Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Дођу ми преко 1000€ до сад рачунајући од септембра. Ништа нисам добио. Кажу дају све на примопредаји. Нисам их притискао, али ћу у року од месец-два најкасније само да их тужим, у зависности од развоја догађаја. Даћу им једно упозорење, можда.
Jel to Premmium 2?
 
Strašno, ja ću ih stisnuti, ima da se isplaćuje mesec za mesec pa nek onda kadne koliko hoće…
 
Meni je rok po ugovoru bio oktobar 2022, sad im je isteklo ona četiri meseca. Premijum 2, faza 2 je u pitanju.
 
Kad god udjem u ovu temu sve neki problemi, a nekako se uvek nadam novim slikama i pricama o nekom napretku, meni je stvarno zao sa cime se vi ljudi susrecete. Grupna tuzba mozda ne bi bilo lose resenje ako to do sada niste razmatrali. Za nauk buducim kupcima da ne kupuju od pomenutog investitora.
 
Napretka ima, radi se i gradi svakodnevno, na nekim zgradama više, nekim manje ali očigledno to nije dovoljno, kada su u pitanju zadati rokovi...
 
Evo i dobre vesti - mediji su objavili da predstoji proširenje Višnjičke ulice:



Takođe, komšija koji živi u kućama iznad naselja prema groblju sa desne strane kaže da im je stiglo rešenje za rušenje objekata uz ulicu zbog proširenja Slanačkog puta. Kada će radovi biti nisu rekli, samo da je u toku tender...
 
Pozdrav svima,
Jedno pitanje u vezi sa Blokom2 (čini mi se da ga ovde zovete "P zgrada"):
Da li znate da li će terase imati gornji stakleni deo ili će biti celom visinom zidane?

Hvala unapred
 
Pozdrav svima,
Jedno pitanje u vezi sa Blokom2 (čini mi se da ga ovde zovete "P zgrada"):
Da li znate da li će terase imati gornji stakleni deo ili će biti celom visinom zidane?

Hvala unapred
To je sastavni deo projekta.
Terase sve imaju zidani i stakleni deo ograde.
 
Najjeftinija ponuda/majstor mogu vas na kraju izaci mnogo skuplje, da ne govorim o izgubljenim zivcima i nezadovoljstvu nakon zavrsenog posla.
Nije pravilo ali generalno najjeftiniji majstor muci muku sa radnicima jer ne moze da ih dovoljno i na vreme plati. Drugi, uzima sve od poslova sto mu se ponudi jer jedino tako moze da kompenzuje nizu cenu, a to onda znaci probijanje rokova, razne propuste u radu itd. itd.
Ono sto jeste pravilo i to jedno od kljucnih jeste da ne postoji jeftino, a dobro.
Dakle bolje ici na nesto losije materijale i ustedeti negde gde je to ok, a da ugradnja bude profesionalna, pedantna i u roku.
Vidim svi spominju medijapan....placati presovani karton 3x vise od iverice, kakva god bila ali je iverica je suludo. Jedina prednost pedijapana je sto moze da se obradjuje, gravira i slicno i sto "rucke" mogu da budu ukopavajuce. Danas postoji toliko siroka lepeza plocastih materijala od iverice da vam medijapan uopste ne treba.
Kuhinja pre svega treba da bude prakticna, funkcionalna i dugotrajna ak onaravno sluzi svojoj nameni. Ako je vise kao vizuelni detalj i efekat, onda je to druga prica. ;)
Ja se na forumu uglavnom bavim saobraćajem i transportom, ali sam ovu temu sada otvorio zato što se pri diskusiji o Višnjičkom bulevaru pomenulo ovo naselje. Ono što za sada primećujem je da je ovde "Stepizacija" (Naselje Stepa Stepanović) gora od same Stepe. Celi plan nisam našao, a po renderu, izgleda da tu neće biti nikakvog vrtića, ambulante, neke vrste tržnog centra gde može da se formira mini-pijaca, čak se po samom Slanačkom putu ne pravi normalan trotoar, autobuske niše, trake za leva i desna skretanja. Ako ne može ceo Slanački put, makar pored samog naselja zajedno sa obodom Višnjičke banje je mogao da se napravi neki bulevarčić sa razdelnim ostrvom, ne toliko zbog kapaciteta koliko zbog stvaranja prijatnije neklaustrofobične urbane sredine između dva (polu) planska naselja. Takođe, očekivao sam da se napravi bulevarski pravac usmeren ka Smederevskom putu na obodu tog naselja. Ovako, po tome što vidim samo se stvara novi urbanistički tumor.

