Šta je novo?

Cene nekretnina

- Pa recimo u Becu je kvadrat jeftin. Mozda je sad poskupeo, to nisam pratio poslednjih godina ali pricali su mi da drzava tj, grad, kako krecu da skacu cene, gradi, gradi, gradi i spusta cene. Odrzava se da bude grad socijalan i pristupacan. Ja znam decka koji je kupio stan za 2200 pre 2 godine. Sredjena starogradnja.
- Ono sto znam je da je npr. u Skoplju tokom vlasti Gruevskog bio ponudjen jeftin kvadrat bracin parovima sa decom. Tipa oko 700-800e/m2.
- Kod nas, osim za snage bezbednosti, nema zar ne?
- Ja ne bih pametovao oko cene, tipa da ja kazem ovde je los zivot, ti kazes dobar pa ko je u pravu. Cenu svakako svuda odredjuje odnos ponude i potraznje. Drzava treba da radi za gradjane a ne protiv njih. Nasa drzava, je NAMERNO smanjivala ponudu da bi dizala cene. Takodje NAMERNO je potpisivala tajne Ugovore trudeci se da izgradi sto vise kvadrata u delu grada koji ni Tito nije hteo da dira, jer se cuvalo da kad se jednog dana bude imalo novca, za kulturne sadrzaje, operu, muzeje, parkove, a ne stambena zona u vec prenatrpanom delu grada.
Tako da cenu treba slobodno da odredjuje trziste a drzava treba da omoguci pad cene putem povecanja izgradnje. Ovde se namerno radi suportno.
A siguran sam da kada bi tako bilo. cene u Beogradu s obzirom na siromastvo i prezaduzenost nase zemlje, ne bi se mnogo razlikovale od cena u Solunu ili Sofiji.
S obzirom da politicku situaciju u Srbiji, tesko da ce doci do promena u sledecih 3-5 godina. Pad cena sad moze doci zbog svetske krize i nepoznatog novog svetskog poretka nakon zavrsetka rata u Ukrajini. Dakle ovde je stednja velika, pitanje je sta ce ljudi da urade s tim novcem. Da kupuju nekretnine koje vise nisu tako perspektivne kao investicija? Verujem da nece. I tako pada potraznja... krediti su skuplji za kreditne kupce, opet pada potraznja. Krediti su skuplji i za investitore. A oni koji su kupovali za investiciju, pocinju da prodaju... i zato opet pada cena... takodje moguce promene u Beogradskoj vlasti i otvaranje Ugovora BGH2o moze da izazove nepoznate promene.
за други део поста ок ал овај део први морам да кажем да си за 2200 могао да узмеш оре две године само у деловима у којима не би желео да ти деца одрастају. Ако кошта стан у Бечу 2200 постоји итекако добар разлог.
 
Iskreno voleo bih da mi dete raste tamo, pa i u tom delu grada, sto da ne, svidja mi se. Urbano je a ima velikih parkova i zelenih povrsina. Nije u centru al nije ni daleko. Nesto kao Banovo brdo ako ne i blize, Metroom prosecno 5 stanica.
Evo Srba tamo ima 200.000 tj. svaki deseti Beclija i imaju veci natalitet nego mi ovde a ne verujem da zive u istim kvartovima sa Austrijancima.
Ne znam za cenu, ipak je Bec poseban, i pitanju je direktna prodaja od poznanice, koja se vraca u Srbiju u penziju.
 
Opet pretpostavljaš. I to loše.
Da, živeo sam u Beogradu.
I ne, ne živim više u Beogradu.
Na posao sam putovao sat i 10 minuta svaki dan u jednom smeru i to kad je bilo van špica (prelazak gazele). Jedna od vrlo bitnih stavki za težak život u Beogradu je saobraćaj, pogotovo javni.
I onda ti napišeš za neki grad da je to 20min od centra i uporediš da je to isto kao Bežanija i centar.

Glasao sam na svim izborima.
Protestovao sam. Od raznih studentskih protesta, pa do protesta vezanih za Sava Malu i BnV.

