Šta je novo?

Cene nekretnina

Hoces da kazes da sada one prodaje stanove po fiksnoj ceni od 3100+pdv bez obzira na spratnost, velicinu, orijentaciju? Da isto kosta m2 u garsonjeri i petosobnom stanu?
Ne znam. Ono sto ja citam je fiksna cena za sve... I meni deluje cudno ali. Moguce je sve sada. Prodali su 14 stanova od 80... Znaci manje od 20% za nekih mesec i nesto dana i dosta jak marketing.
 
Nije to losa prodaja za ove cene, a ni interesovanje nije malo cim cak i ovi sto ih boli cose za the one svakodnevno ulazu svoje vreme u postove na temi tog projekta.
 
da li je 120k nakon 30godina i dalje 120k? Kolika će ti biti vrednost nekretnine nakon 30 godina? Pošto pre samo 5godina 100k tad i sad nije isto.
Postoji i verovatnoca, mala, ali i dalje postoji da dodje i do deflacije, kao sto je to recimo u Japanu, onda si je*** jeza, za vek vekova.
 
To sto je mozda ista cena za sve mozda znaci da su ostali samo stanovi koji su manje pozeljni / atraktivni, tj. svi su manje-vise istog kvaliteta, pa se moze postaviti ista cena za njih. Ne pricam o tome koliko je cena realna (po mom misljenju je previsoka kao i sve cene), nego o tome da su svi preostali stanovi verovatno podjednako dobri/losi. Nekom je mana to sto je mozda losa spratnost, nekom sto je preveliki, nekom losa orijentacija,.. Neki stan mozda i odstupa od ovoga (malo je bolji ili losije od vecine, ali verovatno mu nesto fali cim nije prodat do sad, a neki drugi jesu), ali su eto zbog ostalih 90% i zbog marketinga stavili sve u isti kos.
 
Ne znam. Ono sto ja citam je fiksna cena za sve... I meni deluje cudno ali. Moguce je sve sada. Prodali su 14 stanova od 80... Znaci manje od 20% za nekih mesec i nesto dana i dosta jak marketing.
Prošao sam par puta kroz One i iskren da budem jeste to interesantno arhitektonski u stilu Toblerone ali sam imao utisak kao da sam obišao Jugopetrolovu zgradu na Ušću. Neko malo dvorištance, par klupa, veštačko zelenilo, neki lokal sa lampama i sefovima i Idea. Mislim da se i neka kladionica ubudžila.
Ne znam, delovalo mi totalno hladno. Ogradjujem se po pitanju kvaliteta stanova, verovatno je dobro.
A primedba oko haosa se odnosila na kipere koji će prolaziti na 10m od prozora.
 
Burazerčiću, nisi svestan koliko me jako bole ćoše za the one…ni u peti mi nije…radi se o čistoj situaciji na tržištu. A ja ti lepo i ljudski kažem da sam pročitao to sto piše i ništa dalje od toga.
Btw, vidim u tvom narednom postu koje vrste problem imaš i kapiram da ti nije lako.
+1

I pored gore navedenog, sreća da je na ovom forumu eto takva osoba. Mi smo bili gotovi da ulupamo svu ušteđevinu na neku kantu na periferiji. Sreća da sam naišla na ovaj forum i dotičnog. Onda sam odlučila da pažljivo čitam sve što piše i radim suprotno. Tako sam uštedela 10.000 EUR jer je cena nekretnina već pala 10%. 🍀
 
Kalkulator sa linka ne radi. Nemam gde da citam kada na sajtu nema direkt linka do istog (verovatno zato sto nije vise u funkciji). Skrinsot je napravljen ko zna kad. Link koji daju na stranici kalkulatora prica o nekakvoj specijalnoj ponudi od pre skoro godinu dana kada su kamate jos isle na gore i kada su marze zbog rizika bile vece.

Sreca pa znam ne samo da citam nego i da raskrinkam ovakve jeftine dezinformacije.


Ti si onda dao ratu za stan od 150k ne od 120k. A ni ta nije tacna.

