Šta je novo?

Izbori 2024

johnny-english-agent.gif
 
- стотине милиона динарадате за приоритетно завршавање Храма Светог Саве, док се Инфективна клиника пар стотина метара даље распадала усред најгоре пандемије у последњих сто година
- педофил Пахомије добија орден у име манастира
- Несторовић не бива санкционисан ни на који начин за своје штетно деловање током исте те пандемије
- исто тако, ни брачни пар Стојковић, који су заслужили најмање да им се одузму лиценце, а реално доста дуге робије за своје балаве одвезане језике
- Хрват из Црне Горе приморан на бег од клуба који тренира јер га навијачи шиканирају до те мере да није имао избора
- мурал Ратка Младића
- аболиција колаборациониста из Другог светског рата, јер се партизанска историја не уклапа у уски националистички калуп, па је бољи и колаборациониста него интернационалиста
- рецитовање љотићевских песама на државној манифестацији
- нормализација секса и насиља у ријалити програмима
- професор који у новосадској школи у вишенационалном одељењу одваја само ђаке српске националности уз таблу, говори им да подигну три прста и тагује их уз текст "моји Српчићи"
- "Хепи" телевизија са својим ратним злочинцима у јутарњим терминима, авакс пропагандом у поподневним
- милијарду динара за гротескно велики споменик, док је Главна Железничка Прокоп у расулу
- Новак подржан и дочекан као народни херој јер је једини тенисер у Топ 100 који није вакцинисан, на канабеу код В*чића мало након тога
- Младен "Образ" Обрадовић се повампирио
- било каква критичка мисао се гуши у свим медијима као аутошовинизам, фашизам, мржња према Србији...
- опозиција не може да зине на јавном сервису а да је не поклопи два или три гласа камариле на власти
Čitajući ovo nabrojano, takodje vidimo da se ide u jedan extrem, popularni kod manjine, antisrpski. Slično kao i antivakseri, samo žele najbolje za sebe i svoj narod. Pogotovo ovo za profesora i tri prsta... naterao... eto kako se pada pod medijsku propagandu i vidi samo jedna stvar u koju želimo da verujemo. Verujem da u Hrvatskoj mnogi pišu na ćirilici i ne znaju "Ljepa naša"... Očigledno nikada nisi bio u Senti, tamo Srpski i ne znaju, a žive u Srbiji. Čak i ne žele da ga pričaju. Da li je i to rasizam? Srećom ničega sličnoga nema u drugim zemljama pa se eto mi izdvajamo kao neki jedini extreman primer loše zemlje. Eto i moja kritička misao je da pola ovih tvojih kritičkih misli nema veze s vezom, a Ti i tebi slični će me odmah okarakterisati kao nacionalistu, rasistu... Samo se nadam da kad odeš da živiš u npr SFRJ Njemačku da ćeš tamo moći pričati samo Srpskim jezikom, ne moraš znati ni njihove himne ni običaje i da će svaki profesor koji te "natera" na das lied der deutschen, biti priveden kao rasista.
 
@LeninVaskrse Да је левица само "борба за малог човека" ја бих био први левичар. То можда и јесте била основна идеја неких од раних левичара, попут Туцовића или Живојина Павловића Ждребета. На нашим просорима је у водећим круговима та идеја брзо прерасла у борбу против "српске хегемоније", а током 2. св. рата у нешто што нема везе са борбом за малог човека. Јадног идеалисту и искреног борца за малог човека Ждребета, убише и мучише његови бивши истомишљеници.
На западу пак та левице није никад имала путпуну власт, те и прилику да своју хуманост искажу на исти начин као што су то исказивали у Југославији 45-те убијајући и мучећи народ са фингираним суђењима, или чак без икаквог суђења. Али се зато јесу исказали у наметању сопствених ставова ито путем претње силом.
Ти сада све оне што критикују било који став актуелне левице или пак говоре да су и партизани вршили многе злочине везујеш за антиваксере, педофиле, хулигане.. Мени се генерално та подела лево-десно уопште не свиђа, и мислим да је превазиђена и опстаје само заједничким напорима екстремне левице и деснице.
Што се тиче Арна Гујона, не знам много о њему али делује ми као пристојан човек. Кад то кажем гледам само оно што је причао код нас на српском језику, а то што је некад припадао десничарским Француским организацијама не занима ме много, чак и ако је можда још увек везан за њих. Ако постоје проневере новца, свакако ћу подржати да се то истражи и заврши на суду. Нисам слушао да је на нашем језику нешто ружно причао о албанцима или генерално муслиманском свету.
 
