Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

kako ce narod u nekom trenutku radova se kretati uzbrdo ka Granda kafi i Ledinama? vrvt nece biti nikad potpunog zatvaranja ali na ovom poziciji i bez toga je cesto potpuni haos...moje misljenje su dva semafora kod same grand kafe koji prave problem...odmah i pre i posle toga ide saobracaj skoro normalno cak i u najvecim guzvama...mozda gresim...saobrajnica T6 i nova raskrsnica ce to resiti..takodje moje misljenje...
 
Ostaje nejasno da li ce zatvoriti prolaz gore skroz, sigurno ce dok se ne zavrse radovi na kruznom toku biti haos na ulazu na Ledine veci nego sada sto je. Nista se ne moze uraditi dok ne urade Grcku i t6. Tek tada ce sve to dobiti pun smisao. Nadam se da od proleca cim zavrse sa ovim projektom krecu u realizaciju ovoga.
 
Ostaje nejasno da li ce zatvoriti prolaz gore skroz, sigurno ce dok se ne zavrse radovi na kruznom toku biti haos na ulazu na Ledine veci nego sada sto je. Nista se ne moze uraditi dok ne urade Grcku i t6. Tek tada ce sve to dobiti pun smisao. Nadam se da od proleca cim zavrse sa ovim projektom krecu u realizaciju ovoga.

Je l' imaš neke informacije ili si se skoro doselio u Beograd, pa si optimističan oko T6?

Ako nije jasno zašto ovo kažem, pogledati pod "UMP", "SMT", "Tošin bunar", "Most preko Ade Huje", "Tunel Kamenička-Bulavar Despota Stefana".... Manje-više koju god temu ovde da otvoriš videćeš kako stvari stoje decenijama, a i kad se pokreću, to kreće u fazama i podfazama, a i onda ako kreću u realizaciju neke podfaze, ot tendera do mašina na terenu prođe minimum godinu dana. Tako da, nema teoretske šanse da krenu sa T6 na proleće.
 
Са постављањем ивичњака су стигли до прекопута тениских терена

IMG_20221013_131230.jpg
IMG_20221013_131122.jpg
IMG_20221013_131118.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20221013_131134.jpg
    IMG_20221013_131134.jpg
    146,1 KB · Pregleda: 197
Staviti kamere i svakome debilu koji skrene slati cestitke iz nedeljka gvozdenovica nizbrdo niz surduk. Izmestiti okretnicu autobusa 74,75 negde u Grcku ulicu. I zabraniti skretanje sa ledina u Srdjana Aleksica. Ukinuti idiotski semafor kod rasadnika.
Ne moze od govana da se uradi pita, ali za pocetak bi znacilo.
Opcija dva, motornom testerom pokidati semafore kod granda, i prestace guzve
 
Ni jedne građeviske mašine ni radnika ovog jutra...
Verovatno zbog magle, ali danas oko 14h je rasciscavano na tri lokacije. Kuce su i dalje tu, ali danas su bili vredni majstori na rusenju radionica i skladista. Bageri trasiraju punom parom. Trebace ovde dosta slepera da odnese sav otpad koji je gomilan nekoliko decenija. Plus ima dosta vozila za otpad.
IMG_20221013_140922[1].jpg
IMG_20221013_141843[1].jpg
 
Odakle to da je rešeno? Romi su i dalje levo od Kineskog tržnog centra, ima ih puno. Vidi se na videu o Kineskoj robnoj kući. Ali možda ja nisam lepo upućen.

Inače video sam komentar na yt da će biti tramvaja u Vinogradskoj i da će biti bulevar.
Da li je realno da se Juri Gagarin neće nastavljati već da će okretnica tramvaja ići ka Vinogradskoj?

Ne vidim logičan razlog osim da staro Ognjište drži neko moćan.
 
Odakle to da je rešeno? Romi su i dalje levo od Kineskog tržnog centra, ima ih puno. Vidi se na videu o Kineskoj robnoj kući. Ali možda ja nisam lepo upućen.

Inače video sam komentar na yt da će biti tramvaja u Vinogradskoj i da će biti bulevar.
Da li je realno da se Juri Gagarin neće nastavljati već da će okretnica tramvaja ići ka Vinogradskoj?

Ne vidim logičan razlog osim da staro Ognjište drži neko moćan.
Неће бити трамваја у Виноградској. Јурија Гагарина се продужава и иза новог кинеског тц се прави окретница.
 
