Šta je novo?

Izbori 2024

Čak je i jedna moćna Kina vrlo, vrlo oprezna u davanju podrške Rusiji u ovom momentu, i još opreznija kako je izražava i artikuliše.
A da se pitaju pojedini ljudi u Srbiji, mi bismo već uveliko slali vojsnije u Ukrajinu da telima brane Ruske trupe.

A bitni smo u svemu ko semafor u GTA...
 
Poslednja izmena:
Bio bih suzdrzan.
Koliko god bio odvratan taj americki zlocin, ipak nije pametno da Srbija jedina u Evropi bude na strani Rusije.
Ja bih bio suzdržan na obe rezolucije, jer se nijedna od njih ne tiče Srbije, niti srpskih zemalja.
Još manje je pametno svrstavati se na stranu sile koja ugrožava teritorijalnu celovitost Srbije, a protiv druge sile koja je od tog ugrožavanja brani.
 
A da se pitaju pojedini ljudi u Srbiji, mi bismo već uveliko slali vojsnije u Ukrajinu da telima brane Ruske trupe.
A ko to uopšte traži? Vojska nam je trenutno premala da brani i ovu avnojsku teritoriju Srbije, a kamoli da ratuje po inostranstvu. Imamo dovoljno neprijatelja u okruženju, takođe i mnogo bezbednosnih žarišta na unutrašnjem planu. Ukrajina nije među njima, i dok ona ne prizna tzv. "Kosovo", mi ne treba da priznamo DNR i LNR.

Ali isto tako nemamo šta da tražimo u NATO čoporu koji kidiše na Rusiju, nema nikakvog našeg nacionalnog interesa u antiruskom glasanju u UN ili još gore uvođenju sankcija Rusiji.

Hoće li Amerika, Britanija i Nemačka odustati od svoje podrške secesiji KiM, ako mi Rusiji uvedemo sankcije i uđemo u NATO ? Hoće, malo morgen. Hoće li možda Ukrajina braniti teritorijalni integritet Srbije u SB UN, ako Rusija prestane to da radi zbog antiruske politike zvaničnog Beograda? Neće, niti može. Prema tome, neutralnost je trenutno jedini racionalni izbor za Srbiju. Ako bi slučajno Mađarska, Rumunija i Bugarska zbacile NATO jaram i okrenule se Rusiji, nama je u Evroazijskoj Uniji i ODKB mesto još više nego njima. Ne bi im bio prvi put da naprave jedan takav radikalni zaokret, čim osete da se Rusija približava ušću Dunava.
 
A da, izvinjavam se, zaboravio sam da slanje VS u Ukrajinu otpada jer smo okruženi silama koje samo čekaju da upadnu i zauzmu Srbiju. Eno, Kurti spremio armiju koja čeka signal da uleti preko KZB i potera nas sve do Subotice. Mađari sa severa sve do Beograda. Na istoku Bugari a na zapadu Bosanci. Biće samo zeznuto kad se svi ti talasi sretnu u nekoj tački Srbije, pa se zapljusnu u suprotstavljenim smerovima. Kako li će onda podeliti Srbiju, da mi je znati. :unsure:

Ali da, definitivno je samo pitanje vremena kad će da nas napadnu. Nisu 23 godine ali ovaj put hoće, znači osećam da će da bude ovog meseca. Javlja mi se.
Hoće li Amerika, Britanija i Nemačka odustati od svoje podrške secesiji KiM, ako mi Rusiji uvedemo sankcije i uđemo u NATO ? Hoće, malo morgen. Hoće li možda Ukrajina braniti teritorijalni integritet Srbije u SB UN, ako Rusija prestane to da radi zbog antiruske politike zvaničnog Beograda? Neće, niti može. Prema tome, neutralnost je trenutno jedini racionalni izbor za Srbiju. Ako bi slučajno Mađarska, Rumunija i Bugarska zbacile NATO jaram i okrenule se Rusiji, nama je u Evroazijskoj Uniji i ODKB mesto još više nego njima. Ne bi im bio prvi put da naprave jedan takav radikalni zaokret, čim osete da se Rusija približava ušću Dunava.
Prvo, rekao sam ti već, ako želiš da se baviš geopolitikom, pre ili kasnije moraćeš da se pomiriš sa činjenicom da ista ne počiva na ljubavi i emocijama nego na interesu.
Drugo, ti nisi za neutralnost. Ti si za teranje inata zapadu na svaki mogući način. Ne znam jel si bio rođen 99' kad je Srbija terala zapadu inat do koske. Ja jesam, i sećam se tog perioda. I ne želim da se ponovi. Ni to ni sve ono pre toga, sa sankcijama, ratovima i kolapsom društva.

