Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Опет овај блок неће бити хуманији од старих блокова, пошто нема дрвореде дуж интерних саобраћајница и довољно широке тротоаре. Отприлике у један НБГ блок може да стане 12 блокова као у Барселони. Неки покушај тога су нови дело блока 29, блок 32, као и Ју бизнис центар, али су и ту оманули са интерним саобраћајницама.
 
Опет овај блок неће бити хуманији од старих блокова, пошто нема дрвореде дуж интерних саобраћајница и довољно широке тротоаре. Отприлике у један НБГ блок може да стане 12 блокова као у Барселони. Неки покушај тога су нови дело блока 29, блок 32, као и Ју бизнис центар, али су и ту оманули са интерним саобраћајницама.
Da, posebno 29, gde radim. Tu nije loš urbanizam, ali se podbacilo s arhitekturom zgrada, ne samo estetski - to je još nažalost iz doba jeftinih fasada i dizajna - nego i pristupi garažama presecaju u potpunosti trotoare, što je onda ipak skandal od projekta.

Ju biznis centar je, sa druge strane, nadgrađena garaža. To baš i ne može tako.
 
Mis
Nije Barselona tako ružna kao na toj slici. Sve je to zapravo mnogo lepše i uredjenije, nego što ta slika gore prikazuje, a rekao bih i da ima dosta više prostora između zgrada u tim unutrašnjim dvorištima, nego što se to kod nas radi (West, A blok, Zeptera, Elixir, The One, itd) mada je svakako trebalo i preskočiti neke od tih kvartova pa da bude malo više parkova i parkinga između, ali je opet dosta uredno...

27e7bd57eb75c30b31187bc1ee6beaed_XL.jpg


Wellport je bar u tome izuzetak, ali im zaista nije trebala ova treća faza sa 177 stanova u jednom ulazu, a da čak nema ni dovoljno garaznih mesta. Neverovatno, ali gramzivost investitora uvek pobeđuje sve ostalo.
Mislim da mnogo usko gledate,pogledajte Beograd ili ceo Novi Beograd na google mapi i videcete da je mnogo zelenije i razudjenije nego sto mislite kad gledate samo West i okolinu,svi stari blokovi imaju podosta zelenih povrsina
 
Da, posebno 29, gde radim. Tu nije loš urbanizam, ali se podbacilo s arhitekturom zgrada, ne samo estetski - to je još nažalost iz doba jeftinih fasada i dizajna - nego i pristupi garažama presecaju u potpunosti trotoare, što je onda ipak skandal od projekta.

Ju biznis centar je, sa druge strane, nadgrađena garaža. To baš i ne može tako.
Да су урадили мало шире саобраћајнице и тротоаре са зеленим појасом, не би рампе пресецале пешачке токове. Слично је и у новом делу блока 22.
 
Završava se lagano 4. sprat. Kako vam se čini dinamika gradnje?
 
.
 

Prilozi

  • D98C0E29-940C-4107-BF8E-BA39CED1591E.jpeg
    D98C0E29-940C-4107-BF8E-BA39CED1591E.jpeg
    114,7 KB · Pregleda: 627
  • 87FCBFF2-DAEE-410C-A202-364C3111325A.jpeg
    87FCBFF2-DAEE-410C-A202-364C3111325A.jpeg
    60,1 KB · Pregleda: 692
Zar ovo trenutno nije problem sa poplavama sa vecinom podruma na Novom Beogradu?
Kakvo je stanje u garazi?
 
To sto je vecina ne znaci da je dobro odradjeno.
Sto se tice garaza stanje je isto posto su na istom nivou.

Evo par screen shotova videa iz garaze i lifta:
1657109307097.png

1657109353433.png

1657109417087.png

1657109463453.png
 
Nemaju pumpe za ispumpavanje vode?
Ako se ne varam, rekli su da imaju neke pumpe za potrebe podzemnih voda?
 
Џаба и пумпе за подземне воде ако се не одржавају.
 
Ovo juče je stanje elementarne nepogode, nije uopšte čudno što se desilo ovo.
Koliko god dobro uradili , nije nerealno da se desi ovako nešto kada u par sati padne ova količina kiše.
 
Niko ne svaljuje ništa, niti bilo koga branim ,samo treba biti objektivan a ne odmah sipati drvlje i kamenje.
Mnogo je faktora koji utiču da se ovakve stvari dese , ne mora uopšte da znači da su nešto loše uradili .
Ne može se poreći da one padavine od juče ni u kom slučaju nisu "normalne" a samim tim je i za očekivati da se dese problemi.
Sama gradska mreža nekad ne može da primi tu količinu vode , nebitno da li je zbog lošeg održavanja ili zbog količine padavina...ta voda negde mora da ode.
 
Javio mi se prijatelj koji živi u Westu65 i kaže da je kod njih bila polava pre svega na -1 dok manje na -2.
 
Niko ne svaljuje ništa, niti bilo koga branim ,samo treba biti objektivan a ne odmah sipati drvlje i kamenje.
Mnogo je faktora koji utiču da se ovakve stvari dese , ne mora uopšte da znači da su nešto loše uradili .
Ne može se poreći da one padavine od juče ni u kom slučaju nisu "normalne" a samim tim je i za očekivati da se dese problemi.
Sama gradska mreža nekad ne može da primi tu količinu vode , nebitno da li je zbog lošeg održavanja ili zbog količine padavina...ta voda negde mora da ode.
I pre 10ak dana, kad je bila kisa, smo imali problem sa vodom u garazi, doduse u manjem obimu ali ni padavine tada nisu bile nepogoda. Tako da definitivno ima propusta u gradnji.
 
Pa koliko je bila duboka ta poplava kada su kola bila ugrozena?
 
Bio sam u garazi Westa jutro posle kise video sam samo par barica na -1. Ni njih ne bi video da ih nisam trazio. Jedino nisam siguran kako su tacno nastale, posto je bilo ocigledno da nije lezala voda celom povrsinom garaze. Na -2 je jos uvek lezala ista prasina na podu kao i ranije, ni jednu baru nisam video.
 
U Westu je bila poplava pre par godina i investitor je sanirao te nedostatke , te pre par dana na -2 nije bilo ni kapi vode (za -1 ne znam, meni je garazno mesto na -2)

Problem je u Wellportu je sam spust u garazu, bas sam gledala juce, sva voda sa ulice se sliva u objekat, nema nikakve barijere, vidim da su postavili dzakove, valjda se ocekuju nove padavine.
 
Stanje u garazi
 

Prilozi

  • 52370718-B217-47F0-93A2-59C84D48BF65.jpeg
    52370718-B217-47F0-93A2-59C84D48BF65.jpeg
    153,2 KB · Pregleda: 466
  • 4A8CF518-D62D-4C56-B6B6-32633AFF0C00.jpeg
    4A8CF518-D62D-4C56-B6B6-32633AFF0C00.jpeg
    165,7 KB · Pregleda: 447
Vrh