Šta je novo?

Cene nekretnina

Ovi 'naši' Arapi iz BNW zidaju Minsk na vodi u Belorusiji.. 1.200-1.500 eura je m2.. Radi se već godinu dana Waldorf Astoria, 5 zvezdica, isto Dubai ekipa.


Ko ima herca, sad je vreme da se zaigra

Inače gradnja je 30-40% jeftinija u Belorusiji, a plac su naravno dobili skoro za džabe.. Naši neki ljudi će raditi na projektu, kažu da je lokacija prva liga.. Ima rizika, sankcije i ostalo, ali može baš lepo da se isplati.

SLedeća velika investicija u Minsku, zidaju Izraelci.. Zvuči poznato?
 
Poslednja izmena:
Evo jedan hack za starogradnje u Srbiji,

X5m2nY7.jpg
 
Post sa drugog foruma:

,,Uzeo da bacim pogled na razne kalkulatore na stambene kredite u raznim bankama... cisto da izracunam jer eto jednog dana se planira kupovina skromnije nekretnine i prosto mi je neverovatno kada sam video koliko se na kraju vraca.

Primer kredit od oko 120k, sa 30 godina otplate, vratio bih 280-300k u zavisnosti od banke... rata oko 650-850e.

Porazavajuce zaista..."

Ukratko, vraćaš banci između 280 i 300.000 EUR za jednosoban stan u blokovima, starogradnja na Novom Beogradu.
 
da li je 120k nakon 30godina i dalje 120k? Kolika će ti biti vrednost nekretnine nakon 30 godina? Pošto pre samo 5godina 100k tad i sad nije isto.
Znam lika koji stan u toj vrednosti u blokovima iznajmljuje po ceni od 300 EUR, živi tamo već godinama. Prošle zime mu je plata u domu zdravlja u kome radi bila oko 800 EUR, sad ne znam kolika je, možda 850. Sve sa tim kreditom ne bi imao dovoljno novca ni za račune, o hrani da i ne govorim.
 
Ja znam jednu frilenserku koja ne moze da dobije stambeni kredit sve i da hoce, ali zato svakodnevno se sladi popovanjem svima koji razmisljaju ili vec imaju stambeni kredit. Najvise voli da ih podseca da ce da jedu sumske pecurke. Takodje u slobodno vreme botuje za bansktere svojim cuvenim "Ulupaj novac na stednju i nakrivi kapu". Naravno, ona ne stedi, ne zna kolike su kamate niti razliku izmedju eks i nks. A izgleda ne zna razliku ni izmedju Njegosa i Marka Kraljevica kao sto ne zna razliku izmedju slikara i profesora ekonomije koji je nekoliko puta u zivotu uzimao kredit i svima preporucuje stambene kredite sa fiksnom kamatom.
 
Poslednja izmena:
Post sa drugog foruma:

,,Uzeo da bacim pogled na razne kalkulatore na stambene kredite u raznim bankama... cisto da izracunam jer eto jednog dana se planira kupovina skromnije nekretnine i prosto mi je neverovatno kada sam video koliko se na kraju vraca.

Primer kredit od oko 120k, sa 30 godina otplate, vratio bih 280-300k u zavisnosti od banke... rata oko 650-850e.

Porazavajuce zaista..."

Ukratko, vraćaš banci između 280 i 300.000 EUR za jednosoban stan u blokovima, starogradnja na Novom Beogradu.
Covek ili ne zna da koristi taj kalkulator ili namerno siri dezinformacije.

Kamata koju ces danas dobiti u bankama je oko 5.1%, znaci na taj period i sa tom sumom rata ti je 521e.

Da bi ti rata bila 850e treba kamata da bude 10% sto i bez ove Vladine odluke nigde nije bilo.
 
Covek ili ne zna da koristi taj kalkulator ili namerno siri dezinformacije.

Kamata koju ces danas dobiti u bankama je oko 5.1%, znaci na taj period i sa tom sumom rata ti je 521e.

Da bi ti rata bila 850e treba kamata da bude 10% sto i bez ove Vladine odluke nigde nije bilo.
Ne znam kako je lik računao, sve i da je nešto pogrešio, ta ,,povlašćena" kamatna stopa važi još samo godinu dana. Ne možeš nikada da preveslaš banku. Oni kao dileri droge ponude jeftine kredite, navuku naivne klijente i kasnije njihovu naivnost debelo naplate. Čim istekne taj kratak period od godinu dan, praktično sa njima mogu da rade šta god hoće.

Ovaj lik o kome pričam je lekar na specijalizaciji, nije neka naivčina.
 
Ovi 'naši' Arapi iz BNW zidaju Minsk na vodi u Belorusiji.. 1.200-1.500 eura je m2.. Radi se već godinu dana Waldorf Astoria, 5 zvezdica, isto Dubai ekipa.


Ko ima herca, sad je vreme da se zaigra

Inače gradnja je 30-40% jeftinija u Belorusiji, a plac su naravno dobili skoro za džabe.. Naši neki ljudi će raditi na projektu, kažu da je lokacija prva liga.. Ima rizika, sankcije i ostalo, ali može baš lepo da se isplati.

