Šta je novo?

Cene nekretnina

Nazalost, kakva je starogradnja u kraju, kada uracunas troskove renoviranja, to ispadne jos i jeftinije. Romsko divlje naselje postoji i pored bloka 65, pa su tamo jos ludje cene.

Inace, u izdavanju je stanje potpuno ludilo trenutno. Ja sam primoran da menjam stan koji iznajmljujem sada i za 700e je maltene nemoguce naci pristojan 2.5+ stan na NBG i iole blizem delu Zemuna. Sve pristojno sto se pojavi biva rezervisano par sati nakon sto izadje na oglase. Rusi su nam uzeli dva stana ispred nosa, jer nismo rezervisali odma po gledanju nego otisli kuci da razmislimo jedan dan. Nije da trazim ne znam kakav luksuz, samo da namestaj ne bude duplo stariji od mene ( a cak i u tim recimo odbijaju kucne ljubimce, iako jedna rata kirije otprilike pokriva ukupnu vrednost namestaja).

Nadam se da ce Zelenski i Putin uskoro naprave neki dogovor jer ovo sada je jezivo.
 
Nazalost, kakva je starogradnja u kraju, kada uracunas troskove renoviranja, to ispadne jos i jeftinije. Romsko divlje naselje postoji i pored bloka 65, pa su tamo jos ludje cene.

Inace, u izdavanju je stanje potpuno ludilo trenutno. Ja sam primoran da menjam stan koji iznajmljujem sada i za 700e je maltene nemoguce naci pristojan 2.5+ stan na NBG i iole blizem delu Zemuna. Sve pristojno sto se pojavi biva rezervisano par sati nakon sto izadje na oglase. Rusi su nam uzeli dva stana ispred nosa, jer nismo rezervisali odma po gledanju nego otisli kuci da razmislimo jedan dan. Nije da trazim ne znam kakav luksuz, samo da namestaj ne bude duplo stariji od mene ( a cak i u tim recimo odbijaju kucne ljubimce, iako jedna rata kirije otprilike pokriva ukupnu vrednost namestaja).

Nadam se da ce Zelenski i Putin uskoro naprave neki dogovor jer ovo sada je jezivo.
U nekim evropskim gradovima su zabranili Airbnb jer je postalo preskupo rentirati za njihove stanovništvo.To je uradila država. Isto kao što se reguliše i cena šećera, ulja i sl. Sad da li ne ispravno fiksirati cenu ili stimulisati destimulisati određene kategorije to je druga priča.
Kad se lupuje stan da bi se rentirao onda otvoriš excel pa razvučeš 25 godina pa uneseš parametre e po kojoj ceni da ga rentiraš, koliko te košta održavanje, pa diskomtuješ nekom stopom jer movac ima svoju promenljivu vrednost itd.. Prva godina(ili 6 meseci) je onda po ovome trenutno sa Rusima sada možda bolja od drugih kasnijih godina ali kasnije može da sledi pad što zavisi od rasta privrede i ponude i tražnje.

Gore pomenuti stan neka realna cena bi bila 1600-1700eur jer je zavučeno ali svakako zavisi od kvaliteta..
 
A ljudi ovde (u Srbiji) se radovali kad su počeli da nadiru Rusi i Ukrajinci. :LOL:

Neki zbog ideoloških razloga, neki zbog profitiranja. Kad ono, ko bi reko, nekontrolisana najezda stranih naroda u velikim brojkama, u zemlju već opterećenu brojnim krizama i problemima, možda ipak nije tako divna stvar...


