Šta je novo?

Cene nekretnina

Zar jos neko iskreno pita zasto su ovolike cene?

Pa videli smo pre par dana. Sad je pitanje hoce li tuzilastvo uraditi nesto.

Po meni mozemo zatvoriti temu.

Na forumu 3 dana unazad tisina, pregrupisavanje = "o cemu cemo sad pisati", pa ofanziva = 3 strane u 24 sata.


Btw.
1) Dijaspora: godisnje doznake 3,6 mlrd eur, a prodate nekretnine 7 mlrd eur (dok stednja raste)
Ja sam gastabajter. Ovde 90% nasih radi za 1200-1500 eur. Mnogi su na socijalnom

2)
Belvil 2015 = 1500 eur/m2
Savada 1 2015 = 1750 eur/m2
Stepa Stepanovic 2015 1100 eur/m2
 
Btw.
1) Dijaspora: godisnje doznake 3,6 mlrd eur, a prodate nekretnine 7 mlrd eur (dok stednja raste)
Ja sam gastabajter. Ovde 90% nasih radi za 1200-1500 eur. Mnogi su na socijalnom
Doznake su kada ja uplatim nekome u Srbiji.
Kada uplatim sam sebi to ne ide u doznake. Kada uplatim prodavcu na racun za kupovinu nekretnine to ne ide u doznake.
Ako ide ispravi me i napisi zasto i kako. Konkretnije malo.


Ako nemas neke druge podatke 2022. ce biti otprilike 4.5 milijardi eura u doznakama
 
Doznake su kada ja uplatim nekome u Srbiji.
Kada uplatim sam sebi to ne ide u doznake. Kada uplatim prodavcu na racun za kupovinu nekretnine to ne ide u doznake.
Ako ide ispravi me i napisi zasto i kako. Konkretnije malo.


Ako nemas neke druge podatke 2022. ce biti otprilike 4.5 milijardi eura u doznakama
Doznaka je sve sto dolazi iz inostranstva, ne postoji mehanizam da oni automatski detektuju da ti uplacujes sam sebi. :)
Takodje to je za fiizicka lica, kad uplatis stan, to je firma i nema veze s tim a i koliko znam ne mozes da kupis stan slanjem novca iz inostranstva vec samo iz domace banke.
 
Doznaka je sve sto dolazi iz inostranstva, ne postoji mehanizam da oni automatski detektuju da ti uplacujes sam sebi. :)
Cisto sumnjam da je tako klasifikovano.
Kada je lice rezident u nekoj drugoj drzavi on vrsi "transfer" sam sebi i to ne ide kao uplata nekom licu.

Drugo imas i firme. HTEC redovno prebacuje znacajnu sumu za Srbiju, Nordeus takodje i slicno.
To se isto ne racuna tu sigurno isto imas milijarde u uplatama iz inostranstva preko faktura.

@milos78 nisi u pravu za uplatu direktno iz strane banke. Ja sam radio na taj nacin.
 
Sve sto se primi putem SFIFTA, Western Uniona, MoneyGrama, to spada u doznake:
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Tin
Hvala ti sto si podelio ovaj link. Konacno nesto korisno i od tebe a da nije Marinika Tepic ;-)
Poslacu upit NBS da razjasne sta je klasifikovano kao doznaka.

Opet ti kazem uplata za stan iz dijaspore se radi tako sto odes u US banku i kazes uplatite mi EURE na taj i taj racun. Oni uzmu vizin kurs i obracunaju.
Neki manji broj ljudi iz dijaspore ima racun u banci u Srbiji pa prvo transferuje sebi u na primer intezu pa onda fizicki dodju u Srbiju
pa odatle transferuje za stan (dupla provizija za wire transfer).
Jos manji broj njih transferuje u Srb pa ide u menjacnicu menja tipa USD za EUR pa onda uplacuje. (bolji kurs).
Najcesce je direktno prodavcu na racun.

Sad na primer kada je uplata direktno iz inostranstva na racun prodavca (ako je pravno lice prodavac) da li to spada u doznake?
 
Hvala ti sto si podelio ovaj link. Konacno nesto korisno i od tebe a da nije Marinika Tepic ;-)
Poslacu upit NBS da razjasne sta je klasifikovano kao doznaka.

