Šta je novo?

Izbori 2024

Ajde, molim te, pa prvi ne bih dozvolio da mi neko uzima telefon ili me pretresa.

Najgore je kad jedna strana krsi zakon, a onda se smisljaju ovakva resenja kojim se kaznjavaju svi umesto da se samo sankcionisu krivci.

Izvini, ali pises gluposti 🤣
Znam ali je ta pojava uzela maha. Sta uraditi? Izgleda nista
 
Ja bi se baš smorio na Vuckovom mestu da sam 10 godina duže član ovde, a imam 50% manje glasova od mene, i to na duplo manje postova, hoću se bavim politikom u Ne davimo Bg, a ovde me u glasanju šiju neki kojima je to samo hobi :) Mislim da bi od blamaže tražio drugi posao :)
 
На данашњи дан пре 21 годину у терористичком нападу на аутобус "Ниш експреса" код Подујева убијено 12, а рањено 43 Срба. За овај злочин још увек нико није кажњен.
"Али, Срби су криви."

Највише ме боли то што имам сународнике који нажалост мисле овако, ни Вучић ни Понош ни остала ба***.
Да ли је троловање или не, потпуно је небитно.
 
Како коментаришете учешће докторке Данице Грујичић што је на листи СНС? Нови Радојичић?
 
U Borci prigradski narod radosno docekuje svog heroja.


2908693_84562103_ls.jpg
 
Na stranu idolopoklonstvo i kult licnosti, kojih ima i u ostatku sveta, ono sto nikad nisam razumeo je slikanje necega ili nekoga samo da se posle kaze "e evo, slikao sam ga! Video sam ga svojim ocima! I aparatom!"

Ovo me podseca na situacije kada ljudi, posebno nalozeni klinci, vide "default" Ferrari na ulici i odma moraju da ga slikaju. Ne da se slikaju s njim, nego da GA slikaju. Pa brate ako je default primerak imas ga u 1000 slika napravljenih iz profesionalnih aparata, iz 100 uglova na internetu... Ako je neki doradjivani, nesto sto ne moze da se vidi nigde drugde a svidja ti se, to savrseno razumem. Kao kad ja vidim Kadilak iz 80ih u Beogradu i moram da ga uslikam. Ali kad vidim nesto cega sam se nagledao na netu ili i uzivo, ne znam sta imam da slikam tu... Isti prizor iz 10 uglova.

Tako i s ovim. Ne razumem to. Kao, "eee ljudi slikao sam Vucica, bio je 10, metara ispred mene..." Pa dobro, ni prvi ni poslednji, niti je tebi to nesto donelo, niti njemu to ista znaci, a i sutradan neces vise ni razmisljati o tome...

Ne znam, prosto cudne su mi nekad te prakse i mentalitet. Jos ovako pomesane sa idolopoklonstvom... ugh...
 
Bio sam član biračkog odbora, na biralište može štošta da se unese a ne samo mobilni telefon. Potrebno je raditi na edukaciji glasača da ukoliko su kapilarni glas da zaokruže listu, fotografišu i onda posle prekriže/zaokruže sve brojeve i time ponište listić.
Koliko znam, ti možeš da zaokružiš jedan broj, precrtaš ga i da zaokružiš drugi broj, i da se računa da si glasao za tog drugog.

Suštinski, možeš da slikaš da si glasao za av, pa da onda glasaš za koga hoćeš.
 
Nisam znao za to. Ja sam mislio da ako neko zaokruzi pogresan broj, to je to, nema vise ispravljanja.

Jer to bi onda znacilo da posle pri brojanju - pogotovu u malim i nedovoljno nadziranim mestima - neko moze da tudje glasove za A precrta i prepravi da su glasali za B ?
 
Jer to bi onda znacilo da posle pri brojanju - pogotovu u malim i nedovoljno nadziranim mestima - neko moze da tudje glasove za A precrta i prepravi da su glasali za B ?
Da da. Što bi se reklo u glasačkom štabu sns-a, "nije važno ko glasa, nego ko broji glasove".

