Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

A zasto tako komentarisete - jezivo, odvratno, tuga, zatvor...?!! Razmak izmedju nasih lamela u P2 je 17 metara. Idite izmerite koliko je u novogradnji na Vracaru, na primer. Benefit je da je kvadrat 1,600 evra i da ste na 10 min autobusom od Trga. Niste potpisali da cete da zivite u Botanickoj basti. Ako ste uopste potpisali...

Živim tu i za 10 minuta se ne može doći do Pančevca u 3 ujutru autom a kamoli autobusom. Ujutru i popodne potrebno je okvirno 45-60 min do centra, kada je sve regularno 30 min u najboljem slučaju, naravno u 35-ici se stoji sobzirom da su busevi puni već od Lešća. A malo je i neozbiljno upoređivati Vračar i Višnjičku banju kao lokaciju.
 
@Markonisd ,ne znam prijatelju gde ti zivis, ali u Visnjickoj Banji, ne sigurno 😁😁😁
35 inace krece sa Lesća, ako je tu već puna, mora da komsije sa brda malo ustanu, pa odluce da se provozaju i vec tu napune bus 😳
 
@MilosMilica prijatelju, početna stanica mi je Novo naselje, jedna iznad toplane odnosno Sunny Premiuma. Trenutno sa slabim saobraćajem gde je pola Beograda na odmoru i bez velikih gužvi potrebno je minimum pola sata 35-ci. A standardne gužve u Višnjičkoj očekuju se tek od septembra. Naravno, moje iskustvo se bazira najčešće na jutarnjim i popodnevnim špicevima ali to je manje više realnost koliko god mi želeli da za 10 min stignemo do centra.
 

Prilozi

  • IMG_20220808_083915.jpg
    IMG_20220808_083915.jpg
    82,1 KB · Pregleda: 198
@MilosMilica prijatelju, početna stanica mi je Novo naselje, jedna iznad toplane odnosno Sunny Premiuma. Trenutno sa slabim saobraćajem gde je pola Beograda na odmoru i bez velikih gužvi potrebno je minimum pola sata 35-ci. A standardne gužve u Višnjičkoj očekuju se tek od septembra. Naravno, moje iskustvo se bazira najčešće na jutarnjim i popodnevnim špicevima ali to je manje više realnost koliko god mi želeli da za 10 min stignemo do centra.
Razumem ja to, ali ti si rekao kako autom u 3 ujutru ne moze da se stigne do Pancevca za 10min..
Guzva je gde god da se okrenes, ja autom cesto putujem po 20min kroz Kneza Milosa samo..
Ali ne bitno je to, vi ste se nadovezali na komsinicin komentar koji je bio odgovor nekome ko pljuje naselje, naziva ga odvratnim, zatvorom i slicno, a zaista je preterano i nepotrebno..
Da ce biti guzve to je svima jasno, prvo kroz Slanacki put i Visnjicku, pa onda redom gde koga put nosi.. 🙂
 
Jezivo,zaista jezivo,odvratno i potpuni promasaj.Ne vidim vise ni jedan jedini benefit od kupovine stana ovde,cak i NBG ima parkove i zelenilo,a ovde ce biti cisti beton i samo beton,provlacicemo se izmedju auta,i van stanova necemo imati sta da trazimo.Stvarno tuga....toliko biti alav na pare da nisu mogli jedan mali park sa par klupica i zelenilom i sadrzajima za decu.Nemam vise reci,zivecemo kao u nekom zatvoru
Da li je moguće da neće biti bar jedan manji park za decu, bilo kakav?
 
Da li je moguće da neće biti bar jedan manji park za decu, bilo kakav?
Naravno da nece biti nijedan. Ali uvek cete moci detetu da objasnite koliko je super povoljna cena kvadrata i da mu je autobusom blizu centar grada.
Salu na stranu, tu u blizini je Visnjicki venac, naselje koje su ipak pravili da bude lepo za zivot, a ne da bude povoljna cena sto vise kvadrata, pa tu imate obilje zelenila, parkica i lepo je i za decu i za odrasle...
 
