Šta je novo?

Izbori 2024

Имамо и војску и полицију у оба поменута региона. Што се тиче економије, то је до подвлађивања централне власти локалним кабадахијама. Мада добар пример како свака држава источне екс-СФРЈ није остварена у потпуности на целој својој територији.

Kada je tursko carstvo propadalo, lokalmi, korumpirani funkcioneri i pase, pravili su dogovore salokalnim stanovnistvom i menjali suverenitet carstva za lokalnu podrsku.
Srbija danas, to je Turska u 19. veku.
Isti mentalni sklp, korupcija, sistem harema.
Treba takodje ocekivati da Vucic u zemanu za podrsku lokalnihi spoljnih iigraca (Orban, Erdogan, Rama..) ispusti deo suvereniteta Srbije.
To se vec desava i sasvim jer normalna stvar za vecinu populacije u Srbiji.
 
Uh ne bih se slozio. Cale mi je rekao da su i oni isto pricali da ce Sloba da ode kad "pocrkaju stare komunjare i skojevci" ali je ipak morao da se desi 5.oktobar, a Sps ne slabi. Kod nas se neguje ljudska glupost, iz generacije u generaciju.
SPS ocito ima program program privlacan mnogim mladim ljudima.
 
Zapad se militarizuje, ali teško da će ijedna zemlja tamo ponovo uvoditi služenje vojske. One zemlje koje se graniče sa Rusijom i osećaju ugroženo, one već imaju obavezno služenje i to je to. Militarizacija se sprovodi jer je uviđeno da su neke zemlje previše olabavile i smanjile svoje vojne snage, kao npr Nemačka. Koja sad to ispravlja novim nabavkama i budžetom.

Što se naše zemlje tiče, pa da, lepo si rekao - nastup ludila. Stvar je u tome što Vučić zna da prosečan SNS glasač ne može olako da mu oprosti udaljavanje od Rusije, pa sad mora da ih animira drugim bajkama i opsesijama - kriza na Kosovu, nestašice hrane, Kurti koji se sprema da zauzme sve do Subotice, ali ako svi budemo složni, odemo u vojsku i svakog jutra balavimo na sliku predsednika i zastavu, sprečićemo njegove osvajačke pohode. Samo što to ne ide tako. Vučić je sam rekao kako je zamolio nadležne u vojsci da mu ne odgovore da nema dovoljno kadra za obuku, jer takav argument ne želi da prihvati. Iako je svima više nego jasno da VS i MO kapaciteta za obavezno služenje vojske - nemaju.

Ali pošto je ovo Balkanska Severna Koreja, ne bi me čudilo da naš mali Kimi ipak pokuša da sprovede to u delo. Pa će onda i on i JNA dinosaurusi oko njega da udare tikvama u ledinu. Pa što reče Panta na drugoj temi - što da ne, možda se onda malo i okliznu pa padnu s vlasti, samo napred. :D

German MPs debate reintroducing compulsory military service​

Members of Germany’s federal parliament are currently embroiled in a debate over the reintroduction of general compulsory military service. Support has come from CDU politicians, including CDU chairperson Carsten Linnemann. "Personally, for years I have been campaigning for the introduction of a society year that is mandatory for young men and women after they have finished school," he said. “Such a service would not be limited to the Bundeswehr [Germany’s military forces], but would also take into account the care and social sectors as well as THW, fire brigades or clubs."
 

German MPs debate reintroducing compulsory military service​

Members of Germany’s federal parliament are currently embroiled in a debate over the reintroduction of general compulsory military service. Support has come from CDU politicians, including CDU chairperson Carsten Linnemann. "Personally, for years I have been campaigning for the introduction of a society year that is mandatory for young men and women after they have finished school," he said. “Such a service would not be limited to the Bundeswehr [Germany’s military forces], but would also take into account the care and social sectors as well as THW, fire brigades or clubs."
Opa...
Ali dobro, nije to cudno, svaka drzava ima militantne struje i stranke. Licno ne verujem da ce vracati obavezu. Ali videcemo.
 