Jasno je da je opoziciji važno da ima na svakoj kutiji po 2-3 čoveka. I tad će biti muljanih glasova s KiM, iz RS, i slično, ali manje.
 
Како коментаришете учешће докторке Данице Грујичић што је на листи СНС? Нови Радојичић?
Ne, novi Nestorović. Meni je ona čudna, ili sam ja glup pa sam je pogrešno razumeo. Pre par godina je bio jedan dobar prilog na nekoj televiziji sa njom, gde je ona pričala o raku u Srbiji i bombardovanju ("osiromašenim uranijumom"™️), i tada je kritikovala vlast. Barem je meni tako ostalo u glavi i ja sam imao pozitivan utisak o njoj, zbog načina na koji je govorila i kako se izražavala i izgledala stručno. Počela epidemija, opet ona izašla iz naftalina, čini mi se da je opet kritikovala situaciju i vlast, ali sam se distancirao od svih srpskih stručnjaka koji se ne skidaju sa televizije jer očigledno zašto. I sada mi izgleda kao neka prsla žena, a ovo najnovije sa SNSom, pa mogu samo da je blokiram i da nemam nikakvo pozitivno mišljenje o njoj.
 
Slazem se Mare, Grujicicka je prolupala. Ne znam kakva je kao lekar, ali kao covek se pokazala. Ne trebaju nam takvi, is is...
Da da. Što bi se reklo u glasačkom štabu sns-a, "nije važno ko glasa, nego ko broji glasove".

Jasno je da je opoziciji važno da ima na svakoj kutiji po 2-3 čoveka. I tad će biti muljanih glasova s KiM, iz RS, i slično, ali manje.
Au... Koja smo mi plemenska zajednica jbt...
Zakoni od mafijasa - za mafijase.
 
Evo i za obozavaoce malog francuskog dobrotvora, gde se krece nas novac iz budzeta...
Прочитах пола овог чланка, али ту мање више пише да се део буџета једне држава користи за промовисање појединих покрета у другој држава. Занимљиво је и сасвим очигледно да и организација којој припада овај портал такође део такве приче.
 
Ah da, politicki spektar je potkovica sa dva jednaka ekstrema, jedan kraj koji bi da ljudi ne umiru gladni, i drugi koji bi da spaljuje ljude zive i defecira po njihovim verskim simbolima, potpuno jednaka dva zla. Potpuno je jasno da je Gujon sa nama u prici jer smo mi ""hriscani"" u odnosu na Njih, ""Turke"", i mnogo smo se dobro pokazali u njihovom uklanjanju. Pa i Brejvik je bio jako inspirisan celom tom "remove kebab" retorikom.
 
Danica je verovatno fina zena, svakako je posvetila zivot svojoj profesiji i cak se odrekla formiranja porodice koliko sam citao o njoj, ali kao neko ko ima lekare u porodici i zna njihove kolege, lekari su najmanje intelektualno anagazovani od svih fakultetskih obrazovanih ljudi. 6 godina faksa, staz, volontiranje, specijalizacija, da ne pricamo o eventualnom doktoratu...oni pocinju da zive sa 40 godina. I za to vreme ne procitaju ni 5 knjiga, osim strucne literature. Cast izuzecima naravno, sto Grujicic i Radojicic svakako nisu, kao i Nestorovic, zato i lako prihvate spinove i lazi koje im plasira vlast, kao i da ih izmanipulisu za svoj intertes.
 
Ah da, politicki spektar je potkovica sa dva jednaka ekstrema, jedan kraj koji bi da ljudi ne umiru gladni, i drugi koji bi da spaljuje ljude zive i defecira po njihovim verskim simbolima, potpuno jednaka dva zla. Potpuno je jasno da je Gujon sa nama u prici jer smo mi ""hriscani"" u odnosu na Njih, ""Turke"", i mnogo smo se dobro pokazali u njihovom uklanjanju. Pa i Brejvik je bio jako inspirisan celom tom "remove kebab" retorikom.
Па има ту нешто, постоји један екстрем који жели да искорти верска осећања за протурање својих циљева, а постоји и други екстрем који борбу за људска права жели да искористи такође за протурање својих интереса. И једни и други заједнички желе да ова два појма, верска осећања и људска права, преставе као неке супротности и ако то нису, напротив.
Зато се и не треба никад приклањати екстремима.
 
