Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Džo":2u4h3kr4 je napisao(la):
Svim članovima foruma i budućim komšijama zelim Srećnu Novu godinu i pretstojeće praznike,da se stvarno svi uselimo u naše nove domove ove godine! :bubanj:
Srecna nova hodina svima i da stvarno krene useljenje polovinom januara


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Srecna Nova godina buducim komsijama, nadam se da cemo se sto pre useliti ❤️
 
Buduce komsije, sve najbolje..da ove godine imamo prave odgovore na sva nasa pitanja i potpitanja :) Evo malo slicica od malo pre
9595250c7f6e973ab86ad8f91de42b59.jpg
1f90ae285c131830a6d9e10477b6a76e.jpg
d60a52a4ebf6681bf70aff3656a47f11.jpg
558e686a535c03201c29604e74618659.jpg


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Srecan Badni dan svima! Bio sam danas u prolazu, pa reko da vidim da se slucajno nesto nije promenilo, ali sve izgleda isto… Bilo je radnika na Sunnyville-u 2…
Pozdrav!
IMG_1491.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko informaciju kada se ocekuju predugovori za zgradu izmedju E i EP?
 
Niko nista ne spominje u vezi te nase zgrade,i ja zeljno iscekujem neku informaciju,iz salona ne zovu,na mejlove i pitanja ne odgovaraju,strpljenje mi vec popusta.Ne znam sta da ocekujem i da li da odustanem,da li ce uspeti da srede papire,da li je samo sporan taj sprat vise,da li ce biti problema posle za tu upotrebnu dozvolu,jel stvarno na klizistu,kad ocekivati useljenje...kada smo rezervisali rekli su predugovor na leto 2021 useljenje leto 2022.godine ali ako ovoliko kasne sa premijumom,sta mi da ocekujemo🤷‍♀️Svi samo komentarisu E zgradu i Premijum,o ovoj izmedju E i EP niko nista ne zna,imam utisak da nas ima samo par koji smo rezervisali
 
Niko nista ne spominje u vezi te nase zgrade,i ja zeljno iscekujem neku informaciju,iz salona ne zovu,na mejlove i pitanja ne odgovaraju,strpljenje mi vec popusta.Ne znam sta da ocekujem i da li da odustanem,da li ce uspeti da srede papire,da li je samo sporan taj sprat vise,da li ce biti problema posle za tu upotrebnu dozvolu,jel stvarno na klizistu,kad ocekivati useljenje...kada smo rezervisali rekli su predugovor na leto 2021 useljenje leto 2022.godine ali ako ovoliko kasne sa premijumom,sta mi da ocekujemo🤷‍♀️Svi samo komentarisu E zgradu i Premijum,o ovoj izmedju E i EP niko nista ne zna,imam utisak da nas ima samo par koji smo rezervisali
Ja sam zvala Marijanu u decembru, rekla mi je predugovori posle praznika. Juče mi se nije javila na telefon. -.-
Radovi na zgradi fino napreduju, samo me plaši cela papirologija oko toga.
Ja sam kaparisala stan u maju prošle godine kada mi je rečeno da je ostalo još malo stanova koji nisu rezervisani.
E sad, u koju priču poverovati, to ne znam.
 
Ja sam zvala Marijanu u decembru, rekla mi je predugovori posle praznika. Juče mi se nije javila na telefon. -.-
Radovi na zgradi fino napreduju, samo me plaši cela papirologija oko toga.
Ja sam kaparisala stan u maju prošle godine kada mi je rečeno da je ostalo još malo stanova koji nisu rezervisani.
E sad, u koju priču poverovati, to ne znam.
Evo svežih informacija od Marijane od malopre.

Još uvek nemaju građevinsku dozvolu. Kada dobiju (a ne zna se kada će) počeće potpisivanje predugovora.
Nema baš nikakvu informaciju što se tiče enterijera i materijala šta će biti.
 
Hvala svima na odgovorima, izgleda nas stvarno nema puno za zgradu izmedju E I EP.
 
Evo svežih informacija od Marijane od malopre.

