Šta je novo?

Cene nekretnina

Ajde sad stilovi i ostalo…
Moram ovo da kopiram:

Gradonačelnik Beograda u ostavci Aleksandar Šapić, koji je ugovor potpisao sa vršiocem dužnosti direktora JKP Beogradske elektrane Vanjom Vukićem i Jangom Boom u ime kompanije Power Construction Corporation of China (PowerChina),

😂ovog iz Power China ne znamo koja mu je funkcija i jeli ovlašćeno lice, auuu braćo…

P.S. Može li vrsioc duznosti da ide u zatvor?
 
I sada ako kažem da je tatinom čukundedi konfiskovan čitav potez od kazina London do hotela Moskva, da je on zaklan zajedno sa još 38 članova familije okupljenih na svadbi, po naredbi Miloša Obrenovića (u to vreme politički aktivan i lajao protiv Miloša), pa zatim tatinom ocu oduzeta silna imovina (višak preko 10ha) i zgrade u "Knez Mihajlovoj" jedne prigradske varošice, jasno je kakav odnos prema imovini imamo, kao i šta mislimo o ovom soju koji se bezdušno bavi biznisima kojekakvim.

O soju koji je prvi kupovao BW takođe divno mišljenje, jer ispada da su nam narodnjaci, starlete, youtuberi i tiktokeri srž i suština društva, pa onda perači para i taj kriminogeni soj danas u vrhu države. Mogu samo da zamislim kojem broju je neka uticajna faca prijateljski sugerisala da kupe stan u BW
Pominjem starlete, jer je neko lepo gore napisao da je Beograd postao turistička destinacija zahvaljujući starletama koje predstavljaju atrakciju, te nam silni turci dolaze u potrazi za dobrim provodom. Dakle turizam nam se zasniva na prostituciji i seksualnim radnicima.
Po ovome Beograd ne da je na dnu, već i ispod. Ne možemo se hvaliti jeftinim atrakcijama, oslobođenih svih uređenosti, morala, etike.......Srbija je većinski jedna ogromna Zadruga, Farma, Elita, Parovi........

Kako bi se osećao kad bih ja sad napisao neke paušalne ocene o tvojim precima kojima je konfiskovana imovina? Npr. da su bili kriminalci i lopovi koji su zaslužili to što su dobili? Bez šireg konteksta, samo sa paušalnim ocenama, tvoj komentar je za bez komentara. Ali evo naterao sam te, nadam se, da bar razmisliš na koji skandalozan način prezentuješ svoje viđenje.
 
I još jedan...

Dobro je krenulo. Svaki dan po 2-3 teksta o padu...
 
Realno je oko 110k plus 10k da se ulozi.
Iza crvenih zgrada je zvezdarsko Dedinje s sredjenim vilama i milionerima. Ja koji sam rodjen tu ne bih presao na Nbg ravnicu ili Dorcol, iako je blize centru.
Kvadrat je uvek bio skup. A nismo nikakvi bogatasi niti stan dobili od firme, vec je dignut pozamasan kredit koji se otplacivao. Takozvani stari vlasnici.
Hvala na odgovoru. Bez namere da ikoga vredjam ali i da smanjis cenu za 20-30k....i da se mlatis sa majstorima 8-10 meseci (a planiras 2-3) ti opet ispadne 3000-3300e po m2. Plus porez na prenos apsolutnih prava 2.5% tj 3-3.5k evra...ode cena na 3100-3400evra... suludo. Ali dobro, to sam ja. Nisam slon mazohizmu ako ne moram.
 
Kako bi se osećao kad bih ja sad napisao neke paušalne ocene o tvojim precima kojima je konfiskovana imovina? Npr. da su bili kriminalci i lopovi koji su zaslužili to što su dobili? Bez šireg konteksta, samo sa paušalnim ocenama, tvoj komentar je za bez komentara. Ali evo naterao sam te, nadam se, da bar razmisliš na koji skandalozan način prezentuješ svoje viđenje.
Izvini molim te, od čega si se toliko šokirao? Šta je to što odudara od realnosti? Preci mi svakako nisu bili ni kriminalci, ni lopovi, već samo čisto šumadijski pismeni ljudi, možda malo direktniji nego što to nekima prija. Genetika je čudo.
 
