Šta je novo?

Izbori 2024

Aha

Postupajući po novom Zakonu o elektronskim medijima, od 21. decembra kompanija SBB će formirati novu Osnovnu listu TV kanala. Na poziciji 0 biće servisni SBB kanal, a na pozicijima 1 i 2 TV kanali Javnog medijskog servisa RTS 1 i RTS 2. Iza njih će biti pozicionirani kanali N1 i Nova sa numeracijom 5 i 6, osim na teritoriji Vojvodine gde će po novom Zakonu poziciju 3 i 4 zauzeti RTV 1 i RTV 2. Nacionalni TV kanali Pink, B92, Happy i Prva biće na pozicijama 7, 8, 9 i 10.

Koja govna jbt, na kraju ce zakon biti da Pink i Hepi moraju biti 1 i 2.
Mislim da je normalno da rts 1 i rts 2 moraju biti na tim pozicijama. Da li bi im izveštavanje trebalo biti bolje. O da. Klaus švab im je očiti sponzor vremenske prognoze. Da li su ndh1 i nova SS bolje u izveštavanju. Naravno da nisu, plaćeničke tv ali treba ih imati da čuješ i ono što rts prećutkuje ali da si svestan kako boje vesti.

Po kvalietu staviti ktv na prvih 5 brojeva pa posle videti.
 
Ova tema zlata vredi. Prosto je nemoguce shvatiti neke stvari dok ne procitas misljenja ljudi bez pritiska okruzenja kad se svi manje vise priklone vecini ili mudro cute.
Naveo sam da je izlaznost za mene razocarenje pri tome nisam mislio na statistiku jednostavno nije bilo guzve na glasackom mestu procenat nije reealan toga sam svestan.
Kad su bili izbori 2000 redovi su bili dugacki i cekalo se prilicno ali je postojala volja.
Vidim, nekome je problem sto ne moze da se glasa za 5 minuta pa ne glasa radje ce da rizikuje jos 4 godine i posledice te vlasti jos ko zna koliko nego da ceka u redu sat vremena.
Nas problem sa idolopolkonstvom ce nas sigorno unistiti. Neverovatno je kako ljudi i pored ocigledno losih stvari lako okrenu glavu jer je njihov idol ne pogresiv.
U nekim zemljama se greske placaju ovde ne, cak naprotiv idol je sve jaci i bezobrazniji.
Sada sam siguran da DOS nije dobio izbore 2000 ali je Evropa resila da ga zameni. Pritisla dugmice prodali ga kljucni ljudi i gotovo. Vidjen scenario samo treba da imas godine da analiziras unazad da vidis princip.
Vucic ocigledno odgovara Evropi i niko ne pritiska, inace bi ga vec njegovi prodali i bio bi kraj, bez obzira na glasove. Ocigledno je na kraju da glasovi nisu bitni nego pritisak, organizacija i lova od spolja.
Naravno sve to ne bi bilo lako izvodljivo da vecina zaista zeli nesto da promeni ali posto ipak to nije slucaj, njegovih 15 posto sa jos malo dokupljenih i "pozamljenih" glasaca odnosi vecinu.
Za one koji kazu da im licnosti iz opozicije nisu kredibilne....u pravu ste nisu ali to nije bitno bitno je menjati vlast dok ne izniknu neki koji vrede. Apsolutna vlast(moc) apsolutno krvari a ovi danas imaju apsolutnu vlast i podivljali su. Ovakav organizovani kriminal u svim sverama drustva nije vidjen na ovim prostorima. Ne zelim da uvredim vase idole ali zar vam ne dosadi da trpite to? Mozda da vrate pravo prve bracne noci pa se probudite? Sve vise licimo na Juznu Ameriku. Imamo plantaze gde se uzgajaju opijati, imamo kriminalce koji otimaju, seku i melju ljude policajce na visokim pozicijama umesane u sve to i vi nista? Sta se vama desilo? Gde ste sakrili tu granicu koju vlast ne sme preci? Vlast je tu da sluzi vas, vi je placate i birate a ne obrnuto. Niko vam nista nije dao, napravio, izgradio to ste sve vi platili i placacete. Izbori su kljucni trenutak kad mozete da ih oduvate za sve ono sto su vas lagali, pretili ucenjivali. Osvestite se.
bravo. Zarko Korac je u jednom intervju rekao da Kosrunica nije pobedio Milosevica.

