Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Masterplan - CRTKL

Kula Belgrade SOM/Energoprojekt/HOK

Galerija Belgrade CRTKL/Arhi.pro

BW Residences Woods Bagot/Energoprojekt

BW Vista/Parkview dwp/Energoprojekt

BW Terraces/Perla/Riviera - RMJM

BW Magnolia - RMJM/Arhi.pro

BW Metropolitan - RMJM

Vida hotel - RMJM

W hotel - D.A. Dizjan arhitektura

BW Central - D.A. Dizajn arhitektura

Bristol hotel - Bureau Cube Partners/Ksenija Djordjevic Architects

BW Quartet/BW Elements - Squire & Partners/Bureau Cube Partners

BW Simfonija - ERGA Lebanon/Arhi.pro

BW Sole/Scala/Libera - BDP UK/Arhi.pro

BW Terra/Aria - Jovan Mitrović

BW King's/Queen's Park - Jovan Mitrović
Lepo. I da se sada vratimo na ono sto sam ja vise puta pisao, da su sifonjeri rezultat srpske arhotektonske skole, pa sam uvek bio napadan da nije to do arhitekte, nego do investitora. Ako pogledamo ovaj spisak, ko je projektovao sifonjere u BNV? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Energoprojekt. Maksimum srpske arhitektonske struke.
 
Не, висту је дизајнирао аустралијски биро. Енергопројект је само разрадио њихов шит од дизајна. А инвеститор је онда тај ужас помножио 6 пута по Савском Амфитетатру.
 
Енергопројект је само разрадио њихов шит од дизајна. А инвеститор је онда тај ужас помножио 6 пута по Савском Амфитетатру.
Pa sta je tu kriv investitor, oni imaju pare, nisu ljudi umetnici. Racunaju ako su to arhitekte razradile, onda znaci da je lepo.
 
BW je i zvanično na svom sajtu najavio "Eden" - novu zgradu u kompleksu one četiri iste predosadne grdosije. Prodajni dan je 21. oktobra.

Renderi su manje-više isti kao za prethodnu zgradu "Nika", budući da su i ta dva objekta praktično ista :D

Jedino što mi je privuklo pažnju jeste kako se "igraju" sa Savskim trgom, tj. objektom škole i fasadom Pošte iz rendera u render. To samo pokazuje da te okolne objekte ne treba shvatati ozbiljno sve dok nešto ne bude zvanično najavljeno ili stavljeno u urbanističku proceduru pred gradskim institucijama.

novogradnja-beograd-na-vodi-bw-eden-01.jpg
 
LINK


U boldovanom si sam sebi odgovorio ;)

LINK


U boldovanom si sam sebi odgovorio ;)
Krajnje nezbiljno. Ocekivao sam link do sajta stidija koji je projektovao kao njihov portfolio, kad ono ti poslao link na sajt moj enterijer koji prenosi ono sto je cuo od komsinice Slavice...Nego reciomo i da se mom enterijeru moze verovati, zamisli da investitor kaze ne arhitekti koji je dobio tolike nagrade. Eto meni se ti sifonjeri nisu svidjali, ali posto je to delo tako cuvenog strucnjaka, sada pocinju da mi se svidjaju. jer ipak je on dobio tolike nagrade, ne ja. :) Svaka cast za struku :ROFLMAO:

Time sto si boldovao i pokazao da ti je neko kriv samo zato sto ima para, vise si ti sam o sebi odgovorio ;)
 
Pošto si tako tvrdoglav, evo ti npr. sajt RTS-a koji je citirao zvanično saopštenje "Beograda na vodi":

Ове две зграде пројектовао је архитектонски биро DWP, а вођа пројектантског тима Метју Енгеле освојио је престижну награду за најбољег архитекту Блиског истока за 2016. годину.

Isto saopštenje je svojevremeno bilo objavljeno i na sajtu Beograda na vodi, ali je posle redizajna sajta, arhiva vesti nestala. I u spisku autora projekata zgrada u Beogradu na vodi sam pored Viste i Parkviewa jasno naveo i DWP.

I u zvaničnoj urbanističkoj dokumentaciji za Vistu i Parkview koja je svojevremeno bila na javnom uvidu, jasno piše da je autor idejnog projekta DWP.

A zašto oni te dve zgrade namaju u portfoliju na svom sajtu, pitaj njih. Možda ih je sramota. Mene bi bilo.
 