А кад смо код коментара на влогзилиним видеима ево и овог. За овакво решење први пут чујем
Screenshot_2022-10-13-23-28-31-032_com.vanced.android.youtube.jpg
Screenshot_2022-10-13-23-28-42-414_com.vanced.android.youtube.jpg
 
Lepo je što se Vlogzila trudi da nam prikaže stanje radova po gradu, i to je za pohvali, ali više puta sam čuo od drugih, da spominje netačne informacije. Naravno, ne uvek i ne za sve projekte. Jedino što sam mu ja lično zamerio je to što je pomešao šetalište uz reku kod Savskih blokova sa šetalištem Lazaro Kanderosa i što je nakon skretanja pažnje na tu grešku, od strane članova Beobuilda, isprozivao iste.​
 
Затворена Виноградска улица код првог прикључка на пут. Секу асфалт и ту су возила водовода. Мислим да пријључују на канализацију
IMG_20221014_091344_1.jpg
IMG_20221014_091344.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20221014_091316.jpg
    IMG_20221014_091316.jpg
    305,7 KB · Pregleda: 179
Haos jeste u najavi, ali je ipak neophodan.

Šansa je, naravno, davno propuštena... da se taj pristup LEdinama i Surčinu sredi kako je logično. Svi znamo, rešenje se zove T6 sa pristupima i bez toga će bilo šta, bilo kada jako teško ići. Naša tragedija je da smo zarobljeni u reaktivnoj prirodi partokratskog sistema, zbog čega nam u fazama i podfazama prođeše životi... Proaktivnost takvi ne poznaju ni kao reč u rečniku :D .
 
Prvo su trebali da nas spoje sa Kvantasem ne znam kako se tacno zive ta ulica Grcka?,pa onda da rade dole kruzni i Vinogradsku.Bude li haos veci nego sto je sada a sada je uzasan zbog glupavih semafora kod Grand kafe zbog kojih sam se x puta bunila i pisala i dobila odgovor da znaju da nije dobro reseno i da ce resiti u dogledno vreme,mi odozgo se organizujemo adekvatno.Pa ja stvarno ne mogu svaki dan da putujem kao iz Novog Sada ej do Blokova🙄I jos da mi zatvore kruzni???Videcemo.
 
Jos kada krene blokada raskrsnice kod aerrodroma o kojoj se prica bice veselo
 
Ne kapiram... Blokiracete šta? Jedinu preostalu ulicu N. Gvozdenovica? Super logično :D.

Da ne pametujem mnogo, ali o tome se misli na vreme, npr kad se glasa. Pogledajte broj glasova u opštini Surčin... ovo sad dodje kao svađa u okviru familije :)

Nego, šalu na stranu, ostajem pri proceni da neće sasvim zatvarati kružni tok.
 
Ne kapiram... Blokiracete šta? Jedinu preostalu ulicu N. Gvozdenovica? Super logično :D.

Da ne pametujem mnogo, ali o tome se misli na vreme, npr kad se glasa. Pogledajte broj glasova u opštini Surčin... ovo sad dodje kao svađa u okviru familije :)

Nego, šalu na stranu, ostajem pri proceni da neće sasvim zatvarati kružni tok.
Ja sam u opstini Novi Beograd,ne ulazim mnogo u pamet svojih sugradjana ali sto se moje licno tice pa niko mi poludeo nije da maltreriram auto i vucem se sto godina gore dole.To ce malo da z...Videcemo!
 
kako ce narod u nekom trenutku radova se kretati uzbrdo ka Granda kafi i Ledinama? vrvt nece biti nikad potpunog zatvaranja ali na ovom poziciji i bez toga je cesto potpuni haos...moje misljenje su dva semafora kod same grand kafe koji prave problem...odmah i pre i posle toga ide saobracaj skoro normalno cak i u najvecim guzvama...mozda gresim...saobrajnica T6 i nova raskrsnica ce to resiti..takodje moje misljenje...
Ne gresis,i veruj mi znaju i oni to .Licno sam pisala i upozoravala sta su napravili sa semaforizacijom te raskrsnice.Ja gore zivim pre nego su uveli semafore i pre nego se pola grada prebacilo ovde tako da vrlo dobro znam kako se saobracaj odvijao pre i nakon necije genijalne ideje za tu raskrsnicu ka Bezanijskoj kosi.I odgovorili su ,da znaju da tu ima problema i da ce resiti ,mozda nadjem taj odgovor pa cu postaviti.A to je bilo pre dve tri godine.I na sav ovaj haos da mi zatvore skroz kruzni tok,vazi😖
 
Vrh