Grujicic je mozda nekad bila dobar neurohirurg, ali je kao i Nestorovic dopustila da joj ideologija pomuti um. Od "korona je bioloski rat, napada samo Kineze" do osiromasenog uranijuma (proguglati sta znaci osiromasen) kao glavnog krivca za sve nase kancere, pored kineskih fabrika i zagadjenja (a da ne pricamo sto je vecina bombi pala po Kosovu, a niko ne analizira podatke iz Makedonije, Albanije, Crne Gore, koji bi bili isto tako relevantni).
A ovo o ekstremima... Ne znam, jako je ekstremno nazvati ("bivseg") fasistu koji finansira druge francuske fasiste nasim parama... pa, fasistom. Izvinjenje svim pahuljama. Hvala mu na pomoci, ali ne mora da pomaze ako je poenta samo borba protiv Albanaca. Sekunde kad on postane neko bitnije mudo mozete slobodno da sahranite ovu drzavu.
 
Jel pomislis nekad da se u moru danasnjih velikih problema ti precesto hvatas za neke trivijalne i irelevantne stvari?
Kazem "cesto" jer istina, nije uvek tako, ali jedno 80% tvojih postova se svode na teranje maka na konac i ignorisanje sume od drveta.

Tvoji postovi se nekako vrte oko panicenja i ekstrema tipa "Ljudi, Misa Vacic je rekao da ce to i to" (dajem kao primer). I ti onda projektujes to u ogroman, nacionalni problem, i projektujes da to sto Misa kaze i misli i radi, uskoro ce da kaze i misli i radi cela Srbija. A u realnosti, 99% bas briga za njega i njemu slicne i daleko su od toga sto on i slicni propagiraju.

A da ne pricam sto si uvek raspolozen da uvidis krivicu i odgovornost Srbije/Srba u necemu (sto je sasvim ok) ali kad se povede prica o krivicama i odgovornosti drugih (za neke stvari koje se ticu Srbije) to ignorises.

Ne razumem, po tvojim postovima ispada da 95% Srbije cine ekstremisti i fanatici. I naravno, jedini odgovor na jedan ekstrem je... pa, logicno, zaletanje u drugi, suprotni. Mhm... mda...
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na duplom postu, prethodni sam kucao u šetnji kući, pa sam bio malo spor. Samo da dodam ovo:

Da ne ulazim u to da neke ideje koje ti ovde prenosiš (koje slušaš od drugih koji ih propagiraju) su, po meni a i po mnogim drugima, zapravo isto forma fašizma i diktature, samo upakovana u slatke reči i bajke. Ali neću da se detaljnije bavim time jer znam koliko voliš da cancel-uješ ljude i prijavljuješ im postove čim se nađe makar jedno gorko zrno istine. Pa makar se ti slagao sa suštinom i kapirao je, ali ako ti nešto, neka reč, samo na momenat ne prija... ma udri odmah cancel.
Da stvar bude crnja, ti sa takvom praksom i nastupom (prijavljuj sve čim ti jedna stvar zasmeta) druge zezaš da su nežne pahuljice.. :rolleyes:. Okkk. Kako god ti kažeš.

Elem, pošto znam šta sledi, ajde de da se vratimo temi. Dakle tema, izbori u Srbiji... Dakle Arno Gujon je za neke ljude prikriveni fašista. Ok. Možda je. Ipak, zadnji put kad sam proverio, ne sećam se da je on bio neki politički faktor ovde, da je deo ili javni drugar neke stranke ovde (slobodno me ispravi ako grešim) niti da su njegove akcije dovodile do političkih nestabilnosti, nasilja ili sukoba. Tako da ne vidim kako to ima veze s ovom temom. Možda ima veze sa nekim srodnim temama na ovom podforumu, ali s ovom ne.


