Šta je novo?

Bezbednost u gradu i kriminal

Skoro pa je nemoguće ući u trag ovakvim vidovima dojava. Ako se i pristupi da se vidi lokacija "gejtova" oni se samounište. Često se dešava i da se za napade koriste proxy serveri u nekoj zemlji, najčešće Rusija i Turska.

Inače, vest koja nije prošla ispod radara naših medija je i da je aerodrom u Varšavi bio meta anonimnih dojava.


Da li se radi o našem revanšizmu (zbog informacija da dojave zapravo i dolaze iz Poljske) ili je u pitanju nešto drugo.
 
>1) Koliko takvih ljudi ti lično znaš? Al nemoj mi sad one bapske priče ''čuo sam od prodavca na pijaci što je čuo od čistačice kojoj su rekli Deformer i lokalni SNSovci...'' zaj*** me s >time. Nego koliko takvih ti lično znaš?
poznajem mnogo takvih osoba, oko 8-10.

I ja sam rodjen u Beogradu, ali moram da priznam da je beogradska elita za Srbiju uglavnom beskorisna.
 
Znaci jos ne znaju ko je ni zasto poslao, ali Vulin izjavljuje da je ocigledno pritisak da Srbija ne donosi samostalno svoje odluke u pogledu globalne politike.
Meni ovo lici na zakusku nasih poznatih sluzbi, po modelu "sprema se atentat na Vucica", i slicne izmisljotine sa ciljem prikazivanja Vucica kao osobe koja svemu odoleva i hrabro vodi zemlju. Potrebno je rusofilskom narodu pokazati sa kolikom alom se bori predsednik i ne popusta pritiscima.
Apsolutno. Prepoznatljiv rukopis Vodje i njegovih sluzbi.
Mi nase sluzbe nemamo.
MI ni drzavu nemamao.
Sve je Njegovo.

Evo slusam klince koji se raduju da ce dobiti 100E.
Svi masovno veruju da "Vucuc daje" (iz njegovog dzepa)
 
dbija da pročita šta mu se piše i odbacuje činjenice i argument, a povrh svega još širi laži i budalaštine da Beograđani šmrču belo, da svi mlate 1500e, da ne znaju šta će sa sobom od para i obesti.. a da ostatak Srbije inače sav kipi od vrednoće, poštenja, ljubaznosti, tolerancije a živi kao u Africi... onda mi ne preostaje ništa drugo nego da budem ''kao na sudu'' i da počnem da
Ja zaista znam coveka, doduse na Vracaru, i njegvog ortaka koji smrcu za 1500E mesecno i zale se.
Znam ljude koji kazu:
"Uzeo sam sad jos jedan stancic od 60 kvadrata".

Ali nije to samo Beograd, tu se slazem. Ali jeste beogradski duh. Mozda zacet u filmovima sedamdesetih i osamdesetih. Dela Gorana Markovica i slicnih.

Cela drzava unistena je tom duhom. Beograd je dugo bio na granici,prepn trgovaca koji su bililojalni strancima, a Srbija je bila njihova siovinska baza. Otuda takav stav....
 
Danas ništa, sad ni teroristima nismo zanimljivi :kotrilanježbunićapopustinji:
 
Pa ja ne znam u kakvim se krugovima ljudi ti krećeš, ali eto, ni ja ni ljudi oko mene ne znamo nikoga ko troši 1500e mesečno na belo.
Doduše nemam sumnji da si i ti to malo doradio i interpretirao da zvuči bombastičnije i privlačnije za babe i ispijače piva na pijaci.
Ali jeste beogradski duh.
Čekaj, ako je Beogradski duh, što ga onda praktikuje cela Srbija? :unsure: Ili ti misliš da tog sedenja po kafićima i fenseraja ima samo u Beogradu?
I ja sam rodjen u Beogradu, ali moram da priznam da je beogradska elita za Srbiju uglavnom beskorisna.
Šta ti znači to ''beogradska elita''? Prvo to da razjasnimo. Pošto se mnogo razbacuješ tim terminom, valjda suptilno pokušavajući da impliciraš da svi Beograđani smatraju sebe elitom, i da time generalizuješ da 1,8 miliona ljudi su neki snobovi bez pokrića, koji sa visine gledaju na preostalih 5 miliona. Mislim s obzirom da voliš da izjednačavaš Beograd kao prestonicu sa Beograđanima, ne bi me čudilo da počneš i sa ovim suptilnim implikacijama, ne bi li učvrstio svoju priču i osnov da mrziš zajednicu u kojoj si odrastao a diviš se zajednicama koje te mrze i pljuju.