Pisali smo o korupciji u HRvatskoj. Evo misljenja s jednog foruma,,,,,


Ono što me iznimno smeta u Hrvatskoj je KORUPCIJA na prvom mjestu.
Ta razina ide oda dna pa prema vrhu, a VRH: samo nebo je granica.
Ne vrijede i zakoni koje donosi država, ne vrijedi niti moralni zakon
koji izlaze od naše primarne obitelji a ne vrijede ni vjerski zakoni.

Ta razina korupcije je strašna, grozna, kidajuća i bolna, i to je za mene tako.

Nije mi jednom nuđen mito u mom poslu i to novčani iznos i svaki put sam to prijavio,
i svi su se čudili, i rekli, da nisam normalan. E....to je ono što mene smeta.
 
Ne postoji novopazarski sandžak, a ni bilo koji drugi, niški, smederevski, sjenički, prištinski, budimski, sofijski, nema osmanske okupacije odavno. Nemojmo mi povlađivati neoosmanističkim fantazijama.

Postoji istorijska regija Raška u jugozapadnoj Srbiji, od 15 raških opština samo 3 nemaju srpsku većinu.
Da je Raška, imali bismo punu kontrolu; pošto je Sandžak - nemamo. Nego nam pokojni muftija - lokalni beg - za naše medije legitimno imao dve žene. Takođe, zna se, poodavno, da neka opcija odande mora da bude u vlasti u Beogradu. Da je to 'Raška', ne bi morala, jer ne mora ni npr. 'Banat', ali je 'Sandžak'.

Dakle - ime Sandžak bolje opisuje suštinu. Uz to je Sandžak i poprilično savremen, politički pojam, i simbolizuje baš to - poluvlašće i dvovlašće na jednoj teritoriji (u to vreme, Austro-Ugarske i osmanlija, sad Beograda i lokalnih aga).

Da se razumemo, ne može tu ništa pametno ni da se uradi, ali ne treba da mislimo kako je naša zemlja super integrisana, kompaktna i funkcionalna, 'za razliku od drugih'.
 
Poslednja izmena:
Dakle - ime Sandžak bolje opisuje suštinu nego nekakva Raška.
Ali ga ipak ne treba koristiti, (i) po mom mišljenju.

Mislim neću da se foliram, i ja nekad po inerciji kažem Sandžak. Ali kad god se setim, preusmerim se i kažem Raška. Prosto neću da im dajem ni trunku podrške i vetra u leđa u toj kretenskoj, smrdljivoj separatističkoj zamisli. Iako ne strepim od toga koliko neki drugi ljudi ovde. Ali prosto neću da im toleršiem separatističke ideje i termine.
 
Ma priča nije bila o tome, nego ja pišem tako što koristim, da kažemo, delikatne pojmove (kao Novopazarski sandžak - većina ljudi ni ne zna śta je to bilo i da se u Priboju npr. nalazio prvi teniski teren u današnjoj Srbiji - a kako i zašto, to može da se odgonetne kad se malo prouči savremena istorija), nego se krenulo od činjenice da Crna Gora ne kontroliše Ulcinj. I, fino: voziš se prošlog leta kroz Crnu Goru, i kroz bivši Novopazarski sandžak oko Bijelog polja, i svuda ti daju fiskalni račun (ovakav što mi sad uvodimo, sa qr-kodom); i onda pređeš granicu i kod izvesne Sejfete, u lepom ambijentu naručiš kafu i sok od maline, i ona ti ili neki njen šejtan donese ispisano na običnoj artiji.

Najviđeniji političar odozdo godinama bio na merama zbog teškog kriminala. U BIA i policiji se siti z... na račun njegovog javljanja na telefon i sandžačkog (raškog?, crnogorskog? izgovora), kad ga pozove Rade Bulatović: 'A što me zoveé? Da nije zbog one škodeé...?' I pričaju unaokolo (inače ja ne bih znao). I niko mu ne može ništa, naravno, a promenile se 3 vlasti od Radeta naovamo.