Nas narod istinski voli svog idola.
Sa kakvom se samo lakocom ovde prica o izborima 2027. Niko ne razmislja koliko ce ljudi SNS da unesreci do tada. Koliko ca biti pokradeno. Koliko ce umreti od zagadenja.

Ipak pored ljudskih cevapa i svega ostalog, realnogvnezadovoljstva nema, plebiscitarne atmosfere nema. Moramo da shvatimo da je vecini dobro ovako. "Sta me briga sto ginu deca, meni je Predsednik ovezbedio da ustedim na ogrevu." Tako razmislja Srbija. Slazem se da SPN noje tu da pobedi.
 
Poslednja izmena:
@Defke
Ok ako su svi glasali jos gore, onda stvarno nema nade. Za mene 58% nije =75% na primer.
Druze 58% jeste jednako 75%, pa mi imamo 1mil fantoma u birackom spisku
Pod fantome ne mislim mrtve i dovucene, nego i ljude koji godinama i decenijama ne zive ovde, ili nikad nisu ni ziveli vec samo imaju drzavljanstvo
tako da ova izlaznost zapravo uopste nije mala
pogledaj rezultate popisa i biracki spisak (pa cak dodaj i glasanje iz inostranstavstva) - dosta tu stvari ne stima
 
Ja koliko se sećam tako je i bilo kod nas pa su stranke isključivale i smenjivale odbornike za svaku neposlušnost. Pa nam je evropska unija sugerisala da je vreme partijskih država prošlo i da odbornik mora biti vlasnik mandata i mi smo tada to prihvatili i promenili. Tako da neće da može.
Još jedno od EU pravila kojima nam zagorčavaju živote. Nek smene "neposlušnog" odbornika ali mandat više ne postoji. Pa nek izgube vlast . Tako se to rešava
 
Изборни закон мора да се мења под хитно. Да би га променио треба ти већина у скупштини. Да би дошао до већине у скупштини треба ти добар изборни закон.

И шта сада? Са овако накарадним законом СНС може да влада заувек. Део гласова плате, део гласова покраду, део гласова уцене, део гласова добију тако што своје сигнурне гласаче преселе на локале где им фали гласова, купи мандатаре прелетаче итд.

Заглављени у сада црном кругу, нама демократија има озбиљну рупу који овај режим експлоатише и не постоји демократски начин да се са том системском рупом дође на власт.
 
Još jedno od EU pravila kojima nam zagorčavaju živote. Nek smene "neposlušnog" odbornika ali mandat više ne postoji. Pa nek izgube vlast . Tako se to rešava
Ne rešava se tako nigde pa neće ni ovde. Drugo samo pričate šta odgovara u trenutnoj situaciji. Npr da se sad ooka snsa odbornika pobuni zbog krađe i odluči da podrži spn u skupštini a vučić im oduzme mandate i da drugina bilo bi kako smeju pa to du njihovi mandati. Tj tako je već i bilo samo sacdrugim strankam.
 
Sns pada na sledecim izborima. Sam od sebe. Jer je svima dosadio. Poznajem nekoliko njihovih biraca koji nece da glasaju za njih, jer licno nemaju koristi i zavide drugim Sns-ovcima koji su dobili posao, privilegije za firme ili jos vece koruptivne aktivnosti. Kazu svaka cast Vucicu ali neka glasa ko hoce moji vise nece, ovo nije u redu. Bice jos vise razocaranih jer nema dovoljno mesta za sve u opstinskoj administraciji a za motanje kablova mogu i sami da se snadju. Kao i za lazna obecanja za tunele i mostove kod svake druge varosice, pa nije slucajno da su imali najlosije rezultate u LJigu, Majdanpeku Aleksandrovcu i ostalim manjim mestima, ti ljudi nisu nista dobili. I nece i zato i nisu glasali iz revolta. 2027.je kraj za njih.
Problem je opozicija koja ne sme da odbije te glasace, da imaju bar dve liste da pokupe sve nezadovljne sa levice i desnice i to je sve. Nikakvi protesti ili performansi, samo da isticu mane vlasti i pljacke svaki put i ne odustaju od toga.
 
