Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

IMG_20220526_154510.jpg
IMG_20220526_154328.jpg
IMG_20220526_154507.jpg
IMG_20220526_154145.jpg
IMG_20220526_154151.jpg
 
Izvor: Beobuild.rs

IKEA otvorila AVA Shopping Park u Bubanj potoku
ikea-ava-park-220526-03bm.jpg

Švedska kompanija “IKEA” nastavlja svoje investicije na srpskom tržištu, a ove nedelje otvoren je AVA SHOPPING PARK koji obuhvata prodajni prostor od oko 19.000 kvadratnih metara sa ponudom više od 30 domaćih i internacionalnih brendova. Novi centar maloprodaje nalazi se uz postojeću robnu kuću IKEA na Bubanj potoku, a ovo je samo deo planiranih investicija na ovoj lokaciji. U narednoj fazi treba očekivati izgradnju dodatnih 10.000m2 čije se otvaranje predviđa na proleće 2023. godine.

„Pet godina nakon dolaska robne kuće IKEA u Beograd, veoma smo uzbuđeni što smo otvorili i AVA Shopping Park, koji nudi raznovrstan sadržaj i time pruža potpuno iskustvo našim posetiocima. Ovim projektom smo još jednom pokazali posvećenost sprskom tržištu i potvrdili našu prvobitnu poruku – IKEA planira dugo da ostane u Srbiji. Želimo da dalje razvijamo naše poslovanje, proširimo komercijalnu zonu Bubanj Potok i podržimo lokalni ekonomski razvoj. Sva naša dostignuća ne bi bila moguća bez podrške i bliske saradnje sa lokalnim i nacionalnim vlastima, na čemu želim da izrazim našu zahvalnost“, rekla je Katarina Egorova, regionalna direktorka IKEA Jugoistočna Evropa.

U ponudi novog trgovačkog centra biće i niz outlet prodavnica, uključujući sportske i modne marke poput Nike, Under Armour, Converse, Puma, Adidas, S.Oliver, Fratelle Amici, Kicks&Heelz, Lacoste, Retro Jeans i drugi. Tu je deo sa Starbucks-om i KFC-om, kao i dečijim kutkom u DexyCo Baby Parku, a za posetioce je obezbeđeno više od 1.200 parking mesta, među kojima 37 sa električnim punjenjem.

Ukupna investicija kompanije IKEA u komercijalnoj zoni kod Bubanj potoka iznosiće 125 miliona evra, od cega je 55 miliona evra vrednost novoizgrađenog maloprodajnog objekta.
ikea-ava-park-220526-01.jpg

ikea-ava-park-220526-02.jpg

ikea-ava-park-220526-03.jpg

ikea-ava-park-220526-04.jpg

ikea-ava-park-220526-05.jpg

ikea-ava-park-220526-06.jpg

ikea-ava-park-220526-07.jpg

ikea-ava-park-220526-08.jpg

ikea-ava-park-220526-09.jpg

ikea-ava-park-220526-10.jpg

ikea-ava-park-220526-11.jpg


 
To baš htedoh da pitam :D Definitivno ne liči na Mekdonaldsov tipski objekat, kao što je stajalo na renderima.

Kažu da grade još 10.000 m2 u drugoj fazi. Tu će gotovo izvesno biti Bauhaus. Zna li neko je l' će biti još nešto? Jedno vreme se pominjao i Dechatlon.
 
Nemam predstave velicinu radnji. Sa slika mi sve deluju jednake velicine i nevelike
 
Зашто је овај леви паркинг празан? Сви се паркирали на десни. Леви је затворен? Или једноставно ефекат крда?

Личи на Земун Парк, по мени можда и најбољи концепт за тржне центре.

Када га већ помену, баш сам тражио по форуму и не постоји тема о Земун парку, који се иначе тренутно проширује.
 
Na zahtev mnogobrojnih obožavalaca posetio sam Ava Shopping Park. Utisak: bzvz, nema šta da se kupi, ružni modeli i neodgovarajući brojevi. "Starbaks" je simpatičan - kao staklena kocka odvojena od ostatka. "Lidl" će se uskoro otvoriti. Ređaju robu. Ono pored KFC-a liči na "Burger King" stvarno. Postoji još jedna građevina, odvojena od ostatka, prevelika da bude Mek. Lete rojevi nekih buba i smrdi na zapaljene njive. Poslednja slika: Kada će srušiti ove štalice na autoputu pre Ikee, zaostale još od vremena stare naplatne rampe??
2f4ad4c87389b614225e05325a07ca6d.jpg
a8df7ba4ac72da7f77db4c4e5ce937fb.jpg
a20b56c20d387ebb205392fa12306d8f.jpg
1b301eac0683d011c89f6eb4120dd1d5.jpg
160ed4b4a6d129217e5afc38b476ccf9.jpg
8220c45a0e696aeed498daea47c96dfe.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Kakav je "Gigatron" i zašto sprčen?
Radnje tog tipa odavno ne posluju po principu cash and carry osim za sitnije stvarčice gde je recimo Playstation najveća roba koju prodaju sa lagera. Sve veće od toga se isporučuje na kuću iz magacina osim ograničenih količina televizora i laptopova. Bukvalno su sad to showroom radnje. Dakle isto kao u Rakovici, mada jeste da su ovamo zbog Ikee mogli bar da probaju sa većim lokalom...
 
Zna li neko za šta/koga je planirana ova prva zgrada (do Ikee, ispred KFC) na ulazu u AVA?

Po dizajnu neodoljivo podseća na Designer outlet centre, mada naravno u pitanju je samo jedan objekat... šta nas tu čeka u budućnosti?
 
Radnje tog tipa odavno ne posluju po principu cash and carry osim za sitnije stvarčice gde je recimo Playstation najveća roba koju prodaju sa lagera. Sve veće od toga se isporučuje na kuću iz magacina osim ograničenih količina televizora i laptopova. Bukvalno su sad to showroom radnje. Dakle isto kao u Rakovici, mada jeste da su ovamo zbog Ikee mogli bar da probaju sa većim lokalom...
Kad kažeš "radnje tog tipa": Misliš li kod nas ili u svetu?
Pošto na Zapadu veliki lanci uveliko imaju čitave robne kuće tehnike.
 
I nijedan od vas koji ste bili nije nasao za shodno da slika unutrasnjost neke radnje i da prokomentarise cene da steknemo neki utisak?
Svi ste slikali parking i spoljasnost lokala
Keve mi, nekad kao da ne razmisljate. Ja da sam bio napravio bi dobru reportazu i preneo neke utiske
 
Poslednja izmena:
Na Zapadu nisam bio u formatu radnie van grada. Bio sam u Saturnu u Berlinu al tu stvarno ne znam kako je kad hoćeš da kupiš veš mašonu ili TV od 65 inča.
 
Vrh