I onda mi to 'kontrolišemo', a Crna Gora 'ne kontroliše'. Meni smešno, pa kako ko hoće.
 
Poslednja izmena:
 
Da je Raška, imali bismo punu kontrolu; pošto je Sandžak - nemamo. Nego nam pokojni muftija - lokalni beg - za naše medije legitimno imao dve žene. Takođe, zna se, poodavno, da neka opcija odande mora da bude u vlasti u Beogradu. Da je to 'Raška', ne bi morala, jer ne mora ni npr. 'Banat', ali je 'Sandžak'.

Dakle - ime Sandžak bolje opisuje suštinu. Uz to je Sandžak i poprilično savremen, politički pojam, i simbolizuje baš to - poluvlašće i dvovlašće na jednoj teritoriji (u to vreme, Austro-Ugarske i osmanlija, sad Beograda i lokalnih aga).

Da se razumemo, ne može tu ništa pametno ni da se uradi, ali ne treba da mislimo kako je naša zemlja super integrisana, kompaktna i funkcionalna, 'za razliku od drugih'.
Oni tzv. "sandžakom" nazivaju južni deo Raške koji je bio pod Turcima do 1912. godine i koji danas ima malo preko 50% muslimana. Neoosmanisti i njihovi atlantistički mentori koriste taj naziv, mi ne treba da ga koristimo ni pod navodnicima, jer time pljujemo po Starom Rasu, Sopoćanima, Mileševi, Đurđevim Stupovima, kada ih nazivamo turskim okupacionim nazivom. Mi treba da koristimo samo naziv RAŠKA, i to za celu njenu teritoriju od Kopaonika do Drine, i od Zapadne Morave do Đurđevića Tare, na kojoj smo i danas većina kao svih ovih 1500 godina.

Ako iz nove vladajuće većine zaista bude odstranjen SPS, a u nju pak ne uđe niko od prozapadne opozicije, Vučiću će matematički biti neophodna podrška manjinskih stranaka da bi formirao vladu. Svašta je on spreman da im obeća zauzvrat, samo da što duže ostane na vlasti i da se što više nakrade. Ne mora ništa ni da obeća Zukorliću i Ugljaninu, dovoljno je obećanje njegovim gazdama koje su ga dovele na vlast.

https://srbin.info/hr/politika/u-pripremi-su-sokantne-izmene-srpskog-ustava/ Plašim se da će ovo biti sledeći Vučićev zadatak. Tekst je star nekoliko godina, ali mislim da logičkim metodom razotkriva šta će biti sledeći koraci zapada i njihove glavne marionete, nakon što završe sa KiM i Republikom Srpskom.
 
Bas kao sto sam i rekao ovde na forumu, nikad on nece da uvede sankcije Rusiji i da nas priblizi Eu jer bi svakim korakom bio blizi zatvoru. U pravu je Lazovic, dok je Vucic na vlasti necemo uci u Eu.
 
Bas kao sto sam i rekao ovde na forumu, nikad on nece da uvede sankcije Rusiji i da nas priblizi Eu jer bi svakim korakom bio blizi zatvoru. U pravu je Lazovic, dok je Vucic na vlasti necemo uci u Eu.

Zasto da ne. EU ima istorijat podrske mnogim korumpiranim i krvavim diktatorima.
 
Slazem se, ali ne zele ih u svojim redovima. Vec malo dalje, u Turskoj, Bliskom istoku Africi i slicno.
 