Ali nema potrebe za brigom, kao i uvek u istoriji, 1% najlukavijih i najkvarnijih će se svakako obogatiti ili na neki drugi način okoristiti od toga, a ostalih 99% će ispaštati. Samo je pitanje ko će biti u tih 1%. 😁 Neki s ove teme su ubeđeni da će oni upasti u tih 1%. Ali mislim da će ih vreme demantovati. 😁
 
Poslednja izmena:
Dobar izraz :)
Pa hoće jer ovde imaju interes suprostavljen većini ali sličan problem će se nekom drugom javiti ne daj Bože kad zatreba doktor, kad ne bude nastavnika da deci predaju matematiku, kad mu po stoti put nacrtaju grafit na zgradi, kad se bude skuo plaćala voda za piće, kad bude stranac u svojoj zemlji. Tih 1% mi ni ne vidimo a ostatak koji to podržava i odrađuje ovaj prljaviji deo su ljudi kojima treba isto pomoći.. ali eto neka su se ljudi podelil da se vidi i da znamo čiji su prelazili Albaniju i da nismo isti.
 
Nazalost, kakva je starogradnja u kraju, kada uracunas troskove renoviranja, to ispadne jos i jeftinije. Romsko divlje naselje postoji i pored bloka 65, pa su tamo jos ludje cene.

Inace, u izdavanju je stanje potpuno ludilo trenutno. Ja sam primoran da menjam stan koji iznajmljujem sada i za 700e je maltene nemoguce naci pristojan 2.5+ stan na NBG i iole blizem delu Zemuna. Sve pristojno sto se pojavi biva rezervisano par sati nakon sto izadje na oglase. Rusi su nam uzeli dva stana ispred nosa, jer nismo rezervisali odma po gledanju nego otisli kuci da razmislimo jedan dan. Nije da trazim ne znam kakav luksuz, samo da namestaj ne bude duplo stariji od mene ( a cak i u tim recimo odbijaju kucne ljubimce, iako jedna rata kirije otprilike pokriva ukupnu vrednost namestaja).

Nadam se da ce Zelenski i Putin uskoro naprave neki dogovor jer ovo sada je jezivo.
Ne očajavaj odmah, sine.
Evo ti stanovi. Zovi brzo da Rusi ne pokupe.
U ove dvosobne možete ti i ker u kuhinji, a ima i trosobnih.


Ima i ovaj al je prazan. Možemo da napravimo akciju neki nameštaj da ti udelimo.
Imam trosed i fotelju za tebe. Na cvetiće. Pristojni su. Džabe za kolegu al da dođeš ti po njih.

Dođeš mi sto komada za ovo traženje.
 
Ne očajavaj odmah, sine.
Evo ti stanovi. Zovi brzo da Rusi ne pokupe.
U ove dvosobne možete ti i ker u kuhinji, a ima i trosobnih.


Ima i ovaj al je prazan. Možemo da napravimo akciju neki nameštaj da ti udelimo.
Imam trosed i fotelju za tebe. Na cvetiće. Pristojni su. Džabe za kolegu al da dođeš ti po njih.

Dođeš mi sto komada za ovo traženje.

Dvosobni mi ne odgovaraju, od trosobnih jedan je vec izdat drugi ne primaju ljubimce. Hvala na brizi.

Klasican primer nekoga ko sa strane kafanski filozofira a nije svestan realnosti na terenu.
 
Dosta ih je sa porodicama/rade od kuce i dvosobni stanovi im mozda ne odgovaraju. Mozda stanovi imaju jacu manu koja se ne vidi sa slika.

A mozda su i mamac stanovi za koje kada pozoves dobijes "e taj je izdat, zaboravili smo da ga skinemo, ali vam mozemo naci nesto slicno" a to "nesto slicno" je po pravilo tacno iznad onoga sto si im naveo kao budzet. Kad vec pricamo o neralno skupim mamcima za prodaju, trebalo bi da su nam ti mamci za izdavanje poznati jer postoje od kako postoje i mali oglasi.

Slobodan si da istrazujes dalje, nemoj samo oglase da gledas nego zovi, pa cak idi i da pogledas. Ne moras meni da verujes. Ako nadjes nesto da valja dam ti i dvesta komada.
 
Dosta ih je sa porodicama/rade od kuce i dvosobni stanovi im mozda ne odgovaraju. Mozda stanovi imaju jacu manu koja se ne vidi sa slika.

