Šta je novo?

IMT

Predivno, naravno najdominantniji na samom placu su najlepsi novobeogradski dalekovodi karakteristicni za blokove oko jurija gagarina. Prosto u tom delu nbg koji izgleda kao posle apokalipse je milina ziveti.

Da smo normalan narod tu niko nista ne bi kupovao, jer jedino sto ima je smetliste, palanacka jurija gagarina i dalekovode i nigde prostor za slobodno vreme i bilo sta urbano. Ali svi trce i to za 4000 da uzivaju u svemu tome. Od preprodavaca i za 5k..

o bloku 65 i tosinom bunaru ne treba ni raspravljati, bezanija tek… dno da nema dalje sve

mada vecina stanovnika koja tu kupi, s obzirom na to odakle je dosla, dolazi u megalux okruzenje. Jer asfalt po raznim selima odakle su nisu ni videli do neke odredjene godine zivota.
 
Sada si ozbiljno izlupao gluposti.
Blokovi oko Savskog keja imaju mnogo dobrih strana. Osim kafića, šetališta oko keja.
Nekoliko tržnih centara od kojih je delta najveći. Puno mega radnji okolo i manjih tehnike, alata, marketa svih tipova. Najveći tempo, roda, Gigatron, Tehnomanija itd su okolo na par km. Bice i BAS nekada... Dosta zanatskih radnji, pekara. Šetalište Lazaro i biciklističke staze, blizu su mnogi poslovni centri. Puno zelenila u blokovima 70, 70a, 44, 45, 71, 72 a i ostalim okolnim. Velik broj linija prevoza. Velika širina bulevara i ulica, nije nabijeno kao u nekim delovima grada. Mnogo mesta za šetanje. Obično ljudi prođu kroz Jurija ili poslovne centre pa ne zalaze u delove gde ljudi žive. Miran život i fin pristup svim pravcima. Ne guraš se sa 10 ljudi na trotoaru kao u Voždovcu, centru i mnogim opštinama.

Ima još toga ali da ne davim...
 
Svako bira kraj koji mu najviše odgovara, u skladu sa finansijskim mogućnostima. Nekome je neki deo NBG extra, nekome Vračar, nekome Zvezdara, nekome Voždovac, nekome Rakovica, nekome Vidikovac i okruženje, nekome Zemun, nekome Savski venac, nekome centar, nekome Karaburma, nekome Mirijevo, nekome prigradska naselja... Drugima su ti krajevi očaj živi i to je sve u redu. Svako ima neko svoje mišljenje i neke svoje zahteve koje treba da ispuni kraj u kome će da živi. A sve češće čujem ili mogu da poročitam kako je lokal - patriotizam baš izražen, u smislu da kraj u kome žive ima sve što im je lično potrebno i da ga ne bi menjali ni za šta na svetu. Tako da, nema potrebe za nerviranjem.​
 
Meni je najjače što novogradnju tu reklamiraju kao na trasi metroa i to treće virtuelne linije. Što se tiče rode i toga to sve u bloku 64 ide pod mač pa će biti samo stanogradnja.
25.000 novih ljudi i to sve na Jurija Gagarina i Omladinskih brigada, biće pakleno.
 
Jeste, na veliku žalost posekli su sva stabla koja su mi u vidokrugu. Kada je počelo da se priča o projektu IMT ponadao sam se da će probati da sačuvaju dobar deo stabala. To se samo po sebi nadmetalo jer su fabričke hale bile prostrane, a drvoredi po obodima hala i duž komunikacija. Uklanjanjem hala bi bi dobijen ogroman prostor koji može da podrži izgradnju objekata i saobraćajnica, bez narušavanja drvoreda. No, to su ipak bile maštarije. Kreću od ravne ploče, kao u BnV, a dok nove sadnice stasaju do oblika koji pruža kakvu-takvu hladovinu proći će mnogo vode Dunavom i Savom.

Ova fotografija je stara dva dana, ali je stanje ovakvo dobrih mesec dana. Plus, uz ogradu do postojećeg bloka 64 čuju se povremeno mašine.
Pogledajte prilog 155664
Generalno, koliko je dobro zadržati sva stabla koja je moguće u planiranju novih naselja (a ovo će biti jedno praktično), ovo je teren bivše fabrike teške industrije. Ovaj teren bi trebao da prođe ozbiljan proces procene zagađenosti i nakon toga uklanjanja određenog sloja zemljišta, kako bi isti mogao da se koristi za stambenu izgradnju. Svakako ne znam da li to ima veze sa sečom ili jednostavno već prekrajaju parcele po nekim idejnim planovima koje imaju i bole ih patka za zelenilo i fazane.
 
Nemam vremena da zalazim u temu - jel objavljen neki plan budućeg izgleda IMT-a?
 
