Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Zdravo svima. Da li je neko možda kupio/kaparisao parking mesto u okviru E zgrade? Zna li se status oko parkinga? Nemamo nikakvu informaciju iz agencije (od početka), a možda bismo razmotrili kupovinu, kada dođemo do ugovora.. Hvala unapred :)
Ja sam kupila garazno mesto u E zgradi (lamela A), sasvim regularno, zna se koji je broj parkinga tj. Stoji u ugovoru. Eto ako vam nesto znaci!
 
Ja sam kupila garazno mesto u E zgradi (lamela A), sasvim regularno, zna se koji je broj parkinga tj. Stoji u ugovoru. Eto ako vam nesto znaci!
Hvala na odgovoru! Probaćemo i mi da pitamo, da dodamo prilikom potpisivanja ugovora.. Mi smo u lameli C (u poslednjoj gore). Mada možda i nema više slobodnih za prodaju, ko zna. Hvala svakako na informaciji :)
 
Zdravo svima. Da li je neko možda kupio/kaparisao parking mesto u okviru E zgrade? Zna li se status oko parkinga? Nemamo nikakvu informaciju iz agencije (od početka), a možda bismo razmotrili kupovinu, kada dođemo do ugovora.. Hvala unapred :)
Ja sam kupila garazno mesto u E zgradi (lamela A), sasvim regularno, zna se koji je broj parkinga tj. Stoji u ugovoru. Eto ako vam nesto znaci
Hvala na odgovoru! Probaćemo i mi da pitamo, da dodamo prilikom potpisivanja ugovora.. Mi smo u lameli C (u poslednjoj gore). Mada možda i nema više slobodnih za prodaju, ko zna. Hvala svakako na informaciji :)
A znate li mozda kad je useljenje u vasim lamelama, cini mi se da sve dovode do finisa, pitam jer mislim da moramo zajedno dobiti tehnicki prijem i upotrebnu dozvolu!
 
Hvala na odgovoru! Probaćemo i mi da pitamo, da dodamo prilikom potpisivanja ugovora.. Mi smo u lameli C (u poslednjoj gore). Mada možda i nema više slobodnih za prodaju, ko zna. Hvala svakako na informaciji :)

Ja sam jos prošle godine rezervisao garažno mesto u B lameli ali nismo nista potpisivali od tada. Verovatno ćemo ubaciti u glavni ugovor. Mada u zadnjih par nedelja mi uopšte ne odgovaraju na mailove...

Kao što smo svi utvrdili, komunikacija sa kupcima im je katastrofalna...
 
Ja sam kupila garazno mesto u E zgradi (lamela A), sasvim regularno, zna se koji je broj parkinga tj. Stoji u ugovoru. Eto ako vam nesto znaci

A znate li mozda kad je useljenje u vasim lamelama, cini mi se da sve dovode do finisa, pitam jer mislim da moramo zajedno dobiti tehnicki prijem i upotrebnu dozvolu!
Za sada su završeni zidovi tj. molerski radovi unutra u stanu (mi smo na prvom spratu). Ostaje jos parket, vrata, sanitarije,... Videli smo pre nedelju dana da su majstori radili pločice po hodnicima kao i zidove. Dobili smo info sa gradilišta da će biti za možda mesec-dva sve spremno (mada je nama rok u predugovoru 1. maj - tako da probijaju najverovatnije rok).
 
Ja sam jos prošle godine rezervisao garažno mesto u B lameli ali nismo nista potpisivali od tada. Verovatno ćemo ubaciti u glavni ugovor. Mada u zadnjih par nedelja mi uopšte ne odgovaraju na mailove...

Kao što smo svi utvrdili, komunikacija sa kupcima im je katastrofalna...
Nama niko nije ni ponudio, a na naše pitanje odgovor je bio "najverovatnije nema slobodnih mesta" :) Ne znam sa kime vi komunicirate, ali sa našom agencijom je haos... Da li je bolje tražiti informacije u salonu preko puta gradilišta?
 
Nama niko nije ni ponudio, a na naše pitanje odgovor je bio "najverovatnije nema slobodnih mesta" :) Ne znam sa kime vi komunicirate, ali sa našom agencijom je haos... Da li je bolje tražiti informacije u salonu preko puta gradilišta?
Moja preporuka bi bila da idete direktno u salon za sve što želite da znate.
P. S. Izvnjavam se što se ubacujem 😂
 
Za sada su završeni zidovi tj. molerski radovi unutra u stanu (mi smo na prvom spratu). Ostaje jos parket, vrata, sanitarije,... Videli smo pre nedelju dana da su majstori radili pločice po hodnicima kao i zidove. Dobili smo info sa gradilišta da će biti za možda mesec-dva sve spremno (mada je nama rok u predugovoru 1. maj - tako da probijaju najverovatnije rok).
Ja sam bio pre dve nedelje, uveliko su radili parket na drugom spratu, tako da pretpostavljam da su se sad pomerili na gore. Sto se tice garaze, ja sam rezervisao mesto zajedno sa stanom, ali nisam dobio broj garaznog mesta, ostavljeno je prazno mesto u ugovoru.
 