Opet ti kazem uplata za stan iz dijaspore se radi tako sto odes u US banku i kazes uplatite mi EURE na taj i taj racun. Oni uzmu vizin kurs i obracunaju.
Neki manji broj ljudi iz dijaspore ima racun u banci u Srbiji pa prvo transferuje sebi u na primer intezu pa onda fizicki dodju u Srbiju
pa odatle transferuje za stan (dupla provizija za wire transfer).
Jos manji broj njih transferuje u Srb pa ide u menjacnicu menja tipa USD za EUR pa onda uplacuje. (bolji kurs).
Najcesce je direktno prodavcu na racun.

Sad na primer kada je uplata direktno iz inostranstva na racun prodavca (ako je pravno lice prodavac) da li to spada u doznake?
Rec doznaka se odnosi na sve prenose, i ka Srbiji i iz Srbije.
Drugo pitanje je sta oni misle kada daju podatak o deviznim doznakama. Moja pretpostavka je da govore samo o fizickim licima na fizicka lica.
Nije bitna Marinika Tepic, nego samo papir tj. gradjevinska dozvola iz linka. Nije bitno ko okrije kriminal, bitan je sam kriminal. Licno nemam omiljenog polticara, tj. mislim da su svi losi za moje pojmove.
 
Ne, nisam to napisao, nisi bas procitao/razumeo sta sam napisao. Napisao sam da mi je pre 3 godine 2.000 evra bilo previsoko. Sad bi mi bilo Ok da je i dalje 2.000, ali cena vise nije 2.000 nego 3.000-4.000, tako da mi je sad jos vise previsoko. Nigde nisam napisao da mi je sad normalna cena, nego jos vise previsoka nego tad sto je bila.
Nisi ti baš razumeo :) Napisao si da ti je pre 3 godine cena od 2000e po m2 bila preskupa, a sada ti je 2000e pa čak negde i 3000e ok. Tačno, napisao si da ti je sada 4000e preskupo ali ne pričamo o tome. Znači za samo 3 godine standard je skočio (2000e preskupo, 2000e ok i jeftino). I dalje ti ne gine kazan.
 
Rec doznaka se odnosi na sve prenose, i ka Srbiji i iz Srbije.
Drugo pitanje je sta oni misle kada daju podatak o deviznim doznakama. Moja pretpostavka je da govore samo o fizickim licima na fizicka lica.
Ok ja sam poslao NBS upit da to razjasne i pitao sam ih da li imaju neke statisticke podatke da nam daju pa da onda znamo o cemu pricamo tj da imamo konkretnije sta da uporedimo.
 
Mnogo ljudi ceka da padnu cene nekretnine da bi kupilo to znaci da cene nece pasti ili ne znacajno ocigledno ima jos novca koji zeli da bude potrosen na skupu robu. Beograd treba porediti sa nekim africkim gradovima gde je nerazumno skup zivot i nerazumno losi uslovi za zivot ali ljudi i dalje zive i zele da zive. Isto i ovde, sve dok ljudi pristizu u velike gradove a to ce biti slucaj narednih 20 godina delom zbog tih 15% teritorije koji se planiraju da budu rudinici a delom i zbog nedostatka infrastrukture van vecih gradova, to znaci da ce se ljudi slivati u gradove. Da nije bilo ratova 90, da su svi ljudi ostali da zive na svojim ognjistima i da nismo imali milion izbeglica Bg bi danas bio neki prosecan evropski grad koji ne bi odudarao cenovno ali ni po uslovima zivota. Ovako imamo grad koji vise lici na neki africki nego na evropski a slicni su i uslovi zivota. Pada cena nece biti osim ako ne smatrate pad cene 200-300eur po m2 to ne vredi cekati 3-4 godina ako neko planira da kupi.
Do drasticnog pada cena moze jeidno doci ako se neko zezne od ovih klovnova i slucajno opali neku pusku(puska je zakocena) onda ce biti bezanija i dost povoljnih stanova.
Nisi u pravu. Pritisak ne prave ti koji cekaju da cene padnu, nego vecina onih kojima ne trebaju stanovi, a kupuju ih. Kad prodje "bull run" nikome vise nece biti zanimljive nekretnine, pa ce tako prestati i da kupuju. Ljudi su generalno cudni sto se toga tice.
A da nema dovoljno stanova, ni to nisi u pravu. Lepo se sa popisa vidi da samo u bgu ima 20% vise stanova, a nema 20% vise ljudi. Uvek je bio pritisak i uvek su bili ljudi koji cekaju da kupe, to nema nikakve veze sa cenama...
 