Vučić iz Berlina po milioniti put poručuje "dajem d**e za Evropsku Uniju", a opozicija mu na to odgovara "sram te bilo ,ne daješ ga dovoljno". Nemojte se ljutiti, ali takvom politikom nikada nećete pobediti naprednjački režim. Ovaj režim može pobediti samo dijametralno suprotna politika kojoj je na prvom mestu Srbija, a ne Brisel. Uostalom, EU ima svog favorita na svim izborima od 2012. do ove 2022. godine, to nije ni Moramo, a ni koalicija oko Đilasa. Vučić je već 10 godina njihov jedini kandidat iza kojeg stoje do kraja. Onda se zamislite zašto ta vrla i demokratska EU ovde podržava Vučića?

Sve je suprotno od ovoga što je rekao Lazović; upravo zato što je trenutno glavni briselski sluga u ovoj zemlji, Vučić nije u zatvoru ni zbog kriminala, a ni zbog izdaje Kosova i Metohije. Preduslov da on ode u zatvor je da na vlast dođe neko ko misli da EU ima alternativu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Zato ce on i da nastavi da igra svoju igru, jer je ocigledno talentovaniji od mediokritetske briselske birokratije, oni ce njega da lazu da samo sto nije usao u Eu on ce njih da laze da ce da sredi drzavu, ne krade i da su mediji slobodni. Svi primaju platu (poneko i milion ili deset sa strane) i svi su zadovoljni. A mi narod po starom.
 
Zato ce on i da nastavi da igra svoju igru, jer je ocigledno talentovaniji od mediokritetske briselske birokratije, oni ce njega da lazu da samo sto nije usao u Eu on ce njih da laze da ce da sredi drzavu, ne krade i da su mediji slobodni. Svi primaju platu (poneko i milion ili deset sa strane) i svi su zadovoljni. A mi narod po starom.
Ma zabole EU za nivo korupcije i medijsku situaciju u Srbiji, njima je bitno da Vučić preda KiM, Rašku, Vojvodinu, slomi otpor Republike Srpske, uvede sankcije Rusiji i od ostatka Srbije napravi najveći migrantski centar pod otvorenim nebom. Dokle god se drži svog veleizdajničkog kursa, Brisel će žmuriti i na mnogo prljavije stvari od jedne Savamale ili Jovanjice.

To da od ulaska u EU nema ništa šta god Srbija uradila ili ne uradila, mislim da je već suvišno i komentarisati. Kako se ovi evrofanatici i u vlasti i u opoziciji više sami sebi ne smuče sa tom prežvakanom floskulom koja nam je već oduzela 22 godine života? Koliko još godina treba da potrošimo na njihovu fatamorganu?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Uvek aktuelne teme u Srbiji, koje ne stare - Kosovo, Rusija, EU, Sloba :D
Sloba genije.jpg
 
Ma zabole EU za nivo korupcije i medijsku situaciju u Srbiji, njima je bitno da Vučić preda KiM, Rašku, Vojvodinu, slomi otpor Republike Srpske, uvede sankcije Rusiji i od ostatka Srbije napravi najveći migrantski centar pod otvorenim nebom. Dokle god se drži svog veleizdajničkog kursa, Brisel će žmuriti i na mnogo prljavije stvari od jedne Savamale ili Jovanjice.

To da od ulaska u EU nema ništa šta god Srbija uradila ili ne uradila, mislim da je već suvišno i komentarisati. Kako se ovi evrofanatici i u vlasti i u opoziciji više sami sebi ne smuče sa tom prežvakanom floskulom koja nam je već oduzela 22 godine života? Koliko još godina treba da potrošimo na njihovu fatamorganu?
Kao i uvek istina je izmedju. Vidim da ne volis proevropske stranke, to je sasvim legitiman stav, ali problem je sto anti Eu stranke, desnica, ne postoje. Niti jedna jedina stranka desnice nije iskrena u svojim stavovima, ili nije produzena ruka Db-a. I to nije teorija zavere, vec lako proverljiva cinjenica. Srbija je mala, Beograd je veliko selo gde svako svakog poznaje i ja ti tvrdim da su sve laznjaci, sve je fejk sve tri stranke koje su usle na patriotskom programu u Skupstinu. Osim mozda Boska ali njega ce vec da dovedu u red ljudi iz stranke, a ne gadi se ni da prica sa predsednikom ponekad.
 