Sns pada na sledecim izborima. Sam od sebe. Jer je svima dosadio. Poznajem nekoliko njihovih biraca koji nece da glasaju za njih, jer licno nemaju koristi i zavide drugim Sns-ovcima koji su dobili posao, privilegije za firme ili jos vece koruptivne aktivnosti. Kazu svaka cast Vucicu ali neka glasa ko hoce moji vise nece, ovo nije u redu. Bice jos vise razocaranih jer nema dovoljno mesta za sve u opstinskoj administraciji a za motanje kablova mogu i sami da se snadju. Kao i za lazna obecanja za tunele i mostove kod svake druge varosice, pa nije slucajno da su imali najlosije rezultate u LJigu, Majdanpeku Aleksandrovcu i ostalim manjim mestima, ti ljudi nisu nista dobili. I nece i zato i nisu glasali iz revolta. 2027.je kraj za njih.
Problem je opozicija koja ne sme da odbije te glasace, da imaju bar dve liste da pokupe sve nezadovljne sa levice i desnice i to je sve. Nikakvi protesti ili performansi, samo da isticu mane vlasti i pljacke svaki put i ne odustaju od toga.

Увек могу да покраду изборе. Кога брига и да је 90% државе против њих када могу једноставно да раде са изборима шта хоће. Неће бити насилних протеста и демонстрација, јер је народ разоружан а власт наоружана до зуба. Не постоји начин ни насилним а ни мирним путем нешто променити.
 
Увек могу да покраду изборе. Кога брига и да је 90% државе против њих када могу једноставно да раде са изборима шта хоће. Неће бити насилних протеста и демонстрација, јер је народ разоружан а власт наоружана до зуба. Не постоји начин ни насилним а ни мирним путем нешто променити.
Mali protesti su savrseni za vlast, jer se bezazleno prazni energija naroda i nakupljeni bes, posle toga razocarani bezvoljni i apaticni ne zele ni da prate politiku, bolje je da raste tenzija i ona dodje do reakcije kao pre pola godine sa 100 i vise hiljada ljudi na ulicama. To je jedino sto ih iskreno plasi. Mada vec je preziveo takve proteste ovaj put je spremniji za taj scenario.
 
samo kad bude kraj za njih bice kraj i za nas kao zemlju
vec su sve rastimovali i obezbedili da "sistem" podrzi neku novu Murtu
mi nemamo ni medije, ni sudstvo, ni tuzilastvo ni policiju ni ombusmane niti jednu jedinu instituciju koja moze biti kontrola vlasti
moje vidjenje je direktni izborni sistem gde ce svako imeninom i prezimenom ogovarati za svoje postupke pred svojim birackim telom
cak mi je i parlamentarna monarhija bolja od ovog sistema, bar da se izbegnu "kohabitacije" i te neke varijante (Milo, Putin, a od sledecih izbora i Vucic) i smanji broj izlazaka na izbore. ionako vec placamo karadjordjevice a sad i vucice
 
samo kad bude kraj za njih bice kraj i za nas kao zemlju
vec su sve rastimovali i obezbedili da "sistem" podrzi neku novu Murtu
mi nemamo ni medije, ni sudstvo, ni tuzilastvo ni policiju ni ombusmane niti jednu jedinu instituciju koja moze biti kontrola vlasti
moje vidjenje je direktni izborni sistem gde ce svako imeninom i prezimenom ogovarati za svoje postupke pred svojim birackim telom
cak mi je i parlamentarna monarhija bolja od ovog sistema, bar da se izbegnu "kohabitacije" i te neke varijante (Milo, Putin, a od sledecih izbora i Vucic) i smanji broj izlazaka na izbore. ionako vec placamo karadjordjevice a sad i vucice

Темељи на којима је направљена ова република су катастрофално лоши. Устав и закони морају се мењати под хитно, комплетна реорганизација ове државе. Али авај не може се доћи у позицију да се тако нешто предузме.
 