Elem, gde smo ono stali ranije...
A da, Danica Grujičić. Kao što rekoh, za stručnost ne znam, ali eto, meni je kao čovek strašno pala u očima još pre par meseci, a sad skroz.
Isto tako i Lazar Ristovski. Juče čitam neki članak o razvodu. I premda mi nije drago što se razvodi posle toliko godina braka (što sigurno boli), dobro sam se nasmejao kad sam video komentare ispod u fazonu ''pa da, kad se čovek zaprlja politikom, porodica nekad ume da ispašta...'' 😄
A dan pre toga vidim članak sa naslovom u vidu citata Sluzane Mančić, nešto u fazonu ''jedva krpim kraj s krajem''. I nisam ni čitao nego odmah otišao na komentare i vidim ''ne brini Suzi, sad će stranka tebe da uposli'' i ''pa idi traži Šefu da te sponzoriše''. 😄
 
Левица се самоубила. Сада се хвата за неке методе против којих се у суштини бори/ла...

Дигресија - Мени је најсмешније што, на пример, примећујем, и то ми ужасно боде очи, да они који се сматрају истинском левицом, или су против деснице по природи, ужасно одричу ћирилице. Као да им она није више природна. Ћирилица је у њиховим умовима десничарске природе. То ми је крајње јадно. Само примећујем...
 
Poslednja izmena:
Што се Гујона тиче, као што Бендер каже, ако је он уопште фактор, мислим да се не може сматрати фашистом... Човек никада јавно није говорио против било које нације(слободне демантујте)...
Ове квази истраживачке вести са неким графицима ми говоре више о припремљености да се неко маже оним стварима него да се стварно истражује... Јер, је л' те, Гујон је семе фашизма као и остали Срби и Црква јужно од Ибра...

Чему нагла потреба тзв. "левице" да открива велике истине по многим питањима. Ја сам увек мислио да се она бори за малог човека, а тај мали човек се гази сваки дан по толико основа, а она иста левица ћути свакодневно, а ако нешто и каже, онда је то "Срби су криви"...
 
Poslednja izmena:
Sasvim je irilevantno to sto je neko dobar lekar. Imali smo onoliko ljudi u politici za koje mozemo reci da su bili dobri u svojoj struci, od glumaca do psihologa, ali su svojim politickim delovanjem zasluzili visedecenijke robije.
 
Ух, одакле почети... да покушамо да се задржимо на теми...
ignorisanje sume od drveta
Занимљив избор речи, као да се следеће ствари не дешавају конкурентно и међусобно увезано:
- стотине милиона динарадате за приоритетно завршавање Храма Светог Саве, док се Инфективна клиника пар стотина метара даље распадала усред најгоре пандемије у последњих сто година
- педофил Пахомије добија орден у име манастира
- Несторовић не бива санкционисан ни на који начин за своје штетно деловање током исте те пандемије
- исто тако, ни брачни пар Стојковић, који су заслужили најмање да им се одузму лиценце, а реално доста дуге робије за своје балаве одвезане језике
- Хрват из Црне Горе приморан на бег од клуба који тренира јер га навијачи шиканирају до те мере да није имао избора
- мурал Ратка Младића
- аболиција колаборациониста из Другог светског рата, јер се партизанска историја не уклапа у уски националистички калуп, па је бољи и колаборациониста него интернационалиста
- рецитовање љотићевских песама на државној манифестацији
- нормализација секса и насиља у ријалити програмима
- професор који у новосадској школи у вишенационалном одељењу одваја само ђаке српске националности уз таблу, говори им да подигну три прста и тагује их уз текст "моји Српчићи"
- "Хепи" телевизија са својим ратним злочинцима у јутарњим терминима, авакс пропагандом у поподневним
- милијарду динара за гротескно велики споменик, док је Главна Железничка Прокоп у расулу
- Новак подржан и дочекан као народни херој јер је једини тенисер у Топ 100 који није вакцинисан, на канабеу код В*чића мало након тога
- Младен "Образ" Обрадовић се повампирио
- било каква критичка мисао се гуши у свим медијима као аутошовинизам, фашизам, мржња према Србији...
- опозиција не може да зине на јавном сервису а да је не поклопи два или три гласа камариле на власти
итд. дописати по потреби.
Кључна ствар овде је нормализација и промоција оваквих понашања. Уколико ти је данас нормално да се демонизује противник, сутра ће бити нормално да буде убијен. Да не детаљишем превише, обрати пажњу на концепт Овертоновог прозора. Уколико је прихватљиво да фашиста буде на челу неке значајне организације само јер је "на нашој страни", питање је времена када ћеш ти завршити на погрешној страни. Данас је нормално пушење к*рца у девет увече, сутра да ти дође навијач да те бије јер си гласао за погрешну ствар.
Главна последица свега овога је да наш политички спектар изгледа овако.
spektar.jpg