SLedeća velika investicija u Minsku, zidaju Izraelci.. Zvuči poznato?
Zašto bi neko kupovao u glavnom gradu strane države pod međunarodnim sankcijama, kad će imati svoj glavni grad u državi pod sankcijama već tamo negde na proleće?

Strpljen spašen.
 
Ne znam kako je lik računao, sve i da je nešto pogrešio, ta ,,povlašćena" kamatna stopa važi još samo godinu dana. Ne možeš nikada da preveslaš banku. Oni kao dileri droge ponude jeftine kredite, navuku naivne klijente i kasnije njihovu naivnost debelo naplate. Čim istekne taj kratak period od godinu dan, praktično sa njima mogu da rade šta god hoće.

Ovaj lik o kome pričam je lekar na specijalizaciji, nije neka naivčina.
Pa ako nije naivcina onda namerno laze. I bez 'povlascene' kamate nigde nije mogao dobiti toliku ratu.

Banke nisu dileri droge niti mogu sa tobom da rade sta god hoce, jer pismeni ljudi potpisuju ugovore koje umeju da tumace i zna se sta je fiksni deo a sta varijabilni i gde se prati itd.

Najvise o nekakvim dilerima i naivnosti pricaju oni koji se generalno finansijski nepismeni. Ispred prosecnog dragstora naci ces barem tri finansijska savetnika koji ce ti reci da je kredit zlo. Iz njihove perspektive, tvrdnja i jeste tacna jer za njih je sve to oko kamata, euribora, ucesca, ugovora nekakvi hijeroglifi koje boga pitaj sta znace. Takvi ljudi realno i ne treba da uzimaju kredit. Problem je sto se na trzistu takmice sa onima koji se u te stvari ipak razumeju, pa se onda cude kako to 10 godina stede i jos nemaju da kupe stan.
 
Pa ako nije naivcina onda namerno laze. I bez 'povlascene' kamate nigde nije mogao dobiti toliku ratu.

Banke nisu dileri droge niti mogu sa tobom da rade sta god hoce, jer pismeni ljudi potpisuju ugovore koje umeju da tumace i zna se sta je fiksni deo a sta varijabilni i gde se prati itd.

Najvise o nekakvim dilerima i naivnosti pricaju oni koji se generalno finansijski nepismeni. Ispred prosecnog dragstora naci ces barem tri finansijska savetnika koji ce ti reci da je kredit zlo. Iz njihove perspektive, tvrdnja i jeste tacna jer za njih je sve to oko kamata, euribora, ucesca, ugovora nekakvi hijeroglifi koje boga pitaj sta znace. Takvi ljudi realno i ne treba da uzimaju kredit. Problem je sto se na trzistu takmice sa onima koji se u te stvari ipak razumeju, pa se onda cude kako to 10 godina stede i jos nemaju da kupe stan.
Poruka u temi "Cene nekretnina" https://forum.beobuild.rs/threads/cene-nekretnina.2149/post-1176233

Prestani da izvrćeš realnost, sve ti piše u postu koji je Klisko postavio.

U kredite olako uleću naivne osobe, oni koji nisu naivni vuku pametne i promišljene poteze.

Prema rečima Milića Đokovića, već se desio pad cena nekretnina od 10%, i to za vrlo kratko vreme. To je tek početak. Ko nije kupio stan ove godine, uštedeo je bar 10.000 EUR.

Manje više je jasno da će uži centar ostati nedostupan intelektualcima. Cene su te koje jesu, potražnja zbog izdavanja na dan ogromna. Koliko god da nam se to ne sviđa, to je tako.

Periferija će biti mnogo dostupnija i intelektualcima i običnom plebsu.
 
Prema rečima Milića Đokovića, već se desio pad cena nekretnina od 10%, i to za vrlo kratko vreme. To je tek početak. Ko nije kupio stan ove godine, uštedeo je bar 10.000 EUR.
Prema rečima nekih forumaša cena na NBG za 20tak dana pada za 30%, no da li je i realnost takva?
 
Poruka u temi "Cene nekretnina" https://forum.beobuild.rs/threads/cene-nekretnina.2149/post-1176233

Prestani da izvrćeš realnost, sve ti piše u postu koji je Klisko postavio.
Sta sve pise, jedna slika bez konteksta.

Pa gde je taj kalkulator koji je postavio? Za kakav kredit?

U kredite olako uleću naivne osobe, oni koji nisu naivni vuku pametne i promišljene poteze.
U kredit svakako ne treba uletati olako. Oni koji nisu naivni se pre svega informisu i shvate o cemu pricaju. Po meni je naivan i nepromisljen recimo onaj koji slepo veruje u tudje postove i skrinsotove bez da uzme sam i izracuna o cemu se tu radi.
 
Šta kaže Milić Djoković za sneg, hoće se zadržati do vikenda za sankanje?
 
Vrh