Treće, Srbija nikada neće biti potpuno neutralna, niti je to održivo stanje na duge staze. To ne znači da sam protiv pokušaja da se NATO članstvo odloži što više. Ali ono što ti i ja ovde ne možemo da znamo, jeste koliko će još zapad da toleriše naše sedenje na, ili između dve stolice. Ja znam da ti živiš ubeđen da ceo kontinent, pa i 2/3 sveta greši što se drži zapada, i ne očekujem da to ikada promeniš, pošto se ne sećam da si ikada ijedan stav ovde korigovao a i inače mi deluješ kao jako, jako zadrta osoba. Ali ti kažem kako jeste, da to nije održivo na duže staze i da je pitanje vremena kada će morati da se okonča.

Četvrto, niko od tih pomenutih država neće odustati od priznanja Kosova jer je Kosovo već gotova priča. A mogu da ti kažem od čega takođe neće odustati - od zavrtanja klikera nama dokle god pokušavamo da se izmotavamo i sedimo između dve stolice ili idemo mimo celog kontinenta.

Od ODKB nema ništa, on teško da će se ikad više proširiti na bilo koju stranu, a kamoli na zapad i ka Balkanu. Mađarska, Rumunija i Bugarska se neće nikad prikloniti Rusiji prvo zato što su deo NATOa, tako da sve i kad bi htele i bile toliko lude, ako bi izašle iz njega, to bi bila izdaja celom čoporu za koju slede kazne. A drugo, ti ljudi su nakon skoro pola veka života pod Ruskom čizmom, zadnjih 30 godina osetili boljitak, slobodu i napredak. I gledali u obližnjoj Ukrajini i Belorusiji kako prolaze oni koji su se držali te čizme i dalje. Sada, sa svim tim iskustvima i znanjem, niko od njih se nikad neće vraćati Ruskoj čizmi. A fala bogu pa se i sama Rusija svojski trudi da svima još više ogadi tu čizmu, pošto i u 2022. godini primenjuje iste tehnike i principe kao i u 1920im i 1940im.
 
Mogao bi i da se napravi neki plakat o tzv. liberalima u Srbiji. Bio sam glasač Đinđića, a glasao bih i danas za njega. EU mi si smučila kao ideologija. Ne gledam TV, razmišljam svojom glavom. Rusija je primoraa da uđe u rat, više nego očigledno. Danas ne postoji sloboda govora, ne postoji sloboda mišljenja, svako mišljenje koje se kosi sa interesima SAD-a, na zapadu se guši. Toliko o tome i demokratiji.

Promocija LGBT-a, promocija migranata, promocija Kosova (njihovo čedo), napad na crkve (iako nisam ljubitelj istih), napad na suverenitet država, napad na anti-američki stav. To su vam odlike današnje EU. Nemam ništa protiv sloboda za gej osobe, ali mi se gadi tolika očigledna propaganda da ispadne da smo mi heteroseksualci nenormalni i primitivni. Sve su uradili protiv interesa Srbije, nisu čak ni napravili multietničko Kosovo. O ostalim temama je izlišno govoriti.
 
I Všegradska grupa zamera ostatku EU mnoge od tih stvari, ali i dalje niko nema ozbiljnu nameru da iz iste izađe.

