Šta je novo?

Cene nekretnina

Upravo to sto si rekao, Beograd je vec bio pregrejan pre korone i Rusa... A kad je nesto pregrejano ili ce malo da se oladi ili ce da zagori.

Iz Wolf-ovog izvestaja vidimo da narodna slamarica polako presahnjuje, u NS opada prodaja, u Bg pada starogradnja skoro svuda sem u Savskom vencu i Vracaru. Ok, ovo je tek jedan mesec da ponegde prodaja, videcemo za dalje. Meni lici da ce se desiti raslojavanje cena nekretnina, npr Bg na H2O nema veze sa Beogradom. Kao sto je nekad Dedinje bilo grad u gradu, nikakve veze cene kuca na Dedinju nisu imale sa cenama ostalih nekretnina u gradu. U starogradnjama zive zivi ljudi, koji u nekom trenutku moraju i da prodaju ili da kupe stan, nisu investitori jedini ucesnici na trzistu...
Slede godine najvece krize u EU posle II svetskog rata. A neko racuna da ce ovde nekretnine skakati. Mi kao da zivimo na Marsu?
 
Pad od 2% nije pad. Može biti standardna varijacija i nebitno. Nego nešto drugo me kopka. Dosta kupovina su investicije. Ako nekretnine nastave da rastu u Srbiji u EU je svakako pad. Zašto bi kupili istorijski maksimum u Srbiji, kad je imaš nekretnine na sniženju već preko granice? Ne radi se o nepismenim ljudima. Da ne pričam o dijaspori koja već živi u toj EU.
Pa zavisi kod kupuje. Kao investiciju imamo profesionalne kupce, tj. preprodavce, imamo firme koje kupuju stanove da sacuvaju imovinu, imamo obicne gradjane sa ustedjevinom koji vide to kao dobar vid stednje i ulaganja. E svi oni ce prestati to da rade, samo da skapiraju da vise nema rasta.
Onda ce stanove kupovati samo oni za zivot. A i ti su kupovali nekad uz spojenu prodaju. Tako da dolazi veliki zastoj a posle i pad. Brzine tih varijacija zavise od domace i svetske politicke situacije...
 
i ne samo to nego im i otimaju imovinu. Iskreno ja da sam Rus naravno da bi birao zemlje koje su se jasno izjasnile da nece otimati imovinu i koje su stvarno neutralne a ne kvazi neutralne kao Svajcarska ili Svedska.
 
Nikada im nisu ni ukidali vize, sada su samo jos dodatno poostrili uslove za dobijanje istih. I to turisticke, do 90 dana. Duzi ostanak im je tek lutrija, moraju da se prijave kao azilanti.

“Only up-to-date statements issued in the applicant’s name from a verifiable bank operating in EU Member States may be accepted for consideration. The document must include information on the current amount of funds in the accounts. The applicant must provide relevant bank statements for the last three months “, – indicated in the requirements for issuing a visa.

Dakle nista tesko. Pa njima je zabranjen ulaz u neke EU zemlje, a kao sto vidimo i najjace i najbitnije nije, jer oni znaju da im je radna snaga potrebna. A i jedva cekaju turiste...
Cekam dan kada svi vi sa optimizmom shvatite u kojoj rupi zivimo kad se mesanje karata zavrsi.
 
Svaki normalan Rus kada bi procitao ovakav naslov

bi otisao u Srbiju i placao 2000 eura za podrum u centru Beograda i sve nogama u dupe.


Jedina istinski neutralna drzava koja ima neko svoje ja u Evropi. Pokazalo se da su Svajcarska i Svedska sve samo nisu neutralne.
 