I otišao sam. Za ceo svet ne mogu da pričam.
Za Evropu da. Neke stvari su u Beogradu najgore u Evropi.
Javni prevoz u Beogradu je najgori u Evropi. Ako se u to uključi i taksi usluga, niko nije ni blizu.
Jel postoji grad koji je na način kao Beograd povezan sa aerodromom, železničkom i autobsuskom stanicom?

Za sad sam video kako stvari funkcionišu u pola Evrope, od Turske, Grčke, Bugarske, Mađarske Italije, Švajcarske, Nemačke, Poljske, Češke, Slovačke, Francuske, Engleske, Rusije. Funkcionišu bolje nego u Srbiji, ili su slični nama (jugoistok Evrope). Ti koji pružaju sličan nivo kvaliteta života su jeftiniji od nas.

Pristupačnost stanovanja u Beogradu je među najgorim u Evropi (a o tome je i ova tema, cene nekretnina), kako za izdavanje tako i za kupovinu.

Kao što si ti meni udelio savet da je širok svet i da idem, isti savet važi i za tebe. Što si odlazio kad je toliko dobro? Kad si već otišao što se nisi vratio posle mesec dana kad si shvatio da tamo i nije toliko bolje?

Da se vratim na početak, kada si naveo svoje iskustvo sa životom i kupovinama u Beču i Beogradu, ti si direktno poredio Beč i Beograd, što je kao što si kasnije naveo potpuno besmisleno.
Ljudi polaze od sebičnosti i ličnih interesa. Dakle, ne mogu da shvate da nekoga ko je napustio Beograd i dalje ipak zanima šta se dešava u gradu u kome je odrastao recimo. Ima dosta sebičnih ljudi, koji isključivo gledaju lični interes, sve van toga im je nepojmivo.
 
Iskreno voleo bih da mi dete raste tamo, pa i u tom delu grada, sto da ne, svidja mi se. Urbano je a ima velikih parkova i zelenih povrsina. Nije u centru al nije ni daleko. Nesto kao Banovo brdo ako ne i blize, Metroom prosecno 5 stanica.
Evo Srba tamo ima 200.000 tj. svaki deseti Beclija i imaju veci natalitet nego mi ovde a ne verujem da zive u istim kvartovima sa Austrijancima.
Ne znam za cenu, ipak je Bec poseban, i pitanju je direktna prodaja od poznanice, koja se vraca u Srbiju u penziju.
Од познаника ок, то је друга прича не знам њихов иднос. На огласима тог нема у ок деловима. Беч је безбедан генерално тако да тај део није проблем.

Због јаког социјалног програма привлачи мало специфичнију структуру људи у већем броју (ништа лоше не мислим при том). Тако да одељење у школи изгледа прилично шаренолико и то не баш на позитиван начин.

У БГ се знају боље и лопије школе, у Бечу због јако великог прилива становништва а и одлива (аустријанци се претежно селе ван Беча) долази до чудних миксева који супруга и ја нисмо сматрали најбољим за дете.

На крају по рођацима који су тамо завршили основну и средњу знам какве је дискриминације било и какве и даље има по националној основи (за мене је било шокантно ал ето на жалост и даље је присутно).

Дете, по мени, је најбоље да одраста у својој земљи, после средње нек иде где хоће.
 
Ljudi polaze od sebičnosti i ličnih interesa. Dakle, ne mogu da shvate da nekoga ko je napustio Beograd i dalje ipak zanima šta se dešava u gradu u kome je odrastao recimo. Ima dosta sebičnih ljudi, koji isključivo gledaju lični interes, sve van toga im je nepojmivo.
Ја сам на овој теми најмање видео анализе цена некретнина и фактора који утичу да се оне крећу у једном или другом правцу.

Највише се види међусобног нападања и осуђивања које везе нема са темом. Јер побогу власт нам не ваља, немамо систем и слично. Па ми од Цара Душана на овамо немамо поштовање закона а систем да не помињем. А мислим да нико жив не памти добру власт сем ако у истој није био па му било добро.

