Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Inače taj divlji prelaz se neformalno naziva Palmin prelaz, lako možete saznati zašto.
Zašto

Kada su počinjali radovi ka budimpešti neko je u neformalnom razgovoru izjavio na pitanje "zašto ne rekonstruišemo prugu ka Zg", kako su nam rekli da njih ne interesuje nikakvo povezivanje sa istokom, već samo sa zapadom. Ne znam ko je rekao, ali sam vrlo dobro zapamtio tu rečenicu, koja se pokazuje i godinama kasnije kao tačna.
 
To sto hrvate ne interesuje nikakvo povezivanje sa istokom je jako glupo s'obzirom da im je Zagreb skroz zapadno a veci deo hrvatske se nalazi istocno od prestonice tako da sa tim razmiljanjem su se opredelili da modernizuju jednu cetvrtinu zemlje a ostalih 3/4 ce im ostati zakrzljalo.
Pravi nacin da napravis potpuni disbalans u razvoju zemlje i da jos vise uvecas jaz izmedju razvijenih i nerazvijenih predela zemlje.
A sve to zbog antisrpskog pogleda na stvar. Bravo komsije!
 
Inače taj divlji prelaz se neformalno naziva Palmin prelaz, lako možete saznati zašto.
https://www.rts.rs/page/stories/ci/...ion-paracin-jagodin-dve-osobe-povredjene.html

Несрећа, у којој су повређени возач и сувозач камиона, догодила се на путном прелазу "Кончарево", обезбеђеном вертикалном друмском сигнализацијом, између станица Параћин и Јагодина, саопштила је компанија "Србија Карго".


Da li RTS laže ili ipak nije bilo na nelegalnom prelazu?
 
Nije divlji, ali je "obezbeđen" saobraćajnim znakom.
Dalje, ka Paraćinu, počinje nova "brza" pruga na kojoj više nema PP u nivou.
Mnogi portali su pogrepni javili da je u pitanju Gilje, ali je tu sada lep nadvožnjak.
 
Ako se dobro sećam, taj PP je bio na zemljanom, atarskom putu, koji je asfaltiran. Na Google deluje vrlo usko.

...bilo i ovo danas

07.03.2023​

Privremena izmena saobraćaјa vozova na relaciјi Lapovo-Smederevo

12:05 ,,Srbiјa Voz”a.d. obaveštava korisnike usluga da јe dana 07.03.2023.godine došlo do vanrednog događaјa :
Voz koјi јe krenuo iz Lapova za Smederevo u 10:37 časova između stanica Lozovik -Saraoci i Miloševac od 11:25 časova naleteo јe na јednu osobu.Nema povređenih a o ovom slučaјu su obavešteni prestavnici MUP-a i Hitne pomoći.Voz će kasniti do daljnjeg.
Zahvaljuјemo se putnicima na razumevanju.
 

evo ga video prilog. Prelaz je obeležen krstom i stopom, a ima i neko treptuće žuto koliko vidim. 441-510 je dobro oštećena......
 
Хвала свима много на помоћи. Једини разлог зашто идем возом до Златибора са преседањем је јефтинији пут. 2680 је повратна аутобуска, воз+аутобус повратна карта износи 1570 динара. Са ког колосека креће воз из Раковице?

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Пети или шести, нмг сад из главе да се сетим броја. Када са стране фабрике улазиш у потходник одеш на друге степенице и окренеш се ка фабрици, тај колосек.
Тако је углавно, али јавиће ти они нека 3 минута пре него што дође воз ако се из неког разлога измени, број колосека ти пише кредом на стубовима, тако да ту гледај јеси ли на добром када најаве воз.
 
Пети не може бити. Са петог иде БГ ВОЗ за Овчу.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Voz bi trebao da polazi sa 4. Koloseka.

Screenshot_20230307_183707_YouTube.jpg


Svakako se na tom istom peronu nalazi kontejner u kome boravi osoblje stanice pa pokucaj da pitaš da bi bio siguran...
 
