Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Prošao juče i vidim vatrogasci stacionirani ili kod tunela Lipak ili Železnik, ne sećam se tačno. Zna li neko čemu to?
Dezurstvo traje od maja 2012.godine jer tunel Strazevica nije imao vodu u hidrantima,pa se pokrivanje kasnije prosirilo i na Lipak i Zeleznik izmedju ostalog i sto su dvosmerni,
pa u slucaju saobracajke da se odmah reaguje.E sad,zasto se i dalje dezura,nemam pojma,ali sigurno ima razloga.
 
Dezurstvo traje od maja 2012.godine jer tunel Strazevica nije imao vodu u hidrantima,pa se pokrivanje kasnije prosirilo i na Lipak i Zeleznik izmedju ostalog i sto su dvosmerni,
pa u slucaju saobracajke da se odmah reaguje.E sad,zasto se i dalje dezura,nemam pojma,ali sigurno ima razloga.
U svakom slučaju i bolje što su tu.
 
Pušten u promet novi deo od tunela Strazevica do nadvoznjaka preko pruge u selu Rakovica.
Tuzni tok van A10...
I kakva je sada veza sa Resnikom? Na osnovu iscrtanih linija mi deluje da je kružni tok povezan sa desnom trakom Obilaznice (ka BP) pomoću nove devijacije, bliže Straževici. Da li je sada moguće iz pravca BP bilo gde skrenuti ka Resniku?
 
Ja sam danas morao kao kr**** da kružim da bih došao do resnika.
Zahvaljujem se Ministru momi što sam izgubio 20 minuta da bih došao u resnik.
 
Prođoh danas, vozila iz pravca BP se okreću polukružno blizu onog parceta nadvožnjaka koji stoji već desetak godina, i vraćaju nazad za Resnik... Naravno posto su trake relativno uske, moraju da se okreću iz bar dva pokušaja, i prave guzvu...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nije moguće ni sa druge strane skrenuti sa Kružnog toka nigde blizu. Ostali nam Jajinci, ako ne tu onda Orlovača....Neshvatljivo. Nadvožnja od železničke stanice Jajinci je završen ali ne pokazuju interesovanje da naspu zemlju i izgrade pristupnu rampu na Kružni put iako je sve ostalo gotovo. Apsolutno ih ne zanima mirolokacija i uticaj procesa gradnje obilaznice na istu.
 
Evo i fotografija sa novo puštenih kilometara autoputa. Nedostaje habajući sloj asfalta.
20220709_200620.jpg
20220709_200627.jpg
20220709_200643.jpg
20220709_200717.jpg
20220709_200839.jpg
20220709_200908.jpg
U pola jedan, noćas, Kinezi rade kod bivše naplatne Bubanj potok, lupaju staru traku autoputa.
 
Preskočen je ceo loš deo puta, oko kružnog toka, koji nikako da poprave. Vozi se novim asfaltom, doduše bez habajućeg sloja, ali je napredak veliki. Problem je nerazumevanje skretanja za Resnik, iz pravca Straževice. Stranci voze mehanički, bez gledanja znakova, i onda skrenu odmah na prvom skretanju, umesto da nastave pravo. Onda se vraćaju u rikverc, što može da bude problem kad naiđe veća kolona.
 
Mi iz Resnika imamo ulaz na desno ka B .Potoku i izlaz iz tunela ka kružnom toku (i to preko utabanog tucanika???)
Ulaz ka Orlovači nema, izlaz iz pravca B. Potoka - nema. Mora da se ide do Orlovače pa nazad... Katastrofa.
Mada je ovo bolje rešenje za tranzit, nama je očajno.

P:S. Malopre sam. prilikom obilaska da vidim kuda ću sutra ujutru na posao sreo patrolu policije na sada već starom Kružnom putu i oni došli da vide kuda može da se prođe...smeh od države!
 
Poslednja izmena:
Po meni je bolje ovom novom deonicom što je otvorena put je prav ravan nema kružnog toka i lošeg puta. Na tunelu Beli potok nema bukvalno nikog završeno je komplet betoniranje čak se ne vide ni bageri da skidaju zemlju u nastavku. Da zato što je nedelja oko 12h. sam prošao ili ne ne znam. Evo i par slika
20220710_114518.jpg
20220710_114519.jpg
20220710_114520.jpg
20220710_114522.jpg
20220710_114525.jpg
20220710_114534.jpg
20220710_114647.jpg
20220710_114648.jpg
20220710_114753.jpg
20220710_114756.jpg
20220710_114759.jpg
20220710_114801.jpg
20220710_114803.jpg
20220710_114805.jpg
 
Mi iz Resnika imamo ulaz na desno ka B .Potoku i izlaz iz tunela ka kružnom toku (i to preko utabanog tucanika???)
Ulaz ka Orlovači nema, izlaz iz pravca B. Potoka - nema. Mora da se ide do Orlovače pa nazad... Katastrofa.
Mada je ovo bolje rešenje za tranzit, nama je očajno.

P:S. Malopre sam. prilikom obilaska da vidim kuda ću sutra ujutru na posao sreo patrolu policije na sada već starom Kružnom putu i oni došli da vide kuda može da se prođe...smeh od države!
Ebiga,moramo kod 1000 ruža da se isklj. pa na Pinosavu i kroz Delove.
 
Šta ću preko Pinosave....meni bolje do Orlovače pa curik...3km duže al se ne lomatam onim putićem i oko Pariguza a tek ne kroz Delove...
Jedino kad je gužva u tunelu....
 
Pa zar nisu mogli na devijaciji kružni da naprave i tako da se ulazi u Resnik i iz njega iz pravca 1000 ruža za oba smera? Verovano će ceo taj potez sad morati da konačno trasiraju ispod onog nadvožnjaka što ide preko pruge a i onaj ispred tunela.
 
Ok se danas radi iskop tunela, ima 15-20 mašina i sve se mrdaju. Deo koji je skoro privremeno pušten je super, bilo bi još bolje ako se sva zemlja oko autoputa na kraju uredi. Takođe ovo privremeno što fali habajući je ok jer je sad dvosmerno pa ima privremeno iscrtane trake za dva smwra, a posle će ih prekriju habajućim slojem i preko njega će iscrtaju normalne trake. Nadam se bar. Da ne budu glupe zbunjujuće linije koje i dan danas stoje od Ostružnice do Orlovače.
 
Vrh