Левица и десница су потпуно обесмишљени појмови када је у питању наша политика.
 
@LeninVaskrse

- Ja podržavam i završetak Hrama i za obnavljanje Infektivne klinike. Problem je što ti i ljudi poput tebe biste brže bolje podržali obnovu Infektivne klinike a uništili Hram, jer niste intelektualno u stanju da razlikujete pojmove: vera, religija, crkva, duhovnost. A puni ste besa zbog svojih nesigurnosti. I imate težnju da sve vernike stavljate u isti koš, i poistovećujete ih sa sveštenicima. Dok sebe zavaravate da ste bog zna kako objektivni, pravedni, intelektualni i nepristrasni
- Pahomije, Nestorović, Amfilohije, Mladen iz Obraza i slični pojmovi koje 90% Srba gugla jednom u pet godina, me ne zanimaju
- Sportska dešavanja me ne zanimaju, šta mislim o navijačkim grupama to svi znaju, a kad pogledaš komentare i reakcije među javnošću, video bi da je i većem ostatku naroda pun kufer tih navijačkih idiotarija. Ali ti nećeš da gledaš taj deo, zar ne? Ti ćeš da nađeš 50 ljudi koji to podržavaju i da projektuješ to na celu Srbiju. Jel sam u pravu? :)
- Isto iz prethodne stavke važi i za murale Ratku Mladiću. Ja lično (uživo) ne znam nikog ko ima pozitivno mišljenje o tome. A ti projektuješ da je to cela Srbija

- Srozavanje kulture, rijaliti talog i sve ostalo što ide uz to - reci mi, kada si na ovom forumu video da neko to podržava i hvali? Pretpostavljam da nisi nikad. Pa šta koj moj onda to vadiš na ovakvoj temi ako znaš da smo vi ovde za ukidanje i suzbijanje svega toga? Pa znam zašto. Zato što ti treba da bi gradio i proturao svoju levačku autošovinističku demagogiju u kojoj ste ti i tvoji istomišljenici svi bastioni pravde i intelekta, a ceo ostatak zemlje je dno dna. Uzdižete sebe spuštanjem svih drugih.

- Nisi ti u stanju da razlikuješ kritičko razmišljanje od autošovinizma i prikrivenog zagovaranja diktature. Svi mi ovde imamo momente kada nešto kritikujemo, ali i kad nešto pohvalimo. Kod tebe ovo drugo ne postoji. Da ne pričam o tome da se svi tvoji postovi na ovom forumu, na forumu o izgradnji Beograda, vrte oko dve tematike: epidemija i stanje srpskog društva. Hoćeš da mi kažeš da to nije agenda? Pa kod tebe se sve svodi na to da ćemo svi da pomremo od Kovida i na to da smo svi otpadi kontinenta, a ti, Nex, Chiko, Zuma i još par drugih prosvećenih ste jedini sve shvatili i spoznali. Ok, recimo da jeste tako. Ono što mene zanima je, ako ste vas petorica orkuženi 6.799.995 Srba koji nepropravljivo misle drugačije i nema nikakve nade za njih... pa šta još uvek onda radite u ovoj zemlji?

- Gušenje opozicije si takođe tačno naveo, ali ne znam kakve to veze ima sa 3/4 nas ovde na temi, jer 3/4 ovde se slaže i nikad nije sporilo da se to dešava. I da je to strašno, naravno. Mislim kapiram te, treba ti materijala za demagogiju i dramu, pa makar ponavljao i isticao nešto na pogrešnoj adresi...

