Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Poredite dve potpuno različite stvari.
Novobeogrdski blokovi su rađeni pod okriljem države sa jasnim aspektom na zadovoljenje osnovnih životnih potreba budućih stanara.
Gradilo se mnogo "humanije" jer profit nije bio u prvom planu. Ipak to nisu bile privatne investicije .

Sve ove investicije koje pominjete su privatni kapital i naravno da je fokus , pre svega , na profitu , te se iz tog razloga smanjuju sadržaji koji su neprofitabilni , u odnosu na ove druge.

Hteli smo kapitalizam i dobili smo ga .

Broj garažnih , odnosno parking mesta , je jasno definisan i investitori su dužni da ih obezbede shodno broju stanova i lokala (njihove kvadrature) , odnosno poslovnog prostora ukoliko je zgrada te namene .
Ne znam da neka zgrada na NBG ne zadovoljava te kriterijume .
 
Poredite dve potpuno različite stvari.
Novobeogrdski blokovi su rađeni pod okriljem države sa jasnim aspektom na zadovoljenje osnovnih životnih potreba budućih stanara.
Gradilo se mnogo "humanije" jer profit nije bio u prvom planu. Ipak to nisu bile privatne investicije .

Sve ove investicije koje pominjete su privatni kapital i naravno da je fokus , pre svega , na profitu , te se iz tog razloga smanjuju sadržaji koji su neprofitabilni , u odnosu na ove druge.

Hteli smo kapitalizam i dobili smo ga .

Broj garažnih , odnosno parking mesta , je jasno definisan i investitori su dužni da ih obezbede shodno broju stanova i lokala (njihove kvadrature) , odnosno poslovnog prostora ukoliko je zgrada te namene .
Ne znam da neka zgrada na NBG ne zadovoljava te kriterijume .
Sve jasno sto se profita tice, ali treba biti i malo human. Mada, to je sistemski problem, trebalo bi da bude uredjeno tako da ukoliko investitor planira da gradi odredjen broj stanova, takodje gradi (ili bar projektuje) minimum vrtic, pa cak i skolu. Umesto toga (svako ko zivi na Nbg zna) decu upisujemo u skole po godinu dana ranije da bismo "zauzeli" mesto u najblizoj skoli (i to ako imamo srece). Posle se zalimo na odeljenja od 35+ djaka i na nedostatak mesta u skolama, a soliteri samo nicu, bez pratece infrastrukture. Ne kazem da ovde investitor nije zadovoljio kriterijume (verovatno jeste) ali zamislite koliko je samo tesko proci kroz ulicu gde su automobili na sve strane parkirani (jer su stanovi ispod cini mi se 70m2 prodati bez parkinga, a znate i sami da dana 1 porodica ima minimum 1 automobil, minimum!). Ako je nekome cilj samo da zaradi, bez da obezbedi pristojnu saobracajnu komunikaciju i okolnu infrastrukturu onda je to propala prica u svakom smislu (bar po meni), ovo postaje nista drugo do dzungla.
 
Ima ovde pozitivnih stvari, naravno. Recimo pogled je super, posebno strana ka Airport-u, West-u, jer se nece nista vise graditi, lokacija je dobra (meni), stolarija i parket su kvalitetni, ulazna vrata stanova (nikako zgrade koja su se 15x pokvarila za 2 god) to je odprilike to... inace, ne bi mi ni smetalo odzravanje 3x skuplje od Infostana kad bi oni STVARNO odrzavali za te pare onako kako treba... Ne bi mi smetalo ni sto je 1. upravnik istovremeno i zaposlena u prodaji i sto je u sukobu interesa iz vise razloga da je imala malo vise sluha za potrebe i interese stanara. Ne bi mi smetali ni problemi koji se pojave kad bi stvarno postojala volja da se rese, umesto toga postoji samo volja da te "skinu s' grbace" na brzinu. Nije problem ni sto su se desili takvi propusti tipa nebezbedne ograde ili poplave kad bi oni hteli da pristupe resavanju istih. Umesto toga stave neko vestacko zelenilo na ogradu i istovare tonu dzakova sa peskom da se stanari posluze prilikom sledece poplave - "izvol'te gospodo, pa redjajte". Mislim da je to stvarno ponizavajuce. To je stvarno nesto minimalno sto mogu da ponude stanarima kojima su tako fino prodali pricu o luksuznom naselju, sigurnoj luci itd... makar da se potrude da rese problem. Sta je za njih problem da nadzidaju neku nadstresnicu iznad stepenica za garazu, ako vec vide koliki je to propust da se voda sliva cim krene kisa, ali lakse im je ocigledno da se ne obaziru na bilo koji problem.
 
Zao mi je sto ne moze da se postavi snimak... hidrant u garazi na -2 🙄 otkacen, neprekidno curi... odrzavanje bas odrzava... mada, doci ce majstori kroz koji dan, tako da, sreca da se ne desi neki haos u medjuvremenu ima kljucnu ulogu 🤦🏻‍♀️ 4B3C1CAC-E412-4D15-AE3D-125BB64C9C89.jpeg0C358A96-D14E-4E85-807A-48183BEC85B1.pngD2D73FEE-06A7-4612-B16B-CB036339B542.jpeg
 
Upravo rade moj sprat,sto se tice roka stvarno nemam zamerke,mislim da su cak ispred roka
 
4. faza odnosno Newport, tamo preko puta Zepterre gde je trebala biti druga faza Zepterre.
Još od maja putem email-a govore da će uskoro, za sad nema više informacija.
 
4. faza odnosno Newport, tamo preko puta Zepterre gde je trebala biti druga faza Zepterre.
Još od maja putem email-a govore da će uskoro, za sad nema više informacija.
4. faze će da se nalazi odmah tik uz 3.fazu i pripadaće Wellportu?
Newport je drugi projekat pored Zepterre, nevezan od Wellporta?
 
Poštovani stanari Wellporta, zamolio bih posebno stanare stambenih zajednica Tadije Sondermajera br. 1 i 3 da mi bliže objasne kako ste uspeli da rešite problem profesionalne upravnice tj. da joj se zahvalite na saradnji.
 
Vrh