Koje aktuelne stranke su produzena ruka DB i sta podrazumevas pod "nisu iskrene u svojim stavovima"?
Da li AV kontrolise DB?
 
Ma zabole EU za nivo korupcije i medijsku situaciju u Srbiji, njima je bitno da Vučić preda KiM, Rašku, Vojvodinu, slomi otpor Republike Srpske, uvede sankcije Rusiji i od ostatka Srbije napravi najveći migrantski centar pod otvorenim nebom. Dokle god se drži svog veleizdajničkog kursa, Brisel će žmuriti i na mnogo prljavije stvari od jedne Savamale ili Jovanjice.

To da od ulaska u EU nema ništa šta god Srbija uradila ili ne uradila, mislim da je već suvišno i komentarisati. Kako se ovi evrofanatici i u vlasti i u opoziciji više sami sebi ne smuče sa tom prežvakanom floskulom koja nam je već oduzela 22 godine života? Koliko još godina treba da potrošimo na njihovu fatamorganu?
Чиме си то тачно "трошио" године живота због окретања ка ЕУ? Трговински дефицит се смањио, имплементирани су силни стандарди, добили смо милијарде евра од њих, незапосленост нам се смањила, плате драстично скочиле, % јавног дуга у економији нам се смањио једно 4 пута, стопа образовања се увећала, стопа самоубиства се смањила, стопа наркоманије се смањила, стопа криминала се смањила, просечна висина и животни век се повећали, индекс људског развоја се повећао, економија нам је премашила ниво пре 90их, обим жетве и пољопривредног аутпута се увећао итд. итд.

Шта би то тачно било боље да смо наставили Слобиним путем? Нешто не видим да је за време њега и изолационистичке политике ишта сачувано од територија и српских живота. Да је срећа да смо кренули да "трошимо" животе 1991. у оквиру Авнојских граница уместо фијаска који је уследио
 
Хахахахахахаха, ја мислим да ни овај несрећни Лазовић не верује у ово, него ето морао је нешто да каже.
 
Чиме си то тачно "трошио" године живота због окретања ка ЕУ? Трговински дефицит се смањио, имплементирани су силни стандарди, добили смо милијарде евра од њих, незапосленост нам се смањила, плате драстично скочиле, % јавног дуга у економији нам се смањио једно 4 пута, стопа образовања се увећала, стопа самоубиства се смањила, стопа наркоманије се смањила, стопа криминала се смањила, просечна висина и животни век се повећали, индекс људског развоја се повећао, економија нам је премашила ниво пре 90их, обим жетве и пољопривредног аутпута се увећао итд. итд.
Nisi rekao koliko su izvukli. Ne usudjujes se da kazes?
Izvukli su zbog SSP-a njamanje 3 X vise.

>, стопа образовања се увећала,
verujem da ne poznajes nikoga ko se skoluje. pretpostavljam da si usamljeni liberal u nekom selu, gde nema mladih
 
Koje aktuelne stranke su produzena ruka DB i sta podrazumevas pod "nisu iskrene u svojim stavovima"?
Da li AV kontrolise DB?
Nemam nikakve dokaze, imam samo ulicne i kafanske price. Ali mi je i tesko da prihvatim da jedan od lidera desnih stranaka ne voli Eu a ziveo je sa porodicom tamo kao dete, studirao na Sorboni, ozenio je Francuskinju, drugi je zavrsio Harvard, ima brojne kolege u Eu i Nato sa kojima saradjuje, ima nevladinu organizaciju koju po njegovim recima finansiraju globalne korporacije sa Zapada a - veliki je americki protivnik u borbi za nezavisnost Kosova. To nema nikakve veze sa zdravim razumom. Zavetnica je kulturna i ugladjena verzija Seselja za 21.vek.
 
Vrh