Šta je novo?

Crna Gora

Sta reci???
Moje informacije govore da je tunel gotov ali pojavili su se problemi na dionici izmedju Lubnica i ulaska u planinu Jelovica gdje se javio odron. Radi se svakog dana da se to sanira, kada bude otvara se tunel. Inace ovaj naslov je u odnosu na kontekst da se 23 februara otvara tunel. Svakako mora tehnicki prijem da prodje. PS. Utvrdjen javni interes za eksproprijaciju parcela na drugoj fazi autoputa.
 
Moje informacije govore da je tunel gotov ali pojavili su se problemi na dionici izmedju Lubnica i ulaska u planinu Jelovica gdje se javio odron. Radi se svakog dana da se to sanira, kada bude otvara se tunel. Inace ovaj naslov je u odnosu na kontekst da se 23 februara otvara tunel. Svakako mora tehnicki prijem da prodje. PS. Utvrdjen javni interes za eksproprijaciju parcela na drugoj fazi autoputa.
Taj deo puta je bio gotov evo dve godine. I posle svake jače kise tamo ispod Jelovice ka Lubnicama kod hidrocentrale bi bio odron. Stalno su nešto kupili a nikako da ga skupe. Sada se eto čeka na to a to je moglo da se odavno uradi.
 
Taj deo puta je bio gotov evo dve godine. I posle svake jače kise tamo ispod Jelovice ka Lubnicama kod hidrocentrale bi bio odron. Stalno su nešto kupili a nikako da ga skupe. Sada se eto čeka na to a to je moglo da se odavno uradi.
Taj deo puta je bio gotov evo dve godine. I posle svake jače kise tamo ispod Jelovice ka Lubnicama kod hidrocentrale bi bio odron. Stalno su nešto kupili a nikako da ga skupe. Sada se eto čeka na to a to je moglo da se odavno uradi.

Ovih dana je bila rasprava oko prostornog plana Kolasina. Nisam uspio da uhvatim sta se planira od Mateseva do skijalista sa putem. Svakako tu ce biti usko grlo ljeti skoro kao na primorju
 
Evo najnovija vest od 1 marta radovi na putu od Granice Crna Gora do Rozaja. Valjda ce posle 4 godine zavrsiti ovaj put
 
Na kraju teksta kažu da će se po nezvaničnim informacijama saobraćaj pustiti 15 marta. Nije daleko da vidimo da li će se čudo dogodi

Od 15 oktobra su najave da ce put biti pusten. Dokle ne bude zvanicnog saopstenja Uprave za saobracaj ili Ministarstva saobracaja i pomorstva sve to lici na taktiku da se postepeno razbija akumulirano nezadovoljstvo rezigniranih gradjanja. PS. Prosle nedelje je stanje na dionici Lubnice- do Jelovice bilo po mojoj procjeni daleko od bezbjednog za saobracaj.
IMG_20240225_120651.jpg
 
Od 15 oktobra su najave da ce put biti pusten. Dokle ne bude zvanicnog saopstenja Uprave za saobracaj ili Ministarstva saobracaja i pomorstva sve to lici na taktiku da se postepeno razbija akumulirano nezadovoljstvo rezigniranih gradjanja. PS. Prosle nedelje je stanje na dionici Lubnice- do Jelovice bilo po mojoj procjeni daleko od bezbjednog za saobracaj.
U pravu si. Ali taj put niko nacisti. Uopšte ne postoje outari koji prolaze tu. Pao je kame u januaru niko nije prošao da ga skloni.
 
Počeli radovi na rekonstrukciju puta Ribarevine/Bijelo Polje - Lepenac /Mojkovac/
Koliko vidim biće haos letos ko bude išao preko Bijelog Polja ka Mojkovcu i Podgorici.
Почела реконструкција пута од Лепенца до Рибаревина
 
Kakvi id***, umesto da završe od Ribarevina do Berana oni sad i na drugu stranu koja jeste zrela za rekonstrukciju ali ovako si paralisan gde god da kreneš.
Pa i na Jabuku da pođeš opet te dočekaju radovi iznad Nikšića. Najgluplji narod definitivno...
 
Odlicne vijesti dolaze sa novog puta Berane-Kolasin. Svi odroni trenutno sanirani i asfaltna podloga ociscena. Novi saobracajni znaci postavljeni i na kriticnim tackama pojacava se mrezna zastita. Rupa koja se nalazi na dijelu puta poslije galerije krenula da se sanira. U tunelu ostali minimalni radovi i to samo nesto da se asfaltira oko trotoara dok je EM opremanje finalizovano. PS. Objektivno trenutno su u upotrebi putevi u dosta slabijem stanju i prvi put mislim da brojimo sitno barem do djelimicnog otvaranja tunela.
 
Neverovatno, rok za ovih 12km, od BP ka Mojkovcu je avgust 2025!

Da li ja to dobro čitam?? Godinu i po! Za tako ključno važnu deonicu...
 
Vrh