Šta je novo?

Razni projekti

Nije to više toliko zabačeno, jeste možda neuređeno trenutno ali ima dosta opcija za javni prevoz u blizini, dobru vezu ka autoputu, npr. Zemunske kapije su ti tu na 500 m, izgrađen je i novi kompleks zgrada za bezbednjake, sada će i Lidl tu da se gradi...
Svako malo čujem da se pominje da je u planu izgradnja Lidla kod Galenike, ali nikako da saznam gde će se tačno graditi, kao i kada će sama gradnja otpočeti, ili je moguće već otpočela. Imate li Vi više informacija o tome?
Dalje, zanima me Vaša procena, a i procena ostalih, da li će cene kvadrata stanova u naselju Galenika, u tzv. Crnim udovicama, konačno skočiti, jer realno su u pitanju dosta kvalitetne zgrade u naselju koje ima apsolutno sve što je potrebno za normalan život za stanovnike svih uzrasta? Potpuno je nebulozno da cena kvadrata na Galenici bude niža ili izjednačena sa cenama u Zemun Polju, Batajnici, Borči, Padinskoj skeli... Nadam se da se sa tim slažete?
 
Svako malo čujem da se pominje da je u planu izgradnja Lidla kod Galenike, ali nikako da saznam gde će se tačno graditi, kao i kada će sama gradnja otpočeti, ili je moguće već otpočela. Imate li Vi više informacija o tome?
Dalje, zanima me Vaša procena, a i procena ostalih, da li će cene kvadrata stanova u naselju Galenika, u tzv. Crnim udovicama, konačno skočiti, jer realno su u pitanju dosta kvalitetne zgrade u naselju koje ima apsolutno sve što je potrebno za normalan život za stanovnike svih uzrasta? Potpuno je nebulozno da cena kvadrata na Galenici bude niža ili izjednačena sa cenama u Zemun Polju, Batajnici, Borči, Padinskoj skeli... Nadam se da se sa tim slažete?
Проблем с Галеником је што је у очима људи то и даље некако далеко, богу иза ногу што би рекли... Мада то ће се исправити ускоро, поготово када се прошире Угриновачка и остале веће улице по горњем Земуну
 
Проблем с Галеником је што је у очима људи то и даље некако далеко, богу иза ногу што би рекли... Мада то ће се исправити ускоро, поготово када се прошире Угриновачка и остале веће улице по горњем Земуну
Ko zna kad će se širiti Ugrinovačka s obzirom da su sad postavljali ivičnjake, asfaltirali a proširili ništa nisu.
 
Проблем с Галеником је што је у очима људи то и даље некако далеко, богу иза ногу што би рекли... Мада то ће се исправити ускоро, поготово када се прошире Угриновачка и остале веће улице по горњем Земуну
Bogu iza nogu je relativan pojam. Sve zavisi odakle merite. U odnosu na centar Zemuna, Novog Beograda, pa i Beograda, nije daleko. U odnosu na Avalu, Kosmaj, Barajevo, Železnik... i šta ti ja znam još šta, Boga mi jeste daleko.
 
Bogu iza nogu je relativan pojam. Sve zavisi odakle merite. U odnosu na centar Zemuna, Novog Beograda, pa i Beograda, nije daleko. U odnosu na Avalu, Kosmaj, Barajevo, Železnik... i šta ti ja znam još šta, Boga mi jeste daleko.
Психички ефекат преласка моста, јер већина људи живи на Шумадијској страни. Тако се исто Борча рачуна да је далеко, а сам крај Борче (Збег) је на истој раздаљини од центра као и Миријево, Миљаковац, Жарково па и тачно Галеника
 
Ta odbojnost prelasku mosta postoji i obostrana je. No, ja sam ovde konstatovao nešto drugo. Galenika ne sme biti smatrana za isto što i dalja naselja, koja sam pobrojao. Ako ništa drugo, barem je za 5, pa i 10 i 15 kilometara bliža svemu, urbanija je i živalj u njoj je kulturniji.
 
Svako malo čujem da se pominje da je u planu izgradnja Lidla kod Galenike, ali nikako da saznam gde će se tačno graditi, kao i kada će sama gradnja otpočeti, ili je moguće već otpočela. Imate li Vi više informacija o tome?
Dalje, zanima me Vaša procena, a i procena ostalih, da li će cene kvadrata stanova u naselju Galenika, u tzv. Crnim udovicama, konačno skočiti, jer realno su u pitanju dosta kvalitetne zgrade u naselju koje ima apsolutno sve što je potrebno za normalan život za stanovnike svih uzrasta? Potpuno je nebulozno da cena kvadrata na Galenici bude niža ili izjednačena sa cenama u Zemun Polju, Batajnici, Borči, Padinskoj skeli... Nadam se da se sa tim slažete?
На подтеми Лидл си сигурно пронашао где ће се градити https://forum.beobuild.rs/threads/lidl-beograd.3079/page-174#post-979170
 
Психички ефекат преласка моста, јер већина људи живи на Шумадијској страни. Тако се исто Борча рачуна да је далеко, а сам крај Борче (Збег) је на истој раздаљини од центра као и Миријево, Миљаковац, Жарково па и тачно Галеника
Nije bas, Zarkovo je od centra daleko 9 km, Mirijevo slicno toliko, a Zbeg 13 km
 
Разни пројекти

БИГЗ







Балканска, бивша војна зграда:









Цара Уроша - Пјаронса де Мондезира:



Постављају се прозори:




















 
Poslednja izmena:
Nije bas, Zarkovo je od centra daleko 9 km, Mirijevo slicno toliko, a Zbeg 13 km
Мислио сам ваздушном линијом, али да, збох путовања до самог панчевца је дуже. Мост у продужетку Тадеуша Кошћушка ово решава.
 
1660743158964.png

Bulevar despota Stefana, rok na tabli je 29.7.2022.
 
Neki forumaši to ne smatraju kanjončinom nego mediteranskim šmekom. I čude se onima koji ne vide lepotu u tome.
Па и јесте медитерански. То што и такве караконџуле објективно заслужују булдожер је друго...
 
Za "Mediteranski šmek" fali neugledna kaldrma, kaldrmisane stepenice, razvučen kanap za sušenje veša između terasa zgrada, drvenaste roletne umesto prozora (ili kao dodatak), pešaci i naravno mopedi i / ili kola koja su široka koliko i ulica...
 
Poslednja izmena:
Ogromni su otvori za tako usku ulicu. Stvarno nije prijatno da ti neko sa samo par metara dalje gleda u toliki otvor od bilo koje prostorije. Komšije postaju zaista prisne u takvim okolnostima…
 
Vrh