A vezano za kuhinje, kako mi je nelogično mnogo toga u urbanizmu i saobraćaju, tako mi je nelogično ovo vezano za kuhinje. Od 2017. živim van Balkana, sada u Belorusiji, i prvi put u životu sam u prilici da kupujem i stan i Kuhinju. Za čoveka sa državnim tehničkim fakultetom u Srbiji i znanjem dva strana jezika to je "Sience Fiction", a van Srbije mi je to pošlo za rukom u roku od 5 godina bez kredita. U kuhinju smo uložili ukupno 3500$ ukupno, od čega 1800$ samo za kuhinjske elemente po meri (kuhinja 11,5kvm). To su: 1) Kuhinjski elementi od iverice sa izuzrtkom radne površine, 2) Školjka sudopere i sifon 3) pločice 4) elektroradovi 5) ugradni šporet i ploča za kuvanje 6) tapeti 7) nove stolice 8) ruke za majstore (verovatno sam nešto zaboravio). Tu nisu uračunati samo frižider, mikrotalasna od ranije, i novi sto koji mi je poklonio stari svat. Ono što ovde pišu o kuhinjama po pitanju cena i uslova sa strane izvođača, kao da su od zlata, a te neke obične majstorije, kao da je u pitanju obrazovanje, odgovornost, retkost i ugled nuklearnih fizičara, nebalkanskih dispečera u železničkom saobraćaju, geofizičara... Jasno mi je da je zbog evropske samoblokade za dasku i proizvode prerade drveta iz Rusije cena istih otišla u kosmos, i da to ni Balkan nije zaobišlo. Sve ostalo mi nije jasno.
 
Ja se na forumu uglavnom bavim saobraćajem i transportom, ali sam ovu temu sada otvorio zato što se pri diskusiji o Višnjičkom bulevaru pomenulo ovo naselje. Ono što za sada primećujem je da je ovde "Stepizacija" (Naselje Stepa Stepanović) gora od same Stepe. Celi plan nisam našao, a po renderu, izgleda da tu neće biti nikakvog vrtića, ambulante, neke vrste tržnog centra gde može da se formira mini-pijaca, čak se po samom Slanačkom putu ne pravi normalan trotoar, autobuske niše, trake za leva i desna skretanja. Ako ne može ceo Slanački put, makar pored samog naselja zajedno sa obodom Višnjičke banje je mogao da se napravi neki bulevarčić sa razdelnim ostrvom, ne toliko zbog kapaciteta koliko zbog stvaranja prijatnije neklaustrofobične urbane sredine između dva (polu) planska naselja. Takođe, očekivao sam da se napravi bulevarski pravac usmeren ka Smederevskom putu na obodu tog naselja. Ovako, po tome što vidim samo se stvara novi urbanistički tumor.

A vezano za kuhinje, kako mi je nelogično mnogo toga u urbanizmu i saobraćaju, tako mi je nelogično ovo vezano za kuhinje. Od 2017. živim van Balkana, sada u Belorusiji, i prvi put u životu sam u prilici da kupujem i stan i Kuhinju. Za čoveka sa državnim tehničkim fakultetom u Srbiji i znanjem dva strana jezika to je "Sience Fiction", a van Srbije mi je to pošlo za rukom u roku od 5 godina bez kredita. U kuhinju smo uložili ukupno 3500$ ukupno, od čega 1800$ samo za kuhinjske elemente po meri (kuhinja 11,5kvm). To su: 1) Kuhinjski elementi od iverice sa izuzrtkom radne površine, 2) Školjka sudopere i sifon 3) pločice 4) elektroradovi 5) ugradni šporet i ploča za kuvanje 6) tapeti 7) nove stolice 8) ruke za majstore (verovatno sam nešto zaboravio). Tu nisu uračunati samo frižider, mikrotalasna od ranije, i novi sto koji mi je poklonio stari svat. Ono što ovde pišu o kuhinjama po pitanju cena i uslova sa strane izvođača, kao da su od zlata, a te neke obične majstorije, kao da je u pitanju obrazovanje, odgovornost, retkost i ugled nuklearnih fizičara, nebalkanskih dispečera u železničkom saobraćaju, geofizičara... Jasno mi je da je zbog evropske samoblokade za dasku i proizvode prerade drveta iz Rusije cena istih otišla u kosmos, i da to ni Balkan nije zaobišlo. Sve ostalo mi nije jasno.
Pogledajte koliko kosta m2 Egger iverice u Darexu, pa sracunajte koliko vam treba kvadrata za kuhinju duzine 4m (gore i dole) + ruke pa eto vam matematike..
 
