Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

А шта би фалило да је Деки нпр. направио овакав комплекс негде на Зрењанинцу, да се тамо оплемени и модернизује простор. Верујем да је за паре дате за овај блок могао дуж Зрењанинца да купи четири пута већу површину.
 
Не знам, али ја то уопште тако не видим. Заступате тезу да су уместо старих малих зграда потребне нове велике зграде. Ја вам на то кажем да је урбанизација мач са две оштрице и да није увек позитивна, поготово у случајевима када је непланска. На том месту имали сте рецимо 100 људи са овим пројектом добићете мин. 10 пута више људи. Да би прилагодили овај пројекат или сличне пројекте потребно је уложити огроман новац у инфраструктуру, што овде није случај.
Мој интерес сигурно није да уместо старог објекта на том месту гледам нови објекат, већ је законска обавеза станара да сређују свој објекат или договоре се са инвеститором да добију нови. Мој интерес је нпр. да нађем место у вртићу у крају, а не да због непланске изградње извисим и слично. Мој интерес ако живим у близини је да ми због висине не заклони светло и добијем мрачан стан који после није за живот или који тржишно мање вреди, да нађем место за паркинг и сл.
По мени, не можеш да распишеш конкурс а да предходно ниси тражио од инвеститора или сам обезбедио услове за јавним услугама и инфраструктуром.На ту тему има пуно анализа о одрживим градовима, а имали смо и захтеве становника насеља ВС и Белвила и сл.
Шта је неком лепо, то је безвезе коментарисати.
Ја лично овде пишем јер заиста верујем да Београд још увек може да буде добар град за живот, само што не могу да сложим да су нам приоритет нови квадрати.Ту треба да буде јавно доступно шта је интерес града, а шта локалне заједнице …
Grad smatra da je za planski osnov koji je dao ispunio svoje obaveze pristupne puteve sa 3 strane da ima kapaciteta za vodu za struju itd da su vrtići dovoljnog kapaciteta da skola osnovna ima dovoljno mjesta itd
 
А шта би фалило да је Деки нпр. направио овакав комплекс негде на Зрењанинцу, да се тамо оплемени и модернизује простор. Верујем да је за паре дате за овај блок могао дуж Зрењанинца да купи четири пута већу површину.
E, super. Da uredimo mi Vidikovac, Novu galeniku, Borču 5, pa ćemo centar... A šta bi bilo na Slaviji? Apgrejd Marinkove bare?
 
На Славији су могле врачаруше и у Краља Милана као што је започето у Светозара Марковића. Парижанке, нешто китњасто, 2-3 зграде тако 6-8 спратова. Као што је правио у Курсулиној.
 
На Славији су могле врачаруше и у Краља Милана као што је започето у Светозара Марковића. Парижанке, нешто китњасто, 2-3 зграде тако 6-8 спратова. Као што је правио у Курсулиној.
Ako već treba nešto kitnjasto mogao je da dozida gore spratove u stilu zgrada koje je srušio.
 
Zaboli me mozak od pomisli na takvu arhitektonsku kreaciju..
 
Al zato golubarnik po uzoru na nadogradnju u Kolarčevoj iz 80ih...
pacha-perfect.gif
 
Uostalom,kako bi pored kockastog hiltona,kockaste banke i kockastog hotela Slavija izgledala parižanka ili nešto krivudavo u Zaha Hadid stilu?
 
Generalno je sve tuzno i amaterski. I svi oni radovi sa konkursa su bedni, tek ona kocka koja je bila deo drugoplasiranog resenja je tuga.

Mada, dovoljno videti onaj podkast dole na temi Relax i nase mlade arhitekte, sve ce biti jasno.

Da gledas onaj podkast i da igras igricu da popijes casu rakije svaki put kada upotrebe englesku rec gde mogu i nasu, za pola minuta ces biti pijan, a za dva minuta mrtav.
 
I Hilton bi tako "izignorisao", pretpostavljam..
Наравно, као што и он игнорише објекте око њега.
И на крају, остаје врачаруша у Светозара Марковића.

П.С.
зар није могло нешто у нео-арт деко стилу нпр?
 
Vrh