Тако да су те ствари пре константе него промењиве код нас.

Питање је како ће се цене кретати у зависности од локалних и глобалних економских и политичких параметара уз наведене константе?

На сваки пост где оставим неку анализу нема одговора, ал ако кажем да је БГ по било чему ок онда тона коментара како не ваља и слично. Па шта вас интересују цене ако вам не ваља? Шта ће вам стан у граду који вам не ваља баш ништа? Ја у граду који ми се толико не свиђа не бих ни дана ноћио а камоли се интересовао за цене...

А ако вас већ интереује ајмо мало анализе, инсајдерске информације ако неко има и слично...
 
Za sve one nase ljude koji zive negde u civilizovanom svetu, EU, SAD, Kanada, a zele ds e vrate ovde, iz najbolje namere bih predlozio na iznajme neki stan i da dodju na minimum 4 meseca, od oktobra do aprila. Nije isto kad mi pricamo zagadjen vazduh i kad osetis to u svom nosu. Nije isto kad pricamo u propalim uliacma i trotoarima dok se to ne oseti. Guzve, prljavstina, nervoza, sivilo, to treba osetiti... Takodje ako imaju decu, treba ziveti Beogradsku svakodnevnicu... jer zaista nije isto kao doci leti na 2 meseca kad je Ada kao more...
 
Za sve one nase ljude koji zive negde u civilizovanom svetu, EU, SAD, Kanada, a zele ds e vrate ovde, iz najbolje namere bih predlozio na iznajme neki stan i da dodju na minimum 4 meseca, od oktobra do aprila. Nije isto kad mi pricamo zagadjen vazduh i kad osetis to u svom nosu. Nije isto kad pricamo u propalim uliacma i trotoarima dok se to ne oseti. Guzve, prljavstina, nervoza, sivilo, to treba osetiti... Takodje ako imaju decu, treba ziveti Beogradsku svakodnevnicu... jer zaista nije isto kao doci leti na 2 meseca kad je Ada kao more...
Не могу да се суздржим а да те не питам пошто си исто у ИТ и можеш где хоћеш да радиш - зашто не одеш ван БГ кад је све тако лоше? Мислим јесте све то присутно ал има и других фактора које су људима довољно битне да пристану на компромис, све су то одрасли људи који знају за себе да процене где им је најбоље. Ал мени делује да се ти мучиш у БГ па бих разумео да си у струци с којом се тешко може ићи преко, ал овако не капирам те, лоше ти и бираш да живиш у ту. Ако број 78 означава годиште, па ти би лако могао да одеш као принципал или ИТ менаџер у гомилу ИТ фирми у ЕУ са фином платом, макнеш се из смога и лошег квалитета живота, на крају живот је један треба бити тамо где мислиш да ти је најбоље.
 
Не могу да се суздржим а да те не питам пошто си исто у ИТ и можеш где хоћеш да радиш - зашто не одеш ван БГ кад је све тако лоше? Мислим јесте све то присутно ал има и других фактора које су људима довољно битне да пристану на компромис, све су то одрасли људи који знају за себе да процене где им је најбоље. Ал мени делује да се ти мучиш у БГ па бих разумео да си у струци с којом се тешко може ићи преко, ал овако не капирам те, лоше ти и бираш да живиш у ту. Ако број 78 означава годиште, па ти би лако могао да одеш као принципал или ИТ менаџер у гомилу ИТ фирми у ЕУ са фином платом, макнеш се из смога и лошег квалитета живота, на крају живот је један треба бити тамо где мислиш да ти је најбоље.
Bukvalno sam hteo da pitam isto, bravo
 
Krenula opet navala na planine i banje...za sada ih menjaju Rusi i Turci a kad otključaju Kineze biće haos!