Što se spektra tiče, ono što ti nisi u stanju da shvatiš svojim binarnim, crno-belim umom, je da je većina ljudi, zavisno od konkretne teme i stvari, negde u ovom polju:
spektar.jpg

A nisi u stanju da shvatiš zato što škole misli koje slušaš su ti napunile glavu da sve mora da se deli na dva ekstrema, i da postoje ljudi koji će o svemu da misle 100% identično kao ti/vi, i svi ostali ljudi koje treba suzbijati, vređati, omalovažavati, ućutkivati i utamničiti.
Сви се утркују ко ће више да подилази СНС-овој гласачкој маси
Ovde? Na Beobuildu? Ne računajući par dobro poznatih pojedinaca koji to rade (znamo svi na koje mislim), možeš li da mi makar usmeno kažeš za neki slučaj da je neko od nas ostalih, redovnih članova to radio? Ti dolaziš na forum o Beogradu da bi na njemu pričao isključivo i isključivo o SNSu i epidemiji. Jes' ti realan?
Ти ово видиш као позитиву, ја као проблем.
Ništa novo.
А све сам то видео и пријављивао
Što te čini upravo onim čime si juče nazivao neistomišljenike - nežnom pahuljicom. Koja svet deli na one koji će da misle identično kao ona, i druge koji su svi ista đubrad i treba ih pozatvarati, ućutkati i zavesti im levačku SJ i PC diktaturu. Koja uopšte, ali uopšte nije ni u čemu slična sa desničarskim fašizmom... 😄
 
Poslednja izmena:
Левица и десница су потпуно обесмишљени појмови када је у питању наша политика.
Могу да се сложим са овим када се погледа "Социјалистичка" партија Србије и ЈУЛ, али то је очито само апропријација на папиру без икакве везе са реалним вредностима социјализма и левице. СПС су социјалисти отприлике као што су и националсоцијалисти били. А тај покушај да се ти појмови обесмисле је само покушај и да изгубите језик и фрејмворк којим можете да опишете оно што вам се дешава. Како да се избориш за свој живот ако не знаш да ставиш у речи оно против чега се бориш?

Иначе, појавио се један научнофантастични филм недавно, инспирисан књигом која описује хипотетичку будућност, успоне и падове човечанства кроз 18 генерација/врста људи. Наратор је Тилда Свинтон, режирао га је чувени филмски композитор који је нажалост преминуо пре него што је филм изашао. Интересантно је шта је изабрао за домининатни визуелни мотив кроз цео филм. Предлажем да погледате доле, и да се запитате да ли ће светац са мачем икад заслужити оволико дивљење, и оволики жал за оним што је могло бити утопија.
 
Poslednja izmena:
Оба поста су пријављена јер се бавиш мојом појавом и профилом уместо нечим релевантним за тему. Ја нисам причао о овом форуму, који уопште није слика целе Србије, јер су на њему углавном бели средовечни мушкарци који немају финансијских проблема. Нико није рекао ни да све те појаве имају подршку, већ се апсолутно и непорециво дешавају око нас уз минимум санкционисања. Желим ти пријатан дан!
 
Vreme je da se isproba kako sljaka ignore dugme.
 
Jesam li ja bio grub prema bilo kom forumasu u ovoj diskusiji? Moja kuga je mozda iz XX veka, vasa je bukvalno iz XII. Mozda sam leftard, ali bar nisam ucvrljali matori drkadzija kome ova i ovakva raspala Srbija potpuno odgovara i idealno se mapira na psihofizicko stanje. Uz to, ne znam sta spada u "argumentovanu raspravu", da se svi slazemo oko svega zauvek?
 
Jesam li ja bio grub prema bilo kom forumasu u ovoj diskusiji?
Grujicic je mozda nekad bila dobar neurohirurg, ali je kao i Nestorovic dopustila da joj ideologija pomuti um. Od "korona je bioloski rat, napada samo Kineze" do osiromasenog uranijuma (proguglati sta znaci osiromasen) kao glavnog krivca za sve nase kancere, pored kineskih fabrika i zagadjenja (a da ne pricamo sto je vecina bombi pala po Kosovu, a niko ne analizira podatke iz Makedonije, Albanije, Crne Gore, koji bi bili isto tako relevantni).
A ovo o ekstremima... Ne znam, jako je ekstremno nazvati ("bivseg") fasistu koji finansira druge francuske fasiste nasim parama... pa, fasistom. Izvinjenje svim pahuljama. Hvala mu na pomoci, ali ne mora da pomaze ako je poenta samo borba protiv Albanaca. Sekunde kad on postane neko bitnije mudo mozete slobodno da sahranite ovu drzavu.
Za početak...

