Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Drustvo, vidim da ce biti cupovo. Mene zanima da li neko ima dimenzije kuhinje za stanove od 67,48 mkv. Onaj njihov crtez mi nije bas jasan. A jos uvek nisam bio u stanu od kako su ga zavrsili ako su ga zavrsili. I zna li neko visinu plafona. Ovo je za premium 1. Pozdrav.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav. Ja sam u lameli 5, Premium 1. Da li sam ja jedini koji još nije pozvan da potpiše ugovor ili je to standardno stanje? Predugovor sam potpisao u aprilu. Hvala.
 
Mozda bi trebalo da ih pozovete,mozda im je nesto promaklo ...Mada sam ja predugovor potpisala u oktobru 2020.
 
Iskreno ja sam njih zvala da pitam kad ce ugovor. Mislim da je rok za ugovor naveden u predugovoru...Meni je taj rok bio 15.09.' 21, a ugovor sam potpisala 15.10.
 
Drustvo, vidim da ce biti cupovo. Mene zanima da li neko ima dimenzije kuhinje za stanove od 67,48 mkv. Onaj njihov crtez mi nije bas jasan. A jos uvek nisam bio u stanu od kako su ga zavrsili ako su ga zavrsili. I zna li neko visinu plafona. Ovo je za premium 1. Pozdrav.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Nemojte samo nikako poručivati kuhinju dok se sve dimenzije ne izmere na licu mesta u Vašem stanu. Nebitno je da li kupujete gotove elemente ili radite po meri, odstupanja u odnosu na crtež mogu biti velika. Čak se i rastojanje između dva zida može razlikovati u zavisnosti da li merite bliže podu ili na 1-2m visine, jer su zidovi često krivi, pa ima odstupanja i do nekoliko cm. Iz tog razloga, bitno je da se merenje izvrši stručno (najbolje je da to odradi majstor koga izaberete da Vam radi kuhinju).
Zamolite investitora da sa majstorom obiđete stan mesec, dva pre useljenja, kako bi ste uzeli mere i da onda majstor ima vremena da Vam odradi kuhinju do termina useljenja.
 
Nemojte samo nikako poručivati kuhinju dok se sve dimenzije ne izmere na licu mesta u Vašem stanu. Nebitno je da li kupujete gotove elemente ili radite po meri, odstupanja u odnosu na crtež mogu biti velika. Čak se i rastojanje između dva zida može razlikovati u zavisnosti da li merite bliže podu ili na 1-2m visine, jer su zidovi često krivi, pa ima odstupanja i do nekoliko cm. Iz tog razloga, bitno je da se merenje izvrši stručno (najbolje je da to odradi majstor koga izaberete da Vam radi kuhinju).
Zamolite investitora da sa majstorom obiđete stan mesec, dva pre useljenja, kako bi ste uzeli mere i da onda majstor ima vremena da Vam odradi kuhinju do termina useljenja.
Hvala na savetu. To svakako. Nego u najsirem delu kao ima 230 radne povrsine, ali mi to nekako ne pije vodu. Pa sam hteo da proverim cisto onako ako je neko imao uvid u to. Jos nisam bio tamo, pa sam malo nestrpljiv. Rekoh zbog okvirne cene kuhinje da proverim sam ovako dok ne odem sa majstorom. Ali vidim da izgleda useljenje nece skoro.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
@Markos03 , pa pazi, s obzirom na to da imam stan slične kvadrature i rasporeda verovatno, okvirno ti dođe oko 1500-2500€ za medijapan bez tehnike, za nešto fino, lepo. Dok je univer-iverica dosta jeftinije, pretpostavljam 400-800€ bez tehnike.
Eto, ovo ti je grubo, da ne može grublje. :D
 
Bilo bi super ako bi neko podelio slike zavrsenih stanova iz prve faze da vidimo kako zaista izgledaju. Narocito ako je kupatilo u kombinaciji braon-bež.
Mi smo cetvrta faza i nacekacemo se za useljenje ali malo da nas mine zelja
 
