Šta je novo?

Izbori 2024

Tačnije 5.6 puta je više belih ako gledamo podatke iz 2021, zato što ovde White kolona uključuje Hispanose. Ako se uzme i ponder težine dela (nasilnost, oružje, silovanja koja ovde nisu prikazana), situacija je još lošija po tamnoputu populaciju! To je činjenica i MC je u pravu, ne ulazim u razloge. Sigurno socijalni pedigre igra ulogu, ali robovlasništvo ne postoji 150 godina već!

Слична је ситуација као и са мушким полом будући да мушкарци чине већину убистава, силовања итд. и то мање више из истог разлога. Насилна кривична дела су у изузетно јакој корелацији са нивоом интелигенције а мушка расподела интелигенције је спљоштенија од женске па већи % мушкараца се налази у слабо интелигентној категорији (у поређењу са женама):

Screenshot-13.png


Самим тим ће бити више мушкараца који чине насилна кривична дела него жена (мада се то донекле објашњава и већом физичком снагом мушкараца иако је то важно само за неке од тих злочина). По свим студијама до сада афроамериканци у просеку имају нижи степен интелигенције од белаца а азијати већи (што и одговара % злочина). Дакле, интелигенција је конфундирајућа променљива која утиче на склоност ка криминалу. То не значи да су "црнци" склони криминалу јер су црнци, црнац са IQ-ом од 110 је склон криминалу колико и белац са IQ-ом од 110.

Race_IQ_Sketch_OrderFlipped.PNG


Но проблем је уопште дискутовати о томе јер је јако пипава тема а људи се лако вређају јер претпостављају да је интелигенција генетски фиксирана иако није. На ниво интелигенције негативно утиче загађење, сиромаштво, болест, лоша исхрана итд. а то погађа најсиромашније слојеве које црнци диспропорционално чине. Исто тако се може и поправити просечна интелигенција популације кроз праве мере као што је и доказано (Флинов ефекат).

Постоји и даље простор за (јако непријатну) расправу о томе да ли су расне разлике у нивоу интелигенције питање расне генетике или просто чињенице да афроамериканци одрастају у најтежим условима у Америци али за већину интелектуалаца који су се тиме бавили то и није толико битно. Више је фокус на помагању најугроженијим слојевима да одрастају у бољим условима како би се просечна интелигенција популације побољашала + се пружају разне прилике током одрастања и школовања да се остваре на законите, просоцијалне начине чиме се стопа криминала успешно смањује.

FT_20.11.12_CrimeInTheUS_2.png



Или најкраће речено, постоје дефинитивно расне разлике у стопи криминала али већ знамо да је то највише због нивоа интелигенције који се може (и треба) повећати мерама за помоћ сиромашнима и угроженима да остваре свој пуни ментални потенцијал.
 
Ali ovi naslovi ovih dana... :LOL:
novine-830x0.jpg

Ne bi Vučić da uvodi sankcije Rusiji nego ga zli ministri teraju :LOL: Najteži dani za Vučića. Vučić sve stavio na kocku zbog Putina :LOL:
 
Vucic nema cega da se plasi.
Vecina gradjana Srbije ne seca se sta je bilo juce, a kamoli da je doslo do promene politike.
Poslusnost vlasti naseg coveka je apsolutna i totalna.


U USA doslo je do znatnog rasta nasilja u poslednje vreme.
Kriminal se usepsno ne smanjuje u USA, kako tvrde liberali.

Index Crime Statistics: July 2022
July
2022
July 2021+/-% Change
Murder47351234.3%
Rape142149-7-4.7%
Robbery17301261469+37.2%
Felony Assault25312149382+17.8%
Burglary13251055270+25.6%
Grand Larceny458832621326+40.6%
Grand Larceny Auto1256995261+26.2%
TOTAL1161989062713+30.5%


 
Poslednja izmena:
👏👍👏
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Danas nešto pričao sa ortacima o predstojećim krizama i mogućim isključenjima pa se setim ovoga


Jbt kako je ovo bilo dobro. 25:55 (''Mi vas plaćamo!'') i 32:20 kada natovare muriju zemljom i suzavcem najbolji momenti.
Us**li se kerovi te noći, gledao sam kako cele noći haotično i spontano skupljaju i dovlače ljudstvo iz cele Srbije.
Zaboravili kerići da narod ponekad ume i sam da ujede, ne trebaju mu kolovođe ako je sam dovoljno besan i očajan.
 
Управо је тај бес искористио АВ да убаци своје елементе и преусмери протесте на другу страну, а затим их маргинализује. Први дан протеста је био заиста удар, неочекиван за власт, али како је време пролазило све је више ишло на њихову воденицу. Заиста мислим да се не може оспорити Његово познавање ниских страсти психологије масе, које у комбинацији са приватизованом поданичком полицијом, БИА-ом и мафијашким елементима успешно користи за одржање власти.
 