Pa zavisi kod kupuje. Kao investiciju imamo profesionalne kupce, tj. preprodavce, imamo firme koje kupuju stanove da sacuvaju imovinu, imamo obicne gradjane sa ustedjevinom koji vide to kao dobar vid stednje i ulaganja. E svi oni ce prestati to da rade, samo da skapiraju da vise nema rasta.
Onda ce stanove kupovati samo oni za zivot. A i ti su kupovali nekad uz spojenu prodaju. Tako da dolazi veliki zastoj a posle i pad. Brzine tih varijacija zavise od domace i svetske politicke situacije...
Zavisi od procenta prljavog novca. Ja ne znam taj procenat, ali imaš članak pre neki dan gde čovek objašnjava mehanizam kako novac od droge preko mreže fizičkih kupaca nekretnina ulazi na tržište. Ako je procenat tog novca odlučujući ne bih isključio dalji rast cena.
 
“Only up-to-date statements issued in the applicant’s name from a verifiable bank operating in EU Member States may be accepted for consideration. The document must include information on the current amount of funds in the accounts. The applicant must provide relevant bank statements for the last three months “, – indicated in the requirements for issuing a visa.

Dakle nista tesko. Pa njima je zabranjen ulaz u neke EU zemlje, a kao sto vidimo i najjace i najbitnije nije, jer oni znaju da im je radna snaga potrebna. A i jedva cekaju turiste...
Cekam dan kada svi vi sa optimizmom shvatite u kojoj rupi zivimo kad se mesanje karata zavrsi.
Da, nista tesko, samo za ulazak, onda tek krece papazjanija sa duzim ostankom.

Cekam dan kada ces ti shvatiti da zivot nije tviter.
 
Zavisi od procenta prljavog novca. Ja ne znam taj procenat, ali imaš članak pre neki dan gde čovek objašnjava mehanizam kako novac od droge preko mreže fizičkih kupaca nekretnina ulazi na tržište. Ako je procenat tog novca odlučujući ne bih isključio dalji rast cena.
Citao sam, Ali oni kazu nekoliko procenata. Ja mislim da je vise ali to je jedna stvar. Prljav novac ulazi u izgradnju kako bi se oprao, kao investitorski novac i sva ta zarada od prodaje postaje cist novac. Oni su govorili u tome.

Ne znam koliko je onih i na koji nacin bi mogli da operu pare kupvinom nekretnine kad svakako mora uplata s racuna...
 
Zapitajte se vi recimo sledece. Da ste u ovakvoj situaciji.

Zaradjujete preko interneta (influenceri, youtube ili upwork ili nesto odakle mozete da se povezete samo van Rusije tipa ne radi ni VPN vise).
Imate neku kintu tipa 100-200k u keshu sto ste zaradili vremenom kroz online rad.
Hocete da odete van Rusije da bi mogli da nastavite da radite i bilo koja zemlja samo ne Rusija.
Jedan od vaznih faktora je da ta drzava nikada ni pod kakvim okolnostima Vam ne oduzima imovinu a na drugom tek mestu su vize.
Ja da sam Rus iskreno prvo bi gledao ko nece da mi otme pare ili imovinu sa racuna. Sve ove zemlje EU su rizicne ukljucujuci tipa i Crnu Goru.
Nemate bas mnogo opcija. Ima svega par a Srbija je tu svakako u vrhu.

Nije u pitanju samo mobilizacija, vec i prihod tih ljudi koji njima treba a dugo ga imaju i ne zele nesto drugo da rade ili da menjaju.
 
Poslednja izmena:
Zapitajte se vi recimo sledece. Da ste u ovakvoj situaciji.

Zaradjujete preko interneta (influenceri, youtube ili upwork ili nesto odakle mozete da se povezete samo Van Rusije tipa ne radi ni VPN vise).
Imate neku kintu tipa 100-200k u keshu sto ste zaradili vremenom kroz online rad.
Hocete da odete Van Rusije da bi mogli da nastavite da radite i bilo koja zemlja samo ne Rusija.
Jedan od vaznih faktora je da ta drzava nikada ni pod kakvim okolnostima Vam ne oduzima imovinu a na drugom tek mestu su vize.
Ja da sam Rus iskreno prvo bi gledao ko nece da mi otme pare ili imovinu sa racuna a to svakako sve ove zemlje EU su rizicne ukljucujuci tipa i Crnu Goru.
Nemate bas mnogo opcija. Ima svega par a Srbija je tu svakako u vrhu.