A mozda su i mamac stanovi za koje kada pozoves dobijes "e taj je izdat, zaboravili smo da ga skinemo, ali vam mozemo naci nesto slicno" a to "nesto slicno" je po pravilo tacno iznad onoga sto si im naveo kao budzet. Kad vec pricamo o neralno skupim mamcima za prodaju, trebalo bi da su nam ti mamci za izdavanje poznati jer postoje od kako postoje i mali oglasi.

Slobodan si da istrazujes dalje, nemoj samo oglase da gledas nego zovi, pa cak idi i da pogledas. Ne moras meni da verujes. Ako nadjes nesto da valja dam ti i dvesta komada.
Pazi ima BgH20 bar 20 stranica? Jesi li probao tamo da pozoveš da spustiš cenu? Mislim da može lagano da se dobije tamo za 400-500 evra.. jesi na gardilištu i malo zavučeno ali ok je priča za privremeno
 
Daj ljudi da malo iskuliramo sa makroekonomijom i nadjemo coveku nesto do 700 eur.
P.S. Znam neke Ruse kazu skupo mnogo gorivo ovde, al ne sumnjam da za stan daju 1k+.
 
Pazi ima BgH20 bar 20 stranica? Jesi li probao tamo da pozoveš da spustiš cenu? Mislim da može lagano da se dobije tamo za 400-500 evra.. jesi na gardilištu i malo zavučeno ali ok je priča za privremeno
Nisam ja bas tako dobar pregovarac, ali eto ako mi ti ispregovaras sa 1500 na 500, dam ti od prve kirije tu razliku. Pa nek je i na gradilistu, ima ok restorana blizu.
 
Ovo što kažete mamac stan, ne mora biti obavezno mamac već vlasnik koji je nerealan sa cenom. Imam primer u komšiluku na Vidikovcu. Renovirao komšija stan i stavio na oglas za 3000 po kvadratu, vojna zgrada od žute fasadne cigle. Eto jeste nebuloza ali nije mamac, nije agent, nije agencija, nije zavera.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 
Nerealni su ljudi generalno, i funkcionisu po psihologiji mase, imam primer iz blize familije gde su samo prekrecili stan gde je njihova baba zivela, inverter klimu nisu ugradjivali (skupo im, a i sta ce), grejanje samo na struju, a izolacija nikakva, namestaj pola iz 80ih, pola LJ klasa iz JYSK-a, i traze 380e jer tako su culi da se krece cena. Isto tako, nikakvi agenti, posrednici, zavera. Cak se isto povlaci argument dolaze Rusi ne pitaju za cenu, i mislim da to sad svi ponavljaju kao papagaji. Sve se razmisljam, bas su prelazili hiljadu kilometara da uzivaju u stanu gde ima vise stvari za muzej nego za zivot.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja bas tako dobar pregovarac, ali eto ako mi ti ispregovaras sa 1500 na 500, dam ti od prve kirije tu razliku. Pa nek je i na gradilistu, ima ok restorana blizu.
Ma šta će meni provizija iz dobre namere sam to predložio.

Mislim da treba da se pokuša jer ako ima toliko stranica stanova koji su prazni pa bolje im je da izdaju za 500 nego da im stoji mesec za mesec prazno.

Čisto me zanima da li je tako nešto moguće da se podeli iskustvo ovde na forumu sa drugima ako se već aktivno traži pa da imamo neki utisak o tome ko drži te stanove i šta oni očekuju? Pregovaračka pozicija im je jako loša ako ne tolika pomuda? Zakon ponude i tražnje zar to ne radi?

Jer ako jeste moguće dobiti normalnu cenu onda pada ceo sistem u vodu i dokazuje se puno toga...
 
Radosavljević: Kamate na stambene kredite do 2023. mogu da porastu i do 100 odsto

“Za one koji su uzeli stambeni kredit 2020. ili 2021. godine kada je euribor bio oko -0,5 odsto, to će se značajno odraziti na rast kamata. Moja procena je da rast kamata do kraja 2023. godine može ići čak i do 100 odsto u zavisnosti od ročnosti, momenta zaduženja i samih uslova kredita. Već su sada građani koji su 2021. uzeli stambeni kredit na 30 godina, osetili rast kamate i do 20 odsto”, zaključuje Radosavljević.
 