👏👍👏
Ovoaj tekst je fenominalan, reklo bi se fascinantan.
 
Danas nešto pričao sa ortacima o predstojećim krizama i mogućim isključenjima pa se setim ovoga


Jbt kako je ovo bilo dobro. 25:55 (''Mi vas plaćamo!'') i 32:20 kada natovare muriju zemljom i suzavcem najbolji momenti.
Us**li se kerovi te noći, gledao sam kako cele noći haotično i spontano skupljaju i dovlače ljudstvo iz cele Srbije.
Zaboravili kerići da narod ponekad ume i sam da ujede, ne trebaju mu kolovođe ako je sam dovoljno besan i očajan.
Tad smo imali bes jer se radilo o necim opipljivom, o zatvaranju.
Ali bes bez kolovodja obicno nista ne moze da promeni.
Mislim da jedino tajna organizacija otpora moze nesto da uradi.
Bilo kakva javna organizacija bice odmah unistena od tabloida.

Glavni problem je da nema nikakvog opipljivog nezadovoljstva, pritiska, nicega sto sputava vlast.
Hulja se brine jedino za rejting, a rejting se lako popravlja obracanjima,
Hulja se brine jedino za rejting, jer vlast moze da izgubi samo na izborima koje moze da namesti i izmanipulise.

Da li je moguce u Srbiji uciniti nesto na vrlo lokalnom nivou? (Zgrada, ulica, kraj...?)
 
Poslednja izmena:
Самим тим ће бити више мушкараца који чине насилна кривична дела него жена (мада се то донекле објашњава и већом физичком снагом мушкараца иако је то важно само за неке од тих злочина).

A možda samo pametnije ne otkriju? :ROFLMAO:

Ima neke logike da je zvono više spljošteno kod tipova, što znači da ima više ekstrema na repovima. To može da objasni ta krivična dela, ali i ne mora, može biti lažna korelacija. Predrasude su jedno, ali statistika je egzaktna, verujem da postoji opadajuća relaksiranost US pandura kod legitimisanja u sumnjivim situacijama, od belih žena do crnih tipova npr.

Sa druge strane isto tako može da objasni zašto su ugl muškarci ti koji su uradili nešto bitno za civilizaciju, nauku, a opet ne mora da znači, nešto slično kao i sa crnom rasom (kulturološke koreni, pa i biloški ovde konkretno, veća okrenutost porodici).
 
Bogme, trajali su pravi, iskreni narodni protesti i drugog dana, tamo negde do popodneva 2. dana je bilo sve bez političmara i provokatora. Posle su stigli oni raznorazni šljamovi i provokatori koji se vide iz aviona. Ali prvih 36-48 sati je zaista bila narodna pobuna i to se videlo po paničnosti i dezorganizovanosti Murije, jer ni oni ni BIA nisu očekivali spontane izlive besa.

Može svako da gleda na to kako želi, ali ja na to gledam kao održavanje vatre, odnosno plamička. Dokle god ima takvih ljudi i dokle god ima takvih događaja (naravno, ne treba ih očekivati svakog meseca) ima nade i da se nekad nešto promeni u društvu.

Defetisti, lenjivci, zombiji, prazni mozgovi i beskičmenjaci raznih vrsta (govorim u globalu, izvan foruma) često kažu kako se time ništa ne menja i kako je sve uzaludno. Ja se ne slažem s time. I neredi 2020 i blokade u 2021 su donele rezultate i promene. Možda ne kompletne, ali su donele neke promene, i imale neki uticaj.

Ne znam za te druge, za Zoom klinčadiju i za druge lenjivce i beskmičenjake, ali ja drugu zemlju nemam, niti mogu niti želim da idem odavde. Stoga smatram građanskom dužnošću da, pored izlaženja na izbore i referendume, sledeći nivo dužnosti može i treba da bude - bar meni jeste - izlazak na proteste protiv diktatorskih, korupcionaških, bezumnih i štetočinskih praksi, odluka i grupa. I to nije borba koja se jednom desi pa traje za vjek i vjekova i svi žive srećno do kraja života. Nego borba protiv zla traje. Kad se skine ili umlati Kurta, na njegovo mesto će se dovući Murta. Onda kad se taj skine i umlati, doći će neko sledeći. Ali to je tako. Borba protiv zla je večita. Potpuno isto kao održavanje vatre. Nema tu ''odradio sam sad i nikad više'' nego ili ćeš stalno da radiš na tome ili ćeš da crkneš, odnosno da crknemo.
 
