Šta je novo?

Razni projekti

Pozdrav,

Da li neko zna nesto vise o investitoru Tehnoneimar i ovom projektu -
Koliko ja vidim u pitanju je investitor registrovan 2021. godine, direktor Milos Lutovac, ali ne mogu nista vise da pronadjem, tipa neke prethodne projekte ili slicno.

Svaka informacija bi bila korisna. Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Kružni tok kod Trošarine

20221013_160817.jpg


20221013_151259.jpg
 
Изграђено је насеље за снаге безбедности код Галенике,
има 1.000 станова и неколико хиљада, становника,
али нема ниједан локал, ниједну продавницу, пекару, пиљару, апотеку, дисконт пића, трафику...не може да, се купи ни флашица воде, ни хлеб, ни бар једна жвака, ништа, за сваку ситницу морају на Галенику унутар насеља, у плану је Лидл, али ко зна, кад ће то бити

IMG_20221018_152808.jpg


Неко држи вучјака или белгијског овчара, нисам добро видео, у кавезу поред паркинга

IMG_20221018_152839.jpg
 
A što se pripadnici milicije, za koje je građeno naselje, nisu pobunili?
 
A inače su pripadnici unutrašnjih poslova poznati kao grupacija koja se buni :)

Da izađu na ulicu a vulin da izvede kolege koje nisu dobile povlašćene stanove da ih ljubazno zamole da se uklone sa ulice. Uostalom zašto bi se neko bunio za nešto što je skoro pa dobio besplatno a pitanje je koliko njih zaista živi tu a koliko izdaje stanove.
 
Читао са да је већ био неки проблем у МУП-у око тих станова,
у војсци су добијали као и увек по некој ранг листи која бодује на разне начине,
док је у МУП-у колико сам разумео било ко се пре јави, попуни неке формуларе или шта већ, па су они који имају везу, који су први сазнали и који су вичнији коришћењу интернета добили станове, неки млади који раде свега пар година у МУП-у, а неки са много већим стажом и малом децом извисили за станове.
 
Zar nisu stanove dobili oni koji imaju stambeni problem ili je i u ovom slučaju radila dobra stara veza?

P.S.
Pošto sam napisao, videh odgovor @Dzigi Bau .
 
@solecar Stanove su dobijali po namestaljci. Konkurs se zvao brzi prsti. Jedan dan u 10 sati prvih 1000 koji su se prijavili dobili su stanove. Znam devojke koje su godinu dana u vojsci koje su dobile trosoban stan iako su devojke. To je bila teska sramota. 100 stanova su dobili generali, direktori vojnih ustanova, a ostalih 900 ljudi sa najboljom dojavom i najjacim internetom. Moja zena radi kod vojske i uopste nije znala za taj konkurs, a njene koleginice mladje od 30 godina, same bez dece i ikoga su znale i dobile.
 
Sve sam to skapirao nakon objavljenog posta, ako si ga pažljivo pročitao, jer sam tada video post @Dzigi Bau , koji je objasnio isto to što si i ti.
 
Sve sam to skapirao nakon objavljenog posta, ako si ga pažljivo pročitao, jer sam tada video post @Dzigi Bau , koji je objasnio isto to što si i ti.
Ne covek je napisao za policiju, a za vojsku da je bila neka rang lista. Medjutim i za vojsku je bila ista situacija i delili su se stanovi samo odabranima sa dobrom dojavom. Sada su za drugu fazu formirali neku rang listu koja ce nositi 50 posto tezine prema bodovima, a drugih 50 posto ce opet ciniti brzina prijavljivanja. Mislim cirkus, kakva brzina, pa to nema nigde osim u cirkusu zvanom Srbija.
 
Разни пројекти

Зграда "Кенеди" на углу улица Џона Кенедија и Палмира Тољатија на НБгд:










БИГЗ:



Зграда на Косанчићевом венцу из Карађорђеве:




Центар "Сава":












 
Poslednja izmena:
Изграђено је насеље за снаге безбедности код Галенике,
има 1.000 станова и неколико хиљада, становника,
али нема ниједан локал, ниједну продавницу, пекару, пиљару, апотеку, дисконт пића, трафику...не може да, се купи ни флашица воде, ни хлеб, ни бар једна жвака, ништа, за сваку ситницу морају на Галенику унутар насеља, у плану је Лидл, али ко зна, кад ће то бити

Pogledajte prilog 147182

Неко држи вучјака или белгијског овчара, нисам добро видео, у кавезу поред паркинга

Pogledajte prilog 147183
Pa ok, simuliraju ratne uslove i ovako su uvek spremni 🤣 Ne treba ih previse razmaziti.
 
Nerealno je očekivati da će investitori graditi sa fasadama iz predratnog perioda, a kakve sve monstrume su mogli tu da uglave (npr. zamislite ono stakleno čudo od nove zgrade AMSS u Ruzveltovoj) ovo mi je skroz ok, tj. kada bi se sredile te okolne prelepe zgrade bila bi praktično neprimetna.
 
Отприлике зависи од афинитета инвеститора - зграда од 6-8 спратова на Врачару - дај класичне украсе на фасади без обзира на пропорције, зграда између предратних у како-тако истој висини - дај да одудара и да буде модерна.
 
Iako nam je standard trenutno "ćuti moglo je i gore", realno fasade susednih zgrada, ma čitavog fronta ove ulice, su u baš lošem stanju. Kada bi one bile popravljene, zgrada bi se fino uklopila - nije rugoba. Lično, ne vidim neku poentu u vraćanju tih nekih starijih stilova zarad estetike, pogotovo ne ako će biti kao ona s*nja na Vračaru.
 
Цвијићева палата је ок испала у некој имитацији старих стилова. Није неопходно да буду раскошни и китњасти украси. Може узор да буде и предратна модерна.
 
Vrh