Još uvek nemaju građevinsku dozvolu. Kada dobiju (a ne zna se kada će) počeće potpisivanje predugovora.
Nema baš nikakvu informaciju što se tiče enterijera i materijala šta će biti.
Tako je bilo i kad sam ja pitao pre 3 meseca ista prica. Nesto ih koci ta zgrada opasno, cudi me da ne mogu da rese papire.
Predugovor kad sam rez u martu prosle godine je trebao biti najkasnije do maja, evo pola godine kasnije, nista.
Nisam prolazio gore dugo, ima li neko da radi na zgradi? Dokle su dosli? Ako nista drugo bar rade na njoj.
 
Tako je bilo i kad sam ja pitao pre 3 meseca ista prica. Nesto ih koci ta zgrada opasno, cudi me da ne mogu da rese papire.
Predugovor kad sam rez u martu prosle godine je trebao biti najkasnije do maja, evo pola godine kasnije, nista.
Nisam prolazio gore dugo, ima li neko da radi na zgradi? Dokle su dosli? Ako nista drugo bar rade na njoj.
Pisali smo ranije par puta na tu temu. Koči ih dodatni sprat koji su podigli mimo dozvola. Kada pogledate tu zgradu, to se zaista i primećuje, da nadmašuje ostale. Na Paliluli je sada dodatni fokus i pažnja na izgradnji, tako da ovo može potrajati malo duže. Najbrže bi bilo da sada skinu taj dodatni divlji sprat dok još nije zgrada završena. To vam, naravno, neće reći...
 
Tako je bilo i kad sam ja pitao pre 3 meseca ista prica. Nesto ih koci ta zgrada opasno, cudi me da ne mogu da rese papire.
Predugovor kad sam rez u martu prosle godine je trebao biti najkasnije do maja, evo pola godine kasnije, nista.
Nisam prolazio gore dugo, ima li neko da radi na zgradi? Dokle su dosli? Ako nista drugo bar rade na njoj.
Ima, rade uveliko fasadu, a počeli su i sa unutrašnjim radovima na lameli A1.
 
Mozemo samo da nagadjamo ali mislim da nije samo ta zgrada problem. Iz kog razloga E zgrada nije gotova?
Trebalo je da bude gotova mnogo pre premiuma i te zgrade pored, pa se opet razvlaci u nedogled.
 
Pre oko mesec dana na Google Earth-u je ažuriran satelitski snimak ovog dela Beograda.
Screenshot_1.png

Iznad Premiuma 2 se lepo uočava klizište, koje im pravi probleme već duže vreme. Uklanjali su zemlju koja se obrušavala više puta ali iznova se javljaju pukotine i klizanja.
 
@SunnyJ je l web verzija ili aplikacija?Ne znam da li to menja stvari, ali sam sad otvorio da vidim i vide se samo energoprojekt i levo zgrade
 
Pre oko mesec dana na Google Earth-u je ažuriran satelitski snimak ovog dela Beograda.
Pogledajte prilog 124537
Iznad Premiuma 2 se lepo uočava klizište, koje im pravi probleme već duže vreme. Uklanjali su zemlju koja se obrušavala više puta ali iznova se javljaju pukotine i klizanja.
Kliziste??? Wooow...jel to opasno? Mi smo u Premijum 2. Da ne odemo u Dunav?
 
Pa mislim da nije toliko strašno, nije to tolikog obima valjda, više će biti zeznuto za tu izgradu koja bude građena baš na njemu.
 
Jel moze neko da nam tom satelitskom snimku obelezi koja je koja zgrada i da oznaci gde ce se sa sigurnoscu jos graditi zgrade i kako ce se oni zvati i kada je njihov rok zavrsetka ?A na kojoj zgradi konkretno je sazidan sprat vise ?Imoze li neko kazati kada treba da je prvi premium gotov za useljenje posto su mi zadnj put rekli krajem 2021 a nije .A zapotvrdu o isplati u celosti,da li je ko dobio i zasta bi to u sadasnjem stanju moglo da koristi kada zgrade nisu jos prosli prijem i nemoze se upisati u vlasnickom listu? Moze li mi neko objasniti to oko papirologije ?
 
