Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pitacu sutra. Ali to sto pisete se ne poklapa...kazete bez upotrebne dozvole ne moze da se uknjizi stan...a stan ako nije uknjizen ne moze da se dobije kredit to je 1/1 100%
Pricamo o stanovima u novogradnji. Da bi se stan uknjizio i zgrada dobila upotrebnu dozvolu, potrebno je da cela bude zavrsena i da ispunjava sve uslove. A krediti se odobravaju na 80% izgradjenosti i vec su odobreni. Tako da po prostoj logici stvari, dolazite do zaključka da upotrebna dozvola nema nikakve veze sa kreditom, kao ni uknjizba stanova. To je u nasem slucaju, tj u slucaju novogradnje. Kod polovnih stanova stvari funkcionišu drugacije, verovatno vas to zbunjuje.
 
Pricamo o stanovima u novogradnji. Da bi se stan uknjizio i zgrada dobila upotrebnu dozvolu, potrebno je da cela bude zavrsena i da ispunjava sve uslove. A krediti se odobravaju na 80% izgradjenosti i vec su odobreni. Tako da po prostoj logici stvari, dolazite do zaključka da upotrebna dozvola nema nikakve veze sa kreditom, kao ni uknjizba stanova. To je u nasem slucaju, tj u slucaju novogradnje. Kod polovnih stanova stvari funkcionišu drugacije, verovatno vas to zbunjuje.
Da. To vec ima logike. Raspitacu se sutra u banci. Mi smo u P zgradi...lamela B2 unutra je sve zavrseno osim podova i gletovanja-krecenja...a nas jos niko nije zvao za predugovor itd...dok su neke zvali iz C lamela koje su mabje uradjene od nase 🤷‍♀️
 
Za stanove u izgradnji kredit se odobrava na 80% izgradjenosti . Treba gradjevinska dozvola, prijem temelja, placeno gradjevinsko i saglasnosti komunalnih preduzeca. Sve papire daje investitor. Ako je projektno finansiranje onda ni 80% izgradjenosti nije uslov. Dovoljno je i prijem temelja. Tehnicki prijem i upotrebna dozvola nikad nijedna banka ne trazi. Uknjizenost je uslov kod polovnih stanova.
Slažem se uz dodatak da za npr. RFBanku nije značilo sto je projektno finansiranje u pitanju, ali su na 80% izgrađenosti odobrili i isplatili kredit.
 
Takođe, ovih dana je jak tempo i ispred E zgrade, radi se udarnički. Betoniraju neki zid ka onoj strani ka Slanačkom, tj. ka onom delu gde je S unnyville-ov bilbord. Pored toga, sređuju onaj nivo gde će biti Maxi, sad postavljaju ramove za stakla kako bi ga zatvorili s prednje
 
Zdravo svima. Da li neko ima informaciju kako idu radovi sto se tice E zgrade (treca lamela)? Zna li se kada se ocekuje zavrsetak 80%, i ulazak u proceduru za kredit? Poslednje sto znam, jeste, da su se postavljale plocice po hodnicima i da su stanovi uradjeni sto se tice molerskog posla. Ostalo je jos da se urade sanitarije, ulazna vrata, podovi... Hvala unapred.
 
Zdravo svima. Da li neko ima informaciju kako idu radovi sto se tice E zgrade (treca lamela)? Zna li se kada se ocekuje zavrsetak 80%, i ulazak u proceduru za kredit? Poslednje sto znam, jeste, da su se postavljale plocice po hodnicima i da su stanovi uradjeni sto se tice molerskog posla. Ostalo je jos da se urade sanitarije, ulazna vrata, podovi... Hvala unapred.

I ja isto čekam, ali nikako da dobijem neku korisnu informaciju.
 
Isti slučaj - nikakva korisna informacija od agencije i šefa gradilišta. Krajnji rok je 1. maj po predugovoru. Deluje da će biti u tom nekom periodu... ali ko će ga znati :)
Ne znam ni ja više :( kontam da ce biti u naredna 1-3 meseca mada niko ne kaze kad ce tačno biti. Kasne već skoro godinu dana...
 
Mislim da se ovo odnosi na 5 sprat. :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20220314_155336_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220314_155336_com.android.chrome.jpg
    54,5 KB · Pregleda: 277
Da, mi smo zvali ranije da pitamo da li se ovo odnosi na peti sprat i potvrdili su.
Da li se neko razume kada ce ova promena biti vidljiva i u katastru, jer, na primer, za nas stan od 67 kvadrata i dalje stoji da je kvadratura preko 100 m2?
 
Verujem da ce se to ubrzati malo bar od strane investitora, zbog dobijanja kredita...
 
Da li neko ima nova saznanja o stanju na terenu za Premium?
 
I mene to zanima. Da li se vidi neki napredak na ulici? Da li je neko isao skoro do salona i ima neke novije informacije o zavrsetku ulice, useljenju?
Da li je neko mozda isao da vidi stan uzivo?
 
Dok čitam komentare komšija koji ne mogu da dočekaju useljenje, setim se svoje situacije a to je da je moj kaparisani stan u lameli 6, u Premiumu 2. Dakle, to je faza 4 :) Utešite se, ima nekome kome je gore što se tiče useljenja.

Šalu na stranu, iskustva ljudi sa ovog foruma pomažu da mi koji kupujemo stanove u P2 i komšije koje kupuju stanove u ubuduće izgrađenim lamelama, ako ništa drugo, shvatimo da su kašnjenja normalna i da od toga što kažu u salonu dodamo par meseci. Recimo, rok za moju fazu je avgust/septembar 2023, ali ja ne očekujem pre februara 2024 :) tako da, odmah mi bude lakše ako sebi kaže nema ništa od stana 2 godine.

Isto takođe se slažem u potpunosti da treba sačekati da se sve komplet završi. Šta znači da se useli prvi sprat ako će da se nastave radovi na četvrtom ili petom? To znači da je cela zgrada u haosu od materijala, a samim tim i vaš stan. Ne treba brzati, kud ste čekali toliko dugo, sačekajte još malo, nazire se kraj očigledno.
Isti slučaj. Naoruzati se strpljenjem🙄
 
Danas je bilo samo radnika koji dovršavaju zgrade i stanove, većina stanova je gotova i tu je stvarno sve ispoštovano, ali što se tiče pristupne ulice, nema ni najmanjeg pomaka niti jednog radnika jer je najverovatnije direkcija zbog izbora koji će biti u aprilu dobila druge zadatke i prioritete što je krajnje nekorektno.
 
[mention]lana_bor [/mention]Ako me secanje dobro sluzi vi ste se zalili da investitor nije hteo da prihvati vase predlozene izmene u predugovoru. Sta ste uradili po tom pitanju, jeste li dosli do nekog kompromisa? Pozz
 
Vrh