Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Toliko godina smo pravili sada frka niko ne zna. Vala ako neko ne zna za projekat obilaznice oko Beograda onda ni ne treba da je vozi. Verujem da su Turci upuceni i da smo im skinuli poslednju prepreku ka domovini sa nase teritorije.
Više pretposlednju prepreku, poslednja a i najozbiljnija je čekanje na granici.
 
to zahteva najmukotrpnije građevinske radove, kakve naša zemlja još nije videla: izgradnju svesti.

Svesti da smo u Evropi a ne u rusiji, da je dosta urinacije uz vetar. Da treba da se posvetimo evroatlantskim integracijama i uđemo najzad nekad i u Šengen. U našem slučaju lakše je bilo izgraditi 1000 km autoputa u punom profilu nego to, al džaba.
 
Kakve veze ima neinformisanost prosečnog vozača sa srpskim političkim stremljenjima? :ROFLMAO: Realno stanje je da su napravili dramu za svoje kamere i to je možda neko pogledao, a ogroman broj ljudi nije ni čuo.
Signalizacija i generalno obaveštavanje ne funkcioniše ‒ koliko je stranaca za koje se pretpostavlja da će preći preko Beograda, dobilo neki flajerčić, informaciju na više jezika da ne moraju ići kroz centar Beograda, već da treba da idu auto-putem? Ako graničar vidi strani automobil (tipa nemačke table), mogli su nešto da podele to parče papirića kao informaciju. Pa, evo, sad i za Šapićev Beograd+ iste takve flajerčiće dele uz račune Infostana, ako se ne varam. Mogli su, ali nisu hteli, jer njima nije poenta sama upotreba onoga što izgrade, već da dovedu kamere i snime se.
 
Ne, ali realno stanje je takvo. Eno, mnogo što šta su oni rekonstruisali i radili, doveli kamere, a to danas propada. Samo sagledavam stanje objektivno, a i dao sam i predlog rešenja. :rolleyes:
 
Na displeju iz pravca Niša piše da je levo Tranzit. Nisam to primetio prošli put
 
Nisu ni oni više što su bili,mislim na Turke...Prate Youtube,imaju svoje grupe sve više mladih vidjam a ogroman broj njih vozi Britanske tablice i desni volan i kad idu uvek idu u grupi tipa rade u istom gradu ili idu u istu regiju.

Proširiće se vest o tome, verovatno već u povratku će biti druga priča.

Nek smo mi konačno završili ovaj deo obilaznice,a za ovu sezonu ćemo ih istrpeti a za sledeću će već biti druga priča posebno ako proradi tag sa Hrvatskom što bi i Turcima valjalo.

Ove godine je primetan broj "Švajcaraca" sa tagom ali ga loše postave i skoro svaki drugi treći ima problem.

Mora se više raditi i na tome.
 
@StaraMo priliv turaka iz HU je prilično veći nego iz HR, ne verujem da će tag tu nešto situaciju da poboljša. Razlog je značajno skuplja putarina za Austrijske tunele, Sloveniju i Hr u poređenju sa pravcem preko HU.
 
Kako to misliš loše ga postave? Na šoferci?
Da retko ko ga zalepi pravilno,većina ga okači kao jelkicu a usmerava ga prema kameri levo umesto gore prema anteni.
Takodje su zbunjeni i kao za baksuz zaustave se na samoj ivici zone komunikacije a to je ulaz u traku i tada ih sistem jednostavno proglasi neuspelim jer nije uspeo da odredi kategiriju lepo i snimi tablicu.
Jednostavno treba se poštovati uputstvo a to niko ne čita.Lagano proći sa oko 30 na sat i milina.

Ovi na pumpi to prodaju usput i inače su nervozni u sezoni ionako još kad krenu zapitkivanja samo ih otkače.

Taj haos sa tragovima se već vidi vikendom,ljudi opušteni idi sa roštilja itd na kredit niko ne misli....Ko prolazi često primetio je da ponekad sve trake ENP budu blokirane.

Dvojica došla bez kredita,jedan nije dobro stavio tag ,jedan pogrešio traku vozila nadolaze u talasima i krkljanac začas u najavi.

Onda tu bude i začas do 50 vozila i krenu u koloni jedan drugom na braniku,jednom opet nešto zakaže eto sudara ili udara u rampu.

Upamtite ove moje reči ako se nešto uskoro ne preduzme a tagovi se posle Open Balkana sve više kupuju uskoro ćemo doći do apsurda da će brže prolaziti oni što plaćaju kešom.
 
Da mi je znati ko li samo dozvoli da se autoperionica napravi u samoj raskrsnici.
 
Evo ga i flayer 😀
IMG_20230729_090856_855.jpg
 
Ne znam šta drugi misle ali gledajući ovaj snimak dolazim na ideju da bi sve ove koji se ispred samog špica prestrojavaju treba zaustaviti i poslati na neku analizu.

Mislim ne kapiram ljude koji vide znakove na kojima piše 1000m pa 500 m pa lupam 300m.
Da li su svesni brzine kojom idu,da li možda očekuju raskrsnicu na kraju puta pa će onda skrenuti desno.Da li uopšte znaju gde idu i gde su krenuli?
Da li znaju da čitaju i da li su tu dozvolu kupili?
 
Vrh