Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

@srdjanprpa
To bas lepo izgleda kad tako napises...
Ne postoji zakonski okvir da naplatis neizvrsenu uslugu, govorim u nase ime tj.postene taksiste.
Ja imam osecaj da vi to ne zelite, i da vam je lakse da kukate kad se stranka ne pojavi nego da uradite bilo sta povodom toga ili se to ne dogadja toliko cesto pa vam nije ni toliko bitno.

Za sve postoji mogucnost, ako se lepo organizujete sto vama nije tesko onda nije tesko ni promeniti zakon ako ima smisla to odraditi, ja nisam ni jednom cuo na tv gostovanjima da je se onaj vas zalio sto se stranke ne pojavljuju, glavno je bilo da 10 godina nije dizana cena taxi usluge i da taxisti nemaju wc naravno cargo mora da uleti tu izmedju.
 
Ja imam osecaj da vi to ne zelite, i da vam je lakse da kukate kad se stranka ne pojavi nego da uradite bilo sta povodom toga ili se to ne dogadja toliko cesto pa vam nije ni toliko bitno.

Za sve postoji mogucnost, ako se lepo organizujete sto vama nije tesko onda nije tesko ni promeniti zakon ako ima smisla to odraditi, ja nisam ni jednom cuo na tv gostovanjima da je se onaj vas zalio sto se stranke ne pojavljuju, glavno je bilo da 10 godina nije dizana cena taxi usluge i da taxisti nemaju wc naravno cargo mora da uleti tu izmedju.
Taj je vise tvoj nego moj... Poltron diktatorske vlasti!!!
 
@Mare81 Prosvetlice te tvoj racunovodja, i ne u taxiju nego u usluznoj oblasti uopste.

Sent from my moto e(7) using Tapatalk
 
Pa kupi auto..
Ti imas opciju, a ja nemam 5 dana cekam i trazim drugog elektricara da mi zameni termostat i grejac na bojleru..
Posle najveći problem u drzavi sto u jedan nocu u subotu nema taksija..
Nema ni sredom u 8 ujutru po vedrom i sunčanom danu, i generalno problema je mali milion, svi su već spomenuti, a pojmovi kao poudanost i praktičnost ne postoje više kada je u pitanju taksi usluga.

Ako je cilj udruženja taksista bio da se ljudi na vas oslanjaju samo kad ih muka natera, onda ste to postigli, svaka čast.

Ja stvarno ne znam šta je svima, pre samo nekoliko godina situacija je bila mnogo bolja, osim u muljanju oko naplate, tu mi se čini da je procenat secikesa manje-više konstantan.

Ovo se jednako odnosi i na taksi i na CarGo, mene kao korisnika vaša međusobna prepucavanja i pravno-birotehničke zavrzlame stvarno ne zanimaju.

Vi bukvalno živite na tome što je GSP očaj, a parkiranje još gore.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Prosvetli me molim te, u kom konkretno legalnom taxi udruzenju ima ta opcija?
Vidiš to je i problem kod vas...vi nemate nikakvu samoinicijativu da se menjate na bolje u skladu sa novim trendovima i promenama u ponašanju i očekivanjima kod vaših korisnika. Vama je to nebit o jer ćete posla uvek imati zbog legalnog monopola. Konkurencije nema.

Možda treba sagledati i legalnu i nelegalnu konkurenciju i u Srbiji i u inostranstvu i videti šta možete da preuzmete od njih kako bi poboljšali vašu uslugu ili povećali vašu profitabilnost.

Pa čak su i velike korporacije primenjivale neke vrednosti, pravila, organizacionu strukturu od italijanske Mafije ...ima i knjiga koju ti propuručujem...

What the Mafia Can Teach the Legitimate Businessman.​

 
A sta mislite dw je razlog za to, zasto neko pozove taksi i onda se ne pojavi?