Не видиш ништа погрешно овде? Заиста?
Оваква ситуација је управо последица и у циклусу са свим појавама горе. Саво је човек који је паметан и завршио је озбиљне школе, и опет мисли да му је најбољи приступ да се окружи четницима и врти прасе испред Председништва. Сви се утркују ко ће више да подилази СНС-овој гласачкој маси, уместо да схвате да је политика и ствар која се може производити и теме могу стављати у фокус и самим тим померати Овертонов прозор улево, уместо што клизимо све даље у самоуништење.
Директан пример ове мануфактуре је историјски ревизионизам где је једина релевантна историја Немањићи + пост-Отоманска Србија + предкомунистичка Југославија + ратови 90их где смо били искључиво жртве. Смешна илустрација је усвајање песме "Пукни зоро" као традиционалне ратне која се сад пева на свим већим манифестацијама, а компоновао ју је Словенац Мањифико пре само неколико година. Само нек заличи да је стварно тако било...

A u realnosti, 99% bas briga za njega i njemu slicne i daleko su od toga sto on i slicni propagiraju.
Ти ово видиш као позитиву, ја као проблем.
prijavljuješ im postove
Па не знам, ако ти мислиш да постови где се позива на масовно наоружавање појединаца, већи порез за небеле становнике Србије, порез за нероткиње, апологије силоватеља и педофила заслужују да буду део дискурса овде, супер. А све сам то видео и пријављивао, јер осећам да је то моја дужност. И моји постови одлаже у канту за много мање ствари, и потпуно разумем то. Игор има дискреционо право да бира шта остаје на форуму, и пријављивање је врста помоћи.
...је ушао у причу јер га је неко узео као позитиван пример политичке фигуре у Србији, и као неку исправну контру у односу на Добрицу и екипу, што није само погрешно, већ потпуно патолошки.

Човек никада јавно није говорио против било које нације(слободне демантујте)...
Предлажем да користиш Гугл Хром, он има опцију аутоматског превођења на језик по избору. Па изволи... ја не причам исто француски, ово су само први текстови који излазе када се тражи његово име пре 2012. године. Да говорим језик, вероватно бих могао да нађем далеко специфичније цитате. Можда не мора ни да каже ништа, јео човек свињетину испред џамија да се изругује...
семе фашизма као и остали Срби и Црква јужно од Ибра...
Ово нико није рекао.
Ја сам увек мислио да се она бори за малог човека, а тај мали човек се гази сваки дан по толико основа, а она иста левица ћути свакодневно, а ако нешто и каже, онда је то "Срби су криви"...
Вау, особа која апсолутно није нигде близу левице не зна чиме се левица бави, потпуно шокантно.
Уколико те искрено занима, а сумњам, можеш истражити шта су Организације Кров над главом, Солидарна кухиња, као и вебсајт https://www.masina.rs/.
Левица се бори за малог човека увек и заувек тако што тежи да разуме, објасни и растави уплетене системе опресије и креира егалитарније друштво. Код нас је тај уплетени систем сплет Цркве, једнопартијског система сачињеног од мрзитеља свега несрпског, реакционарних аболициониста који желе да обришу и ревидирају неке од најбољих делова наше историје, и наравно, неолибералног капитализма који је дошао да зада финални ударац. И потпуно си у праву, треба да вам узмемо ћирилицу. Доста сте је силовали.
 
Poslednja izmena:
Vrh