Razumem ja to, ali ti si rekao kako autom u 3 ujutru ne moze da se stigne do Pancevca za 10min..
Guzva je gde god da se okrenes, ja autom cesto putujem po 20min kroz Kneza Milosa samo..
Ali ne bitno je to, vi ste se nadovezali na komsinicin komentar koji je bio odgovor nekome ko pljuje naselje, naziva ga odvratnim, zatvorom i slicno, a zaista je preterano i nepotrebno..
Da ce biti guzve to je svima jasno, prvo kroz Slanacki put i Visnjicku, pa onda redom gde koga put nosi.. 🙂
Pa realno 8-12 min je minimum do Pancevca u 03:00 ujutru naravno zavisi od brzine. Imate mislim 6 semafora, da vas samo par zakači, ide to i na 15 min ali uostalom nije ni bitno. Nadovezao sam se na komentar u vezi udaljenosti i upoređivanja dva dela grada a ne kao odgovor podrške na prethodni komentar. Iznošenje informacija kao na primer 10 min do centra , zelene oaze, i slično ne ide nikome u korist. Deluje obmanjujuće i dovodi do razočarenja kasnije. Cilj foruma je razmena informacija koje svima mogu biti korisne i koje su realne. Svakako kako sada stvari stoje betona će biti više nego što smo očekivali, tako da razumem i razočarenje pojedinih ljudi oko toga a i oko nedostatka parkova, igrališta škole i vrtića kojih je po prvom planu trebalo biti ali šta je tu je. I dalje sam zadovoljan kupovinom stana u naselju i očekujem uz rast naselja i razvoj prateće infrastrukture koja će nam olakšati život. Završavam priču oko ovoga i nadam se uskorom useljenju oba Premiuma gde sa većim brojem ljudi možemo uraditi i zahtevati više zelenila, park za decu, školu i vrtić i sve ono što nam je potrebno za lep život u naselju.
Puno pozdrava i lep početak nedelje svim komšijama! :)
 
Pozdrav svima! Da li neko ima informaciju dokle se stiglo sa useljenjem u Premijumu 1 ( druga, treća i četvrta faza)?
 
Komšije, sada je pravo vreme da se sve ovo stavi na papir i napiše Gradu. Ljudi su se promenili i nova struktura u gradu će biti zainteresovana da pročita o prethodnima koji su sve ovo aminovali.
Jasno je da živimo u gradu i da ne možemo imati livadu preko puta naselja večno. Ali, stalne promene plana naselja, obećan i nacrtan vrtić ispred EP zgrada kojeg više nema, izlaženje zgrada iz dozvoljenih gabarita... e, to već nije u redu. Niču zgrade sa 4 lamele tamo gde su nam pokazivali nesto drugo pre svega neku godinu. Ja ću svakako pisati pismo i stavicu u cc nekoliko medija. Ništa nećemo izgubiti ako nas više ovo uradi... verovatno nas kao u Stepi čeka borba za sve obećano, ali vidite kada se uključe mediji kao u Stepi, ne može baš sve da prođe tek tako...
 
Ja zaista ne znam ko je mogao da pomisli da Sunnyille kao investitor moze da napravi vrtic ili cak osnovnu skolu? To sto oni stavljaju i na sta se ljudi pecaju, to je vec problem tih ljudi. Za parkove se slazem i to ste svi koji o tome pisete apsolutno u pravu, ali skola je druga tema. To ne odlucuje i ne odobrava investitor.
 
Ja zaista ne znam ko je mogao da pomisli da Sunnyille kao investitor moze da napravi vrtic ili cak osnovnu skolu?
Pa to je mogao da pomisli svako ko je procitao plan detaljne regulacije donesenog od strane grada Beograda u trenutku kad je pocelo da se gradi celo naselje. O kakvom pecanju Vi pricate? E sad, posto zivimo u kaubojskoj drzavi, gde se plan detaljne regulacije menja u korist profita investitora a siguran sa na obostrano materijalno zadovoljstvo i ljudi na vlasti i investitora, onda prvo nestanu skola i vrtic, pa se pojave zgrade, pa se pojavi sprat vise, pa se pojavi i dva sprata vise.

Ali bez brige, povoljna je ceka kvadrata i centar je metroom stvarno na 10 minuta. Nije 35-icom.
 
Ja sam ubeđen da će neki parkić za decu biti, kakav - takav (to su nam, u više navrata, izričito tvrdili). A za neko sveopšte zelenilo u naselju se nisam ni nadao (niti nam je tako predstavljeno). Da ima parkić, neki pristojan market i kafić, ja zadovoljan.
 