@Markos03 , pa pazi, s obzirom na to da imam stan slične kvadrature i rasporeda verovatno, okvirno ti dođe oko 1500-2500€ za medijapan bez tehnike, za nešto fino, lepo. Dok je univer-iverica dosta jeftinije, pretpostavljam 400-800€ bez tehnike.
Eto, ovo ti je grubo, da ne može grublje. :D
Hvala na pomoci. To je ok onda. U sklopu budzeta mi je.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Bilo bi super ako bi neko podelio slike zavrsenih stanova iz prve faze da vidimo kako zaista izgledaju. Narocito ako je kupatilo u kombinaciji braon-bež.
Mi smo cetvrta faza i nacekacemo se za useljenje ali malo da nas mine zelja
I ja sam za. Stvarno bi bilo super da neko izbaci slike ako ih ima da vidimo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav. Ja sam u lameli 5, Premium 1. Da li sam ja jedini koji još nije pozvan da potpiše ugovor ili je to standardno stanje? Predugovor sam potpisao u aprilu. Hvala.
Ja sam lamela 4, predugovor potpisan u oktobru 2020. Ugovor je trebao da se potpiše 20. oktobra 2021. i još me nisu zvali. U decembru je bilo kao priprema pravnik, zvaće za par dana. Tako da, ništa neobično.
 
Drage buduće komšije, jel ima neko više informacija vezano za ulazak u kreditnu proceduru za E zgradu i za pribavljanje prijave radova?
 
Drage buduće komšije, jel ima neko više informacija vezano za ulazak u kreditnu proceduru za E zgradu i za pribavljanje prijave radova?
Pozdrav I ja to čekam ali nemam trenutno nikakvih informacija vezano za to.

Jedino što vidim je da na CEOP portalu ima par zahteva koji su u toku (za parcelu na kojoj je E zgrada).
 
Meni su danas rekli preuzimanje stanova u februaru za zgradu E ( lamela A), e sad ne znam da li vazi isto za sve lamele.
 
Jel onaj koji je potpisao ugovor,isplatio odma tada Stan sa kreditom ili kesom ? Pitam za Premium 1 ali iza druge zgrade od privatnika ?Kada se potpise ugovor kod notara,da l postoji neka opasnost da investitor ili agencija koja prosreduje stan nesto muljaju ? Koliko znam ,AIK Banka je pratila privatnika u Financiranju projekta i ko kako uplacuje za kupovinu stana,on se uz notara i ugovorom i isplatom ugovorene sume, blokira za kupca da ne bi bilo zloupotreba .I mali krajnji deo od kupoprodajne cene se na kraju uplacuje pri prijemu stana a to valjda do sada niko nije mogao u Premium jer nije gotova izgradnja i predat stan kupcu.Moze li mi neko malo svoja iskustva i znanje preneti?
 
Ja sam kreditni kupac, sto se papira tice,cisto je sve.Par dana posle overe ugovora kod notara, banka je stan isplatila u celosti ...Mislim da kad je kredit u pitanju, nema prostora za muljanje. Banka sve isproverava...Posle par meseci sam upisana i u katastar. Premium 1.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Ja sam u lameli 5, Premium 1. Da li sam ja jedini koji još nije pozvan da potpiše ugovor ili je to standardno stanje? Predugovor sam potpisao u aprilu. Hvala.
Poštovani Stanko 66, da li možete da mi kažete šta je sve definisano Vašim Predugovorm. Pre svega me interuje da li ste definisali penale za kašnjenju sa useljenjem i kako. Ja očekujem potpisivanje predugovora za Premijum 2, pa bi mi značilo vaše iskustvo sa Predugovorom.
Hvala i Pozdrav
 
Zvao sam i ja malopre direkciju da pitam kada će put biti gotov i dobio sam odgovor da je u decembru potpisan ugovor i da je rok 210 dana. Tako da verujem po svemu ovome da mi te stanove nećemo videti pre juna, a biće dobro da ih vidimo i tad, jer ko je šta ovde uradio u roku u kom je trebao…
 
Pa to smo vec znali. Mozda je i najbolje spremiti se psihicki da useljenje krece od juna, pa ako bude ranije super, ako ne, bar taj jun da ne promase. Ako krene u junu po fazama, druga faza ce cekati jedno mesec, dva duze, treca i vise… Tako da taj jun je za neke i avgust, septembar…
 
Vrh