Screenshot_1.png

Dole su Premium 1 i 2.
Iznad gornje ulice su E zgrada, zgrada koju sam nazvao P (to je ta što ima dodatni sprat), tri zgrade koje je gradio Energoprojekt (EP oznaka na slici) i četiri zgrade D, C, B i A koje su prvoizgrađene od strane privatnog Sunnyville investitora.
Između je zelena zona gde će biti 6 zgrada (orijentisane kao ovih 6 zelenih crtica koje sam povukao). Plava zona obuhvata deo do Slanačkog puta i u njoj bi trebalo da budu, koliko znam izgrađene dve veće zgrade.

U vezi ostalih pitanja, oko useljenja u Premium i papirologije, ne bih znao konkretne informacije...
 
Puno hvala SunnJ na obelezavanju zgrada.A da li postoji jos nesto sto ce tu da se napravi kao Park,igraliste ili nesto ili je sve ostalo na obecanju.A Ispred premium 1 i premium 2 ,da li ce se tu nesto graditi,da li to pripada istom investitoru?Ima li znanja uvezi prosirenja puta,povezivanje sa Mirjevom,obilaznica itd..da li tu ima sta novo?
 
sunny.PNG


@MisterX, na sva ta pitanja odgovor je - BIĆE. Ozbiljni infrastrukturni projekti u ovom delu grada nisu planirani ni budžetirani u doglednoj budućnosti. Proširenje Slanačkog puta i povezivanje sa Mirijevom neće skoro, usudio bih se da procenim neće u ovoj deceniji (nadam se da nisam u pravu). Gužvi do Višnjičke će biti, to treba uzeti u obzir pri kupovini stana. Povezivanje sa Lastinom stanicom mi se čini u ovom momentu naučna fantastika. Ispod Premiuma je zemlja različitih vlasnika, od Trudbenika, fizičkih lica do grada Beograda. Malo je verovatna gradnja u bliskoj budućnosti. Inače je celo Višnjičko polje (sve do Višnjičke) isplanirano za gradnju.

Što se tiče parkova, toga neće biti ni približno dovoljno. Biće drvoreda (po planu). Jedan mali park je napravljen kod ABCD zgrada i jedan je na renderu tamo gde je crveni kvadrat na slici iznad. Ne znam koliko je pametan predlog predložiti investitoru da sredi parcele gde je žuti kvadrat, tu mislim da ne staje zgrada. :) Vlasništvo tih parcela je mešovito, delove parcele drži jedan od investitora.

Uglavnom, iako post deluje pesimističan, to je realnost novogradnje i u skupljim delovima grada. I dalje mislim da za ovaj novac u ovom momentu ne može bolje da se nađe.
 
Moze li neko kazati kada treba da je premium 1 gotov za useljenje ,posto su mi zadnj put rekli krajem 2021 a nije .
A za potvrdu o isplati u celosti,da li je ko dobio i zasta bi to u sadasnjem stanju moglo da koristi?
Mislim zato kada zgrade nisu jos prosli prijem i nemoze se upisati u vlasnickom listu? Moze li mi neko objasniti to oko papirologije ?
 
Moje misljenje je da ne treba jos uvek uzimati potvrdu o primopredaji, iz nekoliko razloga, nezavrsen objekat, infrastruktura, vodovod, kanalizaciona mreza, toplovod, saobracajnica itd, Ka da smo se poslednji put culi, rekli su da dokumentaciju za povrat pdv, zajedno sa primopredajom i zavrsnim racunom mogu da spreme u kratkom roku, ali mislim da jos uvek nije vreme za tako nesto. Potvrda bi jedino mogla da vam koristi za povrat pdv, ali bez prijave na adresu ni to nije moguce. Oko roka za useljenje niko vam ne moze od nas reci nista precizno, zato sto su informacije iz njihove kancelarije kontradiktorne, evo npr. u decembru je receno da ce se postaviti parket, medjutim u 2 fazi jos uvek nije zavrsen, a posle njega sledi stolarija, tako da razlicite informacije dolaze i od njihovih agenata prodaje.
 
Vrh