Ja zaista ne znam ko je mogao da pomisli da Sunnyille kao investitor moze da napravi vrtic ili cak osnovnu skolu? To sto oni stavljaju i na sta se ljudi pecaju, to je vec problem tih ljudi. Za parkove se slazem i to ste svi koji o tome pisete apsolutno u pravu, ali skola je druga tema. To ne odlucuje i ne odobrava investitor.
Ko je rekao da je investitor trebalo da pravi vrtić? Vrtić je bio na planu detaljne regulacije koji je volšebno promenjen u korist tog istog investitora
 
Pa to je mogao da pomisli svako ko je procitao plan detaljne regulacije donesenog od strane grada Beograda u trenutku kad je pocelo da se gradi celo naselje. O kakvom pecanju Vi pricate? E sad, posto zivimo u kaubojskoj drzavi, gde se plan detaljne regulacije menja u korist profita investitora a siguran sa na obostrano materijalno zadovoljstvo i ljudi na vlasti i investitora, onda prvo nestanu skola i vrtic, pa se pojave zgrade, pa se pojavi sprat vise, pa se pojavi i dva sprata vise.

Ali bez brige, povoljna je ceka kvadrata i centar je metroom stvarno na 10 minuta. Nije 35-icom.
Pa lepo kazete da zivimo u kaubojskoj državi,( ja bih dodao banana drzavi) Onda svaka cast onom ko se upecao i poverovao u taj plan. Kod nas ljudi grade bez dozvola, zgradu uz zgradu, zatvaraju prolaze, prozore, poglede, ruse zasticene objekte radi novih zgrada, a mi se i dalje cudimo sto neko nije ispostovao regulacioni plan za naselje u Visnjickoj banji..
 
Ja sam danas bio do naselja i potvrđeno je da će zaista biti nekog parka. Ne treba očekivati da će biti ogromno, ali neće biti ni minijaturno kako se pisalo u navratima. Zelenila u samim blokovima nece biti nešto puno, ali sa strane će biti drvoredi i gde god nije trotoar bice nekog rastinja i žbunja. Vidi se i na nekim trotoarima da su ostavljene rupe za drveće, tako da kad poraste smatram da će biti sasvim ok. Lično bih želeo da je toga više, kao i svi mi, ali uzevši u obzir kako je u drugim novijim kompleksima (West 65 npr i ozloglaseni K distrikt), mislim da ce biti bolje od toga kako se inače radi.

Nažalost, svuda investitori gledaju da navuku što više kvadrata (sa njihove strane mi je razumljivo) i gotovo da nema više humane gradnje kao nekad i to je jednostavno nešto što je tako kako jeste i to mi kupci ne možemo menjati. Da ne ulazim u priču "trebalo je jedno, ispalo je drugo..." itd, sa čim se slažem sa svima koji su nezadovoljni, ali opet, smatram da će na kraju, kada se sve završi, celo naselje biti jedna skroz ok celina i da svi koji su uzeli nekretninu ovde nikako nisu pogrešili, u krajnjem slučaju jer, ako im ne bude odgovarao život tu, moći će da prodaju za više novca nego što su dali (bez upadica oko upotrebne dozvole molim 😅).
 
Onda svaka cast onom ko se upecao i poverovao u taj plan. Kod nas ljudi grade bez dozvola, zgradu uz zgradu, zatvaraju prolaze, prozore, poglede, ruse zasticene objekte radi novih zgrada, a mi se i dalje cudimo sto neko nije ispostovao regulacioni plan za naselje u Visnjickoj banji..
Pa svasta ljudi veruju. Sta onda reci tek za poverenje nekoga ko ode kod investitora i potpise primopredaju stana, a da nema struju, nema ulicu, u zgradi gradiliste, i bez ikakvog traga o tehnickom prijemu da od nekoga dobije garanciju da je zgrada bezbedna za zivot?
 
Pa svasta ljudi veruju. Sta onda reci tek za poverenje nekoga ko ode kod investitora i potpise primopredaju stana, a da nema struju, nema ulicu, u zgradi gradiliste, i bez ikakvog traga o tehnickom prijemu da od nekoga dobije garanciju da je zgrada bezbedna za zivot?
To morate pitati te ljude koji su to odradili. Ja mogu samo da prenesem njihove utiske, posto sam sa nekima u kontaktu. Oni su generalno zadovoljni i kazu da su sve nedostatke ispravili, da su azurni sto se toga tice i trude se da dovedu to u normalno stanje. Sada, razloge zbog kojih su oni pristali na to, ja ne znam, ali verujem da je svako imao svoj razlog zasto je to odradio(kirija i kredit, smucilo im se cekanje, nemaju gde sa stvarima, jer su davno narucili i sl.).
 
