Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

dzoni103

Novice
Učlanjen(a)
22.02.2016.
Poruke
5
Pohvaljen
17
Evo konacno i ja da napravim neku objavu; vec danima cujem na radiju reklamu za Soul 64 i reko ajde konacno da vidim i sta je.

Evo kratkog teksta: “Soul 64 nastao je kao proizvod rada stručnog tima, koji je sa ciljem stvaranja novog koncepta življenja na Novom Beogradu, okupio investitor – BDS Properties doo (deo Sport Vision grupe). Ideja vodilja nam je bila da naš kompleks budućim stanarima ponudi humanije okruženje, komfornije od onoga što život u velikom gradu podrazumeva.”

Koliko sam po nacrtima video, ovo ce izgleda biti izgradjeno na parceli gde je bio IDEA Extra objektat, preko puta A Bloka / SavaAde.

Planiraju da izgrade 323 stana i sa zavrsetkom prve faze u 2025.

Cena kvadraga mi nije poznata, idem na prodajni dan uskoro pa cu napisati ovde. Slobodna procena, bez 3000€ nema nista :)
 
Evo par slika kompleksa, lično ja sam oduševljen.
Pokušaću da pazarim ali šanse su male za sada.

B64_Streetview Courtyard_Final_r1.jpg

B64_Terrace_Final_r1.jpg
B64_Streetview ABC_Final_r1.jpg
B64_Propellyst DE2_Final_r1.jpg
СОУЛ-64-ЈЕ-НОВИ-КОМПЛЕКС-КОЈИ-ЋЕ-СЕ-ГРАДИТИ-КОД-РОДА-ЦЕНТРА.jpg
 
Ako ispostuju tender bice stvarno lepo. Samo da po obicaju nasih investitora umesto ovih parkova ne bude neka faza 2 solitercina.
 
Tacno na mestu gde je sad ekstra centar, bas mi zao godinama unazad volim da prosetam tj skoknem do njega. Ima li neko informaciju kad krece uklanjanje, prekjuce sam se raspitivao u formi ideale kod prodavacica dali su nesto cule niko nezna nista.
 
Ovaj lažni marketinški šezdesetčetvrti treba bojkotovali zbog pokušaja napadne aproprijacije poštenog i ustaljenog toponima... Blok 64 su postojeći sever i jug sa stepenastim soliterima, Immo centrom i okolinom OŠ Mladost, a ovo može biti možda 64 Pustara, 64 Industrija ili 64 Ranžirna, tako nešto prigodno duhu mesta, čuj duša, nije nego, pre će biti čukalj.
 
Tacno na mestu gde je sad ekstra centar, bas mi zao godinama unazad volim da prosetam tj skoknem do njega. Ima li neko informaciju kad krece uklanjanje, prekjuce sam se raspitivao u formi ideale kod prodavacica dali su nesto cule niko nezna nista.
Meni su rekli da na proleće počinju sa uklanjanjem i radovima.
 
Ukoliko iskopaju jednu veliku rupu od ovog drveca u sredini nema nista. Bice zardirenjere ili nesto slicno...
 
Ukoliko iskopaju jednu veliku rupu od ovog drveca u sredini nema nista. Bice zardirenjere ili nesto slicno...
Pozdrav svima.

Neće. U zoni centralnog zelenila radi se o nezastrtom zemljištu, sa direktnim kontaktom sa tlom. Plan je bukvalno centralni park, savisokim sadnicama...što bi se reklo "školovane" sadnice, da se ne bi čekalo 10god da drveće poraste.

Garaže su pozicionirane oko tog zelenila, kao "prsten", tako da je ideja skroz humana.

Takođe napomena da u okviru kompleksa nema saobraćaja, već je u pitanju celovita pešačka zona.
 
Pa znajuci nase investitore, bukvalno ces biti u akvarijumu i sve moguce komsije okolo ce gledati u tebe. A i obratno ce biti pogled na njih..
Taj unutrašnji objekat po najvećem broju elemenata pretenduje na premium segment. Konkretno: manji broj stanova u zgradi, manji broj stanova po spratu, završni momenti, unutrašnje visine...)

Takođe, pored tendencije ušuškanosti u unutrašnjoj zoni, objekat deluje "smaknuto", na način da se u najvećoj meri svede efekat direktne izloženosti, o kojoj je ovde reč
 
Na osnovu rendera neko bi pomislio da je ovo na Kosutnjaku. :D Projekat bi imao smisla bez ova 3 tumora u sredini. Ne daj boze da se ostavi malo vise zelene povrsine nego sto je minimum iz gradjevinskih uslova. Takodje na renderu je trebalo da postave i neku kladionicu u ovim lokalima.
 
