Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Moram da dodam da je nama agent nedavno saopstila da ulica treba da bude gotova do kraja meseca najkasnije. I naglasila je da se oko toga konsultovala sa Nenadom pa nam je posle konsultacija prenela tu informaciju.
 
Stvarno smo u uzasnoj situaciji. Na stranu kasnjenje ali davanje razlicitih informacija svakom od nas je nedopustivo! Da je to normalan investitor nekim mail-om bi nas obavestio da kasne,koliko kasne i sta je realno vreme za primopredaju. Ovako prosimo za svaku informaciju koja na kraju ispada nije ni informacija.
 
Deluje kao da ce direkcija rok za izgradnju koji imaju do juna iskoristiti u potpunosti... Svakog meseca se zavrsetak ulice pomeri za jos dva meseca...
 
Strpljenje nas izdaje
Iskreno, taj zavrsetak ulice deluje kao da je sve dalji i dalji. Mislio sam da ce useljenje biti najkasnije do kraja januara sto ukljucuje i dozvoljeno probijanje roka izgradnje...
Pritom, ne mozes ni da isplaniras izradu namestaja po meri, jer nemas nikakve okvirne datume koji se ticu useljenja, a verujem da ce u jednom trenutku samo javiti da ce se desiti primopredaja i onda ce se dodatno cekati da stigne namestaj, da se namesti kuhinja, itd, da bi taj stan bio funkcionalan i da u njemu moze da se zivi.
 
Svakako sve vec vidjeno, nastavljaju da nas obmanjuju i da dele informacije, bukvalno kako kome padne na pamet.
Ne bih da mracim i paranoisem, ali sve ovo pocinje sve vise i vise da me brine.
Nadam se samo da je nesto bezazleno i neka njihova neodgovornost razlog ovolikog kasnjenja i odlaganja, a ne neki ozbiljni problemi sa zgradama, jer svi znamo kakve su se sve informacije delile.
 
Pa ljudi, tražite odgovore od svojih agenata. I delite ih ovde.
 
Problem je sto se ulica trenutno ne radi, a investitor se ogradjuje od ulice jer je ne rade oni. Da li postoji način da se izvrši pritisak na direkciju da pod hitno nastave radove na ulici? Tipa neki novinski članak o tome da stotine (hiljade) gradjana mesecima čeka na useljenje zbog pristupnog puta za koji je zadužena direkcija...
 
Iskreno, taj zavrsetak ulice deluje kao da je sve dalji i dalji. Mislio sam da ce useljenje biti najkasnije do kraja januara sto ukljucuje i dozvoljeno probijanje roka izgradnje...
Pritom, ne mozes ni da isplaniras izradu namestaja po meri, jer nemas nikakve okvirne datume koji se ticu useljenja, a verujem da ce u jednom trenutku samo javiti da ce se desiti primopredaja i onda ce se dodatno cekati da stigne namestaj, da se namesti kuhinja, itd, da bi taj stan bio funkcionalan i da u njemu moze da se zivi.
A neko je bio dovoljno glup da je još prošle jeseni kupio namestaj i tehniku... Pa ga sad jure svi redom jer treba to negde smestiti ( iako je sve uredno plaćeno u kesu mogu to na kraju baciti i na ulicu) Eto, tako!
 
Mozda ima neko strucan ovde na forumu da kaze koliko vremena je potrebno za izgradnju ulice oko zgrade u ovom slucaju oko premiuma 1... Pod uslovom da je sve prikljuceno, mislim da su probijeni svi rokovi. Da li je sve prikljuceno, to je pitanje. Govorim o kanalizaciji, itd.
 
Pa ljudi, tražite odgovore od svojih agenata. I delite ih ovde.
Jos pre 20tak dana podelio sam info da su mi u salonu rekli da se pocetak useljenja ocekuje krajem maja, a pritom sam rekao da me nisu ubedili u to i da ce vrv useljaj poceti tek na leto(moja procena). Vec tada su se ljudi javljali i pisali kako su dobili drugacije informacije. Tako da nam to nista ne znaci nazalost, jer svi dobijaju razlicite informacije od razlicitih agenata.
Bukvalno, jedino resenje koje vidim je da se mi sami organizujemo i pokusamo da zakazemo saszanak sa nekim ko je iznad nasih menadžera i da pokusamo da dobijemo informacije u vezi useljenja i da pokusamo da dobijemo i neke garancije na te informacije. Msm sada navodim primer samo, pisem sta mi pada na pamet, ali zaista msm da te informacije koje dobijamo od agenata ne vrede nista, bar tako ja mislim.
 
Takodje i ja sam za..
Ne bih da namecem, ali eto, neka i to bude jedna od tema kada se nadjemo da razgovaramo, tj neka mozda bude i prva tema. Jedan od komsija je pokrenuo inicijativu, pa mozemo to da iskoristimo i za ovaj problem.
Verujem da se vecina nas koji smo aktivni na ovom forumu javila komšiji za tu inicijativu..
 
Problem je sto se ulica trenutno ne radi, a investitor se ogradjuje od ulice jer je ne rade oni. Da li postoji način da se izvrši pritisak na direkciju da pod hitno nastave radove na ulici? Tipa neki novinski članak o tome da stotine (hiljade) gradjana mesecima čeka na useljenje zbog pristupnog puta za koji je zadužena direkcija
Odlična ideja ako neko ima preko nekoga da da članak! Znamo svi kako to kod nas ide...
 
Da pitamo investitora da prosledi neki članak na pravu adresu?
 
Mi smo rezervisali stan pre jedno skoro 2 meseca za Premium 2, rekli su će nas zvati za Predugovor i niko nije zvao, niti se javljaju. Što opet vidim da je to ovde "normalno" i da ljudi čekaju na Predugovor i do godinu dana, tako da se ne stresiram.
 
Pozdrav svima,

da li je neko upućen oko povrata PDV-a?
Najvise me zanima da li je za isti potrebna i upotrebna dozvola?
 
Vrh