"Raduje nas što je kontunuiran rast broja noćenja naših turista, iako su otvorene granice za putovanje u druge zemlje. Naši građani su se odlučili da bar deo odmora provedu u Srbiji, zato imamo promotivnu kampanju ''Doživi Srbiju'', gde se trudimo da im predstavimo destinacije u Srbiji gde mogu da provedu kvalitetan odmor. Najtraženiji su planinski centri i banje, posebno Kopaonik, Zlatibor, Vrnjačka Banja, Soko Banja, banja Vrdnik, Tara, Divčibare, Prolom i Lukovska banja, ali i ruralni turizam je sve traženiji", navela je direktorka TOS-a.
 
- Nasa drzava, je NAMERNO smanjivala ponudu da bi dizala cene. Takodje NAMERNO je potpisivala tajne Ugovore trudeci se da izgradi sto vise kvadrata u delu grada koji ni Tito nije hteo da dira, jer se cuvalo da kad se jednog dana bude imalo novca, za kulturne sadrzaje, operu, muzeje, parkove, a ne stambena zona u vec prenatrpanom delu grada.
Da, gradska vlast za vreme Đilasa je smanjila izdavanje dozvola za gradnju i opet su cene padale. Zar je tako teško povezati ludovanje cena nekretnina svuda u svetu sa nenormalnim štampanjem para i negativnim kamatnim stopama?

Da li znaš da su negativne kamatne stope u nekim državama bile problem i za komercijalne banke jer su one bile prinuđene da plaćaju centralnim bankama milione ako imaju višak novca u dnevnim operacijama?

Cela suluda neokenzijanska ideja, barem zvanično, je bila da podstaknu privredu. Umesto da plaćaju tu kaznu u vidu negativnih stopa, da plasiraju novac firmama. I podstakli su građevinu i kriptovalute jer su ljudi sa parama hteli da se odbrane od inflacije.

Savski amfiteatar nije diran jer je prvo trebalo da se uradi beogradski železnički čvor. SNS je jednostavno ukinuo prugu i stanicu i poterao neke kompozicije kuda im nije mesto, i počeo da gradi bez da završi železnički čvor.
 
Ја сам на овој теми најмање видео анализе цена некретнина и фактора који утичу да се оне крећу у једном или другом правцу.

Највише се види међусобног нападања и осуђивања које везе нема са темом. Јер побогу власт нам не ваља, немамо систем и слично. Па ми од Цара Душана на овамо немамо поштовање закона а систем да не помињем. А мислим да нико жив не памти добру власт сем ако у истој није био па му било добро.

Тако да су те ствари пре константе него промењиве код нас.

Питање је како ће се цене кретати у зависности од локалних и глобалних економских и политичких параметара уз наведене константе?

На сваки пост где оставим неку анализу нема одговора, ал ако кажем да је БГ по било чему ок онда тона коментара како не ваља и слично. Па шта вас интересују цене ако вам не ваља? Шта ће вам стан у граду који вам не ваља баш ништа? Ја у граду који ми се толико не свиђа не бих ни дана ноћио а камоли се интересовао за цене...

А ако вас већ интереује ајмо мало анализе, инсајдерске информације ако неко има и слично...
Teško da možeš očekivati analizu kada koristiš premijerkinu tezu "kome ne valja ovde nek se seli". To je prilično primitivno i ograničeno, naročito za nekoga ko je živeo u 10 evropskih zemalja. Još kažeš išao si na proteste, a posle pitaš ljude što ne napuste grad ako im ne valja. Ako si ti odustao od borbe da se nešto popravi i otišao preko ne znači da su svi takvi. Takođe je ograničeno razmišljati da gradnja zanima samo one koji kupuju ili prodaju, kao da ostali ljudi ne postoje, a ovakva gradnja i te kako utiče na njih. Poređenje sa Bečom i slično je daleko od ozbiljne analize.
 
Teško da možeš očekivati analizu kada koristiš premijerkinu tezu "kome ne valja ovde nek se seli". To je prilično primitivno i ograničeno, naročito za nekoga ko je živeo u 10 evropskih zemalja. Još kažeš išao si na proteste, a posle pitaš ljude što ne napuste grad ako im ne valja. Ako si ti odustao od borbe da se nešto popravi i otišao preko ne znači da su svi takvi. Takođe je ograničeno razmišljati da gradnja zanima samo one koji kupuju ili prodaju, kao da ostali ljudi ne postoje, a ovakva gradnja i te kako utiče na njih. Poređenje sa Bečom i slično je daleko od ozbiljne analize.
Da da, ti bi inace vrlo rado ozbiljno analizirao al drugi ti ne daju jadnom, pa si primoran da svoje ucesce svedes na zajedljive komentare.