Potpuno ste u pravu komsije,
Sto grade dodatne objekte bolje da su sve lepo zasejali pšenicu, krompir, udarili nekoliko plastenika, u nastavku P2 napravili jezerce neko vestacko da motamo pedaline a iznad njega zoo vrt pa da sa terase uzivamo u pogledu na divlje životinje,
Dakle da bude i jeftino, i blizu grada a opet sa druge strane kad se probudimo da izgleda kao park iz doba Jure,
Treba se boriti za to, to je inače normalno i vecina stambenih objekata to ima u Beogradu, ili možda ipak ne 😂😂😂
 
Potpuno ste u pravu komsije,
Sto grade dodatne objekte bolje da su sve lepo zasejali pšenicu, krompir, udarili nekoliko plastenika, u nastavku P2 napravili jezerce neko vestacko da motamo pedaline a iznad njega zoo vrt pa da sa terase uzivamo u pogledu na divlje životinje,
Dakle da bude i jeftino, i blizu grada a opet sa druge strane kad se probudimo da izgleda kao park iz doba Jure,
Treba se boriti za to, to je inače normalno i vecina stambenih objekata to ima u Beogradu, ili možda ipak ne 😂😂😂
Haha Jao boze koliko ste duhoviti!!! Jao neverovatno!!! Pa ja ne mogu da stanem da se smejem...

Hajde sad ozbiljno. Sta je ovo gore? Neka frustracijama pretcima koji su sejali psenicu i krompir pa biste napokon da predjete na beton? Pa ste jos uboli premiju jer je i jeftino a zove se Premium? Pa ne morate da brinete za divlje zivotinje: oko zgrade vam zivi barem 30 pasa lutalica, a pasu i izgladneli konji iz Malog Leskovca. U nastavku P2 necete imati plastenike nego cete imati predivnu divlju deponiju smeca. Ali bez brige, i dalje ce se zvati Premium.

Lep pozdrav!
 
Haha Jao boze koliko ste duhoviti!!! Jao neverovatno!!! Pa ja ne mogu da stanem da se smejem...

Hajde sad ozbiljno. Sta je ovo gore? Neka frustracijama pretcima koji su sejali psenicu i krompir pa biste napokon da predjete na beton? Pa ste jos uboli premiju jer je i jeftino a zove se Premium? Pa ne morate da brinete za divlje zivotinje: oko zgrade vam zivi barem 30 pasa lutalica, a pasu i izgladneli konji iz Malog Leskovca. U nastavku P2 necete imati plastenike nego cete imati predivnu divlju deponiju smeca. Ali bez brige, i dalje ce se zvati Premium.

Lep pozdrav!
Pogresno tumačenje, ali zanimljivo, nadam se da ste pametni pa nećete ziveti na ovoj deponiji 😂😘
 
Ovo je šok i neverica sta je sa vama ljudi,čime se vi zadovoljavate i sta je sve vama ok zbog kao jeftinog kvadrata koji uopste nije jeftin.Pa i da je dzabe valjda je ljudski i normalno da ima neki parkic,malo nekog zelenila,da nije beton od ivice do ivice.Niko nije trazio botanicku bastu niti placeve niti staklenike i zoo vrt nego samo koje drvo i neko parce zelene povrsine.
Ja sam jednostavno u soku ovakvim razmisljanjem.Zato sto je kvadrat 1700e,dakle nije dzabe,treba da se cuti i da budemo zadovoljni sto cemo da gledamo jedni drugima u tanjir i sobu i sta god.A plan detaljne regulacije je bio drugaciji,oni su obecavali nesto drugo i dosta ce ovde biti porodica sa malom decom kojima je park neophodan.Niko ne drami zbog nekih budalastina ,niko nece Holovud niti ne znam sta.Ali necemo ni nabijene zgrade od puta do puta,od ivice do ivice.
Ali evo sad vidim da ce biti kakvi stanovnici takvo i naselje.
Nadam se da ce nas nekolicina,koji imaju neku malo drugaciju viziju, uspeti da se izbori za bolji kvalitet zivota svih nas.
 
Vrh