Za sada su završeni zidovi tj. molerski radovi unutra u stanu (mi smo na prvom spratu). Ostaje jos parket, vrata, sanitarije,... Videli smo pre nedelju dana da su majstori radili pločice po hodnicima kao i zidove. Dobili smo info sa gradilišta da će biti za možda mesec-dva sve spremno (mada je nama rok u predugovoru 1. maj - tako da probijaju najverovatnije rok).

Ne znam šta da kažem, iz mog predugovora su probijeni svi rokovi i to poprilično (skoro godinu dana).
 
Da li neko ima infomaciju vezano za učešće. Mi kada smo rezervisali P zgradu i dali 1000 eura pre god dana rekli su nam da će moći sa 10% učešća i da su neki kupci iz prvih zgrada kupovali sa 10 %, sada čujem iz gore navednih komentara da traže 20% a nakon komentara da kasne sa penalima može se pretpostaviti da možda imaju problem sa likvidnošću što u ovoj krizi sada predstavlja problem. Razmišljamo o odustanku jer ne želimo da nam zarobe novac a da ne daj Bože gradnja stane, P zgrada super napredjuje ali po svemu sudeći opasno nas zavlače i u ovoj situaciji bolje da me ne zovu za predugovor još neko vreme....
 
Da li neko ima infomaciju vezano za učešće. Mi kada smo rezervisali P zgradu i dali 1000 eura pre god dana rekli su nam da će moći sa 10% učešća i da su neki kupci iz prvih zgrada kupovali sa 10 %, sada čujem iz gore navednih komentara da traže 20% a nakon komentara da kasne sa penalima može se pretpostaviti da možda imaju problem sa likvidnošću što u ovoj krizi sada predstavlja problem. Razmišljamo o odustanku jer ne želimo da nam zarobe novac a da ne daj Bože gradnja stane, P zgrada super napredjuje ali po svemu sudeći opasno nas zavlače i u ovoj situaciji bolje da me ne zovu za predugovor još neko vreme....
Zafalilo im para ocigledno.
Svima su rekli da je 10% na potpisivanju predugovora.
U Banci su nam rekli da banka nema nikakve veze sa tim te da je tempo isplate ucesca samo dogovor kupca i prodavca. Tako da znate ako vas budu mazali pricama da je to zbog banke da im tako kazete. I insistirajte na tome da ostane kao sto je prvobitno receno 10%.
Iskreno muka mi je vise od njih, da imam iole neku opciju za kupovinu na drugoj lokaciji sutra bi im otkazao. Sto ne znaci da nece i biti tako, kako su krenuli.
 
Nemojte da očekujete da će biti i garažna mesta gotova za vozila kad se uselite i u stan, kako su prošle ove gornje 4 zgrade, razvuklo se još za završetak istih. Neki ovde komentarišu a ne znaju šta znači upotrebna dozvola, a da ne pričam koliko dezinformacija. Ovaj sajt treba da pomogne svima, u pronalaženju tačnih i proverenih informacija a ne širenjem dezinformacija i nebitnih stvari za komentarisanje. Idite na gradilište i slikajte faze napredka zgrade i radove izgradnje unutar i okolo iste (pratite svaki mesec jer ima napredka) stavite neku sliku gde to pokazuje i onda objektivno svi vidimo kako teku radovi, pa da zajedno delujemo kada vidimo da ima zastoja duže na nečemu, kao na primer ako se čeka asvaltiranje ulice duže od 3 meseca, pitanje je zašto se čeka? Da li je pripremljeno sve za asvaltiranje, ili nešto ipak nije do kraja završeno pa je to razlog čekanja a nagađate ovde jer baš ne znate? Za sve postoji razlog i procedura, pa i za plaćanje ako nešto nije plaćeno, onda se čeka da platiš pa da dođeš na red za posao....
 
Komšije,

Da li može neko da mi se javi u pp ko je uzeo stambeni kredit u Aik banci?
Da razmenimo iskustva i mišljenja. :)
 
Prva faza skoro pa spremna za useljenje... Unutrasnja vrata, lajsne, da se ocisti... Samo ta ulica vec jednom da se zavrsi...
 
Ima i to svoje prednosti leti kada temperature idu u nedogled. Mada, ko je ljubitelj sunca i puno svetlosti onda jeste bezveze...
 
Ja sam se dvoumila, ne volim klimu, a na suncanoj strani ce verovatno biti pakao vec u maju. Ipak volim terasu leti da koristim, pa sam izabrala manje sunca...Kako kome odgovara vise...:)A zimi sam ionako veci deo dana na poslu.
 
Ja sam se dvoumila, ne volim klimu, a na suncanoj strani ce verovatno biti pakao vec u maju. Ipak volim terasu leti da koristim, pa sam izabrala manje sunca...Kako kome odgovara vise...:)A zimi sam ionako veci deo dana na poslu.
Ima tu i malo ekonomske strane, usteda na grejanju, u ovakvim prolecnim suncanim danima pa i u jesenjim manja je potrosnja grejanja. Mozda to naizgled ne izgleda mnogo ali na 5- 6 meseci koliko otprilike traje grejna sezona moze da napravi razliku. :)
U svakom slucaju sve je stvar izbora, ali mnogi ne vode racuna o tome kad kupuju stan.
Da ne govorim o tome sto preko dana treba sijalica da bi se gledali normalno 😂.
 
Vrh