Apsolutno
Generalno, koliko je dobro zadržati sva stabla koja je moguće u planiranju novih naselja (a ovo će biti jedno praktično), ovo je teren bivše fabrike teške industrije. Ovaj teren bi trebao da prođe ozbiljan proces procene zagađenosti i nakon toga uklanjanja određenog sloja zemljišta, kako bi isti mogao da se koristi za stambenu izgradnju. Svakako ne znam da li to ima veze sa sečom ili jednostavno već prekrajaju parcele po nekim idejnim planovima koje imaju i bole ih patka za zelenilo i fazane.
neki stariji se vrlo dobro sećaju kada je tu bio FOB, pa to kad dune vetar na stranu blokova smrdi ceo dan, da ne pričamo o gareži na terasama i upropaštenom vešu,
pitajte stare stanare bl64, 70, 70a.. Dakle ko misli da je zemljište tu dekontaminirano vara se, samim tim i nezdravo za život. Svakako da neće niko da sadi organsko povrće ali opet...

Zabole njih za fazane, umesto da je investitor inteligentan i ostavi jedan kutak za njih i napravi atrakciju za širu publiku, u krajnjem slučaju i da postanu ti fazani zaštitni znak naselja kao simboli i maskote.
 
Sada si ozbiljno izlupao gluposti.
Blokovi oko Savskog keja imaju mnogo dobrih strana. Osim kafića, šetališta oko keja.
Nekoliko tržnih centara od kojih je delta najveći. Puno mega radnji okolo i manjih tehnike, alata, marketa svih tipova. Najveći tempo, roda, Gigatron, Tehnomanija itd su okolo na par km. Bice i BAS nekada... Dosta zanatskih radnji, pekara. Šetalište Lazaro i biciklističke staze, blizu su mnogi poslovni centri. Puno zelenila u blokovima 70, 70a, 44, 45, 71, 72 a i ostalim okolnim. Velik broj linija prevoza. Velika širina bulevara i ulica, nije nabijeno kao u nekim delovima grada. Mnogo mesta za šetanje. Obično ljudi prođu kroz Jurija ili poslovne centre pa ne zalaze u delove gde ljudi žive. Miran život i fin pristup svim pravcima. Ne guraš se sa 10 ljudi na trotoaru kao u Voždovcu, centru i mnogim opštinama.

Ima još toga ali da ne davim...
Za @realnostt sve to ne vredi nista, malogradjanstina i socijala. Samo crveni krst se smatra krstenim mestom za zivot, gde on inace zivi u novogradnji iz 2008. Tamo nema investitorskog urbanizma, ulice su siroke i pune zelenila, nema problema sa parkingom.😀😀 Mi ostali, nama je i koliba prestiz.
 
Ide extra centar sa pripadajućim buticima.
Ostaje roda mega koja je blizu ali dijagonalno ispred.
Da te dopunim i ispravim. Tačno je da ostaje Roda, a da ide Idea extra centar, ali to je samo prva faza. U jednoj od narednih faza, najkasnije za desetak godina, ide i Roda. Kačeni su planovi na forumu, a tome ima jedno godinu dana, koliko se sećam.​
 
Da te dopunim i ispravim. Tačno je da ostaje Roda, a da ide Idea extra centar, ali to je samo prva faza. U jednoj od narednih faza, najkasnije za desetak godina, ide i Roda. Kačeni su planovi na forumu, a tome ima jedno godinu dana, koliko se sećam.​
Ok, ja bas prodjoh temu i samo ovo sam nasao
1680076581192.png


Ali svakako verujem da si vise upucen, hvala za odogovor.
 
Ако изоставе везу патрљка Ђорђа Станојевића са Европском и Јапанском, оде цео блок у хаос заједно са Тошиним бунаром, Омладинских бригада и Јурија Гагарина.
 
@mp3mp3
Nije nužno da ono o čemu pričamo bude uvek u istoj temi, tako da je verovatno i ovde slučaj. A ne mogu baš za sve da se setim gde je pisano, zato sam i spomenuo uopšteno da je pisano na forumu.​
 
Mnogi "po difoltu" preziru NBG i to mogu da razumem dok ideš u osnovnu školu i srednju, pa i na faks. Ali kada taj period prođe i shvatiš koje su prave životne vrednosti, shvatiš da je NBG bolje mesto za život od većine drugih krajeva grada.
Jedine životne vrednosti su imati porodicu, decu, biti otac/majka, sve ostalo je gubljenje vremena, bla bla...

Ako ćemo realno za te životne vrednosti je bolje i ne živeti u velikom gradu.

A mislim da većina niti prezire niti obožava neki kraj ukoliko nisu mentalno ograničeni...
 
Ja jednostavno mislim da kod nas sve treba da ode da ne kazem gde. Zaista jeste doslo do toga da ovde nista nema smisla, koliko god post iznad bio super ironican i smesan zbog toga. Realnost ni malo nije smesna.

A nije smesno ni koliko je nbg najgori i najruzniji deo grada, dobro pored seoskog zemuna naravno
 
Poslednja izmena:
Hoce li biti neke ustanove ili samo stambeno-poslovni objekti? Mislim da znam odgovor, ali da proverim.
 
Vrh