Kalkulator sa linka ne radi ali zapravo radi.
Kasirke iz Maksija nece moci ni da sanjaju da zive u Beogradu, cak ni u Zaklopaci!

ezgif.com-video-to-gif.gif
 
To sto je mozda ista cena za sve mozda znaci da su ostali samo stanovi koji su manje pozeljni / atraktivni, tj. svi su manje-vise istog kvaliteta, pa se moze postaviti ista cena za njih. Ne pricam o tome koliko je cena realna (po mom misljenju je previsoka kao i sve cene), nego o tome da su svi preostali stanovi verovatno podjednako dobri/losi. Nekom je mana to sto je mozda losa spratnost, nekom sto je preveliki, nekom losa orijentacija,.. Neki stan mozda i odstupa od ovoga (malo je bolji ili losije od vecine, ali verovatno mu nesto fali cim nije prodat do sad, a neki drugi jesu), ali su eto zbog ostalih 90% i zbog marketinga stavili sve u isti kos.
Sad sam našao mail iz (paz sad) februara 2020 😃 a tad bilo od 2300-2600 plus pdv. I tad pisali "eto otišli svi dvosobni manje kvadrature (ma nemoj) ali dođite da vidimo šta je ostalo".
Ne bi stavljao SS da ne dovodim agenticu u neugodan položaj.
Dakle ako oni nisu za 4 godine rasprodali sve beži ti kumašine odatle što te noge brže nose.
 
Kakve 4 godine kad je 2. faza pustena u prodaju 24.11.2023., a taj post sa cenom od 3100+pdv pusten juce?
 
To je tad bila baš jaka cena, (mesec dana pre Korone) pa se dalje nisam ni interesovao
 
Ekipa Carevo novo odelo je tačno prognozirala da će se ubrzo desiti pad od 10 do 15%. Pošto oni imaju insajderske informacije, tvrde da daljeg pada neće biti🤥. Malo je čudno kako to najobičniji kupci nekretnina, koji čekaju da im se stanovi izgrade, mogu da imaju insajderske informacije, ali dobro🙂.

Međutim kad se bude desio pad od još 10 ili 15%, verovatno će imati da kažu da je situacija izmakla kontroli jer je Saturn bio u Neptunu, a Neptun u Jupiteru🌠🌌🪐
 
Postoji i verovatnoca, mala, ali i dalje postoji da dodje i do deflacije, kao sto je to recimo u Japanu, onda si je*** jeza, za vek vekova.
A postoji verovatnoca velika da dodje do inflacije i onda si super uradio.
Cak i da dodje do deflacije, sto je vrlo redak slucaj za stanove u glavnom gradu, to nije nesto sto dolazi preko noci nego je proces, i u bilo kom trenutku silazne putanje mozes da ga prodas pre nego sto dodje do vecih gubitaka (ako je to ono sto ti je bitno).
A i to je po meni paramtar koji je bitan samo za ljude koji jure odredjeni ROI. Ako si stan kupovao da zivis u njemu, ili da ti ostane kao sigurnost, kakve veze ima koja mu je tacno cena posle? Ono bilo bi lepse da mu je visa, ali i ako nije bozemoj, i dalje si kupovao nesto vredno i dugotrajno.
 
A postoji verovatnoca velika da dodje do inflacije i onda si super uradio.
Cak i da dodje do deflacije, sto je vrlo redak slucaj za stanove u glavnom gradu, to nije nesto sto dolazi preko noci nego je proces, i u bilo kom trenutku silazne putanje mozes da ga prodas pre nego sto dodje do vecih gubitaka (ako je to ono sto ti je bitno).
A i to je po meni paramtar koji je bitan samo za ljude koji jure odredjeni ROI. Ako si stan kupovao da zivis u njemu, ili da ti ostane kao sigurnost, kakve veze ima koja mu je tacno cena posle? Ono bilo bi lepse da mu je visa, ali i ako nije bozemoj, i dalje si kupovao nesto vredno i dugotrajno.
🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥

,,Deflacija je pojava kada cijene počinju padati. Kada potrošači primijete da cijene padaju, neće kupovati više, nego naprotiv, odlučuju da odgode potrošnju u nadi da će cijene padati još više.