Zar jos neko iskreno pita zasto su ovolike cene?

Pa videli smo pre par dana. Sad je pitanje hoce li tuzilastvo uraditi nesto.

Po meni mozemo zatvoriti temu.

Na forumu 3 dana unazad tisina, pregrupisavanje = "o cemu cemo sad pisati", pa ofanziva = 3 strane u 24 sata.


Btw.
1) Dijaspora: godisnje doznake 3,6 mlrd eur, a prodate nekretnine 7 mlrd eur (dok stednja raste)
Ja sam gastabajter. Ovde 90% nasih radi za 1200-1500 eur. Mnogi su na socijalnom

2)
Belvil 2015 = 1500 eur/m2
Savada 1 2015 = 1750 eur/m2
Stepa Stepanovic 2015 1100 eur/m2
Da, videli smo da se ponuda dodatno pojacava sumnjivo dobijenim gradjevinskim dozvolama.

To moze samo da spusta cene, al ne sumnjam da ti imas BalkanInfo teoriju koja se kosi sa svakom logikom i govori suprotno.
 
Ekonomija jaca od naše 35%, zaduzenost druga najniža u Evropi posle Litvanije ako se ne varam, na 100km od Sofije dva skijališta, Plovdiv najstariji živi grad na svetu, Varna stari primorski grad sa lučkim trgovačkim vezama po celom Crnom moru i Mediteranu, Ruse luka na Dunavu…korupcije i kriminala ima, ali ne na nivou kao kod nas…more…IT sektor bar 30-40% veći od našeg…investicije ne posustaju, Nidec u Srbiji otvara proizvodnju u Sofiji razvojni centar…

kako su stanovi u svim većim gradovima cene tri puta niže nego kod nas? Koja je to magija koju Srbija ima i idemo u pravcu da lozimo da nam deca kupuju mikro stanove od 20kvm po 5k€/kvm i to još malo pa nestalo?!
…ili ajde da se vratimo i poredimo Beograd sa San Franciskom i Barselonom i zamaglimo temu 🙃
Kad je sve tako (a jeste), zasto onda nasi ne sele porodice u Bugarsku, nego bi radije u BG sedeli?
To treba objasniti.
 
Sustina je da su hohstapleri napravili ambijent a ovi drugi profiteri nanjusili trenutak da budu na boljoj strani novog divljeg raslojavanja drustva. Jedan novi talas landlordova koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokobra svog mesta pod suncem. Nesreca ove drzave sto ovo ohrabruje i u ovome ucestvuje. Tu je razlika. Svaka vrsta divljastva, korupcije, bezobzirnosti i kriminala je u sluzbi tog legitimizovanja. Mnogi ce projahati na ovom kratkorocnom uspehu brinuci o ovoj institucionalnoj vukoje*******ini kao da ce vreme sutra prestati da postoji.

A ovamo, ubedjivanje da je sve realno, da tako treba, da je standard odlican za ove cene...a u sebi jedina pomisao, profitirati po svaku cenu i nagurati sebi u dzepove sluzeci se svim sredstvima.

Mi smo dosli do nivoa da lekari u privatnim klinikama daju pogresne diagnoze da bi uzimali pare na naknadne kontrolne. Masovna pojava kojoj sam svedocio i koja se zna u doktorskim krugovima. Potpuno smo shizofreno drustvo kome se stimulisu divljacki i otimacki instinkti. Moralni kompas potpuno izgubljen.

Morate biti jako mladi, da uopste ne zivite ovde, da zivite pod staklenim zvonom ili da imate licni interes da biste pisali baljezgarije kakve pisete. Da nagurate koji kvadrat vise pod svoju guzicu.
 
10k po m2.