Ne bi ti al moras, jel da?
 
Samo ljudi bez prijatelja, porodice, emocija ili vezanosti za mesto u kome su rođeni ili odrasli mogu tako olako, tako nonšalantno da seju komentare tipa "pa ako se nekome ne sviđa grad, neka ga napusti ili neka ode u inostranstvo". Uzaludno je takvima bilo šta objašnjavati, kao što je uazludno objašnjavati im stanje npr u gradskom prevozu kada oni isti nisu videli tipa 10, 20 godina, ako i tada... I oni to pokazuju iznova i iznova na ovoj temi. Znaju kakav je Beograd bolje nego oni koji se u njemu rodiše. Znaju kakav je prevoz bolje nego oni koji ga svaki dan koriste. Znaju kakav je nerad institucija bolje nego oni koji su se s njima je***ali sto puta. Sve oni znaju iz svojih agencijskih perspektiva visoko gore na nebu, iznad obične glupe raje i sirotinje, koja je po njima i kriva za sve loše što se dešava.

Usput, drago mi je da sve više ljudi primećuje jadničke poruke koje naprdni talog šalje između redova, najviše ta poruka "kome se ne sviđa u ovoj Nebeskoj Naprdnoj Srbiji, nek se tornja odavde" a koju najviše salju Nelečeni, Pantela i Julin. Stvara se ta neka slika i opčtenarodno ubeđenje da narod treba da postoji da bi služio državno-partijskom aparatu, a ne država i vlast da bi služili narodu. Naravno, svako zdrav u glavu se gnuša i bori protiv toga, ali kao i u ekonomiji, i tu ima jedan kolektiv bez srama i morala koji je za naknade spreman da podrži sta god treba, na sveopštu, pa cak i sopstvenu štetu. Jer kad bi zaista svi razumni i posteni ljudi otišli iz Beograda ili Srbije, ostala bi im stvorenja poput Vučića, Vesića, Đuke Bizona, Sime Spasića, Željka Mitrovića, Zadrugara i sličnih ćorsokaka evolucije.

P.S.
Ovo nije upućeno našim gastarbajterima i emigrantima. S kojima se nekad slažem, nekad se ne slažem, ali ih u 95% slučajeva razumem. Dakle ne radi se o njima. Radi se o ljudima koji, živeli u Srbiji ili negde van, drugima pričaju kako ništa nije bitno osim profita i narcizma, te da treba baciti sve ono što čini život i ljudskost i juriti potrošne, materijalne stvari i samozavaravajuće titule i lažna dostignuća. Žali Bože takve ljude i takve prazne živote.
 
Poslednja izmena:
Da da, ti bi inace vrlo rado ozbiljno analizirao al drugi ti ne daju jadnom, pa si primoran da svoje ucesce svedes na zajedljive komentare.

Ne bi ti al moras, jel da?
Osvrt na kulturno istorijsko nasleđe grada je tebi zajedljiv komentar? To te ne zanima? Odbijam da poverujem da si toliki primitivac. Verujem samo da je ograničenost u pitanju ili možda neki lični interesi. Nije da sam očekivao nešto više.
 
Samo ljudi bez prijatelja, porodice, emocija ili vezanosti za mesto u kome su rođeni ili odrasli mogu tako olako, tako nonšalantno da seju komentare tipa "pa ako se nekome ne sviđa grad, neka ga napusti ili neka ode u inostranstvo". Uzaludno je takvima bilo šta objašnjavati, kao što je uazludno objašnjavati im stanje npr u gradskom prevozu kada oni isti nisu videli tipa 10, 20 godina, ako i tada... I oni to pokazuju iznova i iznova na ovoj temi. Znaju kakav je Beograd bolje nego oni koji se u njemu rodiše. Znaju kakav je prevoz bolje nego oni koji ga svaki dan koriste. Znaju kakav je nerad institucija bolje nego oni koji su se s njima je***ali sto puta. Sve oni znaju iz svojih agencijskih perspektiva visoko gore na nebu, iznad obične glupe raje i sirotinje, koja je po njima i kriva za sve loše što se dešava.