Upravo sam video snimak VD-a na prelazu koji se dogodio danas.

Kakva bahatost vozača kamiona, nije uopšte stao ispred putnog prelaza već je malo usporio i odmah nastavio dalje..

Deluje kao da uopšte nije ni gledao na prugu, ovo mora biti sankcionisano!!!!😡😡😡

Pogledajte i sami:
 
A pritom voz nije isao mnogo brzo da bi bio neuočljiv. Stao je za duzinu dva vagona od trenutka udarca
 
Gledao sam ceo snimak, od 2 minuta. Voz sve vreme na sireni a ovaj ne pokusava da stane
 
Što se da kvalifikovali kao da je obezbeđen. Ne postoji neobezbeđen putni prelaz kod nas!
To što svako seda za volan i neebe znakove pored puta to je drugi par čarapa. I za takve nemam trunke empatije.

али буквално 0 емпатије и жалости када чујем за такву вест. осим према МВ

Gledao sam ceo snimak, od 2 minuta. Voz sve vreme na sireni a ovaj ne pokusava da stane

дај линк
 
дај линк

Sa grupe "Udruženje ljubitelja železnice" na FB.

Odgledah i ja sad. To je taj put na koji sam mislio, stari atarski, sad pod asfaltom. Nego mi je jedna stvar upala u oči, prvi put ovo vidim. Žuto treptuće pre PP, koje verovatno radi non stop.
Ne kažem da je to loše, naprotiv, ali ne vidim po kom pravilniku je to postavljeno. Sad 'ladno advokati na to mogu da vade vozača kamiona.
palma.jpg

Ne bi me iznenadilo da je to Palma stavio samoinicijativno, kao što je postavio i one glupe lampice po kolovozu bele i crvene.
 
Pa, ako je postavljena signalizacija koja nije ni po jednom zakonu ili pravilniku, pravnici mogu da nađu rupu, jer to zbunjuje vozača ili tako nešto.

Kako se vidi na snimku, PP je propisno obeležen, sa sva tri saobraćajna znaka i krstom na samom PP i na kraju ulepšan žutim treptućim. Pazi, meni je to potpuno ok, čak mi se sviđa, ali ako nije po zakonu, nema šta tu da traži.
Imam sreću da su PP na svim putevima po kojima redovno vozim denivelisani. Čak i oni na putevima gde ređe idem imaju polubranike ili branike. Ne pamtim kada sam prešeo preko nekog kao što je ovaj, koji je "obezbeđen" samo znacima, tako da ne znam da li postoji praksa postavljanja žutog treptućeg.

Ja sam neko ko je uvek čekao na PP, sto puta su me psovali dok su me obilazili dok sam ja uredno čekao da prođe voz. Tako da sigurno ne branim vozača kamiona, jer je on isključivo odgovoran za nezgodu. Ipak, imam i za njega razumevanja. Čovek je verovatno vozio skroz od Bačke topole do Jagodine bež piš pauze i pred sam cilj mu je pala koncentracija. A pretpostavljam da je Končarevo cilj je to selo na svojevrsnom poluostrvu Morave, tako da nema dalje.

Ako mene pitate, sva trojca učesnika su žrtve.
 

Sa grupe "Udruženje ljubitelja železnice" na FB.

Odgledah i ja sad. To je taj put na koji sam mislio, stari atarski, sad pod asfaltom. Nego mi je jedna stvar upala u oči, prvi put ovo vidim. Žuto treptuće pre PP, koje verovatno radi non stop.
Ne kažem da je to loše, naprotiv, ali ne vidim po kom pravilniku je to postavljeno. Sad 'ladno advokati na to mogu da vade vozača kamiona.
Pogledajte prilog 155670
Ne bi me iznenadilo da je to Palma stavio samoinicijativno, kao što je postavio i one glupe lampice po kolovozu bele i crvene.
Na STOP i solo trepcuce je obavezno zaustavljanje, nema advokata na planeti koji mogu da ga izvade
 
Vrh