Sto se tice Beograda ja i dalje ne vidim da se po oglasma nesto znacajno vise stanova pojavljuje ili da ima znacjano nekih "nizih cena". Deluje da je sve na "slicnom nivou". Moglo bi se reci stagnacija ili usporavanje rasta ali od pada ja i dalje nema nista. Dok Svedska, Nemacka i slicno prijavljuju neki pad.
Hoces da kazes da ovo sa slike vredi isto kao Bg na vodi, a tamo prosecna plata 4000 dolara?
honolulu-hawaii-iStock-937463818-696x464.jpg
 
Meni samo nije jasno kakva sila zadržava sposobnog čoveka kao npr Miloša 78 u ovakvoj raspaloj korumpiranoj takoreći afričkoj prćiji sa priglupim narodom koji ne ume da prepozna ni sopstvenu korist a kamoli štetu, a još manje kako tako natprosečno pametni ljudi ne uspevaju da zarade bar po 5 stanova u konkurenciji opštih glupandera kakvi naseljavaju našu postoje*******inu?! Razumem frustraciju, samo ne razumem nedostatak akcije. Nema žive sile koja bi me sa takvom spoznajom ovde zadržala. Slično sam razmišljala sa 23 godine al sam tada odmah zapucala van.

Moram i sa Vradovicem da se složim - cene stanova u Beogradu su prenapumpane jer Beograd jeste neka vrsta matice za celu dijasporu pa gde god da zaradimo novac, dobar deo ulažemo u Beograd. Nije možda racionalno ali tako je tako je. Drugarica koja je pre par godina se preselila u Štutgart i gde nadprosecno zarađuje (inžinjer sa iskustvom), traži investicioni stan u Beogradu jer kaže da za te pare u Štutgartu ne može ništa da kupi a želi negde da parkira štednju. Čak i stranci (recimo Izraelci koje poznajem) kupuju investicione stanove u Beogradu i ponašaju se kao da su isti skoro pa džabe. Dakle postoji određena vrsta poverenja da će cena stanova ako ne da raste onda bar da se drži. Lično očekujem pad zbog cene kreditiranja koja polako ali sigurno postaje previsoka i to ne samo u Srbiji.
 
Sustina je da su hohstapleri napravili ambijent a ovi drugi profiteri nanjusili trenutak da budu na boljoj strani novog divljeg raslojavanja drustva. Jedan novi talas landlordova koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokobra svog mesta pod suncem. Nesreca ove drzave sto ovo ohrabruje i u ovome ucestvuje. Tu je razlika. Svaka vrsta divljastva, korupcije, bezobzirnosti i kriminala je u sluzbi tog legitimizovanja. Mnogi ce projahati na ovom kratkorocnom uspehu brinuci o ovoj institucionalnoj vukoje*******ini kao da ce vreme sutra prestati da postoji.

A ovamo, ubedjivanje da je sve realno, da tako treba, da je standard odlican za ove cene...a u sebi jedina pomisao, profitirati po svaku cenu i nagurati sebi u dzepove sluzeci se svim sredstvima.

Mi smo dosli do nivoa da lekari u privatnim klinikama daju pogresne diagnoze da bi uzimali pare na naknadne kontrolne. Masovna pojava kojoj sam svedocio i koja se zna u doktorskim krugovima. Potpuno smo shizofreno drustvo kome se stimulisu divljacki i otimacki instinkti. Moralni kompas potpuno izgubljen.

Morate biti jako mladi, da uopste ne zivite ovde, da zivite pod staklenim zvonom ili da imate licni interes da biste pisali baljezgarije kakve pisete. Da nagurate koji kvadrat vise pod svoju guzicu.
A ono, otvoriš KP i vidiš da je šverc još i reklamiran i unosan biznis.
 

Gledam ovaj tekst o trzistu u Sofiji. Grafik kretanja cena lici na nas, proce ti rasta su jako slicni samo su same vrednosti konstantno dosta nize. 2000. im je prosecan kvadrat bio ispod 500e, toliko prosek kod nas nije bio mislim ni za vreme sankcija.

Nakon SEKE palo je na ispod 1000e sto je opet nize nego sto je kod nas bilo na dnu.

Zasto je tako ne znam. U Sofiji sam bio samo jednom i to 2003. i utisak mi jeste bio da je grad realno raspaliji od Bg-a, iako su bili ispred nas u tranziciji pa imali neke stvari koje kod nas jos uvek nisu tad stigle. Ne znam da li je i posle 20 godina tako.
 