Poslednja izmena:
@Salev85 Nisam bas siguran, mali stanovi su skupi. Za 10k, najvise 15k se moze dodatno srediti onaj stan, koji je vec prilicno sredjen, ali nije renoviran u celosti. Kupatilo je renovirano, kuhinja takodje. PVC stolarija zamenjena, kao i blind vrata. 120k je bas realna cena (u ovom momentu) da se potrosi i bude renoviran. Ako krenu da padaju cene, pasce i ovaj stan kao i sve ostalo u gradu, sto je sasvim prihvatljivo.
Zena i ja smo gledali stan od 75 kvadrata u broju 247 za nekog rodjaka. Inace stan je godinama stajao prazan. Vlasnici umrli, sinovi u inostranstvu. Dnevna i tri male, uske spavace sobe, prvi sprat, od cetiri, ima lift, ma odlican. Agent oglasio na 140k u januaru 2021., posle 2 meseca otisao za 130k koliko se secam. To je bilo pre eksplozije i Rusa.
U renoviranje je sigurno trebalo da ode jos 15-20k, s obzirom da je u izvornom stanju i poluruiniran. Vlasnici nisu ulagali ni centa. Sve kako je od prvog dana, tako i ostalo.
Lokacija i infrastruktura je ta koja utice na cenu, uvek bilo i ostalo. Pritom parkinga koliko hoces, dva igralista/terena, skola, policija blizu, zelenila i drveca takodje... nije demitusa na lekinom brdu gde se jedva dva auta mimoidju i gde je sve u golom betonu.
 
Poslednja izmena:
Što se predmetnog objekta tiče, meni je najupečatljiviji utisak gde je investitor svoj centralni komercijalni prostor koji se nalazi frontano uz Kursulinu ulicu, iznajmio kockarnici! Znači, ne čak ni kladionica, već kockarnica sa sve sa slot aparatima, minijaturnim ruletom i ostalom aparaturom. Međutim, kad kažem kockarnica ni to samo po sebi ne bilo strašno da je neka lux varijanta kao u Vegasu ili Monte Carlu. Jednom sam ušao u tu raspalu, zadimljenu prostoriju sa jeftinim tepisima tepisima i drečavim svetlima . Bukvalno horor, ovako zamišljam kockarnice u Leskovcu ili Vlasotincu, međutim to je realnost ljudi u sred Vračara koji plaćaju 6000 eur po kvadratu!
Jel si bar imao sreće?
 
Dodate su dodatne dve kolor teme na cenenekretnina.rs!
Za svakog ponešto, jedna sa malo izmenjenim bojama kome nisu legle ove nove, i jedna Dark tema, koju mislim da cu i ja da koristim nadalje. :)

cn_dark.PNG


cn_light.PNG



Kao i uvek, javljajte utiske, sugestije na PP, mail, IG...

P.S. Tema se menja u gornjem desnom uglu na zupčanik.
 
Izvini molim te, od čega si se toliko šokirao? Šta je to što odudara od realnosti? Preci mi svakako nisu bili ni kriminalci, ni lopovi, već samo čisto šumadijski pismeni ljudi, možda malo direktniji nego što to nekima prija. Genetika je čudo.
Ti si kupce u BnV nazvao “sojem” i strpao ih u par kategorija. U pravu je bio moj deda komunista koji je govorio svašta o predratnim “preduzetnicima”. Nije to bio ništa bolji “soj” od ovog koga se ti gnušaš. Svega je tu bilo, i lopova i poštenih ljudi. Skrećem ti pažnju da si diskriminisao sve koji su kupili stan u BnV a preci na koje si tako ponosan su bili u ekvivalentnoj skupini.
 