Ne rešava se tako nigde pa neće ni ovde. Drugo samo pričate šta odgovara u trenutnoj situaciji. Npr da se sad ooka snsa odbornika pobuni zbog krađe i odluči da podrži spn u skupštini a vučić im oduzme mandate i da drugina bilo bi kako smeju pa to du njihovi mandati. Tj tako je već i bilo samo sacdrugim strankam.
Mora se naći način da se zabrani preletanje mandata i prekrajanje rezultata izbora, pogotovu odmah posle izbora. Sadašnje stanje nije ništa bolje od starog. Ovo je Srbija i takva pravila ne donose dobro.



Destabilizacija----

 
Sns pada na sledecim izborima.
Koliko vidim nece oni pasti dok je Vucic ziv. A kad on gekne, ogroman haos ce nastati kad se osmele svi oni koji su sada ispod njega i pocnu da vijaju fotelju.

Posle svakih izbora stotine snimaka neregularnosti, raspreda se o tome na tviteru i nikom nista. Svako cudo tri dana. Protesti smesne velicine i to je to. Narod ne zanima nista. Gde su sada poljoprivrednici da prave blokade? Pa sve ovo direktno utice na njih.

Nece se nista promeniti dokle god opozicija ne dobije jednog lidera, ovi sto su kao medjusobno jednaki, od njih nema nista, svaki vuce sebi i to se zavrsava sukobima.
 
Poslednja izmena:
Увек могу да покраду изборе. Кога брига и да је 90% државе против њих када могу једноставно да раде са изборима шта хоће. Неће бити насилних протеста и демонстрација, јер је народ разоружан а власт наоружана до зуба. Не постоји начин ни насилним а ни мирним путем нешто променити.
Ne mogu da pokradu ako većina glasa za drugu opciju što ne vidimo da se na republičkom nivou dešava. Nismo mi "lako smenili" prošle nego su se većini naroda smučili, i pre 2016te su snsovci kukali kako su "pokradeni" sve dok nisu dobili apsolutnu većinu. Kada se celoj Srbiji ovi smuče smeniće se i oni.
 
Ne mogu da pokradu ako većina glasa za drugu opciju što ne vidimo da se na republičkom nivou dešava. Nismo mi "lako smenili" prošle nego su se većini naroda smučili, i pre 2016te su snsovci kukali kako su "pokradeni" sve dok nisu dobili apsolutnu većinu. Kada se celoj Srbiji ovi smuče smeniće se i oni.

Ови су хиљаду пута гори тако да ако су им се они смучили како им се још онда ови нису смучили..
 
Zato što "oni" ništa nisu radili po pitanju Srbije, Tadić trči maratone, a ostatak Srbije se raspada. Ovi okreče fasadu škole i malo obnove neki dom zdravlja u malom mestu i dobiju hiljade glasova sigurnih, za malo para. "Ovi su nam bar nešto dali" Zato "opozicija" to ne razume, da nekom ko nema ništa daš nešto malo kupio si ga za ceo život, a skoro cela Srbija van Beograda nije imala ništa.
 
Zato što "oni" ništa nisu radili po pitanju Srbije, Tadić trči maratone, a ostatak Srbije se raspada. Ovi okreče fasadu škole i malo obnove neki dom zdravlja u malom mestu i dobiju hiljade glasova sigurnih, za malo para. "Ovi su nam bar nešto dali"

Нису дали то је само привид, дају па ти узму дупло индиректно на разне начине.
 
Nemojte odmah nekog svrstavati na izdajničku stranu zato što se na nekom prijemu rukovao sa Hilom ili bilo kojim drugim ambasadorom. To je diplomatija, verujem da su svi bili pozvani a to što sada kruže pojedine slike opozicionara sa njim su direktno SNS propaganta. Jasno je da je Hill ovde najdominantnija ličnost trenutno i da bi svi voleli saradnju sa njim. Ruski uticaj, kao drugi najdominantniji ima preča posla na frontu nego da se trenutno bavi nama. Zaboravite priče o "nezavisnoj politici", to u našem slučaju neće biti moguće, bar ne u sistemi kakav mi poznajemo. Uvek ćemo biti pod nečijim uticajem.
 
Нису дали то је само привид, дају па ти узму дупло индиректно на разне начине.
Njih zanima samo ono što vide, bolje da se "opozicija" bavila opipljivim stvarima nego demagogijom. I DS je "krao" glasove da se ne lažemo, Romi su plaćani tad isto kao i sad, nisu to ovi izmislili samo su podigli na veći nivo.
 
Vrh