Nije u pitanju samo mobilizacija, vec i prihod tih ljudi koji njima treba a dugo ga imaju i ne zele nesto drugo da rade ili da menjaju.
Ako imaju posao, a beze od rata, evo ja bih kupio jeftinu nekretninu negde na moru, Grcka, Spanija, mozda cak i dve pa drugu izdavao, i radio od kuce...
Ili uopste ne bih isao u EU, sta fali Aziji?

Takodje zasto mislis da ti isti Rusi treba da veruju Srbiji kada se vec prica da cemo se usaglasiti sa EU politikom. Dakle ako se plase EU onda se plase i Srbije...
 
Grcka Spnija??
Ti si lud ili se pravis lud. Sigiran sam da znas da im otimaju imovinu svuda osim Srbije.

Srbija je jedina u Evropi a koliko toliko smo im slicni gde znaju da to necemo raditi po cenu da nas bombarduju. Te price kao ulazimo u EU evo samo sto nismo sve cemo uciniti pusti politicarima ali kao sto vidis kad dodje do kraja od otimanja imovine nema nista.
 
Citao sam, Ali oni kazu nekoliko procenata. Ja mislim da je vise ali to je jedna stvar. Prljav novac ulazi u izgradnju kako bi se oprao, kao investitorski novac i sva ta zarada od prodaje postaje cist novac. Oni su govorili u tome.

Ne znam koliko je onih i na koji nacin bi mogli da operu pare kupvinom nekretnine kad svakako mora uplata s racuna...
Direktno je spomenuo kupovinu i fizička lica u tom kontekstu, jer navodno dosta su slabije kontrole porekla novca za fizičko lice nego za pravno.
 
Penev je neozbiljan demograf koji je najavljivao kataklizmu pa sada ne prihvata zvanicne podatke da je dodato iz administrativne baze (ISTO je ucinjeno u Bugarskoj).
Isti taj Penev je npr zaboravio da uracuna da se prosli put Albanci nisu popisivali pa se sad pita kako je broj Albanaca u dolini toliko narastao, covek nema pojma sa zivotom, evo ja ti potvrdjujem.

Ponavljam, sve je transparentno, vidljivo, nisu dodati ljudi iz inostranstva, nego ljudi koji nisu se popisali.

Idite na Forum.hr i podsekciju Srbija i pratite ozbiljne ljude kako lepo prikazuju podatke, mnogi su dali ovakve procene, ukljucujuci i mene, pre rezultata.

Migracija je bilo, ali ne u toj meri, a bilo je i doseljavanja, a narocito u zadnje 2/3 godine.

Ako te nesto buni, pogledaj broj rodjenih, Srbija ove godine ide na 5k vise rodjenih od Bugarske, Bugarska je izasla po popisu na 6,52 prosle godine(i kad uzmes minus ove godine cele to im je danas nekih 6,45 posto jako brzo padaju - znaci minus prirodni i iseljavanja procene) i onda imas realno sliku - Srbija oko 6.7 i Bugarska oko 6,45 danas.
Ako bi bilo Srbija 6,5 (ako ne verujete u zvanicne podatke drzave) onda bi natalitet bio mnogo jaci na istu populaciju - sto nije realno, imali bi jaci natalitet od svih zemalja u regionu.

Ponavljam, isto je uradila Bugarska, dodala iz administrativnih podataka, naravno tamo nece odavde niko lose da kaze i verovace podacima, a ovde ce naravno da odbije te iste podatke.

Vucic, da je hteo da steluje, napravio bi tako da bude mnogo vise nego sto jeste sada, ovako prosecna glasac ne vidi razliku izmedju 6,5 i 6,7 ali vidi da pise da je veliki pad tako da ta prica NE PIJE vodu.

