Šta je novo?

Bulevar Zorana Đinđića - produžetak ulice

Džabe su uvukli slivnike
Untitled.png
 
Nije, ali neko je loše povukao liniju prilikom parcelacije, tako da bi otišli van parcele da su pratili zakrivljenje ulice:

Jedan od paradoxa Srbije, ispoštuje se zakon koji bi bilo bolje da se ne ispoštuje, odnosno na terenu odradi logički i razumno pa makar i napravi prekršaj za pol metra koji realno niko nikad ne bi ni primetio a ne pokrenuo pitanje prekršaja. A u hiljadama drugih slučajeva (ogromnih težih itd) gde stvarno sve treba da bude u skladu sa zakonom, od zakona nema ni z.
 
Jedno pitanje. Da li se nešto menja sa ulicom koja spaja Milentija i Vladimira Popovića pored Hajata?
 
Штета што није у плану да се прошири булевар и даље, до Студентске па и она до петље.
 
Za proširenje do Srudentske smetaju zgrade sa leve strane, gledano u pravcu Studentske, odnosno zgrade u bloku 34.
 
Ovo proširenje (ne produžetak) zorana đinđića su najgore bačene pare..
inače upravo su krenuli da čupaju drveće sa vadišom (ili kako ono već) u jedinom delu između blokova 21 i 22 verovatno sledi proširenje parkinga :/.. a bila je baš lepa ta jedina perostala zelena površina sa planiski sađenim drvećem (ne znam šta je, nešto crvenog lišća)...
 
Možda nemam dovoljno informacija da donesem zaključak.
Ne razumem zaista kako će ovo proširenje doprineti većoj prohdonosti.
Naravno uvek je bolje imati opcije. Ali deluje da će se samo prebaciti neki deo gužve u najboljem slučaju, ako i to. Hvala.
 
Ne razumem zaista kako će ovo proširenje doprineti većoj prohdonosti.
Doprineće većoj prohodnosti vladajuće stranke na izbori jer se nadaju da će napabirčiti dovoljno glasača sa proširenjem ulica na koje se loži jedan deo građana (bez obzira na to da li je to bolje rešenje ili ne), kao što se istome nadaju sa neproširivanjem ulica u delovima grada je građanstvo kategorički protiv.​
 
Primetio sam danas ove spuštene ivičnjake na parking delu bulevara Zorana Đinđića gde proširuju trake. Ovo po meni liči da će možda prebaciti biciklističke staze da idu sredinom bulevara? Ovo bi zapravo bilo odlično jer bi odvojilo bici saobraćaj i od pešaka i od automobila. Ovako treba da izgleda bici infrastruktura. Jel ima negde plan šta tačno rade? Nije mi jasno zašto raskopavaju ova parking mesta na drugoj slici, takođe su raskopali sve trotoare tu u sredini koji su bili pešački prelazi i dalje išli preko parkinga

signal-2023-09-25-223646_003.jpeg


signal-2023-09-25-223646_002.jpeg
 
Да се бицикли провлаче уз паркинг? Велики промашај.
 
Vrh