Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Vezano za ovaj slučaj u Mladenovcu, čini mi se da je BG hronika u pitanju, čuo sam tri različite verzije događaja u istoj reportaži. Od toga da su vlasnici u Francuskoj, a dali komšinici da čuva pse, pa da su se kučići tu pojavili pre dva meseca, pa da su vlasnici u Francuskoj a da se vodi postupak protiv žene koja ih čuva, zbog napada istih na devojčicu.

Inače, problem pasa je vezan za sve u lancu (i nehigijenska naselja, i lutalice, i vlasničke pse u zgradama i one u kućama, izboru vrsta za kućne ljubimce, vlasnicima koji bulje u mobilni ili nešto sl. rade pa izgube iz vida psa kojeg su izveli u šetnju, ovih što udomljavaju, šintera, gradskih i republičkih vlasti...). Kada se sve to iskombinuje, dobijemo rusvaj koji dobijemo. Ako treba, mogu kasnije da detaljnije obrazložim šta mislim.​
 
Poslednja izmena:
Upotrebio sam jedan od ultrazvucnih rasterivaca pase, nije imao nikakav uticaj na copor.

Da se vratimo na sredstva za koja ne treba dozvola:

Da li tzv CO2 gun moze da uplasi psa? Kazu da kuglica od 4mm moze da nacini znacajnu stetu.
Da li startni pistolj, recimo kalibra 6mm svojim pucnjem moze da uplasi psa ili pse?
A biber sprej?
 
Куглице могу животиње да убију, повреде их теже и начине их инвалидима, све зависи где заврши пројектил.
Иначе, убијање животиња је кривично дело, члан 269. кривичног законика. Имајте то на уму.
 
Upotrebio sam jedan od ultrazvucnih rasterivaca pase, nije imao nikakav uticaj na copor.

Da se vratimo na sredstva za koja ne treba dozvola:

Da li tzv CO2 gun moze da uplasi psa? Kazu da kuglica od 4mm moze da nacini znacajnu stetu.
Da li startni pistolj, recimo kalibra 6mm svojim pucnjem moze da uplasi psa ili pse?
A biber sprej?
Ne zaboravi foliju oko glave.
 
Куглице могу животиње да убију, повреде их теже и начине их инвалидима, све зависи где заврши пројектил.
Иначе, убијање животиња је кривично дело, члан 269. кривичног законика. Имајте то на уму.

Ako setam Kosmajem i iznenada ispred mene se pojavljuje copor od nekoliko pasa koji su agresivni, napadaju me, imam li pravo da osakatim nekog od njih kuglicama?
Sta je alternativa?
Da kleknem pred vodju copora?
 
Па ништа, самоодбрана је друга ствар. Мада паметније је избегавати села за шетњу.
 
Па сад, увек неко може да дође у стан :D
 
Па ништа, самоодбрана је друга ствар. Мада паметније је избегавати села за шетњу.
Zasto. Pa ja bas tamo volim da setam. Znaci d atreba da prihvatim da zbog pasa ogranicim kretanje.
 
Моје искуство из шетњи по селима јесте да има доста територијалних паса по двориштима. Друго је штења ван насељеног дела где нема дворишта и кућа.
 
Моје искуство из шетњи по селима јесте да има доста територијалних паса по двориштима. Друго је штења ван насељеног дела где нема дворишта и кућа.
Ovo je tacno za Srbiju. Moje iskustvo iz setnji po selima Svajcarske kaze da psi nikad tako nisu iskocili ispred mene da laju na mene. Mozda to ima nekakve veze s propisima tamo. Ne znam, ne zivim u Svajcarskoj, ali znam da imaju puno stranih turista koji tamo vole da setaju, a u Srbiji je takvih stranih turista mnogo manje. Sada znamo i zasto.
 
Код нас се по селима доста плаше пљачкаша и дивљих звери, отуд су пси по двориштима одгојени да буду агресивни и територијални.
 
Samo sto je 80% rasa beskorisno u odbrani. Korisni su samo kao alarmi, ali ne i kao sami branioci. Samo par rasa je sposobno da savlada coveka. I to samo ako su trenirani ili ako su odrasli u porodici i okolnostima gde ih roditelji od malena uce "zanatu" i pripremaju za radne zadatke.

Zato se ja uvek smejem papanima koji uzmu neku kerinu bez obuke (a da nije Kavkaski ovcar ili tako nesto) i misle da ce time uplasiti provalnika. I uvek im kazem "tebra, ako vec hoces da ga ubijes, uzmi pistolj. Ili uzmi adekvatnu rasu, a ne igracku".

Doduse sto jes jes, lakse je izvuci se ako ti ker ubije provalnika nego ako ga izbusis pistoljem. Kao sto ce i ova kokoska iz Ivance da se izvuce jer ce da kaze "to su kerovi odreagoali, nisam ja kriva".
 