A onda, imajuci u vidu hvalisanje Vucica za BDP, njemu bi znacio sto manji broj ljudi i procentualno veci BDP da ti prikaze u statistici.

Ne znas dovoljno o demografiji, raspitaj se, nemoj tek tako da delis linkove nekih protivnika rezima koji tako gledaju podatke, a ne realno.

Znaci ljudi, forumasi ste, ali nemate pojma, nista vise od prosecnog coveka sa ulice :)
Ali se pravite da znate.

Neki ozbiljni demografi su upravo ovu procenu dali od 6,7 miliona, to nisi preneo? Nego brze bolje sto si video neku kritiku pa si shvatio, da da to je to i ovo su nastelovali, haos, ludnica.

Klasika, provuci kroz blato i zamuti vodu mahanjem papirima.

Sustina:

Popis 2022 vs 2011
Br. stanovnika: manje 496k
Prirodni prirastaj: manje 477k
Migracije: manje 19k !?!

19k za 11 godina.
To je prosecno 1,7k godisnje efekat migracija...
Zvuci kao bajka, ali eto tako je po popisu.


Za biraca bolje zvuci
manje 496k, nego
manje 700k+* (zlobnici ce zaokruziti milion) stanovnika.

*20-25k godisnje migracije, a mozda i vise

Vucic se ne hvali sa GDP/capita vec sa GDP.
GDP/capita izbegava.
+ da iskarikiramo: spusti broj stanovnika na 6 mio i dobices GDP/capita oko 10k usd sto je i dalje kanal.

Neki tamo forum je referenca koliko i ovaj ovde - znaci nikakva.

--> komentari su ti irelevantni
 
Iskreno da smo sacekali sa popisom jos koju godinu realno je da bi bili u plusu.
 
Grcka Spnija??
Ti si lud ili se pravis lud. Sigiran sam da znas da im otimaju imovinu svuda osim Srbije.

Srbija je jedina u Evropi a koliko toliko smo im slicni gde znaju da to necemo raditi po cenu da nas bombarduju. Te price kao ulazimo u EU evo samo sto nismo sve cemo uciniti pusti politicarima ali kao sto vidis kad dodje do kraja od otimanja imovine nema nista.
Ne otima se nikome ništa, već samo ljudima povezanim sa režimom i Putinom.
Screenshot_2022-12-24-09-58-53-992_com.android.chrome~2.jpg
 
Ja da sam RUS i samo da vidim NASLOV usro bi se. Kakva Grcka ne bi ni tranzitom isao kroz nju. Platio bi Air Srbiji 3000e da me vozi Moskva - Beograd direktno.
Sve ostalo je irelevantno. Iseku ti Upwork pristup iz Rusije menjas drzavju i javljas klijentima novi username i kreces da radis iz Srbije. To se desilo sa 150.000 ljudi. Naravno realna cifra pravih radnika je mozda 60-70k jer ostalo su muz/zena deca...


Jer ako otimaju nekakvu imovinu bilo kakvu. To znaci da ce sutra mozda svu imovinu da otimaju. To Vam je realan razlog. Srbija se pokazala kao prava neutralana drzava u tom smislu i zato je veliki deo Rusa izabrao bas Srbiju.
 
Ovo je sve samo ne iskreno.

Pustanjem bljuvotina u etar, ne znaci i da je fakticko stanje takvo.
Svi su vec apsolvirali to.
 
Ma dobro je vradovicu, ne smatramo mi tebe bas za izdajnika :) jeste da ne radis u interesu naroda, jeste da volis svoju drzavu samo kad mogu pare da se uzmu, jeste da se pojavis ovde samo kad ima kajmaka, sve to stoji... Al ok, ne bih bas mogao da te proglasim za izdajnika :) ro je teska rec... Mi rodoljubi zelimo stabilnu i jaku drzavu na duze staze, nismo u fazonu da se savijamo kako vetar duva.
 
Vrh