Ti si kupce u BnV nazvao “sojem” i strpao ih u par kategorija. U pravu je bio moj deda komunista koji je govorio svašta o predratnim “preduzetnicima”. Nije to bio ništa bolji “soj” od ovog koga se ti gnušaš. Svega je tu bilo, i lopova i poštenih ljudi. Skrećem ti pažnju da si diskriminisao sve koji su kupili stan u BnV a preci na koje si tako ponosan su bili u ekvivalentnoj skupini.
Ti bi mogao da pročitaš pažljivije, lepo sam napisala PRVI kupci, a ne SVI kupci. Sad kad pomenu dedu komunistu jasnije su stvari i zašto si se pronašao u mojoj priči. Ali eto da kažem da su čak i moji roditelji krajem šezdesetih KUPILI stan u izgradnji, nisu ga dobili od preduzeća/države.

Svakako trolamo temu.
p.s. Vivien Leigh je ŽENSKO, Možda su ti poznati filmovi Prohujalo s vihorom, pa Brod ludaka, pa Tramvaj zvani želja.....e ona Skarlet O'Hara i Blanche Dubois, Mary Treadwell......dakle žensko definitivno.
 
Poslednja izmena:
Ti bi mogao da pročitaš pažljivije, lepo sam napisala PRVI kupci, a ne SVI kupci. Sad kad pomenu dedu komunistu jasnije su stvari i zašto si se pronašao u mojoj priči. Ali eto da kažem da su čak i moji roditelji krajem šezdesetih KUPILI stan u izgradnji, nisu ga dobili od preduzeća/države.

Svakako trolamo temu.

Znam ja da čitam, znam dosta "prvih" kupaca i sam sam među njima. Možda sam se zbog toga pronašao u priči. Soj koji si pomenula i u koji si i mene smestila je soj koji meni smeta za komšije ali oni uglavnom NISU prvi kupci, oni su prvi zakupci. Potpuno si pogrešila temu, paušalno i stereotipno ocenjivala, to je ono što mi je zasmetalo. A pritom propustila da vidiš da mnogi stereotipi važe i za tvoju cenjenu porodicu. Dakle, samo malo objektivnosti a ne vređanja drugih i dizanja sebe u nebesa...
 
p.s. Vivien Leigh je ŽENSKO, Možda su ti poznati filmovi Prohujalo s vihorom, pa Brod ludaka, pa Tramvaj zvani želja.....e ona Skarlet O'Hara i Blanche Dubois, Mary Treadwell......dakle žensko definitivno.
Pun internet debelih zadriglih muškaraca koji se predstavljaju kao žene ;) Neki se čak predstavljaju i kao žene plemenitih korena ;)
 
Slušajući Katarinu Lazarević, definitivno se navodi voda na vodenicu spuštanja cene, naročito starogradnje. Ona sada tvrdi da pojedini cene treba da spuste i za 50k, što dođe oko 30% . Pre par meseci je forsirala priču kupovine nekretnina po tada aktuelnim cenama. Jasan je tend, samo teba posmatrati situaciju u narednih par meseci.
 
Slažem se. treba vremena da do svesti prodavaca dopre informacija da ih ili niko ne zove ili da oni koji zovu nude manje cene. Mene je prošle nedelje agentkinja otkačila s ponudom od 1800/kvm za starogradnju u ruiniranom stanju u pedesetogodišnjoj zgradi. Oglasili za 144k, pa spustili na 139k, a nikako ne bi išli ipod 132. Stan je krš potpuni, u njega nikad ništa nije uloženo. Kuhinju nema, kupatilo je iz '70.e godine.....Iako sam je molila da bar upiše moj kontakt. Samo se nasmejala.
 
Ti bi mogao da pročitaš pažljivije, lepo sam napisala PRVI kupci, a ne SVI kupci. Sad kad pomenu dedu komunistu jasnije su stvari i zašto si se pronašao u mojoj priči. Ali eto da kažem da su čak i moji roditelji krajem šezdesetih KUPILI stan u izgradnji, nisu ga dobili od preduzeća/države.