Usput, drago mi je da sve više ljudi primećuje jadničke poruke koje naprdni talog šalje između redova, najviše ta poruka "kome se ne sviđa u ovoj Nebeskoj Naprdnoj Srbiji, nek se tornja odavde" a koju najviše salju Nelečeni, Pantela i Julin. Stvara se ta neka slika i opčtenarodno ubeđenje da narod treba da postoji da bi služio državno-partijskom aparatu, a ne država i vlast da bi služili narodu. Naravno, svako zdrav u glavu se gnuša i bori protiv toga, ali kao i u ekonomiji, i tu ima jedan kolektiv bez srama i morala koji je za naknade spreman da podrži sta god treba, na sveopštu, pa cak i sopstvenu štetu. Jer kad bi zaista svi razumni i posteni ljudi otišli iz Beograda ili Srbije, ostala bi im stvorenja poput Vučića, Vesića, Đuke Bizona, Sime Spasića, Željka Mitrovića, Zadrugara i sličnih ćorsokaka evolucije.

P.S.
Ovo nije upućeno ljudima koji nisu želeli da odu iz Srbije ali su morali. Niti ljudima koji su pak otišli i lepo im je u drugoj zemlji ali nisu za sobom ostavili trag popovanja ili ''pa kome se ne sviđa grad, neka baci ceo svoj život u kantu, ode negde drugde i krene sve ispočetka''. Jedno je otići negde jer se mora, drugo je otići negde jer prija ali shvatati da drugi ne funkcionišu i ne žive tako, a sasvim treće je propagirati naopake i isprazne prakse življenja u kojima se sve gleda samo kroz profit i narcizam, a ono što zapravo čini život se smatra trivijalnim i potrošnim. Žali Bože takve ljude i takve prazne živote.

Forumas: Zivim napolju, zeleo bih da se vratim u Bg, iz tih i tih razloga.

Sinji kukavci: Ne brate, ne razumes, ovde je pakao na zemlji, skuplje od Beca, gore od Bangladesa, niko normalan se ne bi vratio, uzivaj u demokratiji i uredjenoj zemlji.

Forumas: Ja ne mislim da je tako lose, ako je vama takvo mucenje, zasto ne probate zivot preko?

Sinji kukavci: Znaci ti i tvoji naprdnjaci bi da se svi normalni isele jel?

Koja sizofrena cepanja majko mila.
 
Osvrt na kulturno istorijsko nasleđe grada je tebi zajedljiv komentar? To te ne zanima? Odbijam da poverujem da si toliki primitivac. Verujem samo da je ograničenost u pitanju ili možda neki lični interesi. Nije da sam očekivao nešto više.
Ma sve si se izosvrto na kulturno istorijsko nasledje grada. 136 poruka punih kulture. Da se zavrti coveku u glavi od osvrtanja.
 
Teško da možeš očekivati analizu kada koristiš premijerkinu tezu "kome ne valja ovde nek se seli". To je prilično primitivno i ograničeno, naročito za nekoga ko je živeo u 10 evropskih zemalja. Još kažeš išao si na proteste, a posle pitaš ljude što ne napuste grad ako im ne valja. Ako si ti odustao od borbe da se nešto popravi i otišao preko ne znači da su svi takvi. Takođe je ograničeno razmišljati da gradnja zanima samo one koji kupuju ili prodaju, kao da ostali ljudi ne postoje, a ovakva gradnja i te kako utiče na njih. Poređenje sa Bečom i slično je daleko od ozbiljne analize.
Друже ако је теби сваки други пост везан за СНС у озбиљном си проблему. Политика ме не интересује претерано тако да ме заобиђи по том питању. Нисам рекао да сам живео у 10 ЕУ држава, врати се па прочитај опет шта сам рекао пре него што наставиш с измишљањем.

