Šta je novo?

Cene nekretnina

Како бисте ви организовали породице које имају троје деце тинејџера, са оваквим ценама станова? Да ли мислите да је рационално купити четворособан или петособан стан, или бисте прибегли спавању у склепаној соби 2 са 3, како би деца имала нормалне собе и своју приватност?

Признајем, грешан сам. Преправио сам стан тако да са госпођом делим спаваћу склепотину која је била трпезарија, да бисмо имали велико лајфстајл-опенспејс-огњиште-боравак, и не бих то мењао нипошто.
pa da................neretko četvorosobni stanovi imaju po 60 kvadrata :D
 
Evo primer o padu!
1695915415609.png


1695915455583.png



Isti stan i samo za par nedelja spustio je 7k. I danas oglasio HITNU prodaju!
Mozete sad reci APP pa sad APP light....Ali opet vlasnik je video da ne ide prodaja...
 
Zvao sam, cene su bile informativnog karaktera, a prave su

2400€/m2 + PDV za stanove od 50-70kvadrata
2700€/m2 + PDV za stanove 30-40 kvadrata

Useljenje u januaru.

Koliko si ti beše platio stan Defke?

PS: Bio si u pravu da cene nisu tačne
 
Poslednja izmena:
Zvao sam, cene su bile informativnog karaktera, a prave su

2400€/m2 + PDV za stanove od 50-70kvadrata
2700€/m2 + PDV za stanove 30-40 kvadrata

Useljenje u januaru.

Koliko si ti beše platio stan Defke?

PS: Bio si u pravu da cene nisu tačne
Ja sam 1930+PDV, kada su drugari zvali pre par meseci bilo je 2400+PDV valjda. Avenija je i tad kad sam ja uzimao bila 200-300 skuplja, mozda su i oni sad spustili, jer ni ovo u Aveniji ne dolazi vise do 3100 sa PDVom.
 
Residence 7+ za trosobne traži EUR 2260-2350 + PDV, u zavisnosti od sprata. Skoro sam im slao upit da bih uporedio sa ostalim u Zemunu.
 
Kakvi su ti rezultati poredjenja?

Posto i mene zanima Zemun, pa pratim. Defketova zgrada je verovatno trenutno najbolji izbor. Kvalitetna gradnja, dobra pozicija, cena ok, parno grejanje, garaza, zvucna izolacija.

Kraj oko Zemunskih kapija je kao na ceni, ali je realno los kraj, nije mi jasno ko tamo kupuje po 2700, kolika košta poslednja zgrada. Ja ne bih tamo gledao ni da je 25% jeftinije.

Takodje, ostale jeftinije zgradice po Zemunu su za nijansu jeftinije od Defketove, a drastično manje pruzaju. Na primer, etažno grejanje je standard. EG pravi racune za struju od stotina eur racune mesečno , pa stanari moraju da se greju na klime. Sigurno nije zgodno slusati klimu ~250 dana godisnje. Ili jos gore, podno grejanje, koje po mom shvatanju je potencijalno kancerogeno zbog izlaganja zracenju ELF, iz žica pod naponom koje se nalaze na vrlo maloj udaljenosti od stopala stanara.


 
I ja mislim da je fin izbor ali necu da ispadne da ih reklamiram ovde :)
 
Kakvi su ti rezultati poredjenja?

Posto i mene zanima Zemun, pa pratim. Defketova zgrada je verovatno trenutno najbolji izbor. Kvalitetna gradnja, dobra pozicija, cena ok, parno grejanje, garaza, zvucna izolacija.

Kraj oko Zemunskih kapija je kao na ceni, ali je realno los kraj, nije mi jasno ko tamo kupuje po 2700, kolika košta poslednja zgrada. Ja ne bih tamo gledao ni da je 25% jeftinije.

Takodje, ostale jeftinije zgradice po Zemunu su za nijansu jeftinije od Defketove, a drastično manje pruzaju. Na primer, etažno grejanje je standard. EG pravi racune za struju od stotina eur racune mesečno , pa stanari moraju da se greju na klime. Sigurno nije zgodno slusati klimu ~250 dana godisnje. Ili jos gore, podno grejanje, koje po mom shvatanju je potencijalno kancerogeno zbog izlaganja zracenju ELF, iz žica pod naponom koje se nalaze na vrlo maloj udaljenosti od stopala stanara.