Siguran sam da nije iz zaje*******ancije, ok mozda bude jedan poziv da se neki klinac glupira, ali ne moguce da ima na desetine takvih svaki dan.
Prosto ,stranke pozovu po 2,3 udruženja i odu sa prvim koji dođe....ili ako naiđe neki u prolazu one ga zaustave i odu ...
A ima i onoh koji misle da ih čekamo po 15min pa kad odemo oni zovu ponovo
I to se dešava najviše u špicevima danju kao i za vikend noću...
Zanimljivo je kad zovu preko app ili tel. ,najavi im se vozilo za 3min taksi stigne na adresu preko app dobiju obaveštenje da je vozilo stiglo....njih obavezno nema još 5min....u oba slučaja i preko app ili tel. poziva

@Misha V

"Postoji, samo ti ne znas. I koristi se dosta"

Ajde prosvetli nas kako da naplatimo lerku na tel. poziv
 
Poslednja izmena:
Prosto ,stranke pozovu po 2,3 udruženja i odu sa prvim koji dođe....ili ako naiđe neki u prolazu one ga zaustave i odu ...
A ima i onoh koji misle da ih čekamo po 15min pa kad odemo oni zovu ponovo
I to se dešava najviše u špicevima danju kao i za vikend noću...
Zanimljivo je kad zovu preko app ili tel. ,najavi im se vozilo za 3min taksi stigne na adresu preko app dobiju obaveštenje da je vozilo stiglo....njih obavezno nema još 5min....u oba slučaja i preko app ili tel. poziva
Ne znam, meni kao korisniku taksija to ne pije vodu. Ja u špicu ne mogu po 15 minuta jedno vozilo da dobijem preko svih telefonskih brojeva i aplikacija, a kamoli dva ili 3 odjednom.

A to sa čekanjem kad stignete na adresu će biti sve gore baš zbog toga što se teško dobija vozilo. Ja se ranije prvo spremim i onda bukvalno s vrata pozovem i znam da odmah dobijam i odmah stiže. A sad da ne bih blejao obučen i obuven po stanu 15 minuta, prvo dobijem vozilo pa se onda spremam.


A i zaista ne znam šta vam nije jasno oko naplate neizvršene usluge, čovek vam kaže samo da je to po zakonu moguće i da se uveliko radi u mnogim delatnostima, a to što vi ne možete da naplatite jeste jer živite zaglavljeni u prošlosti.
 
@leobutters
Kako moze da se naplati ako si zvao telefonom i neizadjes, jedino da se parkira i dodjem na vrata onog ko je zvao!?
 
2022. godina je, bukvalno ne postoji stvar koja ne može tehnički da se reši.

Evo na primer da se zaduži telefonski broj sa koga je upućen poziv. Naravno uz prethodno upozorenje da je naknada za nepojavljivanje toliko i toliko dinara, da taksi stiže za toliko i toliko minuta i čekaće toliko i toliko, i uz eventualni poziv (automat) ili sms kada taksi stigne na adresu.

Mada da te citiram:
@leobutters Ti da koristis taxi znao bi da na poziv jos samo penzioneri narucuju taxi.. Svako ozbiljno udruzenje ima aplikaciju i 80% predatih voznji je preko iste..
Što znači da vi već danas možete da rešite problem nepojavljivanja za 80% vožnji tako što će aplikacija skinuti sumu kao što radi kod CarGo-a.

A u ovih 20% ako stvarno ima toliko ispala koliko Batica kuka ovde, za to vam svaka prosečna IT firma može napraviti ovo telefonsko rešenje za bukvalno nedelju dana.

I da te citiram opet: Dalje?
 
Uslugu telefonskog poziva naplaćuje mts,po Vama oni treba da naplate lerku pa onda da meni plate.. 🤔
App jeste rešiv uz obavezu unosa platne kartice..prihvatanjem uslova korišćenja app
 
Poslednja izmena:
Bukvalno milion usluga funkcioniše na taj način, bezbroj stvari se može danas platiti SMS-om. Npr. parking, platm MTS-u pa oni plate Parking servisu. Mislim da nema potrebe da nabrajam dalje.
 
App jeste rešiv uz obavezu unosa platne kartice..prihvatanjem uslova korišćenja app
A dokaz da je vozilo na adresi da bude povezana app sa taximetrom koji ima gps eto i vama koristi i nama.