Moja majka je za kuhinju 2012. dala 60000 dinara ali to ne znaci da je to realno sada plus govorite o cenama u Belorusiji, a mi ipak zivimo u Srbiji. Izvol'te preporucite majstora koji ce toliko naplatiti kuhinju. Isto mislim da malo potcenjujete ljude, nisu to obicne majstorije, moj stolar je umetnik.
 
Ja se na forumu uglavnom bavim saobraćajem i transportom, ali sam ovu temu sada otvorio zato što se pri diskusiji o Višnjičkom bulevaru pomenulo ovo naselje. Ono što za sada primećujem je da je ovde "Stepizacija" (Naselje Stepa Stepanović) gora od same Stepe. Celi plan nisam našao, a po renderu, izgleda da tu neće biti nikakvog vrtića, ambulante, neke vrste tržnog centra gde može da se formira mini-pijaca, čak se po samom Slanačkom putu ne pravi normalan trotoar, autobuske niše, trake za leva i desna skretanja. Ako ne može ceo Slanački put, makar pored samog naselja zajedno sa obodom Višnjičke banje je mogao da se napravi neki bulevarčić sa razdelnim ostrvom, ne toliko zbog kapaciteta koliko zbog stvaranja prijatnije neklaustrofobične urbane sredine između dva (polu) planska naselja. Takođe, očekivao sam da se napravi bulevarski pravac usmeren ka Smederevskom putu na obodu tog naselja. Ovako, po tome što vidim samo se stvara novi urbanistički tumor.
Plana nema, tj. plan se menja po potrebi investitora, i to uvek isključivo u pravcu dodavanja još stambenih zgrada i eliminisanja svega ostalog, a onda i na taj takav plan on doda još sprat-dva divlje.

Neće biti apsolutno ničega, poređenje sa Stepom je neumesno, ovo može jedino sa CZ-om da se poredi. Pri tom se Stepa nalazi u blizini kakvih-takvih sadržaja, sportskog centra, parka, tramvaja, pijace... Dok se ovo naselje nalazi pored govnare na Ada Huji, đubrišta iznad Malog Leskovca i Karaburme, koja je sama po sebi takođe zločin protiv čovečnosti.

Tako da da, stvorena je još jedna metastaza BG urbanističkog tumora.
 
Moja majka je za kuhinju 2012. dala 60000 dinara ali to ne znaci da je to realno sada plus govorite o cenama u Belorusiji, a mi ipak zivimo u Srbiji. Izvol'te preporucite majstora koji ce toliko naplatiti kuhinju. Isto mislim da malo potcenjujete ljude, nisu to obicne majstorije, moj stolar je umetnik.
Svaki zanat koji se lepo uradi treba lepo i da se plati. Ne treba potcenjivati stolare, jer to i donekle jeste umetnost..
 
Pogotovo ako na kraju budete zadovoljni preciznoscu, kvalitetom i rokovima. Takodje, treba pomenuti da cenu kuhinje dize i dodatna oprema kao sto je kaljeno staklo, alu okviri, mehanizmi itd...
Na kraju svi znamo da ne postoji kvalitetno i luksuzno, a jeftino. Samo je pitanje ko sta zeli i ko je u kakvoj mogucnosti.
 
Sta se zbiva na gradilistu,kakvih ima novosti?
Sta je sa P zgradom?
 
Vrh