Ma šta će meni provizija iz dobre namere sam to predložio.

Mislim da treba da se pokuša jer ako ima toliko stranica stanova koji su prazni pa bolje im je da izdaju za 500 nego da im stoji mesec za mesec prazno.

Čisto me zanima da li je tako nešto moguće da se podeli iskustvo ovde na forumu sa drugima ako se već aktivno traži pa da imamo neki utisak o tome ko drži te stanove i šta oni očekuju? Pregovaračka pozicija im je jako loša ako ne tolika pomuda? Zakon ponude i tražnje zar to ne radi?

Jer ako jeste moguće dobiti normalnu cenu onda pada ceo sistem u vodu i dokazuje se puno toga...

Po cemu ti procenjujes da im je pregovaracka pozicija toliko losa? Od tih 200 oglasa, gotovo svaki stan je okacen bar dvaput jer ljudi oglase kod nekoliko agencija. Plus je polovina oglasa manje od mesec dana aktivna. Ostali vrlo moguce da su vec izdati i mamci. Na kraju ispadne da od 200 oglasa tu ima 30 stanova koji se zapravo izdaju.

Jedna agencija ima specificne naslove oglasa, pa sam ih tako zapamtio, za BNV ih sad vidim imaju jedno 30, svi su matori i zapravo deluju povoljno. I na nbg su imali par koji su delovali bas dobro, naravno kad sam zvao nijedan nije slobodan ali kao ako ih angazujem naci ce mi oni nesto, mozda malo skuplje. Kladim se da im je takav i svaki od oglasa za BNV.

Sto se tice ljudi koji drze te stanove, nama je u ovoj potrazi na preporuku nudjen jedan, ne u BNV ali slicnog ranga. Drzi ga zena nekog bivseg fudbalera, sredjivala ga kao hobi, iznajmljuje ga ali joj se ne zuri, nije joj frka i ako stoji mesecima jer ne zivi od toga. Nije ni na oglasima jer hoce samo proverene ljude na preporuku. Dala je ok cenu, mozda 20% nizu nego sto bi bila u oglasima, jer smo prijatelji prijatelja, ali ni blizu nekog drasticnog spustanja na 600-700, a kamoli 500. Ne zuri se takvim ljudima.

Mnogo se ovde prica o laznom marketingu i podmetacinama agenata a zapravo daleko nerealniju stvarnost pokusavaju da kreiraju 'skeptici'. Te price da stanovi bleje neprodati, prazni, da BNV moze da se sa 1500 spusti na 500, to je tako odseceno od stvarnosti da bi bilo smesno da nije toliko iritirajuce za ljude koji su zapravo na trzistu kao kupci i podstanari. Lako je tudjim k gloginje mlatiti.
 
Po cemu ti procenjujes da im je pregovaracka pozicija toliko losa? Od tih 200 oglasa, gotovo svaki stan je okacen bar dvaput jer ljudi oglase kod nekoliko agencija. Plus je polovina oglasa manje od mesec dana aktivna. Ostali vrlo moguce da su vec izdati i mamci. Na kraju ispadne da od 200 oglasa tu ima 30 stanova koji se zapravo izdaju.

Jedna agencija ima specificne naslove oglasa, pa sam ih tako zapamtio, za BNV ih sad vidim imaju jedno 30, svi su matori i zapravo deluju povoljno. I na nbg su imali par koji su delovali bas dobro, naravno kad sam zvao nijedan nije slobodan ali kao ako ih angazujem naci ce mi oni nesto, mozda malo skuplje. Kladim se da im je takav i svaki od oglasa za BNV.