Poslednja izmena:
Sustina je da su hohstapleri napravili ambijent a ovi drugi profiteri nanjusili trenutak da budu na boljoj strani novog divljeg raslojavanja drustva. Jedan novi talas landlordova koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokobra svog mesta pod suncem. Nesreca ove drzave sto ovo ohrabruje i u ovome ucestvuje. Tu je razlika. Svaka vrsta divljastva, korupcije, bezobzirnosti i kriminala je u sluzbi tog legitimizovanja. Mnogi ce projahati na ovom kratkorocnom uspehu brinuci o ovoj institucionalnoj vukoje*******ini kao da ce vreme sutra prestati da postoji.

A ovamo, ubedjivanje da je sve realno, da tako treba, da je standard odlican za ove cene...a u sebi jedina pomisao, profitirati po svaku cenu i nagurati sebi u dzepove sluzeci se svim sredstvima.

Mi smo dosli do nivoa da lekari u privatnim klinikama daju pogresne diagnoze da bi uzimali pare na naknadne kontrolne. Masovna pojava kojoj sam svedocio i koja se zna u doktorskim krugovima. Potpuno smo shizofreno drustvo kome se stimulisu divljacki i otimacki instinkti. Moralni kompas potpuno izgubljen.

Morate biti jako mladi, da uopste ne zivite ovde, da zivite pod staklenim zvonom ili da imate licni interes da biste pisali baljezgarije kakve pisete. Da nagurate koji kvadrat vise pod svoju guzicu.
Bravo!
 
Sustina je da su hohstapleri napravili ambijent a ovi drugi profiteri nanjusili trenutak da budu na boljoj strani novog divljeg raslojavanja drustva. Jedan novi talas landlordova koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokobra svog mesta pod suncem. Nesreca ove drzave sto ovo ohrabruje i u ovome ucestvuje. Tu je razlika. Svaka vrsta divljastva, korupcije, bezobzirnosti i kriminala je u sluzbi tog legitimizovanja. Mnogi ce projahati na ovom kratkorocnom uspehu brinuci o ovoj institucionalnoj vukoje*******ini kao da ce vreme sutra prestati da postoji.

A ovamo, ubedjivanje da je sve realno, da tako treba, da je standard odlican za ove cene...a u sebi jedina pomisao, profitirati po svaku cenu i nagurati sebi u dzepove sluzeci se svim sredstvima.

Mi smo dosli do nivoa da lekari u privatnim klinikama daju pogresne diagnoze da bi uzimali pare na naknadne kontrolne. Masovna pojava kojoj sam svedocio i koja se zna u doktorskim krugovima. Potpuno smo shizofreno drustvo kome se stimulisu divljacki i otimacki instinkti. Moralni kompas potpuno izgubljen.

Morate biti jako mladi, da uopste ne zivite ovde, da zivite pod staklenim zvonom ili da imate licni interes da biste pisali baljezgarije kakve pisete. Da nagurate koji kvadrat vise pod svoju guzicu.
Surova realnost, lepo napisano i tačno!
 
Sustina je da su hohstapleri napravili ambijent a ovi drugi profiteri nanjusili trenutak da budu na boljoj strani novog divljeg raslojavanja drustva. Jedan novi talas landlordova koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokobra svog mesta pod suncem. Nesreca ove drzave sto ovo ohrabruje i u ovome ucestvuje. Tu je razlika. Svaka vrsta divljastva, korupcije, bezobzirnosti i kriminala je u sluzbi tog legitimizovanja. Mnogi ce projahati na ovom kratkorocnom uspehu brinuci o ovoj institucionalnoj vukoje*******ini kao da ce vreme sutra prestati da postoji.

A ovamo, ubedjivanje da je sve realno, da tako treba, da je standard odlican za ove cene...a u sebi jedina pomisao, profitirati po svaku cenu i nagurati sebi u dzepove sluzeci se svim sredstvima.

Mi smo dosli do nivoa da lekari u privatnim klinikama daju pogresne diagnoze da bi uzimali pare na naknadne kontrolne. Masovna pojava kojoj sam svedocio i koja se zna u doktorskim krugovima. Potpuno smo shizofreno drustvo kome se stimulisu divljacki i otimacki instinkti. Moralni kompas potpuno izgubljen.