Usput, da li imaš predstavu sa koliko procenata Beograd učestvuje u BDPu Srbije?


Inače, da li si razmišljao o selidbi iz Beograda? Odmah da kažem, nikoga ja ne isterujem, nego vidim koliko te opterećuje i užasava ovaj život među groznim, podmuklim, lenjim, nesposobnim, dekadentnim i snobovskim Beograđanima. Vidljive su oscilacije između depresije i besa, mržnje, prezira prema svemu oko sebe. Pa ne mogu da se ne zapitam zašto to radiš sebi. Zašto živeti među ovim talogom kad možeš da se smestiš u neko mnogo bolje mesto sa mnogo bolim ljudima. Tipa Brus, Jagodina, Grocka, Despotovac... Mislim zašto radiš ovo sebi... Znaš li koliko ima malih mesta i sela po Srbiji prepunih predivnih, prosvećeni i vrednih ljudi. Koji samo čekaju da im dođe neko nov, da malo razbiju monotoniju i dnevnu rutinu tračar... ovaj, mislim mukotrpnog i humanitarnog rada. Ja da sam na tvom mestu, i da toliko mrzim Beograd a divim se glasačima SNSa, ja bih otkačio sve ovo ovde i otišao da živim s njima. Lepo tebi, lepo njima, lepo nama ovde (mislim, dok propadamo u svojoj dekadenciji i truleži, ali dobro, naš izbor i naše pravo :) ) i prosto svima lepo. I lakše.
 
Poslednja izmena:
Dojave stižu sa protonmaila koji je kriptovan, ali pošto se taj servis plaća preko kartica je moguće doći do vlasnika. Naravno pod uslovom da oni hoće podeliti te informacije. Mada nam ni to ne bi značilo mnogo, jer su u Ukrajini nedostižni policiji.
Prema tome najbolje rešenje je da se blokira protonmail u čitavoj Srbiji i mirna Bačka tj Beograd.
 
Ja bih ipak probao s ovim predlogom :LOL:
dojave.jpg

 
Utvrđeno je da je osam pretnji stiglo iz Poljske, četiri iz Gambije, po dve iz Irana i Nigerije i po jedna iz Ukrajine, Slovenije i Rusije.
Preteće poruke su prethodnih dana slali i pojedini građani Srbije. Zbog lažnih prijava o postavljenim bombama u javnim objektima, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova su, za četiri dana, procesuirali osam lica, državljana Srbije - uhapšena su dva lica, a protiv još šest maloletnih lica podnete su krivične prijave u redovnom postupku.
 
Nije samo do Ukra, imamo mi i naše male degenerike:

Lažnu bombu u gimnaziji "Bora Stanković" prijavila četvorica đaka, kažu - IZ ZABAVE?!​


Kako "Blic" saznaje, sva četvorica osumnjičenih su đaci ove niške škole.

- Nije postojao nikakav direktan razlog, jednostavno im je bilo „zanimljivo“ da to učine, s obzirom na učestale prijave bombi koje su bile poslednjih dana u celoj Srbiji. Prijava će biti podneta protiv sve četvorice jer su zajedno učestvovali u navaci kartice, telefona, i osmišljavanju i realizaciji plana. Policija ih je brzo identifikovala i pronašla a ovaj slučaj bi trebalo da svima bude primer da ovakve stvari nisu za šalu jer se u krivičnom postupku mogu dobiti ozbiljne kazne - kaže naš izvor.


I ja sam pre par dana negde kod Autokomande čuo neke klince kako su se pozdravljali i jedan je drugom rekao ''Mare, ne zaboravi! Sutra dojava obavezno!'' Doduše bilo je tu i nekog smeha, pa sam ostavio mogućnost da se možada i zezaju. Ali sam baš pomislio ''bogte šta ako sutra pročitam postavljena bomba u školi na Voždovcu''...
To se očigledno nije desilo, ali evo ovo npr jeste.
 
Meni je to u sećanju ostalo kao neka "normalna" pojava u školi. Kada su bili neki kontrolni ili pismeni zadaci, dešavalo se da neko dojavi bombu u školi i onda naravno nema ništa od pismenog i kontrolnog. Doduše sad ne mogu da se setim da li je to bilo ikada dok sam ja išao te 4 godine, ali znam da su nam redovni pričali stariji drugari iz kraja da su imali dojavu jer je neko imao neko kontrolni.
 
Da li je slucaj Mateja Perisa pitanje kriminala, zloupotrebe droge ili nesto trece?
 