Poslednja izmena:
Па често чувари и јесу кавказци, шарпланинци, вучијаци, добермани, ротвајлери.
 
Ovde kao da se prica o nekim demonskim bicima, a ne o psima koji su daleko plemenitija i pitomija bica od nas.

Krecem se po najvecim vukoje*******inama i kad naletim na lutalice uvek dodju na mazenje.

Treba stisnuti drzavu da odradi posao, a ne kukati na sve zivotinje, za koje pre svega treba gledati kako da im se pomogne i da se udome.

Bukvalno se zna, eto ti psi sa Kosmaja su i ranije pravili probleme. A takvi su jer su ih ljudi tako dresirali. Pre svega nisu za ovo temu jer nisu lutalice.

To se za par dana napravi spisak svih tih agresivnih dzukela, kao i pasa lutalica koji uglavnom u vecim coporima predstavljaju opasnost.

Npr. za Beograd, koji je trecina Srbije, za dan moze da se sve sazna i resi.

A ne ici za nekim idiotskim resenjima i dopustati borbu pasa i ljudi po drzavi.

Nema potrebe bilo koje mesto izbegavati za setnju kada problem moze da se resi.

Sa tim da moze svasta da vas snadje ako idete npr.nocu po nekoj vukoje*******ini, daleko od toga da su samo psi problem, tako da, opremite se kako mislite da je adekvatno.
 
Iz mog palninarskog iskustva: mnogo puta su nas presreli ovčarski psi koji bi nas opkolili i lajali na nas ali ikada nisu direktno napali Deluje strašno, posebno za nekog ko se boji, ako kreneš da bežiš onda te pocepaju dok si reko piksla. Ako stojiš u mestu čekaju pastira da reši problem. Jednom u CG pastir nije hteo da dođe, neki albanac koji nije znao jezik, možda se i uplašio nas, bila smo veća grupa, psi su nas držali 2-3 sata tako opkoljeni.
Oni su tako trenirani. Lutalice ako su gladne mogu da napadnu, vlasnički psi znaju da napadnu bez razloga. Na Senjaku su mi nekoliko puta izletali iz dvorišta da laju na mene, a bogami i da me napadnu, stalno sam nosio poveći štap, kao da sam na planini a ne u gradu. Sve dobermani rotfaljeri i ostale agresivne rase.
Ljubitelji pasa kažu nisu psi krivi nego gazde. Mogu da se saglasim sa time. Ali gazde ne možeš da zabraniš, a opasne pse možeš. Isto na senjaku: neka tinejdžerka je dovela staforda i igrala se u dečijem parku gde smo mi čuvali decu. Bio je mlad, jak i bogami strašan, nije ulivao poverenje tračao je okolo njušio decu, kezio se, deca se plašila. Devojka nije htela da ode da se igra na drugom mestu, mislim da je živela u inostranstvu i da je tu došla na odmor. Bahato stvorenje, došlo mi je da je istučem tu na licu mesta. Na kraju morali smo mi da pokupimo decu i da odemo na drugo mesto.
Ja glasam da se opasne rase zabrane, ko voli pse, može da čuva druge rase
 
Ovde kao da se prica o nekim demonskim bicima, a ne o psima koji su daleko plemenitija i pitomija bica od nas.

Krecem se po najvecim vukoje*******inama i kad naletim na lutalice uvek dodju na mazenje.

Treba stisnuti drzavu da odradi posao, a ne kukati na sve zivotinje, za koje pre svega treba gledati kako da im se pomogne i da se udome.

Bukvalno se zna, eto ti psi sa Kosmaja su i ranije pravili probleme. A takvi su jer su ih ljudi tako dresirali. Pre svega nisu za ovo temu jer nisu lutalice.

To se za par dana napravi spisak svih tih agresivnih dzukela, kao i pasa lutalica koji uglavnom u vecim coporima predstavljaju opasnost.

Npr. za Beograd, koji je trecina Srbije, za dan moze da se sve sazna i resi.

A ne ici za nekim idiotskim resenjima i dopustati borbu pasa i ljudi po drzavi.

Nema potrebe bilo koje mesto izbegavati za setnju kada problem moze da se resi.