И нисам рекао "коме не ваља нек се сели" нити бих тако нешто изјавио икад, него сам лепо питао зашто неко проводи живот тамо где му све смета и што се једноставно не пресели тамо где мисли да му је лепше и то се не односи нужно на сељење ван Србије, већ ето може и на планину рецимо, тамо је чист ваздух или на село, мислим постоје алтернативе зар не?

Наравно да треба сви да се укључе у дискусију ал без обзира да ли неко купује стан или не, ал с којим правом неко може да говори људима да размисле пре повратка? Ко хоће да се врати вратиће се, једино ако некима смета појачана конкуренција онда разумем :)

Најгоре ми је то кукање око свега ништа не ваља и слично а нико да мрдне прстом. Јел вам прљав БГ, ајмо да се организујемо па узмемо вреће и почистимо колико успемо може?
 
Na forumu već ima ljudi koji se trude da unaprede zajednicu oko sebe kako god znaju i umeju. Na razne načine, i u raznim količinama i efektima.

Usput, kada bi se napravila akcija i došli jedni ljudi da pomognu, drugi ljudi sa foruma, koji ne izbijaju sa ove teme, bi se rugali i pisali kako je to trivijalno i kako je najbitnije samo da se mlate pare i grabi kapital. Još ako bi neko ovde ili u novinama izvestio o toj akciji, odmah bi počeli da nižu komentare ''haha, vidi ove! Mislite da ste bolji od nas! Haha, vidi, udarila im slava u glavu!'' A neki bi pak pisali i kako ''im tako i treba, kad upravo ta sirotinja i pravi najviše problema i zagađenja u gradu!''
 
Ma sve si se izosvrto na kulturno istorijsko nasledje grada. 136 poruka punih kulture. Da se zavrti coveku u glavi od osvrtanja.
Ma samo ti menjaj teze i nazivaj ljude sinjim kukavcima. Baš lepo i pohvalno za jednog IT-jevca. Katastar pao, ako nisi obavešten, doprinesi zajednici svojim velikim iskustvom, proširi malo vidike van ličnih interesa.
 
ајмо да се организујемо па узмемо вреће и почистимо колико успемо
Teško da će tako nešto da se postigne. Čistili SNS aktivisti park ispred moje zgrade pred izbore i posle mesec dana je bilo puno pikavaca i raznog djubreta.
 
Poslednja izmena:
Samo ljudi bez prijatelja, porodice, emocija ili vezanosti za mesto u kome su rođeni ili odrasli mogu tako olako, tako nonšalantno da seju komentare tipa "pa ako se nekome ne sviđa grad, neka ga napusti ili neka ode u inostranstvo". Uzaludno je takvima bilo šta objašnjavati, kao što je uazludno objašnjavati im stanje npr u gradskom prevozu kada oni isti nisu videli tipa 10, 20 godina, ako i tada... I oni to pokazuju iznova i iznova na ovoj temi. Znaju kakav je Beograd bolje nego oni koji se u njemu rodiše. Znaju kakav je prevoz bolje nego oni koji ga svaki dan koriste. Znaju kakav je nerad institucija bolje nego oni koji su se s njima je***ali sto puta. Sve oni znaju iz svojih agencijskih perspektiva visoko gore na nebu, iznad obične glupe raje i sirotinje, koja je po njima i kriva za sve loše što se dešava.

Usput, drago mi je da sve više ljudi primećuje jadničke poruke koje naprdni talog šalje između redova, najviše ta poruka "kome se ne sviđa u ovoj Nebeskoj Naprdnoj Srbiji, nek se tornja odavde" a koju najviše salju Nelečeni, Pantela i Julin. Stvara se ta neka slika i opčtenarodno ubeđenje da narod treba da postoji da bi služio državno-partijskom aparatu, a ne država i vlast da bi služili narodu. Naravno, svako zdrav u glavu se gnuša i bori protiv toga, ali kao i u ekonomiji, i tu ima jedan kolektiv bez srama i morala koji je za naknade spreman da podrži sta god treba, na sveopštu, pa cak i sopstvenu štetu. Jer kad bi zaista svi razumni i posteni ljudi otišli iz Beograda ili Srbije, ostala bi im stvorenja poput Vučića, Vesića, Đuke Bizona, Sime Spasića, Željka Mitrovića, Zadrugara i sličnih ćorsokaka evolucije.