Плашим се да је дрога у питању. А информер је грозан са сликама леша на насловној.
 
Veću i širu pretnju po naše društvo predstavlja Informer koga si pomenuo od te droge koju takođe smatram pretnjom i štetnom.
 
Aпсолутно, веће тровање ума и душе од сваког наркотика.
 
Da li postoje pravila sta sme a sta ne sme da se prikaze jevano?
Inforemer je izgleda primer apsolutne slobode stampe jer prikazuju sve. Niceg se ne plase, niceg se ne stide.
Kao britanski tabloidi.
 
Nadam se da je nakit gospođe Baumgarten bio osiguran...

Drski
Odvažni
Odlično obavešteni i
Tajanstveni


Lopov.

Od 4 dodeljene karakteristike, 3 su poželjne... a u današnje vreme ni ova prva nije nešto naročito negativna... Novinar mu je donekle, možda nesvesno, izarazio divljenje...

Svakako ima nešto primamljivo u tome biti lopov... Protiv sistema si, veruješ da si poseban, u najmanju ruku drugačiji od većine, da ćeš da nadmudriš nekog, da si korak ispred, pogotovo ako nisi jedan od onih koji stihijski i na prečac koristi situaciju, nego promišljaš, analiziraš, planiraš, pratiš kretanja potencijalnih meta... Još ako si kao Robin Hud, pa sve to radiš za dobrobit onih koji nemaju, a među kojima si i sam, neće biti moralnih prepreka koji će te zaustaviti u tvojoj super osmišljenoj i adrenalinski nabijenoj pustolovini u narodu poznatijoj kao krađa.

Svi smo mi nekada ukrali nešto... Ima li osobe da nešto nije ukrala, barem kao dete, neke žvake, lizalicu?

Ispričaću vam svoju poslednju krađu...

Šetam ja Bežanijom, tropska noć kao što je ova danas, i u neko praskozorje od silnog šetanja ožednim jako... Okolo ništa ne radi sem možda jendog kioska koji se poput fatamorgane nazirao u daljini... Posle nekog vremena stižem do kioska sav srećan što radi i hvatam se za frižider da otvorim vrata i uzmem svoj omiljeni sprite ali naravno frižider zaključan... Dolazim do prozorčeta i krenem da se obratim radniku da otključa, ali nema radnika. Pogledam bolje unutra, levo - desno, nema radnika. Napravim krug okolo cele trafike. Nema radnika, ali ima jedna kamera uperena u mene sa prednje strane... Gledam okolo zbunjen, da li je otišao u neko obližnje žbunje da se olakša... Nema... Još malo okolišam, svodim bilans trenutka, nema ga, al kamera - grabim jedan mars koji je stajao ispred prozorčeta među gomilom nekih drugih proizvoda i udaljavam se u nepoznatom pravcu 😆 Žedan ostao, ali barem sećer doveo u red i to besplatno... Čokoladice, žvake, čips... Sve je to bilo na izvol'te ali ja sam samo:

1. uzeo koliko mi treba za taj trenutak (1 mars)
2. nisam došao sa namerom da kradem
3. pokušao sam da nađem prodavca
4. imao sam samo krupnije pare koje nisam mogao da ostavim bez kusura...

Sve olakšavajuće okolnosti su na mojoj strani tako da sam siguran da neću goreti u paklu... Ali ipak, to što sam uradio zove se krađa i ja sam onda lopov. Ali pao mi je šećer i morao sam... Doduše, nije baš da imam dijagnozu šećeraša...
(Sad neko čita i misli se... koje ti dijagnoze imaš bato... 😆)

Za razliku od predhodnog puta (da bilo je još "situacija" pre ove) ovoga puta mi ni kamere nisu smetale da maznem čokoladicu... Postaje mi rutina... Plašim se da mi se malo i osladilo...

Kad dugo šetaš noćima (dok radni ljudi spavaju pa i policajci na dužnosti, u parkiranim patrolnim kolima tamo negde blizu Tempa na Paliluli, zahrkali u tandemu, gde niko bez debelog razloga peške i ne zalazi) sve ti se nekako učini na izvolte... 😁

Naravoučenije ove priče... "Nezaposlen um je đavolje igralište" 😆

Naravno ako je nekom inspirativna tema krađe ili delikata uopšte, koliko nam je lako da skliznemo u kriminal... Ako neko želi da podeli svoje iskustvo na tu temu, rado ću pročitati...
 
Bilo bi lepo da im naknadno odneseš novac za to što si ukrao
 
Vrh