Sasvim je u redu zamerati nešto i kritikovati. Ja to i podržavam. Ali problem je kad stav ode više u krajnost, pa kaže ''ma šta će nam svi takvi, bićemo rupa u tom Evropskom tepihu''. Da je zapad skrenuo u mnogim stvarima, u to nema sumnje. Ali taj zapad nas i dalje okružuje i kroji sudbinu. Tako da... jbg.
 
P.S.
Apropo ranije priče o vojnoj i političkoj neutralnosti:

Pa u svemu ovome, čak ni Švedska i Finska nisu uspele da ostanu neutralne. Čak ni Švajcarska. A baš će sad jedna mala bedna Srbija, okružena svih strana sa NATOom.
Ma idi begaj. :LOL:
 
A da, izvinjavam se, zaboravio sam da slanje VS u Ukrajinu otpada jer smo okruženi silama koje samo čekaju da upadnu i zauzmu Srbiju. Eno, Kurti spremio armiju koja čeka signal da uleti preko KZB i potera nas sve do Subotice. Mađari sa severa sve do Beograda. Na istoku Bugari a na zapadu Bosanci. Biće samo zeznuto kad se svi ti talasi sretnu u nekoj tački Srbije, pa se zapljusnu u suprotstavljenim smerovima. Kako li će onda podeliti Srbiju, da mi je znati. :unsure:

Ali da, definitivno je samo pitanje vremena kad će da nas napadnu. Nisu 23 godine ali ovaj put hoće, znači osećam da će da bude ovog meseca. Javlja mi se.

Prvo, rekao sam ti već, ako želiš da se baviš geopolitikom, pre ili kasnije moraćeš da se pomiriš sa činjenicom da ista ne počiva na ljubavi i emocijama nego na interesu.
Drugo, ti nisi za neutralnost. Ti si za teranje inata zapadu na svaki mogući način. Ne znam jel si bio rođen 99' kad je Srbija terala zapadu inat do koske. Ja jesam, i sećam se tog perioda. I ne želim da se ponovi. Ni to ni sve ono pre toga, sa sankcijama, ratovima i kolapsom društva.

Treće, Srbija nikada neće biti potpuno neutralna, niti je to održivo stanje na duge staze. To ne znači da sam protiv pokušaja da se NATO članstvo odloži što više. Ali ono što ti i ja ovde ne možemo da znamo, jeste koliko će još zapad da toleriše naše sedenje na, ili između dve stolice. Ja znam da ti živiš ubeđen da ceo kontinent, pa i 2/3 sveta greši što se drži zapada, i ne očekujem da to ikada promeniš, pošto se ne sećam da si ikada ijedan stav ovde korigovao a i inače mi deluješ kao jako, jako zadrta osoba. Ali ti kažem kako jeste, da to nije održivo na duže staze i da je pitanje vremena kada će morati da se okonča.

Četvrto, niko od tih pomenutih država neće odustati od priznanja Kosova jer je Kosovo već gotova priča. A mogu da ti kažem od čega takođe neće odustati - od zavrtanja klikera nama dokle god pokušavamo da se izmotavamo i sedimo između dve stolice ili idemo mimo celog kontinenta.

Od ODKB nema ništa, on teško da će se ikad više proširiti na bilo koju stranu, a kamoli na zapad i ka Balkanu. Mađarska, Rumunija i Bugarska se neće nikad prikloniti Rusiji prvo zato što su deo NATOa, tako da sve i kad bi htele i bile toliko lude, ako bi izašle iz njega, to bi bila izdaja celom čoporu za koju slede kazne. A drugo, ti ljudi su nakon skoro pola veka života pod Ruskom čizmom, zadnjih 30 godina osetili boljitak, slobodu i napredak. I gledali u obližnjoj Ukrajini i Belorusiji kako prolaze oni koji su se držali te čizme i dalje. Sada, sa svim tim iskustvima i znanjem, niko od njih se nikad neće vraćati Ruskoj čizmi. A fala bogu pa se i sama Rusija svojski trudi da svima još više ogadi tu čizmu, pošto i u 2022. godini primenjuje iste tehnike i principe kao i u 1920im i 1940im.
Upravo tako, geopolitika počiva na interesu, a mi kao narod i država nemamo ama baš nikakav interes od vezivanja za Brisel i Vašington. Naprotiv, imamo samo ogromnu štetu i čak moguću posledicu nestanka sa istorijske scene, ako se takva mazohistička politika Beograda dugoročno nastavi.