Svakako trolamo temu.
p.s. Vivien Leigh je ŽENSKO, Možda su ti poznati filmovi Prohujalo s vihorom, pa Brod ludaka, pa Tramvaj zvani želja.....e ona Skarlet O'Hara i Blanche Dubois, Mary Treadwell......dakle žensko definitivno.
Znam dosta prvih kupaca u BNVu koji se nikako ne mogu podvesti pod estradu, starlete ili kriminalce. Ruzno je generalizovati i diskriminisati ljude na taj nacin. Kad se sagleda da starogradnja sa losijom infrastruktorom u oronulim zgradama ide za 3-3.5k vrlo je jasno zasto se dosta normalnih ljudi srednje vise klase odlucuje za BNV.
 
Pogledajte prilog 176196
Kao i uvek, javljajte utiske, sugestije na PP, mail, IG...
Posivi malo bela slova na dark temi. Takodje, dark tema ne mora da bude apsolutno crna, bio bi bolji balans osvetljenja, kao na ovom forumu kako izgleda dark theme.

Dalje, prvu temu bih uklonio, nepotrebna je i boje bodu oci, svaka cast dizajneru u svakom slucaju.

Ako bi sajt ostao sa dve opcije kolor palete, onda bi mogao da postoji samo toggle dark/light theme, da se skloni tocak.

Srednja tema, tzv alternativna je moj favorit!

Nevezano za temu, dodaj multiselect za izbor godine u podesavanju pretrage, da moze da se izabere npr 2020,2021,2022 za gledanje trenda.
 
Dodate su dodatne dve kolor teme na cenenekretnina.rs!
Za svakog ponešto, jedna sa malo izmenjenim bojama kome nisu legle ove nove, i jedna Dark tema, koju mislim da cu i ja da koristim nadalje. :)

Pogledajte prilog 176196

Pogledajte prilog 176197


Kao i uvek, javljajte utiske, sugestije na PP, mail, IG...

P.S. Tema se menja u gornjem desnom uglu na zupčanik.
Daj opciju za staru color semu molim te!!! Onako kako je bilo! Tj da pojasnim samo da nema roze i ljubicasta!
 
Restorani su poskupeli: prosečna jela su bila do 1100rsd, sada su 1700rsd. Biftek je s 1800-2000 otišao na 3000. Bez razbacivanja i naručivanje nekog jela donjeg cenovnog ranga je sada minimum 2000rsd, biftek ili neko konkretnije meso ćemo platiti 3500-4000 s pićem po osobi. Onaj koji nema za štednju za stan definitivno ne treba da jede biftek. Taj najskuplji meni može i treba neko ko je sve ostalo u životu obezbedio i ko ili nema kredite ili mu je iznos kreita 1/5 plate. Platu od 5k ovde ima ograničen broj ljudi.
👀 KO NEMA ZA BIFTEK neka jede ☠️ PARIZER ☠️

PS.
Vivien zažmuri, začepi nos i uz pomoć malo mašte zamisli da si u pariskom restoranu i jedeš guščiju paštetu :cool:
 
Info u vezi sa temom, BW Victoria je išla na predugovor i lokacijske uslove jer nemaju građevinsku. Tako će ići i BW Nota koja donosi prefinjenost u vidu vodoperivih boja u kupatilu na zidovima na kojima se ne nalazi tuš kabina i u vidu porcelanskih (a ne granitnih) pločica na ostatku... Cene spustiti neće, to je isto sigurno. Uglavnom, dovoljno da dosta poremeti praćenje cena preko javnih podataka sa RGZa.
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuo i za slucajeve da neki investitori otkupljuju stanove koje prodaju izvrsitelji samo sa ciljem kako bi ih sklonili iz ponude i kako ne bi uticali na smanjenje cene, mislim da sam to procitao negde na Twitteru.
Inace, Kalifornija je recimo toliko poskupela sto se tice cena nekretnina da su poceli da gube stanovnistvo https://www.ppic.org/publication/californias-population/
Kako proveriti da li su to naglabanja, tračevi i da li je to tačno. Šta se dešava sa sajtovima RGZ, GeoSrbia i eKatastrom ? Ja ne mogu da im pristupim . A ima i ovaj tvit...kako proveriti da li je istinit
Screenshot 2023-10-11 184543.png
 
Vrh