A to je samo što se tiče ove sadašnje aktuelne diskusije. O drugima da i ne govorimo.
Kao što rekoh na temi o epidemiji, vređate i ti i tvoji kompanjoni, itekako. Samo što to radite na PC i SJ načine koji se ovde favorizuju i promovišu.
Vi radite ono što rade npr narodni posranici. Šatro nikad ne kažete ružnu reč ili direktnu uvredu, a između redova se istovarujete po ljudima.
Uz to, ne znam sta spada u "argumentovanu raspravu", da se svi slazemo oko svega zauvek?
Zar upravo to nije želja i cilj moderne levice, političke korektnosti i socijalne pravde?
 
Ок, хајде онда да чујемо нешто на ту тему у вези са изборима. Да ли су Кена и Титов унук прави избор?
 
Samo da dodam da se slazem sa pokojnim Momom Kaporom, da niko nikada nije promenio nicije misljenje u kafani. Ali razgovor je uvek dobar, cak i ako naizgled ne dovode do dogovora, iznose se nove ideje ako nista drugo.
 
Mislio sam da pricamo o realnom stanju stvari? Da li su ovi ljudi ikad dobili minut vremena bilo gde? Ne znam im ni program ni clanstvo ni bilo sta, de fakto ne postoje.

A vidis kako boli to kad ti neko napise "pahulja"? Hej, izvredja me ovde covek sto je morao da procita, HEJ, PROCITA, nesto drugacije od njegovog palanackog svetonazora. Istrigerovan kao da si ga osurio. Ako to nije ponasanje osetljive na-ivici-nervnog-sloma pahulje... Ja nemam drugu zemlju osim ove i uvek cu se truditi da je popravljam na svoj nacin. To je moj patriotizam, a vi skribomanisite i psihoanalizirajte do mile volje.
O реалном стању ствари по питању избора или о реалном стању ствари по питању функционисања друштва?
 
SNS je zaposlia toliko clanova svoje velike prosirene pororodice, da nema za sve.
Razgovarao sa Clanom Partije. Kaze ovako "Ako smo svi u SNS-u, zatso za nekom hoce da zaposle sina, a nekom ne".

Dakle i medju njima ima nezadovoljnih.
Zato ce sada krenuti masovno zpaosljavanje "clanova" da se to ispegla do izbora.
 
Da, i ja imam informacije da ovog i narednog meseca će mnoge pozicije u državnim službama biti popunjene. Ne posle izbora, nego baš sad pre.
A naravno da ima nezadovoljnih i među njima. Vazda bilo. Zato SNS već minimum 10 godina ima praksu da ucenjuje bilo koga ko je ikad dobio bilo šta od njih, da godinama na svakim izborima slikaju glasački listić kao dokaz za koga su glasali. Znam jednu osobu koja im se bila priključila da bi dobila posao, misleći da će odmah po zaposlenju da se distancira od njih i to je to. E malo sutra. Godinama su je slali na mitinge, otvaranja Prokopa, tribine... Tek posle jedno 5 godina uspela je da se iskobelja i distancira.

To ti je ko s regrutacijom u Američkoj vojsci. Nema ''hoću samo da prođem pa posle idem svojim putem''. Ili ako vidiš da će ' te šalju u Afganistan, da kažeš ''e ništa, tražim ja drugu karijeru''. Nego kad potpišeš i uđeš, njihov si minimum 2 godine. Tako i sa S(N)S.
 
СНС је балон који је превише надуван. Прегураће ове изборе, али ће за следеће да се издувају пошто су окупили превише људи са пуно очекивања а са малим могућностима да им свима удовоље.
 
Iz tvojih usta u Bože uši! :D Ja sam se za sada distancirao od bilo kakvih predviđanja i prognoza. Između ostalog i zato što je previše promenljivih i previše različitih tuđih prognoza. Biće kako bude.
 
Знам доста људи који су преко СНС добили посао, отворено ботовали на друштвеним мрежама, а после се одселили у иностранство.
 
I ja poznajem mnogo ljudi koji su iz revolta glasali za Tomu i protiv Tadica a posle se razocarali i odselili sa porodicama. Jos malo i gotovi su, samo je pitanje vremena.
 