Cijeli se proces negativno odražava na trgovinu, proizvodi se gomilaju, nitko ih ne kupuje. Zbog prevelike ponude, a premale potražnje trgovci su prisiljeni još više smanjivati cijene da bi se rješavali sve većih gomila robe."

Šta misliš o tome da malo pokušaš da logički povežeš stvari pre nego što napišeš ovako nešto?

Da li imaš predstavu koliko je teško prodati stan u situaciji deflacije? Nastaje strahovita nezaposlenost, masovni protesti, jer se gotovo ništa ne kupuje...

Vrednost robe bude obezvređena, ljudi masovno gube posao. On banci duguje između 280 i 300.000 EUR za kredit od 120.000 EUR i banku ne zanima što je on izgubio posao.

Ovu glupost tipa banci duguješ 280.000 EUR, tvoj stan zbog pada cena nekretnina sada vredi samo 70.000 EUR, a posao si izgubio, ,,pa haha, nema veze važno je da si kupio nešto šta je dugoročno vredno i čemu na duže staze raste vrednost🤥🦍", ne znam kako da prokomentarišem.

Baš nekog briga što će za 50 godina taj stan ,,više" vredeti nego sada. Možda hoće nominalno, ali realno neće sigurno (nadam se da razlikuješ🤥). Realno će vredeti mnogo manje jer je to onda stara zgrada, tradicionalno neodržavana fasada, lift i ulaz, stan koji je korišćen 50 godina i koji zahteva velike pare za renoviranje.

Savet ,, slobodno kupi stan onda kada su cene na vrhu jer cene stana dugoročno rastu" može da konkuriše za glupost decenije. Evo, ja da sam kupila stan tokom protekle godine u startu bih bila na gubitku 10.000 EUR jer su samo za poslednjih par meseci cene nekretnina pale 10%. Dakle, to je u rangu sa savetom kupi Audi 8 sada po najvišoj ceni jer će taj Audi za 20 godina vredeti više. Pa neće vredeti više jer će to do tad biti izraubovan i deplasiran auto koji više nikoga ne zanima. Jednako stan posle više decenija gubi na vrednosti u zemlji u kojoj je ekološka zaštita nula, vazduh najgori u Evropi, ne poštuju se nikakvi građevinski standardi, zgrade se nižu bukvalno jedna na drugu bez rastojanja.

Ako kupuješ stan od 150.000 EUR onda kada su cene na vrhu,a imaš platu od 1.000 EUR, taj si stan platio 150 svojih mesečnih plata. Ako taj stan u roku od dve godine vredi 100.000 EUR, bacio si u bunar svoju četvorogodišnju zaradu (računaj kao da si četiri godine radio za džabe). Logika ,,pa haha, taj stan će za 50 godina ponovo vredeti 150 tvojih mesečnih plata ili penzija🤥" može da bude OK racionalizacija za neko lice sa poteškoćama koje će ti možda poverovati. Za ostale ne, zaista😄
 
Evo, ja da sam kupila stan tokom protekle godine u startu bih bila na gubitku 10.000 EUR jer su samo za poslednjih par meseci cene nekretnina pale 10%.

Opa, kriziramo cim mora u svakoj poruci da ponavljas kao papagaj nadajuci se da ce 100 puta izgovorena neistina postati istina.

Sad vec dolazimo do hvatanja za slamku. Kao ono juce izmisljanje da je the one spustio cene svih stanova na 3100+pdv bez obzira na kvadraturu, pozicioniranost, spratnost itd.

Dogorelo do nokta reklo bi se ali ne brini, skapirace burazer advokat i sad da nije bas sramota da se kupi stan koji nije u strogom centru kod tehnickih fakulteta.
 
Poslednja izmena:
On banci duguje između 280 i 300.000 EUR za kredit od 120.000 EUR
Postoji nešto što se zove računaljka. Deca koriste od malih nogu.

Evo, ja da sam kupila stan tokom protekle godine u startu bih bila na gubitku 10.000 EUR jer su samo za poslednjih par meseci cene nekretnina pale 10%
Daj neki konkretan primer gde su pale. I Ja sam uštedeo jer su cene nekretnina pale za 30%. Tako kažu.
 
Vrh