Sto se tice ljudi koji drze te stanove, nama je u ovoj potrazi na preporuku nudjen jedan, ne u BNV ali slicnog ranga. Drzi ga zena nekog bivseg fudbalera, sredjivala ga kao hobi, iznajmljuje ga ali joj se ne zuri, nije joj frka i ako stoji mesecima jer ne zivi od toga. Nije ni na oglasima jer hoce samo proverene ljude na preporuku. Dala je ok cenu, mozda 20% nizu nego sto bi bila u oglasima, jer smo prijatelji prijatelja, ali ni blizu nekog drasticnog spustanja na 600-700, a kamoli 500. Ne zuri se takvim ljudima.

Mnogo se ovde prica o laznom marketingu i podmetacinama agenata a zapravo daleko nerealniju stvarnost pokusavaju da kreiraju 'skeptici'. Te price da stanovi bleje neprodati, prazni, da BNV moze da se sa 1500 spusti na 500, to je tako odseceno od stvarnosti da bi bilo smesno da nije toliko iritirajuce za ljude koji su zapravo na trzistu kao kupci i podstanari. Lako je tudjim k gloginje mlatiti.
Ne tražiš luks niti bilo šta specijalno ali gledaš stan od žene bivšeg fudbalera u rangu BGH2O? Ljudi hoće da ti pomognu ali kako kad pišeš sam protiv sebe. U svakom slučaju srećna potraga.
 
Ne tražiš luks niti bilo šta specijalno ali gledaš stan od žene bivšeg fudbalera u rangu BGH2O? Ljudi hoće da ti pomognu ali kako kad pišeš sam protiv sebe. U svakom slučaju srećna potraga.
Pa nisam ga uzeo ocigledno, preporucila zenina drugarica jer misli da mi IT-evci bacamo pare, saslusali smo pricu ali nije to za nas.
 
Jedan priča kako su kirije otišle na 600 eura, drugi kako je kvadrat skup. Pa jeste al niko ne kupuje. Evo 63 blok Nbg, čovek prodao veći stan pa kupio manji na Paliluli, (zamenio stan). Drugi prekoputa plaćaju 200 e kiriju. Za zimu ćemo da se spremamo za restrikcije struje, nestašicu goriva i hrane, ali će zato kvadrat da ode na 5000 e. Ma važi.
 
Po cemu ti procenjujes da im je pregovaracka pozicija toliko losa? Od tih 200 oglasa, gotovo svaki stan je okacen bar dvaput jer ljudi oglase kod nekoliko agencija. Plus je polovina oglasa manje od mesec dana aktivna. Ostali vrlo moguce da su vec izdati i mamci. Na kraju ispadne da od 200 oglasa tu ima 30 stanova koji se zapravo izdaju.

Jedna agencija ima specificne naslove oglasa, pa sam ih tako zapamtio, za BNV ih sad vidim imaju jedno 30, svi su matori i zapravo deluju povoljno. I na nbg su imali par koji su delovali bas dobro, naravno kad sam zvao nijedan nije slobodan ali kao ako ih angazujem naci ce mi oni nesto, mozda malo skuplje. Kladim se da im je takav i svaki od oglasa za BNV.

Sto se tice ljudi koji drze te stanove, nama je u ovoj potrazi na preporuku nudjen jedan, ne u BNV ali slicnog ranga. Drzi ga zena nekog bivseg fudbalera, sredjivala ga kao hobi, iznajmljuje ga ali joj se ne zuri, nije joj frka i ako stoji mesecima jer ne zivi od toga. Nije ni na oglasima jer hoce samo proverene ljude na preporuku. Dala je ok cenu, mozda 20% nizu nego sto bi bila u oglasima, jer smo prijatelji prijatelja, ali ni blizu nekog drasticnog spustanja na 600-700, a kamoli 500. Ne zuri se takvim ljudima.