Potez od Novogradske do Zemunskih kapija je jak na ceni iz nekog razloga. Dobanovačka, Svetotrojčina, Slavonska, Branka Pešića, Šumadijska, Bosanska, Šilerova, Banijska, Banatska… Novogradnje u tim ulicama su pretežno od 2500€/m2 do 3000€/m2 +/-

PS: Ja imam toplovodno podno grejanje i vrh je. Pogotovo u kupatilu u kombinaciji sa granitnim pločicama
 
Skadarska 3 - ostao jedan 4-soban stan po ceni od 2600 m2 (sa pdvom)
Cara Dušana 186 - 2300 + PDV
Zemun Vista - 2350 + PDV
Zemona Nova - 2300 ako je isplata u celosti, 2800 ukoliko se plaća samo 20% unapred a ostatak na 80% (sa pdvom)
Square residence - 1960-2020 + PDV u zavisnosti od strukture stana
Zemun Garden - 2050-2200 + PDV

Ovo sam random proveravao da vidim razlike između bližih i daljih delova. Mislim da ću da odustanem od ovog kraja ipak, osim ako cene ne padnu bar 10-15% u narednom periodu jer ovo sad šta nude je preskupo po mom mišljenju za Zemun, ili ako nije, onda je baš daleko...
 
2.750 €\m2 prosječna cijena novogradnje u septembru. Strašno.
Vjerovatno da mali broj prodaja Vs. prodaja skupih nekretnina koja se koliko toliko održava, pomalo iskrivljuje sliku.
 
2.750 €\m2 prosječna cijena novogradnje u septembru. Strašno.
Vjerovatno da mali broj prodaja Vs. prodaja skupih nekretnina koja se koliko toliko održava, pomalo iskrivljuje sliku.
Znači, suprotno sa dominatnim mišljenjem na ovom forumu pada prodaje dovodi do povećanja a ne smanjenja realizovanih transakcija?
 
2.750 €\m2 prosječna cijena novogradnje u septembru. Strašno.
Vjerovatno da mali broj prodaja Vs. prodaja skupih nekretnina koja se koliko toliko održava, pomalo iskrivljuje sliku.
Ja ne vidim drugo objašnjenje. I tendencija opadanja kvadrature. BG na H2O mnogo vuče promet. Od 20 najskupljih stanova, 12 je BG na vodi. Razvalili sve ostale
 
Meni nisu jasne cene.
U kenedi residence cena 2900e, a raspala starogradnja pored 3077e i 3700e.

O cemu se tu radi, nema nikakve logike.
Jeste ovo manja kvadratura, ali opet nije logicno.
Screenshot_1338.pngScreenshot_1336.png
 
1695947472076.png


MB Blok, Zemun

1695947504318.png


Tri Nove, Zemun

Ove cene su ocigledno nerealno niske.

Poreska uprava ima pravo da ovakve transakcije opovrgne i oporezuje po trzisnoj ceni. Moguce je da su ugovori zavedeni po ovim cenama, i to je ok. Ali kada dodje vreme za obracun poreza na prenos apsolutnih prava, onda im poreska obracuna pravi porez, a mi to ne znamo. Moguce i da cena u ugovoru ostaje stara, ali da se samo porez placa kako poreska proceni.

Da li je jedini motiv, ovakvih umanjenih cena, smanjivanje osnovice za obracun poreza koji je 2.5%? Na primeru nekretnine od 300k je porez 7.5k, i sa laziranjem od 50% je porez 3.7k. Da li je tih ~3k jedini motiv?
 
Како бисте ви организовали породице које имају троје деце тинејџера, са оваквим ценама станова? Да ли мислите да је рационално купити четворособан или петособан стан, или бисте прибегли спавању у склепаној соби 2 са 3, како би деца имала нормалне собе и своју приватност?

Признајем, грешан сам. Преправио сам стан тако да са госпођом делим спаваћу склепотину која је била трпезарија, да бисмо имали велико лајфстајл-опенспејс-огњиште-боравак, и не бих то мењао нипошто.
ти не би мењао, пази сад: лајфстајл/опенспејс ал питаш да купиш петособан стан?

врадовић је бољи фолирант ;)
 
Vrh