Poslednja izmena:
Cesto pism o masovnoj gluposti nase populacije, ali d ali su zaista gluplji od ostalih.
Evropski intelektualci ternutno su opsednuti idejom o "iracionalnosti Rusa".
Veruju da su Rusi toliko iracionalni da dizu u vazduh sopstvenu energetsku infrastrukturu.
To su evropski intelektualci.
 
statistika je egzaktna
čista statistika u sferi društvenog/ljudskog, predstavlja cifre lišene smisla

neophodan je neko da je protumači, da utisne značenje i značaj, u nju, a taj neko, će uvek biti problematičan, glede objektivnosti
 
Gluposti ima svuda u raznim oblicima. A i dokazano je već X puta da ljudi u masama (fizičkim masama) imaju inteligenciju petogodišnjaka. Radio sam svojevrsno i jedan esej o tome pa sam se dodatno edukovao i informisao. Ljudi u masama su često gluplji nego pojedinačno ali zato imaju i veći potencijal i energiju nego pojedinačno. Zato je nerealno očekivati revolucije i masovne proteste bez IJEDNOG dolara štete. Nemoguće je. To je kao kada bi neko očekivao ispaljivanje metka prepunog energije bez udarnog talasa oko cevi. Nemoguće.


Inače, ima i nekih zemalja koje su zaista kolektivno gluplje nego ostatak sveta. Nacije zatočene u nekim plemenskim i primalnim mentalitetima. Ali ne ovo kao kod nas (mi smo samo bezvoljni i zavidni, slično kao i Rusi), nego baš ono mračno doba stajl. Zaostali u evoluciji stajl. Tipa ''ne vidim ništa čudno da se istovarim nasred ulice'' mentalitet. Ili pak neki drugi sa ''ja ću sad da izađem peške na autoput jer mi se može, a šta će se desiti to će da odluči Onaj gore'' mentalitetom. Ko zna ili ih je video uživo, shvatiće na koje nacije mislim.


Takođe je relativno i promenljivo šta je indikator gluposti. Na primer, za mene je isto znak gluposti odnosno nedovoljne introspekcije i svesnosti, kada neko može da živi kao mrav ceo život, da živi u kavezu ili kutiji od stana, zazire od svakog ljudskog kontakta i provodi ostatak vremena van radnog živeći u virtuelnim svetovima. To je isto jedan vid gluposti, jedan vid nesposobnosti da se sagleda situacija i još više nesposobnosti da se nešto promeni i uradi. Pored istovarivanja nasred ulice, isto tako je glupost i provesti život kao bezumni robot ili mrav bez ikakvog smisla, ispunjenja i zaveštanja.
 
Poslednja izmena:
Пре неки дан сам објавио један текст у теми златна страна медаље, надам се да га је неко прочитао. Та прича је један светао пример који верујем да се сачувао до данашњих дана, таква честитост и поштење, и такав недостатак љубоморе и зависти, оличен у главним ликовима, требао би и морао би да буде образац за све.
 
čista statistika u sferi društvenog/ljudskog, predstavlja cifre lišene smisla

neophodan je neko da je protumači, da utisne značenje i značaj, u nju, a taj neko, će uvek biti problematičan, glede objektivnosti

To je ono što društvenjaci ne kapiraju, itekako imaju smisla kao trenutni presek stanja, ali uvek treba uzimati sa rezervom baš zbog tih društvenih faktora i dati šansu, pustiti vreme da neke stvari izniveliše (ili ne), a i korelacija može biti lažna, u suprotnom ne bi bilo razlike između predrasuda i činjenica.

Upravo zato prilazim svima u startu otvorenog srca i bez predrasuda, ali je mudro imati i dozu opreza i verovati statistici kao trenutnoj činjenici.

Stavio bih se u poziciju prosečnog US serifa koji u pola noći zaustavlja auto koji odgovara nekim osumnjičenima. Možda je i on u IQ raspodeli pomeren ulevo (eto tipične predrasude iz viceva), možda ne ume da izvlači zaključke iz tabela ovih, ali dovoljno je da mu iskusniji kolega kaže npr U ovom gradu ima 5x više belaca, a ja sam za ceo radni vek oružje potezao samo prema tamnoputim muškarcima.

Da li bi bio opušteniji da zaustavlja dve bele žene ili 2 crna tipa?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ако толико брине о српској породици, што није организовао литије посвећене деци из школе јахања? Можда зато што на тој причи не би могао да мазне онолико поена колико мазне понављајући само оно што хуљини бирачи воле да слушају. Мора човек који претендује да се бави тим послом имати и неки своји програм и неки резултат, а не само да изговора речи за које га нико заправо и не обавезује. Јер ем већина има кратко памћење, ем се овде сматра интелигенцијом кад неко лаже.
 
Зато је Путин и долазио овамо, да се и лично, више пута, увери у способности највећег мајстора за пребројавање глава на јавном простору у новијој историји.
 
То зато што је мој друг, живећи две године у Астрахану, најближе што је чуо о Србији: "То је она земља између Мађарске и Италије".
Други најбољи одговор: "То је оно што је остало од Југославије?"
(Морам признати да мене једна руска госпођа загрли кад је чула одакле долазим, али то је било у Талину.)
 
Vrh