Mnogo se ovde prica o laznom marketingu i podmetacinama agenata a zapravo daleko nerealniju stvarnost pokusavaju da kreiraju 'skeptici'. Te price da stanovi bleje neprodati, prazni, da BNV moze da se sa 1500 spusti na 500, to je tako odseceno od stvarnosti da bi bilo smesno da nije toliko iritirajuce za ljude koji su zapravo na trzistu kao kupci i podstanari. Lako je tudjim k gloginje mlatiti.
Niko ovde ne mlati ničim svašta kakvi izrazi. Iz dobre namere je predlog kao i drugi normalni ljudi kao kolega Jaran ima dobre predloge deluje da je vispren čovek i snalažljiv treba ići za takvima a ne samo knjiški i po proceduri slušati šta se zvanično kaže. Nekad preporuka od drugih ljudi i trač bolje odslikavaju pravo stanje nego ovo po novinama u šta ni mala deca više ne veruju. Podržaće te svako na forumu da dobiješ što bolju cenu i na tvojoj smo strani.. sem ako ti ne želiš da platiš što više..

Uveče deluje praznjikavo poprilično po svetlima pa zato ima smisla da je tačan podatak da ima puno neizdatih.. mislim da treba navaliti na to i dubinski istražiti ali ne te žene fudbalera nego dobro se raspitati i pozvati bar 20 oglasa..
 
Ma realno ima stanova od 60 kvadrata na nbg i bgH2O za 200-250 evra mesecno, samo sto se na oglasima postavljaju mamci i lazni stanovi…. Agenti pumpaju cene, svesni da ce za mesec dana da izdaju stan za kilo brasna i 2l mleka. Mi smo ustvari svi u zabludi… 😂😂😂
 
Skoro 5000 evra kvadrat, starogradnja, Novi Beograd


Ako ništa drugo, barem je prodaja bez posrednika
:D
 

Prilozi

  • Screenshot_20220610-093835_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20220610-093835_KupujemProdajem.jpg
    68,1 KB · Pregleda: 115
Poslednja izmena:
Niko ovde ne mlati ničim svašta kakvi izrazi. Iz dobre namere je predlog kao i drugi normalni ljudi kao kolega Jaran ima dobre predloge deluje da je vispren čovek i snalažljiv treba ići za takvima a ne samo knjiški i po proceduri slušati šta se zvanično kaže. Nekad preporuka od drugih ljudi i trač bolje odslikavaju pravo stanje nego ovo po novinama u šta ni mala deca više ne veruju. Podržaće te svako na forumu da dobiješ što bolju cenu i na tvojoj smo strani.. sem ako ti ne želiš da platiš što više..

Uveče deluje praznjikavo poprilično po svetlima pa zato ima smisla da je tačan podatak da ima puno neizdatih.. mislim da treba navaliti na to i dubinski istražiti ali ne te žene fudbalera nego dobro se raspitati i pozvati bar 20 oglasa..
Ma sve puca od dobrih namera. Nije da sam trazio pomoc, samo sam prenosio situaciju sa terena, niti mi pomoc u vidu navodjenja oglasa koje sam medju prvima video i predloga da pregovaram cenu sa 1500 na 500 nesto znaci.

Slazem se da ne treba gledati knjiski i teoretski te predlazem svima da svoje analize provere na terenu. Zovi novogradnje redom i pitaj da ti daju popust jer su cene po Numbeu precenjene bar 30%, ponudi neku drvnu gradju umesto kesa jer ce na zimu biti vrednija od zlata, zovi za stanove na BNV i pitaj da ti spuste sa 1500 na 500 jer po tvojoj proceni ne svetli dovoljno svetala tamo, vidi kako ces proci.

Zamisli koliko ces dobra uciniti za nasu napacenu zemlju ako ti uspe nesto od toga. Posto je opste poznato da je ova tema jedan od glavnih faktora za formiranje javnog mnjenja i da agenti nekretnina i investitori angazuju cele timove ljudi da pisu po njoj, ovo bi pokrenulo lavinu koja se ne moze zaustaviti.

Tvoja uspesna pregovaranja + savina sigurna predvidjanja apokalipse = kraj investitorsko/agentskog terora.
 
Vrh