Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Imamo li neki zvaničan dokument za ovu tvrdnju ili je ovo samo na nivou potpuno logičnih želja?
Mislim, i ja bih voleo da bude tako kao što kažeš jer često koristim tu putanju ali ne sećam se da sam video neki plan, crtež koji govori u prilog tome.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
received_935451370666843.jpeg

Za pocetak nema nadvoznjaka ovde :D Probacu da nađem nešto.
 
RegentAL baš si me iznenadio ovim tekstom. Dali su to pouzdane informacije? To bi bilo idealno i verovatno ce trebati dosta brdo da se useca kako bi stao izaz Niš-Pančevo i Obilaznica-Pravac BG .
 
Imamo li neki zvaničan dokument za ovu tvrdnju ili je ovo samo na nivou potpuno logičnih želja?
Mislim, i ja bih voleo da bude tako kao što kažeš jer često koristim tu putanju ali ne sećam se da sam video neki plan, crtež koji govori u prilog tome.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока
Ja sam to čuo ovde
na 24:05.
Lik je iz Puteva Srbije, kapiram da ima najtačnije informacije.
 
‚Evo malo sam se igrao u bojanci i preneo deo petlje Orlovaca na deo Bubanj Potok petlje.Orlovacu sam uzeo jer su njeni radijusi jako uslovljeni prostorom sto je i ovde slucaj.Cini mi se da previse ide u dubinu brda i da ce tesko spakovati sve ovo ako uopste do toga dodje.
Videcemo, mozda ce uraditi i po prvobitnom planu, ali ako rade tako onda mi uopste nije jasno sto to nisu sada odradili, vec ostavili za kasnije. Nekako je nelogicno.
Potrebno je samo polukruzno iskljucenje sa obilaznice ka gradu, polukruzno iskljucenje iz pravca Nisa ka obilaznici nije potrebno.
 
Potrebno je samo polukruzno iskljucenje sa obilaznice ka gradu, polukruzno iskljucenje iz pravca Nisa ka obilaznici nije potrebno.

Haha,primetio si,mrzelo me jda ga brišem a možda bi bilo korisno za one koji promaše obilaznicu jer možda nekom padne na pamet da se vrati u rikverc kao pre neki dan kod Čačka.
 
Haha,primetio si,mrzelo me jda ga brišem a možda bi bilo korisno za one koji promaše obilaznicu jer možda nekom padne na pamet da se vrati u rikverc kao pre neki dan kod Čačka.
Ko je sklon tome, promasice i pored desetak putokaza 😂
Jos jednu stvar bih prokomentarisao, koju sam primetio na Sovinim slikama. Do poslednje reportaze nisam znao kako ce izgledati petlja Avala, jer sam nailazio na razlicite slike.
02 - petlja avala.jpg
Screenshot_20220207_075314~2.jpg


Ali kako vidim na slici, izgledace kako je prvobitno i planirano.
DJI-0165.jpg
 
Meni se čini da neće biti ni prvo, ni drugo rešenje. Ovo prvobitno planirano udara i polovi plac auto pijace, koji je (sve mi tako smrdi) neko nameračio. Drugo rešenje zadire u brdo previše, a to leštansko brdo poznajem (iza je mx staza) i tu je podloga takva da se bojim da bi stabilizacija sveukupno za takav ukop bila preskupa.

Moja kristalna kugla kaže da su dobre šanse da godinama skretanja sa obilaznice ka BG i ne bude (nešto poput rampe od Autokomande ka Nišu, koje nije bilo jedno 30-ak godina).
 
Meni se čini da neće biti ni prvo, ni drugo rešenje. Ovo prvobitno planirano udara i polovi plac auto pijace, koji je (sve mi tako smrdi) neko nameračio. Drugo rešenje zadire u brdo previše, a to leštansko brdo poznajem (iza je mx staza) i tu je podloga takva da se bojim da bi stabilizacija sveukupno za takav ukop bila preskupa.

Moja kristalna kugla kaže da su dobre šanse da godinama skretanja sa obilaznice ka BG i ne bude (nešto poput rampe od Autokomande ka Nišu, koje nije bilo jedno 30-ak godina).
Planirano je da se pijaca BP izmesti, e sad pitanje je kad jer je to na dugom štapu. Dobro ti kaže kristalna kugla, seti se frankeštajna kod Batajnice i petlje koja dugo dugo nije bila završena.
 
Meni se čini da neće biti ni prvo, ni drugo rešenje. Ovo prvobitno planirano udara i polovi plac auto pijace, koji je (sve mi tako smrdi) neko nameračio. Drugo rešenje zadire u brdo previše, a to leštansko brdo poznajem (iza je mx staza) i tu je podloga takva da se bojim da bi stabilizacija sveukupno za takav ukop bila preskupa.

Moja kristalna kugla kaže da su dobre šanse da godinama skretanja sa obilaznice ka BG i ne bude (nešto poput rampe od Autokomande ka Nišu, koje nije bilo jedno 30-ak godina).
Hm,prva kugla kojoj sam poverovao...
Ova prica,po meni,postavlja pitanje funkcionalnosti pravca obilaznica-Beograd! Znam da ce biti onih koji ce reci sta je problem iskljuciti se sa obilaznice na kruzni,voziti njime par km i ponovo se ukljuciti na AP (bulevar) za Beograd. U normalnim uslovima to i nije neki problem,ako se zanemari cinjenica da je malo (vise) glupavo,ali sta ce biti nedeljom popodne,pa se zalomi i neki drzavni praznik...
 
Meni je izgled te petlje jos tada privukao paznju jer mi se čini da ih nisam vidjao uSrbiji.Takodje takvu planiraju kod Kuzmina za spoj sa autoputem ka Rači.Verovatno ista projektna kuća.
@StaraMo cudi me da ti je promaklo da nisi primetio da pored Kuzmina Avale takvom "kruska" petljom ce se i razdvajati i pravci ka CG i Bih u Pozegi.
@CoRaVa_SoVa pod hitno da odes kod ocnog lekara da ti promeni nik name jer ocigledno da ti dron fenomenalno vidi😂 i drugo prestani da nas mucis bez objave videa.😀
 
Kod Doboja je ista kao Mahovljanska petlja, a to je idealna petlja za ukrštanje dva autoputa sa tri pravca. Nema velikog smanjenja brzine, kao kod trube ili ove kruške. Možda je skuplja, ali je preglednija i jasnija. Ovako su trebale da izgledaju petlje u Preljini i Kuzminu.
Screenshot_20220211-104121_Earth.jpg
 
Vrh