политике, екологије и слично
Ok .... dobro de....
ali bilo bi dobro da zadrži temu i u okviru logike
:lol:
 
Paroški, ako sam dobro razumeo, juče reče na Balkan Infu da Srbija poseduje 17% evropskih rezervi zlata. Ali ako Srbija ima svega 37 tona rezervi, a Nemačka i druge evropske zemlje po par hiljada tona, onda to pokazuje na veliku pljačku Srbije i krađu zlata. Jer zlato je novac, i nema razloga da prodaješ novac. Sa toliko zlata i plodne zemlje, litijuma za svoje baterije i elektrokola (ne za izvoz litijuma već samo za srbske potrebe; ali za supstituciju zamene uvoza goriva njime i neodlivanja bogatstva iz Srbije) da nije okupacije koja je potkrada, Srbija bi morala biti najbogatija zemlja Evrope sa prosečnom platom 5000 evra.
 
Nemačka kupuje zlato na berzi, kao i neke druge države, a Srbija kupuje iz Bora za dinare.

Paroški je verovatno govorio o rudnim rezervama, ali one nisu u zlatnim polugama. Ruda sadrži 1-2% zlata i mora da se izkopa velika količina zemlje, preveze i preradi. Obično je ono pratići element kod rude bakra kao u Boru. Evo pogledajte kakva je mehanizacija potrebna samo za prevoz rude. Skup je to posao.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/za ... to-2064812
 
Da, govorio je o procenjenim rudnim rezervama. Ali evo konstruktivnog predloga: da Zijin Bor u znak zahvalnosti Srbima što mu dozvoljavaju da kopa njihovo zlato, im se oduži tako što će svakom Srbinu pokloniti godišnje jedan zlatni dukat 3,5 grama. Što više dece, to više dobijete zlata. Ako nemaju zahvalnost Srbima, onda se bojim da će im Srbi uskratiti gostoprimstvo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903634#p903634:1yr9fcax je napisao(la):
Earthmoving » 30 Nov 2021 08:30 am[/url]":1yr9fcax]Paroški, ako sam dobro razumeo, juče reče na Balkan Infu da Srbija poseduje 17% evropskih rezervi zlata. Ali ako Srbija ima svega 37 tona rezervi, a Nemačka i druge evropske zemlje po par hiljada tona, onda to pokazuje na veliku pljačku Srbije i krađu zlata...
Потенцијална налазишта злата у Србији често нису ни истражена. Социјалистичка привреда развијала је рударство првенствено у циљу подизања индустрије, а злато ту готово да нема примену, зато је било запостављено. А ни цена му није била као данас.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903641#p903641:2lwo8yz0 je napisao(la):
Earthmoving » Uto Nov 30, 2021 9:10 am[/url]":2lwo8yz0] . . da Zijin Bor u znak zahvalnosti Srbima što mu dozvoljavaju da kopa njihovo zlato, im se oduži tako što će svakom Srbinu pokloniti godišnje jedan zlatni dukat 3,5 grama. . .
Tehnički je to izvodljivo :) . . ali ne verujem da bi prošao takav predlog. Možeš pokušati.

Inače, kompanija "Srbija Zijin Copper" doo je samo 63% u vlasništvu kineza, a 37% je država Srbija.

https://zijinbor.com/
 
da pokloni građanima srbije 1.412.008.500,00 dolara? Svake godine? Dobar fazon :) pod uslovom da pod srbinom podrazumevaš državljane srbije koji žive u srbiji, u suprotnom više nego duplo toliko :)
 
Nije on sračunao koliko je to tona. Kad sam kod tona, počeo je sa radom novi rudnik "Timok" na bogatom nalazištu Čukaru Peki. Znači da će NBS otkupljivati više zlata u 2022 i dalje.

Danas imamo nešto malo preko 37 tona zlatnih rezervi, a sledeće godine će da bude proslava u NBS povodom 38,6 tona zlata. . . jer je to 2 kubika zlata, tj. 2 kubna metra. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=903920#p903920:3ro9uvac je napisao(la):
Gorstak89 » 30 Nov 2021 20:20[/url]":3ro9uvac]da pokloni građanima srbije 1.412.008.500,00 dolara? Svake godine? Dobar fazon :) pod uslovom da pod srbinom podrazumevaš državljane srbije koji žive u srbiji, u suprotnom više nego duplo toliko :)
Čuvena -vladavina ljudskih prava-
to podržava ili jednostavno žmuri
ako žmuri onda se radi o još jednoj al modernoj robovlasničkoj farsi

:sesir:
 
Племенити метали издвајаће се поступком хидрометалургије, а не као досад у пирометалуршком процесу. – Zhang Huanran: Више се неће користити доре-пећ која ради на високим температурама, па неће бити ни гасова који прате актуелни пирометалуршки поступак. Дизајн нове фабрике предвиђа два врећаста филтера и третман фугитивних гасова (амонијака, водоника и нитрата) у пет фаза, тако да ће бити задовољени сви светски еколошки стандарди.
- Kада нова фабрика за добијање племенитих метала, која се гради на простору некадашње Фабрике бакарне жице, догодине буде пуштена у рад, стара ће бити „угашена“

IMG-20211208-161855.png
 
.... третман фугитивних гасова (амонијака, водоника и нитрата) у пет фаза, тако да ће бити задовољени сви светски еколошки стандарди....
kad se vec pominju svetski standardi , de napisi
Zassto ono bese zabrana proizvodnje frizidera sa amonijakom , te sada su i frzideri i klima uredjaji sa freonom ?
a pri tome se nalaze u gotovo hermetickom metalnom zatvorenom sistemu hladjenja
.... pa jopet se nekada amonojakom a sad freonom dopunjuju
:sesir:
 
"Kапацитет нове фабрике биће најмање 4 тоне злата годишње, међутим дизајнирана је да „прихвати“ и већу производњу, која зависи од садржаја злата у „материјалу“ који стигне са линије бакра. . .

Kод вакуум машине за ливење златних полуга нема мануалног рада. У старој фабрици имамо индукциону пећ, ливачки лонац и људе који лију полуге. Нова машина ће бити аутоматизована, па ће полуге имати савршен физички квалитет јер ће се вакуумом постићи беспрекорна глаткоћа њихових површина. . "
 
..... међутим дизајнирана је да „прихвати“ и већу производњу,....
analogno glasi
.....medjutim dizajnirana je i za vecu potrosnju fugitivnih gasova (AMONIJAKA, vodonika i nitrata) ....

Cini mi se da za Majdanpek kao i do sada bas nece se primenjivati svetski vazeci standardi ....
valjda tako pise u taze otvorenom poglavlju o životnoj sredini i klimatskim promenama....
4 tone je 4 tone , a glatkoca je bitna da bolje klizi .... :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906849#p906849:2uta92uv je napisao(la):
boca-ica » Čet Dec 09, 2021 11:27 pm[/url]":2uta92uv]Cini mi se da za Majdanpek kao i do sada bas nece se primenjivati . .
Meni se "čini" da se gradi nova tehnologija za proizvodnju po svim svetskim standardima.

"Више се неће користити доре-пећ која ради на високим температурама, па неће бити ни гасова који прате актуелни пирометалуршки поступак."

IMG-20211211-053349.png
 
Иста британска империјалистичка ба*** хоће нама да ували штрокаве руднике литијума.
 
Добар потез власти. Са енглезима имато што мање посла.
 
Vrh