Ne znam o kakvom "teranju inata zapadu 99 godine" ti govoriš? SRJ nije napala niti ikako ugrozila nijednu zemlju članicu NATO, da bi na bilo koji način isprovocirala njegovu reakciju. Znači, "teranje inata" je ako ne predaš deo teritorije i stotine hiljada svojih građana bandi štrokavih i smrdljivih terorista?

Pričaš o dve stolice. Ako sa jedne strane imaš rusku stolicu koja maksimalno uvažava sve tvoje elementarne nacionalne interese, i NATO stolicu koja ih sve do jednog negira do nultog ishoda, valjda ćeš pre izabrati onu stolicu gde imaš interesa da sediš. Ako ti ova prva stolica još uvek nije dovoljno blizu, onda barem nastavi da stojiš. Nemoj sedati na NATO stolicu, gde planiraju da ti puste struju i izvrše egzekuciju, što čak ni ne kriju.

To da je Kosovo "završena priča", "realnost na terenu", kako je moguće da samo kod nas postoje ljudi koje su uspeli da toliko slome iznutra? Kako niko ne pita kiparske Grke, što se ne odreknu Severnog Kipra, kad je tamo turska okupacija već 50 godina? Realnost je promenljiva kategorija. Bio je Treći Rajh realnost, pa ga više nema. Bila je Austrougarska realnost, pa je danas nema. Ono što je silom oteto, kad-tad može biti silom i vraćeno, a ako se otetog odrekneš, onda je stvar završena.

Mađarska, Rumunija i Bugarska su u EU i NATO ušle sa ubeđenjem da će im to društvo doneti slobodu i demokratiju, a sada su doživele da ih Brisel i Vašington ucenjuju da iduće zime moraju da se smrzavaju, samo zbog američke psihopatske ambicije da porazi Rusiju i pobode svoju zastavu na vrh Kremlja. Amerika se prema njima odnosi kao prema marionetskim državama kakve su bile dok su se nalazile pod tom "ruskom čizmom", a dok je padao Berlinski Zid ona im je govorila da ih upravo oslobađa od takvog ponižavajućeg položaja.

Ako je cilj Amerike da pridobije stanovništvo Srbije da bude na njenoj strani, onda je sa svim ovim što radi već 30 godina sama sebi najbolja moguća kontra-propaganda. Ne trebaju ovde ni ruski mediji ni ruski plaćenici, kakav odnos javnog mnjenja u Srbiji može biti prema sili koja rasparča SFRJ, etnički očisti Krajinu od Srba, Republiku Srpsku silom utera u BiH i kasnije joj otima ingerencije, izvrši agresiju na Srbiju i okupira KiM, odvoji Crnu Goru i u njoj podržava antisrpske režime? I takvu politiku vodi konstantno, bez obzira da li je ovde na vlasti balkanski kasapin Sloba, razni derivati DOS-a ili dosmanlijski janjičar AV ?

Mogu da snime hiljadu propagandnih spotova "Vi ste svet" i da ih do besvesti emituju na RTS-u, sa politikom koju vode ne mogu očekivati drugo nego da u Srbiji 90% ljudi misli o njima sve najgore, a o Rusiji sve najbolje, bez obzira na kvislinške režime koje ovde dovode na vlast.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, geopolitika počiva na interesu, a mi kao narod i država nemamo ama baš nikakav interes od vezivanja za Brisel i Vašington. Naprotiv, imamo samo ogromnu štetu i čak moguću posledicu nestanka sa istorijske scene, ako se takva mazohistička politika Beograda dugoročno nastavi.
stock-photo-russia-north-atlantic-alliance-nato-and-ukraine-on-europe-outline-map-russian-border-on-2126054384.jpg

