Šta je novo?

Crna Gora

Verujem da ce Kinezi svakako busiti tunel Tresnjevik jer imaju ubedljivo najvise iskustva sa tunelima od svih firmi na ovim prostorima. Ili oni ili euroasfalt :D
 
Како може неко да назове у ЦГ пут Црнча-Пљевља-Горажде? Ваљда Метаљка!!!
Da li grade novi put, ili ekonstruišu postojeći? Pošto je deonica od Pljevlje ka Metaljci rekonstruisana temeljno u dužini od 20 km, tako da ostaje još nekih 20 km do Metaljke. I taj rekonstruisani deo je - čini mi se- ograničenja 80 kmh. Prošao sam letos tuda i baš sam se oduševio stanjem puta na tih prvih 20 km.
 
Agonija oko putnog pravca Berane-Jezerine-Kolasin polako dobija naraciju drame Cekajuci Godoa ili Mit o Sizifu. Jedino sto raduje je da je novi rok za zavrsetak ugovora 21 februar nakon cega ce izvodjac morati da placa penale od 0,01% sto predstavlja 35000 po osnovnom ili 55000 po revidiranoj cijeni projekta, sto mislim da nece dozvoliti. Opstina Kolasin je u roku od par sati dala saglasnost za privremeno putovanje tunelom, za razliku od Opstine Berane koja pokazuje nebrigu prema svojim gradjanima.
 
Zar tunel nije republičkog karaktera sta se opštine tu pitaju
 
Agonija oko putnog pravca Berane-Jezerine-Kolasin polako dobija naraciju drame Cekajuci Godoa ili Mit o Sizifu. Jedino sto raduje je da je novi rok za zavrsetak ugovora 21 februar nakon cega ce izvodjac morati da placa penale od 0,01% sto predstavlja 35000 po osnovnom ili 55000 po revidiranoj cijeni projekta, sto mislim da nece dozvoliti. Opstina Kolasin je u roku od par sati dala saglasnost za privremeno putovanje tunelom, za razliku od Opstine Berane koja pokazuje nebrigu prema svojim gradjanima.
Kada nisu platili ni euro za prethodnih 10 probijanja rokova nece ni za ovaj. Korupcijom se obicno smatra kada se neko ugradi za neki izvrseni posao. Ali obzirom da je Euroasfalt pokupio milione a da nije zavrsio nista od onoga sto je zapoceo to je vec zrelo da izmisljanje nekog novog, posebnog termina lopovluka i bezobrazluka.
A koliko svi mi zeleli da se ovaj put pusti sto pre vrlo je pokvareno da ministarstvo spusti nadleznost za delimicno otvaranje puta opstinama Berane i Kolasin. Zasto bi se one time bavile? Jesu li gradile put? Jesu li vrsile kontrole? Nisu. Sutra da se nesto lose desi, krivi bi bili predsednici opstina a Nurkovic i Paraca na Bahamima...
 
Ima li ko blizih informacija o cemu se radi?
 

Prilozi

  • IMG_20240201_082743.jpg
    IMG_20240201_082743.jpg
    97,3 KB · Pregleda: 110
Ima li ko blizih informacija o cemu se radi?
Pa da bi ga pustili u probni rad . Trebalo bi put i tunel da puste u saobraćaj samo za putnička vozila i to pre podne od 7 do 9 i posle podne od 15 do 17 a za to trebaju da dobiju saglasnost Evropske banke, izvodjaca, kažu i opstina i jos neznam koga i to je ta igranka.
 
Smije li ko prognozirati kada se ovo otvara.😃🤣 Ps. Osim ventilatora i pristupnog puta sa obje strane cini se da je ostalo zavrseno...
 
Smije li ko prognozirati kada se ovo otvara.😃🤣 Ps. Osim ventilatora i pristupnog puta sa obje strane cini se da je ostalo zavrseno...
Mislim da mi je @KrCan jednom u razgovoru spomenuo da kontrolni centar nije jos zavrsen i da je on poceo da se koliko se ja secam gradi krajem prosle godine. Mislim da je to ona kuca sa desne strane na ulazu u tunel. Letos kada je nas dragi prijatelj bio tamo i obisao ceo tunel imali smo od njega sjajnu reportazu mu je u poverenju receno da pre marta nema sanse da ga puste. Sada pokusavaju da sa tim probnim radom puta to puste ali im nista ali bukvalno nista neverujem. Dobar prijatelj mi je sada pre neki dan bio do Jelovice i rece mi da nema puno odrona do Jelovice od Lubnica ali da ima dosta leda jel nisu cistili one odvodne kanale pa voda ide putem i mrzne tako. Eto kao da se nezna ko odrzava taj put od Lubnica do tunela na Jelovici.
 
To ne znaje ko nesto odrzava bi rešio za 3 min n vladi jednom za sva vremena a neko bi moro da dobije šut kartu za nismo nadlezni
 
U Crnoj Gori sve ide nenormalno sporo i inertno, čak i za naše jadne srb standarde. Povremeno se nerviram, uglavnom sam prihvatio, ali mi je i dalje svejedno fascinantno koliko je sve "lezi lebe da te jedem", čak i sada posle promene.
 
Vrh