Šta je novo?

Фасаде / Fasade

beograd-narodno-pozoriste-cista_slika_L_235433065.jpg
Auuuu, kako su je ocelavili i obogaljili crveni talibani...
 
@Meyraf Da, slazem se, deluju kao obicni PVC prozori, u svakom okviru na pozoristu su od tog istog materijala.

Sto se pozadine tice, meni je zgrada bila kompaktnija po izvornom planu. Zanimsljena je poput mnogih pozorista i opera u Evropi, oko kojih mozes da kruzis i posmatras sa svih strana.
Jedna zgrada na platou, prakticno po sred trga. Takva estetika u centru je prijemciva.

Naravno, svi znamo da "krmaca" koju su dogradili u pozadini ima svoju prakticnu svrhu, ali tvrdim da je moglo, i jos uvek moze drugacije.

remote.jpg.ashx


A evo kako sam ja to zamislio, uzimajuci u obzir teren i potrebe pozorista.

Image10.png
 
Poslednja izmena:
Naravno, svi znamo da "krmaca" koju su dogradili u pozadini ima svoju prakticnu svrhu, ali tvrdim da je moglo,

A evo kako sam ja to zamislio, uzimajuci u obzir teren i potrebe pozorista.

Pogledajte prilog 142826
Ух, баш би продисао и стражњи приступ позоришту, и све околне улице, и заиста би била лепа ова камена подзида. За скромност и благост оваквог приступа, нажалост, није било места у још једном (тадашњем) револуционарном заносу.
 
Auuuu, kako su je ocelavili i obogaljili crveni talibani...
Ovo je rađeno u periodu 1941-42, izgled zgrade je pojednostavljen u popravkama tokom okupacije posle oštećenja nastalih u aprilskom bombardovanju.
Sadašnji izgled je dobila u rekonstrukciji 1986-89, a po uzoru na onaj iz 1922.
Talibani, ma koje boje, nemaju veze sa ovim na slici.
 
Ова бивша војна зграда ће засијати као и она из храма :) А велика ствар ће бити и то што више неће бити огромни отворени јавни тоалет.
 
Други основни су урадили лепо без спољних јединица клима уређаја по фасади.
 
@Meyraf Da, slazem se, deluju kao obicni PVC prozori, u svakom okviru na pozoristu su od tog istog materijala.

Sto se pozadine tice, meni je zgrada bila kompaktnija po izvornom planu. Zanimsljena je poput mnogih pozorista i opera u Evropi, oko kojih mozes da kruzis i posmatras sa svih strana.
Jedna zgrada na platou, prakticno po sred trga. Takva estetika u centru je prijemciva.

Naravno, svi znamo da "krmaca" koju su dogradili u pozadini ima svoju prakticnu svrhu, ali tvrdim da je moglo, i jos uvek moze drugacije.

remote.jpg.ashx


A evo kako sam ja to zamislio, uzimajuci u obzir teren i potrebe pozorista.

Pogledajte prilog 142826
Ne može ovako kako si ti to zamislio, jer je u dograđenom delu kompletna druga sala Narodnog pozorišta, tj. dvorana Raša Plaović, sa sve gledalištem.. nije to tek tako neki aneks.
 
Narodno pozorište je ograđeno sa strane Francuske. Nisam iz prevoza uspeo da vidim šta se dešava. Ulazi su i dalje upotrebni, pa mislim da je možda fasada?
 
@Meyraf Da, slazem se, deluju kao obicni PVC prozori, u svakom okviru na pozoristu su od tog istog materijala.

Sto se pozadine tice, meni je zgrada bila kompaktnija po izvornom planu. Zanimsljena je poput mnogih pozorista i opera u Evropi, oko kojih mozes da kruzis i posmatras sa svih strana.
Jedna zgrada na platou, prakticno po sred trga. Takva estetika u centru je prijemciva.

Naravno, svi znamo da "krmaca" koju su dogradili u pozadini ima svoju prakticnu svrhu, ali tvrdim da je moglo, i jos uvek moze drugacije.

remote.jpg.ashx


A evo kako sam ja to zamislio, uzimajuci u obzir teren i potrebe pozorista.

Pogledajte prilog 142826
To bi sluzilo da skuplja smece kao pjaceta u Sremskoj ili Zeleni venac. Verovatno bi nikli kiosci…
 
To bi sluzilo da skuplja smece kao pjaceta u Sremskoj ili Zeleni venac. Verovatno bi nikli kiosci…
Дискутујемо о непостојећој теми (мада, и то је за људе), али реагујем због начелног погледа.

Ја бих пре замислио да ће ту да се наџогере два клинца са гитарама, и да пролазе њихове другарице из разреда, као колутају очима, а мало им клецају колена… сваки јавни простор може и да се упропасти и одухови.
 
Vrh