Ne znam o kakvom "teranju inata zapadu 99 godine" ti govoriš? SRJ nije napala niti ikako ugrozila nijednu zemlju članicu NATO, da bi na bilo koji način isprovocirala njegovu reakciju. Znači, "teranje inata" je ako ne predaš deo teritorije i stotine hiljada svojih građana bandi štrokavih i smrdljivih terorista?
Pa teranje inata u vidu biranja nepostojeće ponuđene opcije kada su Ameri došli Slobi i rekli mu ''mi na Kosovo ulazimo, ti samo odluči hoće li biti čisto srpsko ili čisto šiptarsko. Ne može i jedno i drugo''. A on po običaju opet pokušao da ih za'be i izvede nešto svoje, i onda mi platili cenu toga dok se on vozikao između vila i krio u Dobanovcima.
Pričaš o dve stolice. Ako sa jedne strane imaš rusku stolicu koja maksimalno uvažava sve tvoje elementarne nacionalne interese, i NATO stolicu koja ih sve do jednog negira do nultog ishoda, valjda ćeš pre izabrati onu stolicu gde imaš interesa da sediš. Ako ti ova prva stolica još uvek nije dovoljno blizu, onda barem nastavi da stojiš. Nemoj sedati na NATO stolicu, gde planiraju da ti puste struju i izvrše egzekuciju.
Konsultovati mapu iznad.
To da je Kosovo "završena priča", "realnost na terenu", kako je moguće da samo kod nas postoje ljudi koje su uspeli da toliko slome iznutra? Kako niko ne pita kiparske Grke, što se ne odreknu Severnog Kipra, kad je tamo turska okupacija već 50 godina? Realnost je promenljiva kategorija. Bio je Treći Rajh realnost, pa ga više nema. Bila je Austrougarska realnost, pa je danas nema. Ono što je silom oteto, kad-tad može biti silom i vraćeno, a ako se otetog odrekneš, onda je stvar završena.
I Kosovo i Kipar su dupeta regiona u kojima se nalaze i biće tako dokle god se ne uspostave trajni dogovori i granice. Možda ti voliš što je tako, ali ja bogme ne.
Mađarska, Rumunija i Bugarska su u EU i NATO ušle sa ubeđenjem da će im to društvo doneti slobodu i demokratiju, a sada su doživele da ih Brisel i Vašington ucenjuju da iduće zime moraju da se smrzavaju, samo zbog američke sulude opsesije da porazi Rusiju i pobode svoju zastavu na vrh Kremlja. Amerika se prema njima odnosi kao prema marionetskim državama kakve su bile dok su se nalazile pod tom "ruskom čizmom", a dok je padao Berlinski Zid ona im je govorila da ih upravo oslobađa od takvog ponižavajućeg položaja.
I opet niko da izađe ni iz te EU ni iz NATOa... :unsure:
sa politikom koju vode ne mogu očekivati drugo nego da u Srbiji 90% ljudi misli o njima sve najgore, a o Rusiji sve najbolje
Pa ne bih baš rekao. Prvo, te brojke su ti malo prenaduvane. A drugo, veći deo naroda ovde, pogotovu SNS glasači, imaju inteligenciju soma, a pamćenje zlatne ribice. Još par meseci bombardovanja novom anti-ruskom propagandom u Deformerima i Lelegrafima i broj ljudi u Srbiji kojima je pun kufer Rusije će dobrano porasti.
 
Kada bi usli u EU ne bi vam ama bas nista falilo, isto bi ovako srali kao i do sada.
Da je drzava po vasoj meri, mene bi verovatno obesili na Terazijama.
Eto, jedne proste razlike.
 