I ja poznajem mnogo ljudi koji su iz revolta glasali za Tomu i protiv Tadica a posle se razocarali i odselili sa porodicama
To je ono što sam ja ranije na forumu opisivao kao fenomen i vrhunac inata jednog dela naroda ovde. Logika ''uh kako sam ljut na žute kleptomane, zato ću sad da se potrudim da SVA MOĆ ode ovim SNS psihopatama''. Znači ne ''hajde da im malo uvedem ove SNS, pa da se malo koškaju i bave jedni drugima''. Nego baš ''e sad ću iz inata da glasam za još gore!''

I onda posle sledi neko ubeđenje kako su se ti žuti (mislim na glavne kolovođe i lopove) bog zna kako potresli zbog toga. Pa potresli su se prvih par dana, kad su shvatili da neće više moći da drpaju na veliko, nego će morati da se oslanjaju na svoje firme i/ili bogatstva što su nakupili. I to je to. Ali već za nedelju dana ih je baš bilo briga. Posle jedan ode u Muriku, drugi šalta između Srbije i Crne Gore, treći našao nešto svoje... i većina se lepo snašli, koliko je meni poznato. A kako i ne bi, sa milionima u džepu. I baš njih briga šta ko misli o njima. A narod samo pucao sebi u nogu da im kao napakosti.

Pod pucanjem u nogu mislim na davanje ogromne ili apsolutne moći SNSu. Znači na glasanje da bude SNS jednoumlje i totalitarizam, umesto da bude duopol ili oligopol stranaka koje će se međusobno preispitivati, kontrolisati i nadmetati. Ne. ''Mrzim žute što me prevariše i sad ću da se zalažem za monopol, samo da im napakostim''. Za to vreme, Dinkić u CG bleji pored nekog bazena, pije koktelčić i smeje nam se. :LOL: A ti što su glasali za SNS iz pakosti prema DSu, odnosno pucali sebi u nogu, gledaju ranu koja postaje sve gora i čude se ''u jbt ko je mogao da predvidi da će ovako biti!?'' Ma jok, nego kako ste mislili da će da bude? :LOL:


Prava kazna DSovim glavnim lopovima i štetočinama bi bilo da je, pošto je SNS zajahao, narod pozvao novu vlast da procesuira i kazni sve najveće i opštepoznate štetočine. Da insistira da svako ko je krao ili uništavao, ode na robiju. I da ne pušta dok SNS to ne sprovede. Umesto toga, narod se teši(o) kako im se bog zna kako osvetio i kaznio, a na kraju nijednog od tih glavnih nije stigla nikakva pravda. A SNS to naravno odlično zna i koristi. Njemu i odgovara da jedan Dinkić i Đelić nikad ne budu uhapšeni, jer ako bi bili uhapšeni i osuđeni, bila bi stavljena tačka na to poglavlje srpske istorije. Ovako kad su na slobodi, uvek može da loži raju i vrti je u krug istim pričama i pamfletima.
 
Poslednja izmena:
Pa sad... Ja sam jedan od tih koji je glasao za SNS, ali na onim "prvim" izborima... Ali na sledećim nisam. Sigurno se nisam bavio mislima "glasaću za gore samo da im napakostim" već mi je bila poenta skidanja sa vlasti, niti se znalo da će biti gori. U prvim godinama su bili bolji, imaju i dobrih primera ali ima i onih loših, dok je sada katastrofa. Samo kad bi se narod malo pokrenuo i izašao da glasa ali bar većina u mom okruženju nema nekih ambicija da izadje na glasanje. Izgleda da očekuju da to neko uradi umesto njih i da će se vlast sama promeniti. Vode se čuvenom "nije bitno ko kako glasa već ko broji glasove..." defitizam na delu.
 
ја нисам никад гласао за АВ, али било је ту мисли нешто типа "ма нека им и ови су се осилили, нека их мало смени било ко, макар и АВ". После сам се покајао због ових мисли, мада морам признати да ме је у старту (рецимо првих годину дана) мало збунио са оним хапшењима и променом реторике. Неко време је избацио онај свој врхунски цинизам који ме је стално одбијао, међутити временом су се вратиле старе навике.
 
Vrh