Šta je novo?

Podvožnjak - veza dva bulevara

Ali koliko im je na brzinu slepan ovaj predizborni plakat:

- nema trotoara (a ni biciklističke staze... valjda Gangula računa da nemaju pravo da se bune, biciklistima i pešacima on će da napravi ceo most)
- na semaforu nema zaustavne linije, nema ni pešačkog prelaza
- sa fotografije od koje su pravili ovaj render nisu sklonili ni platične crvene i bele barijere (levo, skretanje u Heroja Košara)
- "d'čko, obavezno da staviš Audi, r'zumeš?"
 
Render je uvek "umetnička slika" autora i obično je različit od projekta. Ali, u ovom slučaju su baš preterali, jer je objavljeno u medijima kako će izgledati projekat.

IMG_20231205_060230.jpg
 
da li iko zna šta se desilo s tenderom za izgradnju ovog podvožnjaka, osim da je završen, evo Šapić najavljuje jutros radove, ja mu ništa ne verujuem, jer nije objavio da se iko prijvio, niti da je izabrn izvođač, a kmoli naziv izvođača, mislim da laže uoči samih izbora, da je ovo sve što ćemo videti i čuti glede izgradnje ovog podvožnjaka,
 
da li iko zna šta se desilo s tenderom za izgradnju ovog podvožnjaka, osim da je završen, evo Šapić najavljuje jutros radove, ja mu ništa ne verujuem, jer nije objavio da se iko prijvio, niti da je izabrn izvođač, a kmoli naziv izvođača, mislim da laže uoči samih izbora, da je ovo sve što ćemo videti i čuti glede izgradnje ovog podvožnjaka,
Već je bilo na temi.
 
jutros je Šapić objavio da je završena "javna nabavka" - čuš javna nabavka, :), da li iko zna ima li prijavljenih ponuđača, jer Šapić navodi da će uskoro radovi, čini mi se da opet LAŽE , izgleda Relji se ne sviđa nazvati Šapića lažovom, pažljivo sam prelistao ovu temu tri lista unazad, nidge pomena o izvođaču i ima li prijavljenih
 
Па има на овом линку у Рељиној поруци конзорцијум који је победио на тендеру.
 
jutros je Šapić objavio da je završena "javna nabavka" - čuš javna nabavka, :), da li iko zna ima li prijavljenih ponuđača, jer Šapić navodi da će uskoro radovi, čini mi se da opet LAŽE , izgleda Relji se ne sviđa nazvati Šapića lažovom, pažljivo sam prelistao ovu temu tri lista unazad, nidge pomena o izvođaču i ima li prijavljenih
Nisi išao dovoljno unazad i nisi otvorio vest koju sam postavio, a moj stav prema Šapiću je poznat na forumu (listaj, ako te ne mrzi - čak imaš i u mojoj poruci iznad tvog pitanja).
 
Ја лошији рендер нисам видео, жали Боже пара бачених графичару који је то смандрљао као ногама, боље сам ја цртао саобраћајну инфраструктуру са 8 година, и пара бачених на штампање ликовног, гранатичког и логичког промашаја.
 
Ја лошији рендер нисам видео, жали Боже пара бачених графичару који је то смандрљао као ногама,
Pa kad su dobili zadatak da urade gomilu rendera za rekordno kratko vreme, bilo šta bolje teško da smo mogli i da dobijemo. Mada ni to bolje ne bi bilo nešto bi nas preterano oduševilo.​
 
Могу рендери да се одраде како треба и за брзо време. Ово је радио неки тешки аматер.
 
Ови рендери су одлични овакви какви јесу, јер је њихова сврха да се за потребе кампање обраћају обичним људима на улици који неће загледати и примећивати да ли фали тротоар и који нису технички образовани. Поента је да се људи бомбардују порукама како се ради и гради, а они који загледају детаље свакако нису циљна група. За почетак дај боже да уопште крену да раде овај подвожњак на време, а то како ће исти изгледати свакако нема везе са овом политичком рекламом.
 
Nije toliko važan kvalitet rendera, već kvalitet radova na tunelu/podvožnjaku.
Pa nisu baš poznati ni po kvalitenim sprovođenjima rednera u delo.

Ови рендери су одлични овакви какви јесу, јер је њихова сврха да се за потребе кампање обраћају обичним људима на улици који неће загледати и примећивати да ли фали тротоар и који нису технички образовани. Поента је да се људи бомбардују порукама како се ради и гради, а они који загледају детаље свакако нису циљна група. За почетак дај боже да уопште крену да раде овај подвожњак на време, а то како ће исти изгледати свакако нема везе са овом политичком рекламом.
Ne moraš da budeš tehnički pismen da bi primetio da na fotografiji fali asfalt. Ali je zato potrebno doći do nivoa gde ne gledaš mehanički te stvari koje ti pokazuju.
 
Нисам нигде написао да мораш да будеш технички писмен да би то приметио, написао сам да људи неће загледати и примећивати такве детаље. Прошао сам поред гомиле ових билборда на улици и нисам их загледао, само сам прочитао шта пише. Велика већина, 90 посто ако не и више људи, који буду прошли поред ових билборда неће их загледати.
 
Pa nisam ni rekao da si ti to izjavio, već sam napisao uopšteno da ne moraš da budeš stručan da bi primetio takve stvari.
 
Da imamo podvožnjak, pričali bi o podvožnjaku.
Ali nemamo ga , imamo bilbord, pardon, bilborde: za most, za tunel ispod pruge u ulici bulevar, za školu iz Utah-a u Višnjici, za tunel koji ponire Karađorđevoj, za završene kilometre ulica i nezavršen Bulevar patrijarha Pavla... imamo odjednom gomilu velikih bilborda sa renderima i obećanjima da će se uraditi nešto, a mi naivni treba da verujemo.

A ovaj render kao da su radili isti mozgovi koji nisu uspeli da se iskoordinišu kada je rađena rekonstrukcija pruge. jer - to je bio veliki problem.
Zato se ljudi i sprdaju, i treba da se sprdaju.
 
Poslednja izmena:
Logika stvari nalaže da je podvožnjak trebao da se uradi kada je rađena pruga i kada je bio obusdtavljen železnički saobraćaj. Napravi se lepo četvorokolosečna deonica od Tošinog bunara do NBG, pa posle radimo druge delove i nema da nas boli glava. Umesto toga smo dobili višestruka odlaganja tendera za izvođača radova, i na kraju bilbord koji govori o nečemu što će biti u budućnosti. A ko zna šta će biti u budućnosti. Čak i da se desi da se gradi, meni je jedino bitno da to ne bude nova Grdelica, obzirom da smo već dobili pukotine na nasipu oko izmeštenog stajališta Tošin bunar, o čemu su drugi forumaši pisali.

S obzirom da od svega imamo samo bilbord, i da je on sve i svja što se tiče podvožnjaka, komentarisaćemo isti dok ne stigne nešto konkretnije. A što se poklopilo da to sa ovim konkretnim bilbordom i drugima po gradu, bude u jeku predizborne kampanje, nije naš problem, već onih koji su se odlučili da to tako rade. Nas obične građane, u celoj ovoj priči tangira jedino to što su bačene pare na gluposti, umesto da je nešto smislenije urađeno sa njima.​
 
Vrh