P.S.
Ovo nije upućeno našim gastarbajterima i emigrantima. S kojima se nekad slažem, nekad se ne slažem, ali ih u 95% slučajeva razumem. Dakle ne radi se o njima. Radi se o ljudima koji, živeli u Srbiji ili negde van, drugima pričaju kako ništa nije bitno osim profita i narcizma, te da treba baciti sve ono što čini život i ljudskost i juriti potrošne, materijalne stvari i samozavaravajuće titule i lažna dostignuća. Žali Bože takve ljude i takve prazne živote.
Само људи без свега што си навео могу мислити да је без истог лако живети тамо преко јер ето добар превоз ти све то компензује. И што постављаш ствари тако да ако се неко не слаже с твојим мишљењем онда је одма напредњак овај или онај? Јел тако делиш све око себе - на оне који мисле као ти и они који су напредњаци?

Ово није тема везана за политику већ за некретнине, вероватно постоје форуми где се дискутује о политици, не мислим да је то овај. За случај да ниси приметио 50% Србије не гласа не јер неће већ буквално нема за кога, за мене од понуђених су сви исти.
 
Друже ако је теби сваки други пост везан за СНС у озбиљном си проблему. Политика ме не интересује претерано тако да ме заобиђи по том питању. Нисам рекао да сам живео у 10 ЕУ држава, врати се па прочитај опет шта сам рекао пре него што наставиш с измишљањем.

И нисам рекао "коме не ваља нек се сели" нити бих тако нешто изјавио икад, него сам лепо питао зашто неко проводи живот тамо где му све смета и што се једноставно не пресели тамо где мисли да му је лепше и то се не односи нужно на сељење ван Србије, већ ето може и на планину рецимо, тамо је чист ваздух или на село, мислим постоје алтернативе зар не?

Наравно да треба сви да се укључе у дискусију ал без обзира да ли неко купује стан или не, ал с којим правом неко може да говори људима да размисле пре повратка? Ко хоће да се врати вратиће се, једино ако некима смета појачана конкуренција онда разумем :)

Најгоре ми је то кукање око свега ништа не ваља и слично а нико да мрдне прстом. Јел вам прљав БГ, ајмо да се организујемо па узмемо вреће и почистимо колико успемо може?
Ima zapisano šta si pisao. Koga zanima nek čita i nek vidi. Ti baš znaš ko je mrdnuo prstom a ko ne. Mnogo mi nešto pretpostavljaš, i uglavnom pogrešno. Politika može da te ne zanima samo ako imaš 6 i po godina.
 
Ma samo ti menjaj teze i nazivaj ljude sinjim kukavcima. Baš lepo i pohvalno za jednog IT-jevca. Katastar pao, ako nisi obavešten, doprinesi zajednici svojim velikim iskustvom, proširi malo vidike van ličnih interesa.
Stvarno treba da sam pun postovanja za ljude koji svaki post skrecu u licne prozivke, koji i pored otvorenog poziva da verifikuju moj identitet ignorisu to i nastavljaju sa bezobraznim tezama o podmetnutim agentima, a ne doprinose nista konkretno temi.

Pobrkao si IT-evce sa budistickim monasima izgleda. Sinji kukavci je jos i blag termin.
 
Takodje im je u jnteres

Teško da će tako nešto da se postigne. Čistili SNS aktivisti park ispred moje zgrade pred izbore i posle mesec dana je bilo puno pikavaca i raznog djubret
Добро и? То је по принципу- нећу да се купам јер ћу се опет усмрдети.
 
Vrh