Šta je novo?

Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Dopada mi se, mozda je malo vecih gabarita nego sto je morala da bude ali ce lepo da izgleda. Bar je zaklonila jako ruznu zgradu u Cara Urosa, gledano iz parka. A ni zgrade nekoliko brojeva nize niz ulicu nisu bas reprezentativne pa ne vidim kritike da je nekako pokvarila komsiluk.
 
Dopada mi se, mozda je malo vecih gabarita nego sto je morala da bude ali ce lepo da izgleda. Bar je zaklonila jako ruznu zgradu u Cara Urosa, gledano iz parka. A ni zgrade nekoliko brojeva nize niz ulicu nisu bas reprezentativne pa ne vidim kritike da je nekako pokvarila komsiluk.
slazem se zgrada je top
 
Gaudi Cecesija.jpg
 
Nema kovano gvozdje i fasadnu plastiku a la 19.vek ne folira se da je neka parizanka i slicno kao cecesije:p
 
Искрено, ова зграда је одлична илустрација зашто се архитектура не може посматрати независно од свог окружења. Сама зграда је ок, можда чак и боља од просека за београдску архитектуру али просто не одговара месту где је посађена и активно је у сукобу са истим. Стога се не може сматрати добром архитектуром

Слично је и са БНВ, могу да посаде најспектакуларнију зграду од 50 спратова тамо и опет ће бити лоша архитектура јер се налази на месту на коме не треба да се налазе зграде од 50 спратова
 
Зграда Парк Калемегдан

Слажем се с већином критика ове зграде; одудара од окружења, голема је и има спрат вишка.
Но, мени се свиђају новина и оригиналност фасаде, а такве зграде се по дефиницији издвајају из околине и подстичу различита, неретко и супротстављена мишљења.
Ипак, на ближи поглед има нешто што ми се не свиђа. Овакве зграде на оваквом месту морају да буду скупе, квалитетно и од најбољих материјала направљене.
Данас сам загледајући установио да плоче са шарама које подсећају на мермер нису мермерне, већ танке плоче које радници зову Крос-рок и кажу да су Кнауфове. Можда имају добра својства, али не изгледају луксузно, напротив.




















Фасада је цела од различитих танких плоча. То су савремени материјали и тако се данас ради на већини зграда. Али, зграда на оваквом месту не би смела да буде овако оштећена (в.слику доле), као да је од картона, ако јој је ћошак окрзнут.
Овде треба да је квадратни метар папрен, и да се то види по камену, мермеру, и племенитим и скупим материјалима на згради, у улазима и по украсима.












 
Poslednja izmena:
Rok za zavrsetak bio Decembar 2022. Cini se da zure da je sto pre zavrse. Daj boze da se usele imucni stanari do 2024. i narede gradskoj upravi hitno krecenje fasade Pedagoskog muzeja.
 
Vrh