Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Takođe, ovih dana je jak tempo i ispred E zgrade, radi se udarnički. Betoniraju neki zid ka onoj strani ka Slanačkom, tj. ka onom delu gde je Sunnyville-ov bilbord. Pored toga, sređuju onaj nivo gde će biti Maxi, sad postavljaju ramove za stakla kako bi ga zatvorili s prednje strane.
 
Ako su E i P zgrada nelegalne kako ce onda prodati stanove kreditnim kupcima?
Mi cekamo predugovor za P zgradu,da kupimo na kredit,i sta sad raditi?Iovako se ozbiljno razmisljam dal da odustanem,em zato sto ne znamo materijale gradnje,sto su nam rekli izolacija staklena vuna a stavili stiropor,sto su nam pri rezervaciji pretstavili onaj stari stari plan gradnje gde je ispred komercijalni centar i skola,pa se onda ispostavilo da ima sprat vise, da nema gradjevinsku dozvolu,da je na klizistu,a sad jos ovih novih 7 zgrada i to jedna tik ispred nase...dokle vise,sta ce jos da se desi?I stvarno od svega najvise me brine da li cemo ikad dobiti upotrebnu dozvolu.
 
Mi cekamo predugovor za P zgradu,da kupimo na kredit,i sta sad raditi?Iovako se ozbiljno razmisljam dal da odustanem,em zato sto ne znamo materijale gradnje,sto su nam rekli izolacija staklena vuna a stavili stiropor,sto su nam pri rezervaciji pretstavili onaj stari stari plan gradnje gde je ispred komercijalni centar i skola,pa se onda ispostavilo da ima sprat vise, da nema gradjevinsku dozvolu,da je na klizistu,a sad jos ovih novih 7 zgrada i to jedna tik ispred nase...dokle vise,sta ce jos da se desi?I stvarno od svega najvise me brine da li cemo ikad dobiti upotrebnu dozvolu.
Ja sam potpisao predugovor za E zgradu sredinom 2020 :) Koliko vidim činjenica je da nista nece ici glatko. Pa ljudi iz prvih Sunnyville zgrada jos uvek nemaju upotrebne dozvole.
Samo mi jos uvek nije jasno zašto grade toliko u isto vreme, zar svima ne bi bilo lakše sa odrade jednu zgradu komplet pa onda da idu dalje sa projektima.
 
@bokica78 nije to između E i P, nažalost... To je stara slika.
Ne asfaltira se još uvek ništa po naselju ali ja mislim da će uskoro i to gore i ulica za premium, pošto deluje da baš rade te pripremne radove za ulicu, svaki dan vrvi od mašina. Kad dođe do asfaltiranja, to ide brzo, odradiće za nekoliko dana.
 
Ima li neko fotografije vezane za put oko premijuma za nas koji nismo u mogućnosti da dolazimo cesto da vidimo kako napreduju?
 
@Nalex iskreno, golim okom se ne vide neke specijalne promene u poslednjih 15-20 dana koje bi se i mogle uočiti na fotografijama ali to nije zato što se ne radi, nego zato što su to uglavnom radovi na sabijanju trase onim valjcima, dodavanje dodatnih količina tucanika gde je potrebno, postavljanje cevi gde to nije već urađeno još uvek. Tempo i broj radnika i mašina je zaista dobar, bar tako deluje. Kad krenu sa asfaltiranjem, tu će se videti promene golim okom, pa ćemo kačiti. I tu će napredak biti vidljiv bukvalno po satima.
 
Poslednja izmena:
@Nalex iskreno, golim okom se ne vide neke specijalne promene u poslednjih 15-20 dana koje bi se i mogle upčiti na fotografijama ali to nije zato što se ne radi, nego zato što su to uglavnom radovi na sabijanju trase onim valjcima, dodavanje dodatnih količina tucanika gde je potrebno, postavljanje cevi gde to nije već urađeno još uvek. Tempo i broj radnika i mašina je zaista dobar, bar tako deluje. Kad krenu sa asfaltiranjem, tu će se videti promene golim okom, pa ćemo kačiti. I tu će napredak biti vidljiv bukvalno po satima.
Hvala lepo na odgovoru! Cim bude nekih novina kačite ;)
 
Mi cekamo predugovor za P zgradu,da kupimo na kredit,i sta sad raditi?Iovako se ozbiljno razmisljam dal da odustanem,em zato sto ne znamo materijale gradnje,sto su nam rekli izolacija staklena vuna a stavili stiropor,sto su nam pri rezervaciji pretstavili onaj stari stari plan gradnje gde je ispred komercijalni centar i skola,pa se onda ispostavilo da ima sprat vise, da nema gradjevinsku dozvolu,da je na klizistu,a sad jos ovih novih 7 zgrada i to jedna tik ispred nase...dokle vise,sta ce jos da se desi?I stvarno od svega najvise me brine da li cemo ikad dobiti upotrebnu dozvolu.
Kako
 
Kako mislite nemaju dozvolu? Kako moze da se uzme kredit ako nema? 🤷‍♀️
Koliko sam upucen, gradjevinska dozvola je dobijena. Ona je potrebna da bi se realizovao kredit. Upotrebna dozvola je nesto drugo, prilikom kupovine stana na kredit, nije potrebna, ona se svakako dobija kasnije.
Sada, postoji problem koliko kasnije, a koliko znam to moze da potraje bas mnogo(desetak i vise godina), ali kao sto su neki pisali vec gore, ne treba biti pesimista, vec pokusajte da se sto bolje osigurate za to, prilikom potpisivanja ugovora, pa kada to vecina nas uradi, ne verujem da ce im se isplatiti da placaju penale i da se sude sa svima, vec ce morati da poguraju i da zavrse taj proces u nekom razumnom roku.
 