Sa tim da moze svasta da vas snadje ako idete npr.nocu po nekoj vukoje*******ini, daleko od toga da su samo psi problem, tako da, opremite se kako mislite da je adekvatno.
Moja iskustva sa psima su šarenolika. Od malih nogu nisam voleo pit bulove, dok su mi druge vrste OK, a posebno volim vučjake. U jednoj emisiji sam gledao ispitivanje koji psi imaju najjači ugriz. Vučjak ima najjači ugriz, dok je pit bul tek na nekom 5 - 6 mestu. Sa vučjacima nikada u životu nisam imao problema. Kada god bi smo se susreli, u 95% slučajeva bi sami krenuli na mene, ali da se maze. Jednom prilikom sam prolazio pored dvorišta jedne kuće i mladi vučjak se igrao sa lopticom koja mu je ispala na ulicu. Gledao je u mene tako da mi poručuje da mu dohvatim lopticu, što sam i uradio. Par puta se dešavalo da se vučjaci ubiju od lajanja dok prolaze drugi ljudi pored njih, a kada se ja približim, oni se ućute. Ali zato sa pit bulovima nisam baš imao sreće. Više puta bi iz svojih dvorišta lajali i skakali po ogradi, i to tako kao da bi da odvale ogradu i da me napadnu. Jednom prilikom mi se desilo da se spuštam niz ulicu, a tu u blizini bila ženka pit bula sa mladuncima. Ženka me je napala, uhvatila za nogu, jer je u njenoj glavi nešto kvrcnulo da sam pretnja po njene mladunce. A ja nju nisam ni konstavao sve dok nije napala. Na svu sreću, bio sam pribran i udarao je u vilicu, na spoju gornje i donje, kako joj ne bih dozvolio da ih spoji. Dobrih 5 minuta sam je udarao slobodnom nogom, dok nije odustala. Prošao sam sa minimalnom ranom na nozi.

U mom naselju imamo nekoliko pasa lutalica. Jedna, nedavno uginula ženka, nije se najbolje slagala sa nekim vlasničkim psima, kao i sa njihovim vlasnicima. To je bio gotovo zanemarljiv broj. Jednom prilikom sam prisustvovao situaciji u kojoj je režala na jednog od tih vlasničkih pasa koje nije volela, ali sam uspeo da sprečim goru situaciju, jer je mene obožavala. Odvukao sam je na drugu stranu i tako sprečio da bude izudarana sa štapom koji je vlasnik držao u ruci. Sa druge strane, imamo jedno drugo kuče u naselju, koje je ulazilo u sukom sa nekoliko komšija, na svu sreću sve se završilo bez posledica.

Što se tiče drugih opasnih rasa, osim pit bulova, nisam imao nekih preteranih problema, osim što bi lajali. I u većini slučajeva su bili ili sa vlasnicima ili u dvorištima. Sad se setih još jedne situacije. Idem normalno ulicom, a pit bul sa vlasnikom meni u susret. Naravno, bez povodca. O brnjici je izlišno i govoriti. Ja krenuo da ga izbegavam, a on ka meni, i još mi maše repom. Omirisao me i produžio dalje. Ni dan danas mi nije jasno kako nije krenuo da me napadne, nego bio krajnje prijatan, a iz mene izbija strah.

I da, u 95% slučajeva brnjice na psima, bile su na onim vrstama koje su umiljate da umiljatije ne mogu biti, a ovi krvoločni po prirodi, ako ih jednom godišnje vidiš sa brnjicom, da slaviš.​
 
Upotrebio sam jedan od ultrazvucnih rasterivaca pase, nije imao nikakav uticaj na copor.

Da se vratimo na sredstva za koja ne treba dozvola:

Da li tzv CO2 gun moze da uplasi psa? Kazu da kuglica od 4mm moze da nacini znacajnu stetu.
Da li startni pistolj, recimo kalibra 6mm svojim pucnjem moze da uplasi psa ili pse?
A biber sprej?

Пит бул је озбиљна машина за убијање, чак и да имаш прави пиштољ вероватно нећеш стићи да реагујеш ако те изненада нападне.
 
Jednom sam usao u lift koji je smrdeo na psa. Za mnom je utrcao drugi pas, pudlica i odmah me ujeo.
Pudlica je bila u losim odnosima sa psom koji je u liftu ostavio svoj smrad, a bili su komsije.
Vlasnica pudlice, inace folk pevacica, trcala je za mnom da mi polaze potvrdu da je vakcinisan.
Dakle, cak i pudlica, cak i urbani pas, ujeda bez upozorenja.
Najgore je sto ta rana mesecima nije zarastala, takve su bakterije u psecim ustima.

U Karadjordjevom parku jdnom je vlasnicki pasa napao moju cerku koja je imala 2 godine.
Nju sam podigao, a od psa sam se branio sutiranjem.
Ipak, nije me ujeo dok nije dosla vlasnica i odvukla ga.

Posto voim da setam po selima, najnoviji dogadjaj ucino je da cu se naoruzati.

Sa zadovoljstvom cu prosuti mozak sledecem psu koji pokusa da me ujede.
 
Све то нема везе са овом темом. Имамо посебну тему о неодговорним владницима.
 
Ovo je za temu o psihopatama, za to nemamo temu.
 
Da pogresio sam. To nie za ovu temu.
@Beki samoodbrana nije znak psihopatije.
Da li je tebe nekada ujeo pas i ostavio ti posledice?
 
Ujela me pudlica jednom, još vučem traume 🤣🤣🤣🤣


Naravno da nije.
 
Vrh