Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

Ako imaš gde da je posadiš u okolini mesta stanovanja, moj ti je predlog da je tu posadiš. Da li su iglice zelene i mekane i stoje kada ih prevučeš rukom preko neke grane? Da li si zagrebao koru da vidš da li je zelena ispod nje? Ako jeste, biljka ti je zdrava.​
 
Kursulina, prijavljeno.
IMG-41a8619cffa169e418dd9ab47e093530-V.jpg
IMG-b28c218952f33034a94016fbe7c34e31-V.jpg
 
Jel zimska služba ne radi posle 1 aprila ? Slušam uključenja na radiju, bukvalno kao da je palo dva metra snega. Mi dođoši ne skidamo zimske do đurđevdana iz iskustva :)
 
Biće danas baš zeznuto za drveće koje je olistalo. Više će se snega zadržavati na takvom drveću i biće dosta lomova.

Nadam se da ste kola parkirali na bezbedno mesto (ja nisam).
 
Kod mene je mirna situacija. Vidim samo da je jedna manja grana polomljena ispred zgrade, a komšije nisu ništa javljale da je još negde polomljeno.
 
Некако ми се учинило да је најбоље да овде поставим ову јавну презентацију. @Игоре ти пребаци ако мислиш да припада некој другој подтеми.

Данас-09.05.2023. објављена је јавна презентација УП за уређење зелене површине уз трамвајску пругу од Владимира Поповића до Милентија Поповића. Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...-od-vladimira-popovica-do-milentija-popovica/ , а ево неколико цртежа и ортофото

ортофото.JPG
ортофото_.JPG
цртеж_извод.JPG
цртеж_.JPG
цртеж.JPG
 
Vertikalne bašte su super, mada moraju dobrano da se održavaju. Poslenja postavljena je između 45. i 61. bloka, pre neki dan kada sam prošao bila je fontana preko dve trake u jurija gagarina, pošto se otkačilo crevo. Ali u svakom slučaju po meni su veliki pomak u estetskom smislu na svim bulevarima, pored bezbedonosnih koristi koje su osnovna potreba
 

Позивају се организације цивилног друштва и друга заинтересована јавност са искуством и експертизом у области зелене инфраструктуре, да се пријаве за учешће у процесу израде стратегије на имејл-адресу beoeko @ beograd.gov.rs до 5. августа 2023. године.
 
Dokle god nam se briga o zelenoj agendi svodi na rendere sa prašumom oko zgrada i visećim zelenilom na zgradama, sa realizacijom na nivou statističke greške, nema ništa od toga.
 
Kolko vidim, topole, jasenoliki javori i dženarike su najviše nastradali, a njih, ruku na srce, dosta i ima po gradu, a nisu najsjanije vrste, odnosno nisu izdržljivije vrste.​
 
Зеленило по крововима Бежанијских зграда.
На згради до моје, на крову расте - сунцокрет, осушио се кад је био онај први талас великих врућина, али се опоравио након обимних киша, а и град га није оштетио.

сунцокрет на крову.JPG
 
Sve što raste, htelo bi da raste,
neka raste i treba da raste. :D
 
20230809_100503.jpg


Угао Милутина Миланковића и Антифашистичке борбе.
 
Vrh