Koliko sam upucen, gradjevinska dozvola je dobijena. Ona je potrebna da bi se realizovao kredit. Upotrebna dozvola je nesto drugo, prilikom kupovine stana na kredit, nije potrebna, ona se svakako dobija kasnije.
Sada, postoji problem koliko kasnije, a koliko znam to moze da potraje bas mnogo(desetak i vise godina), ali kao sto su neki pisali vec gore, ne treba biti pesimista, vec pokusajte da se sto bolje osigurate za to, prilikom potpisivanja ugovora, pa kada to vecina nas uradi, ne verujem da ce im se isplatiti da placaju penale i da se sude sa svima, vec ce morati da poguraju i da zavrse taj proces u nekom razumnom roku.
Upotrebna dozvola je, pored građevinske, dokument koji svaki, a naročito novoizgrađeni, objekat mora posedovati, jer je to jedini dokaz da je on izgrađen po propisima i da poseduje sve neophodne papire. Samim tim, bez upotrebne dozvole nije moguće uknjižiti zgradu i željeni stan ali ni podići stambeni kredit.

Niste dobro informisani. Na zalost pise kome sta padne na pamet. Ne mislim na vas...nego na prethodne komentare. Nema veze sa vezom...banka ne odobrava kredite ako 1 tacka fali a ne upotrebna dozvola...to prolazi kontrole i kontrole. Nije fer sto kasne i sto su izmenili plan...ali sve ostalo nije toliki crnjak. I kvalitet je za razliku od vecine na visokom nivou.
 
Za stanove u izgradnji kredit se odobrava na 80% izgradjenosti . Treba gradjevinska dozvola, prijem temelja, placeno gradjevinsko i saglasnosti komunalnih preduzeca. Sve papire daje investitor. Ako je projektno finansiranje onda ni 80% izgradjenosti nije uslov. Dovoljno je i prijem temelja. Tehnicki prijem i upotrebna dozvola nikad nijedna banka ne trazi. Uknjizenost je uslov kod polovnih stanova.
 
Upotrebna dozvola je, pored građevinske, dokument koji svaki, a naročito novoizgrađeni, objekat mora posedovati, jer je to jedini dokaz da je on izgrađen po propisima i da poseduje sve neophodne papire. Samim tim, bez upotrebne dozvole nije moguće uknjižiti zgradu i željeni stan ali ni podići stambeni kredit.

Niste dobro informisani. Na zalost pise kome sta padne na pamet. Ne mislim na vas...nego na prethodne komentare. Nema veze sa vezom...banka ne odobrava kredite ako 1 tacka fali a ne upotrebna dozvola...to prolazi kontrole i kontrole. Nije fer sto kasne i sto su izmenili plan...ali sve ostalo nije toliki crnjak. I kvalitet je za razliku od vecine na visokom nivou.
Slazem se da svako pise ono sto mu padne na pamet, ali vam isto tako kazem da upotrebna dozvola nije uslov za kredit. Ukoliko ne verujete meni, pozovite svoju banku(ako ste kreditni kupac) i pitajte ih, pa ce te videti. Tacno je da bez upotrebne dozvole ne mozete da uknjizite stan, kao ni da ga legalno prodate kasnije, ali vam banka prilikom odobrenja kredita nece to traziti kao uslov. Uostalom, mnogo stanova u Premium 1 je isplaćeno vec putem kredita, a zgrada nema upotrebnu dozvolu jos uvek.
 
Slazem se da svako pise ono sto mu padne na pamet, ali vam isto tako kazem da upotrebna dozvola nije uslov za kredit. Ukoliko ne verujete meni, pozovite svoju banku(ako ste kreditni kupac) i pitajte ih, pa ce te videti. Tacno je da bez upotrebne dozvole ne mozete da uknjizite stan, kao ni da ga legalno prodate kasnije, ali vam banka prilikom odobrenja kredita nece to traziti kao uslov. Uostalom, mnogo stanova u Premium 1 je isplaćeno vec putem kredita, a zgrada nema upotrebnu dozvolu jos uvek.
Pitacu sutra. Ali to sto pisete se ne poklapa...kazete bez upotrebne dozvole ne moze da se uknjizi stan...a stan ako nije uknjizen ne moze da se dobije kredit to je 1/1 100%
 
Stan ne moze biti uknjizen na 80 posto izgradnje. A kredit je odobren. Tako da...
 
Pitacu sutra. Ali to sto pisete se ne poklapa...kazete bez upotrebne dozvole ne moze da se uknjizi stan...a stan ako nije uknjizen ne moze da se dobije kredit to je 1/1 100
Upotrebna dozvola se dobija nakon sto je zgrada u celosti izgradjena kad je moguce i uknjiziti stan. Banke daju kredite na 80% izgradjenosti objekta. Dakle upotrebna dozvola i uknjizba nisu potrebni za odobravanje kredita.
 
Vrh