Šta je novo?

Стајалишта

Novouspostavljeno stajalište kod Prokopa za trole. Stajalište se zove "ŽS BGD centar". Trolejbusko stajalište u suprotnom smeru je takođe promenilo naziv i nosi kao novouspostavljeno, dok stajalište za linije 34, 36 i 38L nije menjalo naziv.

20220318_160312.jpg


20220318_160443.jpg


20220318_160422.jpg


20220318_160559.jpg
 
Budževina teška. Koristio sam je danas i moram reći da je korisna, baš sam preko tog brdašca utrčao u 41. Po meni je potrebna i pešačka komunikacija sa te strane gde je stajalište.
 
Kakva pešačka komunikacija? Postoji staza ka soliterima i staza (trotoar) ka ulazu u Prokop.
 
Вероватно мисли за тротоар и са леве стране ове саобраћајнице која води од плоче станице горе до булевара.
 
Oni zbog ovog haosa mogu ukinuti Tosin Bunar lagano, prethodno stajalište je bilo zakon, ovo je uzas... Bezbednost ugrozena...
 
Zbog kog haosa? Da li postoji neki problem osim što je novo stajalište dalje od starog?
 
Usput, nešto što hoću da pitam već neko vreme...

Jel primetio još neko da rovare nešto oko nekoliko stajališta u centru? Stajališta kod Sv. Marka, stajališta prekoputa SO Voždovac, videh na još par mesta...
Šta rovare toliko pobogu???
 
A razlog je postavljanje novih u centru ili presipanje iz šupljeg u prazno?
 
Ja cenim da će postaviti nešto moderno i novo. Samo da ne liči na metalne skalamerije iz Novog Sada ili sa periferije BG koje nazivaju pametnim stajalištima.
 
Данас су раскопали стајалишта испред техничких факултета са обе стране булевара.
 
Da, u pravu ste, sad gledam, menjaju nadstresnice stajalista.

Samo sto to treba da se radi na leto kad je Beograd najprazniji, a ne u prolece kad je najaktivniji.
 
@Bender Rodriguez
A i ti kao da si se tek juče doselio pa ne znaš kako ovde stvari funkcionišu. Naravno da treba leti da se radi, ali takve stvari se rade ili po četkom školske godine ili kad je lepo vreme a puno ljudi u gradu, dok za leto ostavljaju sređivanje Ade i sl. mesta gde je protok ljudi veći u tom periodu. Čisto da ljudi ne ispuste iz vida da se radi nešto.
 
Stajalište 22 oktobar kao i sama ulica u katastrofalnom stanju... Pukotina na putu, kratera koliko hoces, cudi me da niko nije skoro prosao tuda 😬😬😬
 
Evo malo na temu stajališta linije EKO 2. Reč je o stajalištu "Kalemegdan", u oba smera. To je tako postavljeno, kao što se može videti na fotografijama, da su putem slučajnog pogađanja na mapi, bolje potrafili lokacije. Fotografije su opd pre neki dan. Nažalost nisam na vreme uključio kameru, jer me je zatekao prizor koji sam video. Kao prvo, samo stajalište u smeru ka Slaviji, ne vidi se dobero dok se ne dođe maltene do raskrsnice sa Cara Uroša, jer ga tabla sa info saobraćajnim znakovima zaklanja. Kada sam video da staje elektrobus, zapitao sam se zašto to radi, kad niti ima semafor, niti ima tabla za stajalište. Tek kada je otišao, shvatio sam da je stajao na stajalištu. Dok je stajao, kolona vozila se nanizala iza njega i napravila kolaps, pretpostavljam, jer nisam video, i u Pjarona de Mondezira. Stajalište u smeru ka SRC "25. maj", kao što se vidi, zaklonjeno je sa obe strane. Prednja strana je zaklonjena izdžikljalim granama lipe, ali i delom ovim panoom za reklame, dok je u suprotnom smeru zaklonjena onim čudom sa talasastim linijama, ali to je privremenog karaktera. Pretpostavljam da se i ovde stvara gužva kada elektrobus prima putnike, jer je samo jedna traka u tom smeru, a stajalište maltene po samnom prelasku raskrsnice.







 
Stajaliste Stratimiroviceva. Primer lose dizajnirane nadstresnice. To jest, loseg odabira tipa nadstresnice, jer treba da ima otvoren prolaz ka unutrasnjosti trotoara, posto je danju vrlo prometno i glupo je da se ljudi pri ulasku i izlasku guzvaju uz ivicnjak i autobus
_IMG_000000_000000.jpg
 
Takvih primera ima po gradu kol'ko hoćeš. Jedan još drastičniji je kod ambasade Hrvatske, gde imaš dve ovakve nadstrešnice i "žardinjere" sa lipama između, a stajalište non stop puno ljudi.
 
Vrh