Ja ću kupiti stan na prodajnom danu. Bitna stvar za ovakav koncept je to što je ideja da se ne prodaju lokali, nego da se izdaju od strane vlasnika, koji na taj način ima kontrolisani miks zakupaca.
Prema načelnom planu koji su mi predstavili zna se dosta precizno na kojoj poziciji će biti koja delatnoat u lokalima.
Pitao sam i za kladionicu i u ovom momentu nema takvih naznaka.
Videćemo šta vreme nosi.
Na početku uvek sve lepo zvuči.
 
Ja ću kupiti stan na prodajnom danu. Bitna stvar za ovakav koncept je to što je ideja da se ne prodaju lokali, nego da se izdaju od strane vlasnika, koji na taj način ima kontrolisani miks zakupaca.
Prema načelnom planu koji su mi predstavili zna se dosta precizno na kojoj poziciji će biti koja delatnoat u lokalima.
Pitao sam i za kladionicu i u ovom momentu nema takvih naznaka.
Videćemo šta vreme nosi.
Na početku uvek sve lepo zvuči.
Koja je cena i koju kvadraturu planirate ako nije tajna?
 
Koja je cena i koju kvadraturu planirate ako nije tajna?
Mi već živimo u jednom kompleksu na nbgd i planiramo da se preselimo porodično u Soul.
Dugo se na tržištu nije pojavio kompleks ovih gabarita i organizacije. Naša logika je da bukvalno dobijamo prirodni upgrade priče belvila, A bloka, pa i West65 kroz kompleks koji će biti formiran recimo za 8 godina kao celina...kada će i imati punu upotrebnu i tržišnu vrednost.
Nama su deca uzrasta vrtić/OŠ u periodu useljenja i bukvalno dobijamo mikrocelinu, da nam je sve na 5 minuta.

Cenu ću vam javiti nakon prodajnog dana, jer će se formirati i korigovati sigurno prema tražnji i na sam dan prodaje.

Za nas je ovo potencijal kompleksa na 4ha i u moru novih objekata koji će se graditi i koji su izgrađeni ovo je pre svega kompleks.
Prosta logika, nova zgrada danas za 10god biće 10 god stara zgrada, a stan u ovom kompleksu će za 10 godina biti stan u formiranom kompleksu, koji se tek počinje eksploatisati u punom kapacitetu.
Pogledajte West65. Svi su govorili "kula bajka, mall bajka" pa evo, West65 sada pruža svoj potencijal, a svi ostali iz eliksira, wellporta, zeptera...šetaju decu po West65
 
Mi već živimo u jednom kompleksu na nbgd i planiramo da se preselimo porodično u Soul.
Dugo se na tržištu nije pojavio kompleks ovih gabarita i organizacije. Naša logika je da bukvalno dobijamo prirodni upgrade priče belvila, A bloka, pa i West65 kroz kompleks koji će biti formiran recimo za 8 godina kao celina...kada će i imati punu upotrebnu i tržišnu vrednost.
Nama su deca uzrasta vrtić/OŠ u periodu useljenja i bukvalno dobijamo mikrocelinu, da nam je sve na 5 minuta.

Cenu ću vam javiti nakon prodajnog dana, jer će se formirati i korigovati sigurno prema tražnji i na sam dan prodaje.

Za nas je ovo potencijal kompleksa na 4ha i u moru novih objekata koji će se graditi i koji su izgrađeni ovo je pre svega kompleks.
Prosta logika, nova zgrada danas za 10god biće 10 god stara zgrada, a stan u ovom kompleksu će za 10 godina biti stan u formiranom kompleksu, koji se tek počinje eksploatisati u punom kapacitetu.
Pogledajte West65. Svi su govorili "kula bajka, mall bajka" pa evo, West65 sada pruža svoj potencijal, a svi ostali iz eliksira, wellporta, zeptera...šetaju decu po West65
Placena reklama? :)
 
Tako je bilo lozenje na forumu i za Sakuru, da lokali ostaju u vlasnistvu investitora, ogroman park, park za pse, itd, a sada vec dva lokala prodata, a park je uglavnom blato i par osusenih stabala.
Mislim da nije za poređenje projekat na poziciji sakure (pritom taj projekat još uvek nije niti završen, a znalo se da će u potpunosti biti oslonjen na infrastrukturu belvila)...
Ovde pričamo o kompleksu od 4 faze, od kojih je prva oko 330 stanova, kao cela saqura. Dakle potpuno je logično da se sa posebnom pažnjom tretiraju ovako bitne teme.
U svakom slučaju tačno je da će vreme pokazati šta dobijamo na kraju
 
Prošao sam ja ovih tema forumskih gomile...sada sam se uključio ne da bi "botovao" nego da bi od početka sa budućim komšijama sagledavao bitne teme ...a to je za ovakav projekat pre svega održavanje i sama eksploatacija.
Na izgradnju i sve teme tog tipa mi kao kupci nećemo uticati ali na kvalitet života hoćemo, možemo i moramo
 
Vrh