Nego imao sam situaciju davno vec naruce taxi putem aplikacije udruzenje, najavljeno placanje karticom, stavljenje adrese od do i onda taksista ukuca i naplati 10x vuse putem kartice i onda nisam primetio jer sam bio umoran ali jesam sutradan ali onda zvao udruzenje rekao pa crkao 2 dana da PR udruzenja tako se predstavio donese kes umesto da se to vidi u sistemu i stornira naplata viska i isto vrati na racun sa kojeg je placeno. Verujem da ima takvih situacija a verujte taj visak je 50+€ tj. oko 5700 din.
 
Poslednja izmena:
@ksander
Da koristis taxi znao bi da ti preko aplikacije i stigne obavestenje da je vozilo na adresi..
 
2022. godina je, bukvalno ne postoji stvar koja ne može tehnički da se reši.

Evo na primer da se zaduži telefonski broj sa koga je upućen poziv. Naravno uz prethodno upozorenje da je naknada za nepojavljivanje toliko i toliko dinara, da taksi stiže za toliko i toliko minuta i čekaće toliko i toliko, i uz eventualni poziv (automat) ili sms kada taksi stigne na adresu.

Mada da te citiram:

Što znači da vi već danas možete da rešite problem nepojavljivanja za 80% vožnji tako što će aplikacija skinuti sumu kao što radi kod CarGo-a.

A u ovih 20% ako stvarno ima toliko ispala koliko Batica kuka ovde, za to vam svaka prosečna IT firma može napraviti ovo telefonsko rešenje za bukvalno nedelju dana.

I da te citiram opet: Dalje?
Mogucnost narucivanja preko vibera i twitera ima ogroman udeo u porucenim voznjama..
 
Klasika, menjaš priču kako ti u tom trenutku odgovara. Onda ukinite naručivanje preko Vibera i Twittera, nije obavezno da to bude opcija. Ili blokirajte svakoga ko ispali više od jednom, sigurno neće niko praviti sto tviter naloga da bi maltretirao taksiste.

A pošto sam siguran da je broj realizovanih vožnji preko tvitera mizeran, evo sad sam otišao na Naxijev tviter i prebrojao, 26 naručenih vožnji danas od kojih je na 8 odgovor bio da nema ništa slobodno, znači realizovano 18 vožnji preuzetih sa tvitera. O čemu mi pričamo?
 
Bukvalno milion usluga funkcioniše na taj način, bezbroj stvari se može danas platiti SMS-om. Npr. parking, platm MTS-u pa oni plate Parking servisu. Mislim da nema potrebe da nabrajam dalje.
Kako možeš porediti plaćanje sms-om i naplaćivanje kroz telefonski poziv(fiksnim ili mob)
Kakvo poređenje....nemoj više da nabrajaš
 
A zasto ne bih mogao da poredim batice iz doba jure? Ja ti kazem da si zaglavljen u proslosti. Sve to za sta ti verujes da je naucna fantastika je apsolutno moguce i izvodljivo, samo je tebi lakse da koristis tehnologije od pre 30 godina na koje si navikao.

Zamolio bih te da vise ne kukas ovde kad te neko ispali za voznju dok se ne osavremenis, hvala!
 
Izvini čoveče iz budućnosti ..
Veruj u načnu fantastiko da preko fiksnog,mob. poziva možeš nešto naplatiti retroaktivno
A ja bi tebe zamolio da ne pametuješ...nego se raspitaj
Hvala

Ps
Stranka pozove telefonom(fiksni ili mobilni)
taksi ,dobije vozilo i završi poziv...
Zatim udruženje zove operatora fiksne,mobilne mreže da zaduži stranku za još 200din jer se stranka nije pojavila..
Živi ti u fantastici a ja ću i dalje u doba Jure..
🤣
 
Poslednja izmena:
Fiksnog ili mobilnog


Ti ne znaš šta pišeš..
Lepo san te pitao kako možeš da porediš sms....pročitaj poruke iznad..
.
Nemoj više čoveče iz budućnosti..ti znaš bolje odakle ima više poziva..
Ne pametuj..
Hvala
 
Vrh