Morate biti jako mladi, da uopste ne zivite ovde, da zivite pod staklenim zvonom ili da imate licni interes da biste pisali baljezgarije kakve pisete. Da nagurate koji kvadrat vise pod svoju guzicu.
Slazem se, ali dok god postoje podsticaji (a i manjak sankcionisanja takvog ponasanja je svojevrsni podsticaj), bice ovako.

Opet, ponavljam, zasto nas narod ne kupuje Sofiju nego Beograd, gde se moze naci za duplo manje para dobar stan? Koja je to sila koja vuce i postene i barabe, i siromasne i bogate, u ovaj beli grad?
 
Sustina je da su hohstapleri napravili ambijent a ovi drugi profiteri nanjusili trenutak da budu na boljoj strani novog divljeg raslojavanja drustva. Jedan novi talas landlordova koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokobra svog mesta pod suncem. Nesreca ove drzave sto ovo ohrabruje i u ovome ucestvuje. Tu je razlika. Svaka vrsta divljastva, korupcije, bezobzirnosti i kriminala je u sluzbi tog legitimizovanja. Mnogi ce projahati na ovom kratkorocnom uspehu brinuci o ovoj institucionalnoj vukoje*******ini kao da ce vreme sutra prestati da postoji.

A ovamo, ubedjivanje da je sve realno, da tako treba, da je standard odlican za ove cene...a u sebi jedina pomisao, profitirati po svaku cenu i nagurati sebi u dzepove sluzeci se svim sredstvima.

Mi smo dosli do nivoa da lekari u privatnim klinikama daju pogresne diagnoze da bi uzimali pare na naknadne kontrolne. Masovna pojava kojoj sam svedocio i koja se zna u doktorskim krugovima. Potpuno smo shizofreno drustvo kome se stimulisu divljacki i otimacki instinkti. Moralni kompas potpuno izgubljen.

Morate biti jako mladi, da uopste ne zivite ovde, da zivite pod staklenim zvonom ili da imate licni interes da biste pisali baljezgarije kakve pisete. Da nagurate koji kvadrat vise pod svoju guzicu.
Naravno oni koji su zaradili novac su nemoralni i žele da profitiraju po svaku cenu na račun obespravljene sirotinje. Kad već svi crtaju strawman-a evo i ja da probam: prosečna žrtva podivljalog investitorskog kapitalizma na ovom forumu je IT-jevac iz Beograda (ima jedan i iz Niša), u roditeljskom stanu otkupljenom od drzave za paklo cigara, studirao 7-8 godina na budžetu, sa solidnom platom, od koje ipak ne može da priušti da iskesira stan u centru ili bar na Novom Beogradu radeći posao sa malo ili nimalo rizika. Kada sam kao dete sa sela po završetku faksa otišla u pustinju da radim, niko od mojih prijatelja iz BG nije hteo sa mnom. Komfornija im bila platica od 650 evra i mamin ručak. Sad svi od reda kukaju baš kao Miloš 78. I ja ispadoh zli kapitalista "landlord koji bi rodjenu majku i zemlju prodao samo da se dokopa svog mesta pod suncem" itd .. a ne samo neko ko je radio malo teže i rizikovao malo više i sad treba da se stidi jer u institucijalnoj vukoje*******ini kako u Srbiji tako i u inostranstvu nema se gde sačuvati uštedjevina a da vas ne potkradaju raznorazni dužnici (kroz inflaciju, QE itd). Situacija nije dobra ni za koga, slažem se, samo ovo moralisanje je malo degutantno.
 
Bitong svaka tebi cast na zrtvovanju i ličnim finansijskim uspesima, niko ne spori tvoje pravo da svoj novac investiras u Beograd i cuvas ga od inflacije, ne znam samo koja je potreba moralisanja drugima, ima ljudi koji su ostali ovde i pokušavaju da nešto promene ovde ili makar podele neke svoje frustracije sa istomišljenicima ili sukobe mišljenja sa drugima…sve u cilju da se možda nešto promeni i Srbija se nadje na putu da postane uredjena država i društvo…to podrazumeva da se zadrži omladina ovde, jedan od preduslova su prihvatljive cene nekretnina!

Prva mera patriotizma bi bila uložiti u selo iz koga si došla, onda moralisati drugima, da me ne shvatiš pogrešno…
 
Vrh