BW je i zvanično na svom sajtu najavio "Eden" - novu zgradu u kompleksu one četiri iste predosadne grdosije. Prodajni dan je 21. oktobra.

Renderi su manje-više isti kao za prethodnu zgradu "Nika", budući da su i ta dva objekta praktično ista :D

Jedino što mi je privuklo pažnju jeste kako se "igraju" sa Savskim trgom, tj. objektom škole i fasadom Pošte iz rendera u render. To samo pokazuje da te okolne objekte ne treba shvatati ozbiljno sve dok nešto ne bude zvanično najavljeno ili stavljeno u urbanističku proceduru pred gradskim institucijama.

novogradnja-beograd-na-vodi-bw-eden-01.jpg
Samo jos da premeste autobusku stanicu na Novi Beograd u blok 42 :) Inace bw eden najavljuju sa bazenom i spa vrv se misli na apolo centar koji ce bit izmedju te 4 zgrade, za sada se zna naziv dve BW Eden i BW Nika, a okolina ka Savskom trgu po ovoj slici deluje drugacije od ostalih zgrada, tako da nece bit i bas sve na isti fazon bar po ovoj slici... :)
 
BW je i zvanično na svom sajtu najavio "Eden" - novu zgradu u kompleksu one četiri iste predosadne grdosije. Prodajni dan je 21. oktobra.

Renderi su manje-više isti kao za prethodnu zgradu "Nika", budući da su i ta dva objekta praktično ista :D

Jedino što mi je privuklo pažnju jeste kako se "igraju" sa Savskim trgom, tj. objektom škole i fasadom Pošte iz rendera u render. To samo pokazuje da te okolne objekte ne treba shvatati ozbiljno sve dok nešto ne bude zvanično najavljeno ili stavljeno u urbanističku proceduru pred gradskim institucijama.

novogradnja-beograd-na-vodi-bw-eden-01.jpg
Kojа пропаст од ове задње стране Савског трга где су пре били перони, уместо да наставе кружни фронт они овако безвезе наређају глупе објекте. А тек овај медиокритетски комплекс на месту одлазеће БАС... Школа је требала да буде негде дуж Вилсоновог булевара, пошто ове делове око Савског трга делимично покривају школе у Гаврила Принципа и Рисанској улици. Урбанистички промашај.
 
Већ сам писао у теми проширење ул Деспота Стефана, у БнВ да се сазидају зграде које би се давале пресељнцима из уског грла да може улица да се шири
 
Jel može neko ukratko i jednostavno da mi kaže šta tačno nameravaju da urade sa tornjem pored Gazele? Pošto je danas na V92 bila kratka tekstualna vest a ispod čak i cela video-reportaža iz jutarnjeg programa u kome je troje ljudi klepetalo pred kamerom 10 minuta i opet na kraju nisu objasnili šta TAČNO nameravaju da urade s njim. Hvala unapred.
 
Jel može neko ukratko i jednostavno da mi kaže šta tačno nameravaju da urade sa tornjem pored Gazele? Pošto je danas na V92 bila kratka tekstualna vest a ispod čak i cela video-reportaža iz jutarnjeg programa u kome je troje ljudi klepetalo pred kamerom 10 minuta i opet na kraju nisu objasnili šta TAČNO nameravaju da urade s njim. Hvala unapred.
Vlogzila kaze da skidaju reklame. A valjda je planirano da u tornju bude neki muzej. Tako bar on kaze.
 
Hvala. Čuo sam da su pričali i o ložionici i da će tu da bude neki izložbeni prostor, ali nisam razumeo kako muzej u tornju. I to vodotornju. Pošto pretpostavljam da unutra i nema baš mnogo mesta, bar ne u vidu spratova jelte.
 
Hvala. Čuo sam da su pričali i o ložionici i da će tu da bude neki izložbeni prostor, ali nisam razumeo kako muzej u tornju. I to vodotornju. Pošto pretpostavljam da unutra i nema baš mnogo mesta, bar ne u vidu spratova jelte.

Lozionica ce biti nesto sto mislim da niko nije tacno razumeo sta ce biti :) Jedino sto sam shvatio da ima veze sa IT. Jednom prilikom je Vucic rekao da ce to biti prostor za ljude koji dolaze iz celog sveta i rade preko interneta. Tako nekako.
 
Kao onaj coworking space. Gde IT-jevci mogu da dodju da rade (oni koji rade od kuce) jer su stanovi minijaturni. Tako sam ja razumeo.
 
Vrh