Kada bi usli u EU ne bi vam ama bas nista falilo, isto bi ovako srali kao i do sada.
Da je drzava po vasoj meri, mene bi verovatno obesili na Terazijama.
Eto, jedne proste razlike.
Kada bismo ušli u EU, ne bi nam ništa falilo, jer nas više nebi bilo. Ili se Beogradski Pašaluk sa romsko-migrantskom natpolovičnom većinom koji je član EU može nazvati "Srbijom" ? To će otprilike od Srbije ostati za još 30 godina vođenja proevropske politike, a ne bi nas verovatno primili čak ni tada.
 
Neki ljudi su 5. oktobra 2000. tvrdili i da ćemo ući u EU do 2010. godine, i da su kosovsko pitanje i proces pristupanja EU dva potpuno odvojena koloseka. Takođe su govorili da je to demokratsko pitanje, a ne geopolitičko. Bombardovali su nas samo zbog dikatora Slobe, sad kada nema Slobe će nas maziti i paziti.

Nažalost, sada vidimo da ni pitanje Raške, Vojvodine, juga Centralne Srbije i Republike Srpske nisu odvojeni od puzanja ka EU bez alternative.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Politika Erdogana i Orbana je da su njihove zemlje u NATO a Mađarska je i u EU. Takvu politiku treba pratiti to se slažem ali ta ista politika ovde izaziva otpor. Pa kako onda da se nauči nešto iz te njihove politike?

Oni su u NATO, ali nisu sluge.
Znaju sta je njihov interes.
Srbija u NATO bi bila kao Ukrajina (pretendent), izvor toom povskog mesa.
 
Neki ljudi su 5. oktobra 2000. tvrdili i da ćemo ući u EU do 2010. godine, i da su kosovsko pitanje i proces pristupanja EU dva potpuno odvojena koloseka. Takođe su govorili da je to demokratsko pitanje, a ne geopolitičko. Bombardovali su nas samo zbog dikatora Slobe, sad kada nema Slobe će nas maziti i paziti.

Nažalost, sada vidimo da ni pitanje Raške, Vojvodine, juga Centralne Srbije i Republike Srpske nisu odvojeni od puzanja ka EU bez alternative.
A koje stvari bi ti uradio drukcije prethodnih 20 godina, sto se tice spoljne politike?
 
Ima 13 vrsta desničara na linku, mislim da smo pokrili dobar deo sa ove teme :D





Cak 13. vrsta? Ma sta kazes!
To su vasi liberalni komesari utvrdili, kao u biologiji.
Aplauz za sjajan boljsevicki pristup Vucko. Kad pocinjete da streljate?
Crtezi su lepi.
Levi liberali su danas sjajni u katalogizaciji svojih izmisljenih neprijatelja.
Kakvi "zborasi". Izmisljeni neprijatelji. Slicno kao sto su komunisti imali citav spektar "neprijatelja", od "anarholiberala" do "neprijatelhske emigracije"
Znam da izmisljanje neprijatelja moze da bude profitabilno kad treba da se trazi lova za "projekte" u Ambasadi.
 
Promocija LGBT-a, promocija migranata, promocija Kosova (njihovo čedo), napad na crkve (iako nisam ljubitelj istih), napad na suverenitet država, napad na anti-američki stav. To su vam odlike današnje EU. Nemam ništa protiv sloboda za gej osobe, ali mi se gadi tolika očigledna propaganda da ispadne da smo mi heteroseksualci nenormalni i primitivni. Sve su uradili protiv interesa Srbije, nisu čak ni napravili multietničko Kosovo. O ostalim temama je izlišno govoriti.
Da, liberali nisu samoprotiv pravoslavne,vec iprotiv katolicke crkve.
 
Kada bi usli u EU ne bi vam ama bas nista falilo, isto bi ovako srali kao i do sada.
Da je drzava po vasoj meri, mene bi verovatno obesili na Terazijama.
Eto, jedne proste razlike.
ti si nebitan.
Da smo u EU ovde bi bila prava cenzura.
Nemirnu decu bi kljukali Riralinom u vrticu, kao u Holandiji.
Ako bi neko nesto rekao ukorist Rusije caklo b ga 15 godina zatvora kao u nekim prosvecenim zemljama u EU.
 
Vrh